صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 522
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    ظاهرا بهترین روش همین روش معموله و ارزانتره.فقط چیز جالبی که پیدا کردم اینه که اضافه کردن نصف قاشق جوش شیرین به محلول شکر و آب باعث بالارفتن PH محلول شده که برای مخمر شرایط بهتری ایجاد میکند و مخمر بهتر رشد میکند.البته من درجریان نیستم و شاید قبلا در سایت عنوان شده باشه و عزیزان حتما یاد دارند.
    روش جوش شیرین و سرکه هم برای آکواریوم پیشنهاد شده بود.چون گاز دی اکسید از هوای عادی سنگینتره بنابریان در فضای بطری باقی میمونه و هوای داخل رو بیرون میکنه.بنابراین میشه ذخیرش کرد و چون فشارش بالاست ازش به مرور استفاده کرد.روش دیگه ای هم پیدا کردم که خطرناکه و با اسید تولید میشه که میزان تولید گاز بسیار بالاست و ارزان هم تمام خواهد شد.البته اگر به همان صورت که داخل سایت خارجی توضیح داده بود بشه اجرا کرد.اما از گفتن اون در این گفتگو معذورم.بدلیل استفاده از اسید و خطر بالای اون.اگر تونستم بجای اسید آزمایشگاهی از اسیدهای خوراکی مثل سرکه استفاده کنم و جواب بده حتما برای شما میزارم.روش جالبی بود.تا حالا چنین چیزی ندیده بودم.
    بنابراین بهترین روش همان روش اول هست..دوست عزیزمون آقای Pars هم اگر لطف کنند و نقشه سیستم دی اکسید رو بصورت دیاگرام(نمودار)بزارن خیلی ممنونم میشم.با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    سلام به همه دوستان عزیز سوالی داشتم من مانومتر مارک up گرفتم و شیر مخصوص co2 خواستم ببینید از لحاظ ایمنی خوبه؟ آخه چطوری این جای تانک توی اتاقم نزدیک به کامپیوتر واسه همین می خوام ببینم خطری ایجاد نکنه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط flowerhorn نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز سوالی داشتم من مانومتر مارک up گرفتم و شیر مخصوص co2 خواستم ببینید از لحاظ ایمنی خوبه؟ آخه چطوری این جای تانک توی اتاقم نزدیک به کامپیوتر واسه همین می خوام ببینم خطری ایجاد نکنه؟

سلام
    اگر از محل اتصال رگلاتور و کپسول گاز دی اکسید انتشار نداشته باشه نه مشکلی نداره.
    بهتره برای ایمنی این محل رو با نوار تفلون خوب اب بندی کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    از اون محل با کف تست کردم هیچ نشتی نداره ولی از ترکیدن کپسول یا سوپاپ کمی نگران هستم ممکن هست اینطور بشه یا ایمنی بالایی داره؟ موقع استفاده کمی بازش میکنم و بعد شیر مانومتر برای استفاده.... ممنون میشم نظراتتون بگید....

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    [B]سلام به همه دوستان عزیز سوالی داشتم من مانومتر مارک up گرفتم و شیر مخصوص co2 خواستم ببینید از لحاظ ایمنی خوبه؟ آخه چطوری این جای تانک توی اتاقم نزدیک به کامپیوتر واسه همین
    سلام
    خود گاز co2 خطر انفجار نداره و اگه در محیط منتشر بشه باعث کاهش اکسیژن میشه که این خطر ناکه و خطر دیگه اینه که اگه کپسول خیلی گرم بشه کپسول میترکه پس باید جای خنکی باشه و نزدیک بخاری نباشه و بین شیر و رگلاتور یه واشر داره حتما اون باید باشه

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    خود گاز co2 خطر انفجار نداره و اگه در محیط منتشر بشه باعث کاهش اکسیژن میشه که این خطر ناکه و خطر دیگه اینه که اگه کپسول خیلی گرم بشه کپسول میترکه پس باید جای خنکی باشه و نزدیک بخاری نباشه و بین شیر و رگلاتور یه واشر داره حتما اون باید باشه

send by tapatalk
    ممنون از راهنمایی توی اتاق من بخاری ندارم و دما اتاقم به خاطر نگهداری قناری هام همیشه روی 25 تا 26 هست ولی منظورتون کدوم قسمت هست برای واشر؟بین شیر و رگلاتور واشر روی مانومتر بود ..ممنون میشم دقیق بگید کجا باید واشر داشته باشه؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767

ممنون از راهنمایی توی اتاق من بخاری ندارم و دما اتاقم به خاطر نگهداری قناری هام همیشه روی 25 تا 26 هست ولی منظورتون کدوم قسمت هست برای واشر؟بین شیر و رگلاتور واشر روی مانومتر بود ..ممنون میشم دقیق بگید کجا باید واشر داشته باشه؟
    درسته داخل مهره رگلاتور که به کپسول بسته میشه یه واشر داره که باید مواظب باشید سر جاش باشه و بعد چند بار باز و بست شدن باید تعویض بشه و بعد هر بار باز کردن بهتره چک کنید پاره نشده باشه

send by tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    درسته داخل مهره رگلاتور که به کپسول بسته میشه یه واشر داره که باید مواظب باشید سر جاش باشه و بعد چند بار باز و بست شدن باید تعویض بشه و بعد هر بار باز کردن بهتره چک کنید پاره نشده باشه

send by tapatalk
    اگه بتونید واشر چرمی پیدا کنید عالیه .. اکثر ابزار فروشی ها دارند ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ضمن اینکه اکثر شیرهای کپسول ها دارای سوپاپ اطمینان هستند ..

اگه دما بره بالای 50 درجه به اصطلاح سوپاپ میزنه و دیگه خطر انفجار نداره .

بالای 50 درجه زیر 50 خطر انفجار اصلا نیست تازه اگه سوپاپ نداشته باشه..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    از اون محل با کف تست کردم هیچ نشتی نداره ولی از ترکیدن کپسول یا سوپاپ کمی نگران هستم ممکن هست اینطور بشه یا ایمنی بالایی داره؟ موقع استفاده کمی بازش میکنم و بعد شیر مانومتر برای استفاده.... ممنون میشم نظراتتون بگید....
    شیر فلکه شما هم سوپاپ اطمینان داره جای نگرانی نیست..

صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)