صفحه 18 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 522
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    والا اینی که ما خریدیم روش زده برایه co2و ما هم برایه همین کار خردیم و الان هم برایه co2کلسیم راکتور داره کارمیکنه و هیچ مشکلی هم نداشته
    حالا چطور شما پی بردین اینی که من دارم بدرد نمیخوره نمیدونم(همون موقع همین مانومتر منو تو نواب میدادن80تومن!!!!!!!!!!!!!)
    راستی اینم بگم همون موقع هم تو حسن اباد منومتر250هزار تومنی هم بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط زکر11 نمایش پست ها
    ببین شما دقت بفرمائید
    من دو روزه که هم اینترنت و گشتم هم مغازه هارو
    ما تو بازار چیزهای بسیار مختلفی داریم مانومتر داریم نوشته روش ارگون 500هزا تومن 200هزار تومن 100 هزار تومن همگی نوشتن co2 ولی جریان چیه؟
    فرق بین اکسیژن و co2فقط در غلضت و مقدار فشار co2سنگین تره (به علت وجود کربن)
    مانومتر اکسیژن پر مصرفه و جنس پرمصرف خوب بد ریاد داره من مانومتر دیدم نوشته بود اکسیژن گفت 30هزار تومن الان تو این بازار این واسه اکسیژن جواب نمیده چه برسه co2
    واشرهای داخلی مانومتر co2باید از جنسی باشه که در اثر سرما خشک نشه (این واسه اکسیژن اصلا مهم نیست)
    فشار co2بالاتره(58.5) واز این ساچمه دارها نمیشه استفاده کرد میترکه
    پس قیمت ها بالا نیست کیفیت ها فرق میکنه.
    البته اینم بگم هستن از بچه ها که از مانومتری استفاده مکینن که روش نوشته برای اکسیژن و یک ساله داره کار میکنه ولی دقیقا ندیدم مدلش چیه

وقتی شما میگی یدونه از همین ها 25تومن خیلی کلی گویی میکنی
    ]چه خبره230تومن من پارسال یدونه از همین گیج دارها رو گرفتم25تومن با چکوچونه تو حسن اباد الان خیلی گرون شده باشه دوبرابره فکر نکنم بیش از50یا60تومن باشه

درود به هر دو بزرگوار ..

مصطفی جان من برند اکواریومی قیمت دادم .. الان مایکرو چینی 230 جی بی ال 310 .. سرا 300 .. ایستا 180 .. آزو 210 .. تو این رنج هستن ..

معمولا واشر فلکه خراب میشه .. واشر اینها هم اگه خراب شد از ابزار فروشی ها واشر چرمی بگیرید خیلی عالی و با کیفیت تر هستش ..

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    درود به هر دو بزرگوار ..

مصطفی جان من برند اکواریومی قیمت دادم .. الان مایکرو چینی 230 جی بی ال 310 .. سرا 300 .. ایستا 180 .. آزو 210 .. تو این رنج هستن ..

معمولا واشر فلکه خراب میشه .. واشر اینها هم اگه خراب شد از ابزار فروشی ها واشر چرمی بگیرید خیلی عالی و با کیفیت تر هستش ..
    سلام حامد عزیز
    اصلن مانومتری به عنوان برند اکواریومی نداریم و اینهایی هم که می بینید مارکهایه اکواریومی دارن فقط سفارش این شرکتها هستن به تولید کنندگان مانومتر!!
    ما یه دستگاهی تو کارمون داریم که با گاز ارگون کار میکنه و ساخت المان هم هست وقتی به مانومتر داخل جعبه دستگاه نگاه کنید سازنده مانومتر یه شرکت دیگس
    و جالبه همین شرکت یه دستگاه میسازه بالایه50میلیون تومن مانومترشو خودش نمیسازه!!!!میدونید چرا چون بصرفه نیست برایه مثلن چند هزارتا مانومتر یه خط تولید
    از این محصول رو داشته باشه و تو خیلی از قطعات دیگه هم میتونید اینو ببینید که بنظر جاش نیست در موردش بخوام بگم.به نظر من فرقی بین مانومترهایه ابزارفروشی ها
    و سازندگان وسایل اکواریومی نیست و فقط از نظر کیفیت ساخت فرق درن که خیلی از این مانومترهایه تو ابزارفروشی ها از این مانومترهایه ساخت شرکتهایه اکواریومی حتی بهتره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام حامد عزیز
    اصلن مانومتری به عنوان برند اکواریومی نداریم و اینهایی هم که می بینید مارکهایه اکواریومی دارن فقط سفارش این شرکتها هستن به تولید کنندگان مانومتر!!
    ما یه دستگاهی تو کارمون داریم که با گاز ارگون کار میکنه و ساخت المان هم هست وقتی به مانومتر داخل جعبه دستگاه نگاه کنید سازنده مانومتر یه شرکت دیگس
    و جالبه همین شرکت یه دستگاه میسازه بالایه50میلیون تومن مانومترشو خودش نمیسازه!!!!میدونید چرا چون بصرفه نیست برایه مثلن چند هزارتا مانومتر یه خط تولید
    از این محصول رو داشته باشه و تو خیلی از قطعات دیگه هم میتونید اینو ببینید که بنظر جاش نیست در موردش بخوام بگم.به نظر من فرقی بین مانومترهایه ابزارفروشی ها
    و سازندگان وسایل اکواریومی نیست و فقط از نظر کیفیت ساخت فرق درن که خیلی از این مانومترهایه تو ابزارفروشی ها از این مانومترهایه ساخت شرکتهایه اکواریومی حتی بهتره

کاملا حرفت رو قبول دارم مصطفی جان .. منم نگفتم که خود جی بی ال یا سرا میزنن .. شما گفتی چه خبره 230 تومان .. من گفتم برند اکواریومی این قیمته ..

حتی تمام این لامپها و مهتابی ها هم که به اسم کمپانی سرا یا جی بی ال فروخته میشه محصول خودشون نیست .. فقط یه جنس با کیفیت عالیه ..

در مورد رگلاتورر هم همینایی که گفتید رو دیدم هیچ مشکل فنی هم ندیدم تا حالا کسی باهاش داشته باشه ..

من همین مایکرو که گفتم 2 سال پیش خریدم دونه 55 تومان .. اینا هم بود دونه 35 تومان .. دیگه تفاوت قیمتی نداشت که بخوام حساسیت به خرج بدم ..

تازه اینی که گرفتم شیر برقی هم داشت .. اما الان وضع فرق کرده دقیقا باید بگردیم ببینیم چی هزینه کمتری داره ..

یکی دیگه همین مارک گرفتم 70 تومان .. اخرین بار هم یه دونه دیگه گرفتم 110 تومان .. الان دیگه جرات نمیکنم بگیرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10983
    یکی از بچه های نیک صالحی میگه 2سال پیش یکی گرفتم 12تومن مال اکسیژن الان هم داره کار میکنه
    میگفت فروشنده تعمیرکار بود میگفت چون واسه اکواریوم خروجی کم میدید مشکلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    یکی از بچه های نیک صالحی میگه 2سال پیش یکی گرفتم 12تومن مال اکسیژن الان هم داره کار میکنه
    میگفت فروشنده تعمیرکار بود میگفت چون واسه اکواریوم خروجی کم میدید مشکلی نداره
    سلام دوست گرامی
    اگر میخواهید خیالتون راحت باشه و یک آکواریوم گیاهی داشته باشید که همراه با نگرانی استرس نباشه همه چیز رو از اصولش تهیه کنید گاز دی اکسید کربن گاز خورنده ای گاز اکسیژن گاز آتش زایی هستش سیستم رگلاتورش نوع کپسولش همه چیزشون از لحاظ ایمنی و ... باید با هم فرق داشته باشه حالا اگر کسی مثلا میاد رگلاتور اکسیژن به کپسول Co2 میبنده و تا الان جواب گرفته قرار نیست برای همه جواب بده چون طرف از حدس و خطا یک کاری کرده از لحاظ فنی و علمی چون ماهیت متفاوتی دارند درست نیست من این مطلب رو تو نیک هم گفته بودم نشت گاز دی اکسیدکربن هم بی خطر نیست و اگر رگلاتور تجهیزات آب بندی مناسب نباشه و نشتی پدید بیاد
    سبب ایجاد بیماری یا حالتی به نام Hypercapnia میشه که سبب اختلال در فرآیند متابولیک سلول ها میشه و سبب عدم هوشیاری تشنج و بیهوشی میشه و در مقدار بالا بدلیل کمبود اکسیژن در سلولها موجب خفگی میشه یا آسیب دائمی به سیتم عصبی وارد میشه خلاصه دوست گرامی یک چیزی بگیرید بتونید با خیال راحت استفاده کنید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط K.MR : 10th January 2013 در ساعت 12:09 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10983
    همین طوره ولی بعضی هم از همین قضیه سوء استفاده میکنند
    ولی شناسایی مرز بین سوء استفاده و خطر کردن مشکل شده.

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    همین طوره ولی بعضی هم از همین قضیه سوء استفاده میکنند
    ولی شناسایی مرز بین سوء استفاده و خطر کردن مشکل شده.
    آقا زکریا اگه رگلاتور هوا واسه گاز آرگون و co2 مناسب بود دیگه رگلاتور مخصوص آرگون و co2 تولید نمیشد . درسته ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10983
    درسته ولی از گاز co2به صورت کاملا صنعتی در صنایع مختلفی (کارخانجات شیمایی و صنعتی و غذایی) استفاده میشه که معمولا از مانومترهای ایتالیایی استفاده میکنند که اگه بخوان ازبرندهایی که تو اکواریوم جواب میده مخصوص co2 استفاده کنند جواب نمیده(به علت وسعت کار) حالا ما بحث میکنیم که برندی و پیدا کنیم نه پول اضافی بیدم نه جنسی بخریم که جواب گو نباشه و مهم تر از همه برخی از آکواریوم فروشی ها سوء استفاده میکنند از این قضیه که این مخصوص این کاره و این حرف ها
    در کل هدف اینه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    سلام
    این تنظیم مانومتر چه طوریه
    خروجیش به شیر برقی وصله صبح که وصل میشه تنظیم بهم میخوره co2 قل قل میکنه تو اب یعنی تنظیمات روز قبل الکی . کسی هم دست نمیزنه . یعنی خود بخود بهم میخوره .
    مارکش epoxy چینی هست 90 خریدم .شیر پیچیه کپسولم .
    اگه فرومم رو خونده باشین اک گیاهی ارسطو 150 تومن ماهی بخاطر همین خروجی کنترل نشده مانومتر که نبودم تلف شدن .
    اینم عکس کاملش :
    IMG_06122 - Download - 4shared

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط at91sam7xc256 نمایش پست ها
    سلام
    این تنظیم مانومتر چه طوریه
    خروجیش به شیر برقی وصله صبح که وصل میشه تنظیم بهم میخوره co2 قل قل میکنه تو اب یعنی تنظیمات روز قبل الکی . کسی هم دست نمیزنه . یعنی خود بخود بهم میخوره .
    مارکش epoxy چینی هست 90 خریدم .شیر پیچیه کپسولم .
    اگه فرومم رو خونده باشین اک گیاهی ارسطو 150 تومن ماهی بخاطر همین خروجی کنترل نشده مانومتر که نبودم تلف شدن .
    اینم عکس کاملش :
    IMG_06122 - Download - 4shared
    سلام آقا

شیر برقی فقط کارش اینه که موقعی که برق قطع میشه از کار بیوفته و تزریق گاز دی اکسید رو قطع کنه

بعد از اون با فاصله 30-40 سانت باید شیر یکطرف وصل بشه تا از برگشت آب جلوگیری کنه . این تا اینجای کار

شیر فلکه گاز که همیشه بازه . پیچ کوچیک رو تا حدی باز میکنی که 1 حباب یا 2 حباب در ثانیه گاز خارج بشه . وقتی به هر دلیلی برق قطع شد - بطور اتوماتیک - شیر برقی از خروج گاز جلوگیری میکنه و با وصل شدن برق دوباره جریان گاز برقرار میشه . آیا شما شیر یکطرفه نصب کردین ؟

یکی دو بار بصورت دستی برق رو قطع و دوباره وصل کنید - ببینید تنظیم خروجی گاز بهم میخوره یا نه ؟

صفحه 18 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)