صفحه 3 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 522
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مینا .فنچ.ماهی..کفتر..گربه
    شماره عضویت
    4748
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    با سلامی دوباره..
    یه سئوال کلی دارم برای اینکه به امید خدا استارت خرید و تکمیل ملزوماتو از فردا بزنم: میخوام تا موقع خرید گمراه نشم:
    1- کپسول
    2- رگلاتور
    3- حباب شمار
    4- شیر برقی
    5- دیفیوژر
    بی نهایت سپاسگذارم
    سلام آقا اشکان
    منم دقیقا عین شما همین هفته پیش میخواستم برم برای خرید اینها و با کلی پرس جو و 2 روز بالا پایین رفتن حسن آباد و لاله زار و حتی خرید و پس دادن شیر برقی ODE ایتالبا :D به این نتیجه رسیدم که
    کپسول رو از مراکز آتشنشانی ها بخرم و خودم از شریعتی خریدم 40 تومان کپسول 3 کیلویی پر با سوپاپ اطمینان و شیر فلکه دارو این حرفا:....
    و بعدم با قیمت های قشنگی ! که تو لاله زار برای شیر برقی درست و حسابی .... و در حسن آباد برای رگلاتور ... رفتم از ماهیران رگلاتور مخصوص آکواریوم رو خریدم 75 تومان که هم اندازش کوچیکتر هست و هم رو هم حساب کنید هم قیمت سیستم دست سازش ! در میاد(رگلاتور 45 50 ... شیر برقی خووب!15 25 (+تبدیل برق شهریش(که باید وقت بزاری بگردی)+سیم مخصوصش(که لاله زار بزور پیدا میشه با قیمت بالا) که مارک اینی که من خریدم هم micro هستش و بنظرم چیزه خوبی باید باش....
    در آخرم هم فقط میمونه خرید یه تایمر برقی 6 هزار تومنی چینی(به نظر من فرقی با جاهای دیگش نداره :D که بخواد 14 تومانی آلمانیشو بگیره ..(فقط تو این مورد)...در آخرم برای خرید دیفیوژر بهترین حالت آتومیزر هستش(که فیلتر مخصوص میخواد) و در حالت دوم خرید همین دیفیوژر سرامیکی های مارپیچ هستش ! و بنظرم خیلی زشت هستش این jbl ها با اون اندازه بزرگش اونم تو یه تانک 100 150 لیتری ! ... و نکته اینجاست که خفن ترین شرکت های تخصصی گیاهی هم از همین سرامیکی ها استفاده میکنن (شما دیفیوژر شرکت ADA ,و elos رو نگاه کنید میفهمید منظورمو ..... ) این نظر من بود :Dببخشید زیاد شد ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvwin نمایش پست ها
    سلام آقا اشکان
    منم دقیقا عین شما همین هفته پیش میخواستم برم برای خرید اینها و با کلی پرس جو و 2 روز بالا پایین رفتن حسن آباد و لاله زار و حتی خرید و پس دادن شیر برقی ODE ایتالبا :D به این نتیجه رسیدم که
    کپسول رو از مراکز آتشنشانی ها بخرم و خودم از شریعتی خریدم 40 تومان کپسول 3 کیلویی پر با سوپاپ اطمینان و شیر فلکه دارو این حرفا:....
    و بعدم با قیمت های قشنگی ! که تو لاله زار برای شیر برقی درست و حسابی .... و در حسن آباد برای رگلاتور ... رفتم از ماهیران رگلاتور مخصوص آکواریوم رو خریدم 75 تومان که هم اندازش کوچیکتر هست و هم رو هم حساب کنید هم قیمت سیستم دست سازش ! در میاد(رگلاتور 45 50 ... شیر برقی خووب!15 25 (+تبدیل برق شهریش(که باید وقت بزاری بگردی)+سیم مخصوصش(که لاله زار بزور پیدا میشه با قیمت بالا) که مارک اینی که من خریدم هم micro هستش و بنظرم چیزه خوبی باید باش....
    در آخرم هم فقط میمونه خرید یه تایمر برقی 6 هزار تومنی چینی(به نظر من فرقی با جاهای دیگش نداره :D که بخواد 14 تومانی آلمانیشو بگیره ..(فقط تو این مورد)...در آخرم برای خرید دیفیوژر بهترین حالت آتومیزر هستش(که فیلتر مخصوص میخواد) و در حالت دوم خرید همین دیفیوژر سرامیکی های مارپیچ هستش ! و بنظرم خیلی زشت هستش این jbl ها با اون اندازه بزرگش اونم تو یه تانک 100 150 لیتری ! ... و نکته اینجاست که خفن ترین شرکت های تخصصی گیاهی هم از همین سرامیکی ها استفاده میکنن (شما دیفیوژر شرکت ADA ,و elos رو نگاه کنید میفهمید منظورمو ..... ) این نظر من بود :Dببخشید زیاد شد ....
    سلام اروین جان..
    منظورت از جملات بالا که بصورت رنگی مشخص کردم چیه؟؟ یخورده اصطلاحات حرفه ای بکار بردی متوجه نشدم؟
    راستی در مورد تایمر ایرانی و چینی و المانیش باهم یه فرقایی غیر از قیمت دارن..:64::smile (216):
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مینا .فنچ.ماهی..کفتر..گربه
    شماره عضویت
    4748
    سلام اروین جان..
    منظورت از جملات بالا که بصورت رنگی مشخص کردم چیه؟؟ یخورده اصطلاحات حرفه ای بکار بردی متوجه نشدم؟
    راستی در مورد تایمر ایرانی و چینی و المانیش باهم یه فرقایی غیر از قیمت دارن..:64::smile (216):
    ممنون
    سلام دوباره دوسته من ... راستش من خودم قبلش هیچ کدوم از اینارو نمیدونستم تا اینکه رفتم چند روز قشنگ پی گیرش شدم و گشتم ... و خود منم منظور شیر فلکه...., اینارو خوب نمی دونستم نا وقتی که رفتم علنا دیدم :D ....
    خوب کپسول برای اینکه به رگلاتور بسته بشه معمولا شیرش رو عوض میکنن و یه شیر فلکه ای بهش میندازن که یه پولی هم میگیرن بابتش من همون شریعتی مغازه آتیشنشانی 3 تومن دادم برام عوضش کردن...
    و بعدم برای شیر برقی هم که گفتم تبدیل برق شهری این هستش که بعضی از این شیر برقی ها بعد یه مدت داغ میکنن شدید(به خاطر مدت استفاده شدید ازشون)برای همین معمولا می برن یه لوازم الکتریکی اون رو باز منه و عوضش کنه ... اما من شنیدم باز کسای رو که از شیر برقی درست حسابی خریده بودن و خیلی وقته استفاده میکنن و مشکلی براشون پیش نیمده....در مورد سیمش هم شما که شیر برقی رو میخرین 3 تا میله فلزی داره که اونرو به برق میزننین باید یه قطعه سیم مخصوص برای شیر برقیتون که بتونین به برق بزنین بگیرین که باز باید یه هزینه ای بکنین .. که اینجوری حساب کنین :D باز یه خرج اضافه رو دستتون میمونه(تا اینکه آماده مخصوصشو برای آکواریومتون با رگلاتورش بخرین)...در مورد اتومیزر هم یه قطعه هستش که بین کپسول و فیلتر سطلیتون وصل میشه و نیاز به فیلتر سطلی بخصوص مارک ایهام ...که این مدل دیفیوزر با حلالیت صد درصد co2 رو تو آب حل میکنهکه اینم عکسش هست ...که بنظرم اگه از این مدل فیلتر ندارید همون دیفیوژر سرامیکی رو میتونین تهیه کنین از 12 تومان تا 40 50 مارک های معروف تر ... اما در نهایت پیشنهاد من اینکه برین کپسول شیر فلکه دار رو از لوازم آتشنشانی مطمئن بخرید که پس فردا مشکل پیش نیاد ... و بعدم دستگاه رگلاتور ماهیران که خودشم شیر برقی دار ه و نهایت هم یه دونه تایمر برقی پریز دار بگیرید 7 6 تومانی...(بعدم اره یه فرق هایی دارن ایرانی و خارجیش ... اما قطعه اصلا پیچیده ای نیستش که ایرانیها یا همون چینی ها نتونن درست حسابیشو در نیارن :smile (73):و کار راه اندازه و میشه همون رو دوبرابر قیمتشم آلمانیشو خرید:D ...)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    ممنونم دوست خوبم..
    واما اخرین نکته ای که تو پست بالا یذره برام مبهم بود در مورد نوع فیلتر سطلی که باید برای اتومایزر تهیه کرد..ایا مدل خاصیه یا به همه مدلهای ایهایم یا شرکتهای دیگه متصل میشه؟؟
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    ممنونم دوست خوبم..
    واما اخرین نکته ای که تو پست بالا یذره برام مبهم بود در مورد نوع فیلتر سطلی که باید برای اتومایزر تهیه کرد..ایا مدل خاصیه یا به همه مدلهای ایهایم یا شرکتهای دیگه متصل میشه؟؟
    مرسی
    سلام دوست گرامی این روش محدودیتی نداره به فیلتر سطلی شرکتهای دیگه هم متصل میشه چون در کل همه تولید کننده از یک متد عمومی تبعیت میکنند حالا در بعضی مدلهای جریان از زیر وارد میشه و در بعضی دیگه از جریان از بالای فیلتر سطلی.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام.
    در مورد ساعات تزریق سئوالی دارم: از یه دوست شنیدم ,البته تو یه سایت خارجی هم دیدم که خیلی کوتاه به این نکته اشاره کرده بود که:
    بهتره 2 ساعت قبل از روشن کردن نور تانک co2 شروع بکار کنه و تزریق بشه؟ نظرتون در این باره چیه؟بنظر توجیه علمی داره؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    باسلام.
    در مورد ساعات تزریق سئوالی دارم: از یه دوست شنیدم ,البته تو یه سایت خارجی هم دیدم که خیلی کوتاه به این نکته اشاره کرده بود که:
    بهتره 2 ساعت قبل از روشن کردن نور تانک co2 شروع بکار کنه و تزریق بشه؟ نظرتون در این باره چیه؟بنظر توجیه علمی داره؟
    ممنون
    سلام دوست گرامی
    مطلبی که شما عرض کردید رو من قبلاً خونده بودم اشکان جان نکته مهمی که برای توازن در تانک و مقابله با جلبک مطرح میشه، توازن همزمان نور و CO2 هستش، شما در صبح وقتی نور و Co2 رو همزمان روشن میکنید شدت نور که ثابت و بدون تغییر هستش اما در ابتدا در صبح غلظت Co2 پایین هستش به مرور غلظت Co2 با تزریقی که انجام میدید افزایش پیدا میکنه که با کمک نور و استفاده ای که گیاهان از این دو عامل انجام میدن به یک توازن نسبی میرسه، در روشی که شما مطرح کردید 2 ساعت قبل از روشنایی تزریق دی اکسیدکربن آغاز میشه تا زمان شروع روشنایی به سطح لازم برای فتوسنتز گیاه برسه و در واقع سیکل چرخه گیاه با نور و دی اکسیدکربن در تانک شما با این روش سریع شکل میگیره. این روش به نظر شخصی من، هم توجیه علمی داره هم بسیار برای تانک گیاهی میتونه مفید باشه چون در روش های معمول سطح نور بالا و ثابت ولی سطح CO2 بعد از طی زمان با نور هماهنگ میشه، اما تو این روش که مطرح شد این دو عامل همزمان با هم در توازن و مقدار بالایی هستند و فوق العاده میتونه مقدار فتوسنتز و رشد گیاه رو افزایش بده.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام..
    در مورد تستر co2 جی بی ال تا چند دقیقه یا ساعت بعد مقدار یا رنگ درست رو نشون میده و اینکه پس از اتمام کار 35 قطره ای که داخل تستر ریختیم رو میشه مجدد به قطره چکونش برگردوند یا دیگه کارایی نداره؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    باسلام..
    در مورد تستر co2 جی بی ال تا چند دقیقه یا ساعت بعد مقدار یا رنگ درست رو نشون میده و اینکه پس از اتمام کار 35 قطره ای که داخل تستر ریختیم رو میشه مجدد به قطره چکونش برگردوند یا دیگه کارایی نداره؟
    ممنون
    سلام دوست گرامی
    کلا اینگونه تسترها با تاخیر تغییرات رو نمایش میدن خیلی هم قابل اعتماد نیستند حالا جی بی ال یا مارک دیگری فرق نمیکنه اما بودنش بهتر از نبودنش هست! زمان صحیح نمایش در جی بی ال حدود 2-3 ساعت با تاخیر هستش

The correct display is shown after a time delay of approx. 2 – 3 hours
    منبع این اطلاعات خود سایت جی بی ال هست
    JBL Test-Set CO₂ Permanent - Aquatis Fresh water - JBL

اما در مورد سئوال دوم این قطرات رو اگر زیاد کنید رنگ نشانگر شما پررنگ تر میشه من از نظر تجربه شخصی میگم همون 3 قطره کافیه و تعداد رو زیاد نکنید چون دقت میاد پایین بعلاوه اگر تو تانک نصب کردید دوباره میخواهید خارج کنید و قطره اضافه کنید؛ من پیشنهاد میکنم کلا از دوباره نشانگر رو پر کنید و قطره به مواد قبلی اضافه نکنید.

موفق باشید.

ویرایش توسط K.MR : 19th December 2011 در ساعت 11:23 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    سلام دوستان عزیز،
    من قراره چند چند روز دیگه بیام تهران، و میخوام که وسایل تانک گیاهیم رو هم تهیه کنم.
    فقط هم میتونم تا نواب برم،
    خواستم بدونم نظرتون در مورد رگلاتور و شیر برقی جی بی ال چیه؟ چه قیمت هستن؟
    در واقع،میخوام یه چیز ساده و مخصوص آکواریوم باشه و دردسر ساز نشه واسم.

برای خرید کپسول لوازم تانک گیاهی کدوم مغازه برم که هم جنس با کیفیت داشته باشه و هم منصف باشه؟
    ممنون.

صفحه 3 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)