صفحه 31 از 53 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 522
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    سلام به دوستان گلم سوال قبلی مونده اینم میگم ممنون میشم جواب بدید دوستان امروز رفتم یه تستر co2 خریدم مارک ایستا فقط مودم کجا نصبش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید الان بالای خروجی فیلتر نصبش کردم ... اینم تصویرش

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط flowerhorn نمایش پست ها
    سلام به دوستان گلم سوال قبلی مونده اینم میگم ممنون میشم جواب بدید دوستان امروز رفتم یه تستر co2 خریدم مارک ایستا فقط مودم کجا نصبش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید الان بالای خروجی فیلتر نصبش کردم ... اینم تصویرش

سلام

تستر co2 رو در نقطه مقابل دفیوژر و 2 سانت پایینتر از سطح آب نصب کنید . معمولا 2 الی 3 ساعت بعد از نصب میتونی عملکرد تست رو ببینی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    سلام دوستان
    آقا این کپسول 5 کیلویی من چرا به این زودی خالی میشه، بعضی از دوستان میگن یک میله ای وسطش داره باید خارج کنی، همینه علتش؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آقا این کپسول 5 کیلویی من چرا به این زودی خالی میشه، بعضی از دوستان میگن یک میله ای وسطش داره باید خارج کنی، همینه علتش؟؟
    لطفا اعلام کنید کپسولتون بعد از چند روز خالی میشه؟

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم.ما قدیما دوران مدرسه یه آزمایش کوچیک انجام میدادیم که تولید گازه دی اکسید میکرد.الان یادم آمد و رفتم دیدم.فرمولش اینه و تولید مقدار زیادی گاز دی اکسید میکنه بهمراه نمک و آب.کاملا بی خطره و حتی در صنایع نوشابه سازی هم برای تولید دی اکسید از همین روش استفاده میشه.
    CH3COOH + NaHCO3 = CH3COONa +H2O +CO2
    اساتید محترم سایت بفرمایید که میشه داخل دیفیوزرها از همین روش استفاده کرد؟؟
    درنصف ليوان آب چند قاشق چاي*خوري جوش*شيرين بريزيد و آن را خوب هم بزنيد تا محلول يكنواختي حاصل شود. در همان ليوان يك قاشق غذا*خوري سركه بريزيد
    .
    میخواستم بدونم میشه این دی اکسید رو هدایت کرد داخل آب و حلش کرد؟؟؟
    اگر بشه که روش سریع،خوب وارزانه.
    دوستان و اساتید محترم نظرات خود را بفرمایید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم.ما قدیما دوران مدرسه یه آزمایش کوچیک انجام میدادیم که تولید گازه دی اکسید میکرد.الان یادم آمد و رفتم دیدم.فرمولش اینه و تولید مقدار زیادی گاز دی اکسید میکنه بهمراه نمک و آب.کاملا بی خطره و حتی در صنایع نوشابه سازی هم برای تولید دی اکسید از همین روش استفاده میشه.
    CH3COOH + NaHCO3 = CH3COONa +H2O +CO2
    اساتید محترم سایت بفرمایید که میشه داخل دیفیوزرها از همین روش استفاده کرد؟؟
    درنصف ليوان آب چند قاشق چاي*خوري جوش*شيرين بريزيد و آن را خوب هم بزنيد تا محلول يكنواختي حاصل شود. در همان ليوان يك قاشق غذا*خوري سركه بريزيد
    .
    میخواستم بدونم میشه این دی اکسید رو هدایت کرد داخل آب و حلش کرد؟؟؟
    اگر بشه که روش سریع،خوب وارزانه.
    دوستان و اساتید محترم نظرات خود را بفرمایید.
    سلام. خوب فرض کنید تو همین بطری هایی که برای شکر و مخمر استفاده می کنیم چند قاشق چای خوری جوش شیرین بریزیم و بعد هم سرکه اضافه کنیم و درب بطری رو بلافاصله ببندیم. چه میزان دی اکسید تولید میشه و در فضای بالای بطری ذخیره میشه و این میزان برای چه مدت کافی هست؟ تو شکر و مخمر ما به طور مداوم تولید گاز داریم تا 1.5 ماه و حتی بیشتر که دیگه بعد از یک و نیم ماه میزان تولید گاز به قدری نیست که فشار لازم رو فراهم کنه واسه همین سیستم رو دوباره لود میکنیم. اما این روش فکر نکنم گاز زیادی ایجاد کنه. شما تست کردید؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
    سلام. خوب فرض کنید تو همین بطری هایی که برای شکر و مخمر استفاده می کنیم چند قاشق چای خوری جوش شیرین بریزیم و بعد هم سرکه اضافه کنیم و درب بطری رو بلافاصله ببندیم. چه میزان دی اکسید تولید میشه و در فضای بالای بطری ذخیره میشه و این میزان برای چه مدت کافی هست؟ تو شکر و مخمر ما به طور مداوم تولید گاز داریم تا 1.5 ماه و حتی بیشتر که دیگه بعد از یک و نیم ماه میزان تولید گاز به قدری نیست که فشار لازم رو فراهم کنه واسه همین سیستم رو دوباره لود میکنیم. اما این روش فکر نکنم گاز زیادی ایجاد کنه. شما تست کردید؟
    سلام.این روش هنوز مقدارشو پیدا نکردم ببینم چقدری میشه اما وقتی تو کارخانه نوشابه سازی از این روش استفاده میشه قطعا باید گاز زیادی تولید بشه اما تداوم نداره.یعنی در همان لحظه مایع تشکیل شده کف میکنه و این بخاطر تولید دی اکسیده که مقدارش قطعا بالاست.اگر شما روی درب نوشابه کبریت روشن کنید بلافاصله خاموش میشه و یا یک بادکنک بکشید روی درب نوشابه باد میشه.بنظرم این روش هم باید خوب باشه.میشه گاز مثلا یک هفته مصرفی رو به یکباره وارد آب کرد.البته من میزان خروجی گاز دی اکسید از آب در درجه حرارت معین رو نمیدونم.بنابراین روش معمول با شکر و مخمر باید معقولتر باشه،چون مدتش طولانی تره و هزینه زیادی نمیخواد.من فشارسنج دقیق ندارم که میزانشو اندازه گیری کنم اما حتما تست میکنم و نتیجه رو برای شما دوستان خواهم گذاشت.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10518
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.این روش هنوز مقدارشو پیدا نکردم ببینم چقدری میشه اما وقتی تو کارخانه نوشابه سازی از این روش استفاده میشه قطعا باید گاز زیادی تولید بشه اما تداوم نداره.یعنی در همان لحظه مایع تشکیل شده کف میکنه و این بخاطر تولید دی اکسیده که مقدارش قطعا بالاست.اگر شما روی درب نوشابه کبریت روشن کنید بلافاصله خاموش میشه و یا یک بادکنک بکشید روی درب نوشابه باد میشه.بنظرم این روش هم باید خوب باشه.میشه گاز مثلا یک هفته مصرفی رو به یکباره وارد آب کرد.البته من میزان خروجی گاز دی اکسید از آب در درجه حرارت معین رو نمیدونم.بنابراین روش معمول با شکر و مخمر باید معقولتر باشه،چون مدتش طولانی تره و هزینه زیادی نمیخواد.من فشارسنج دقیق ندارم که میزانشو اندازه گیری کنم اما حتما تست میکنم و نتیجه رو برای شما دوستان خواهم گذاشت.
    با سلام
    من از روش سرکه و جوش شیرین استفاده میکنم خوبم جواب میده
    1.5 قاشق غذاخوری سرکه سفید با یک قاشق چایخوری جوش شیرین داخل بطری نوشابه کوچیک میریزم تنظیم شده روی 1 حباب در 2 ثانیه واسه اینکه حبابا ریز بشن سر شلنگی که داخل اکواریمه فیلتر سیگار گذاشتم
    8 ساعت که نور میدم همینطور حبابای خیلی ریز ازش خارج میشه .بعد 8 ساعت نوردهی هنوزم داخل بطری گاز با فشار هست
    به نظرم از روش شکر و مخمر سریع تر باصرفه تر وتمیز تر هست واحتمال ترکیدنو کثیف کاری هم نیست
    100 گرم جوش شیرین 500 تومان یک لیتر سرکه 2000 تومان برای یک ماه جواب میده حتی بیشتر...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan54343 نمایش پست ها
    با سلام
    من از روش سرکه و جوش شیرین استفاده میکنم خوبم جواب میده
    1.5 قاشق غذاخوری سرکه سفید با یک قاشق چایخوری جوش شیرین داخل بطری نوشابه کوچیک میریزم تنظیم شده روی 1 حباب در 2 ثانیه واسه اینکه حبابا ریز بشن سر شلنگی که داخل اکواریمه فیلتر سیگار گذاشتم
    8 ساعت که نور میدم همینطور حبابای خیلی ریز ازش خارج میشه .بعد 8 ساعت نوردهی هنوزم داخل بطری گاز با فشار هست
    به نظرم از روش شکر و مخمر سریع تر باصرفه تر وتمیز تر هست واحتمال ترکیدنو کثیف کاری هم نیست
    100 گرم جوش شیرین 500 تومان یک لیتر سرکه 2000 تومان برای یک ماه جواب میده حتی بیشتر...
    سلام
    پس یعنی هر روز صبح تو بطری جوش شیرین میریزید و مخلوط می کنید و بعد سرکه اضافه می کنید؟ خوب این خیلی حوصله میخواد که باید هر روز این کار رو انجام داد.
    من خودم از روش مخمر استفاده میکنم تا 1.5 ماه کار میکنه و ساعت نور دهی تانکم هم به 14 ساعت در روز میرسه! و برای کل 14 ساعت گاز هست اضافه هم هست!

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.من هم امتحان کردم.میزان گاز دی اکسید تولید شده خیلی زیاده.و فقط عیبی که داره اینه که در یک لحظه فشار اصلی ایجاد میشه و بعدش تمام میشه.اما واقعا گاز زیادی تولید میکنه.فکر کنم اگر داخل یک بادکنک ذخیره کنید یا یک مخزن شبیه اون تا چندماه بشه ازش استفاده کرد.محصول تولیدی نمک و آبه و هیچ خطری نداره.اگر بشه جوش شیرین بصورت عمده و کیسه ای ارزانتر بخرید و سرکه هم مثلا یک 20 لیتری بخرید تا یکسال راحت میشه استفاده کرد.من داخل سایتهای خارجی سرچ میکنم و سعی میکنم راهی برای ذخیره این مقدار دی اکسید پیدا کنم.بنظرم اگر بشه ذخیره کردش و کم کم ازش استفاده کرد مقرون بصرفست.در غیر این صورت ارزش استفاده برای مصارف خانگی رو نداره.

صفحه 31 از 53 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)