صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بله متاسفانه این عادت رو ترک نمیکنه.چند بار پرهای دمش رو کشیدم تا یکدست بشه ولی قبل از اینکه پرها کامل بشه بعضی از اونها رو خراب میکنه و بعد از این کار دیگه کار خاصی رو پرها انجام نمیده.نمیدونم شاید اینطوری دوست داره.
    کار اشتباهی کردین که پراش رو کشیدین . یه دست شدن پر چیز مهمی نیست که طوطی به خاطرش درد کشیده شدن پر رو تحمل کنه . خیلی زود هم باید این عادت رو ترک کنه ( با کمک شما البته ) چون در نهایت به پرکنی ختم میشه . طوطی منم به خاطر همین الان دوباره پرکنیش شروع شده .

فقط پرهای دمشه یا پرهای دیگرو هم خراب می کنه ؟؟

در طول روز چجوری سرگرمش میکنید ؟؟

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    کار اشتباهی کردین که پراش رو کشیدین . یه دست شدن پر چیز مهمی نیست که طوطی به خاطرش درد کشیده شدن پر رو تحمل کنه . خیلی زود هم باید این عادت رو ترک کنه ( با کمک شما البته ) چون در نهایت به پرکنی ختم میشه . طوطی منم به خاطر همین الان دوباره پرکنیش شروع شده . فقط پرهای دمشه یا پرهای دیگرو هم خراب می کنه ؟؟در طول روز چجوری سرگرمش میکنید ؟؟
    سلامنه فقط پرهای دمش رو،اون هم به محض اینکه اونها رو خراب کرد دیگه کاری باهاشون نداره.البته بعضی اوقات شاید در ماه 3 تا 5 پر طوری که از ته کنده شده باشه تو قفسش میبینم.سرگرمی هم که داخل قفسش اسباب بازی داره،اعضای خانواده هم در طول روز سعی می کنند یه جوری باهاش بازی کنند و سر به سرش بزارند،خودم هم نهایت روزی نیم ساعت از قفس بیرونش میارم و باهاش بازی می کنم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلامنه فقط پرهای دمش رو،اون هم به محض اینکه اونها رو خراب کرد دیگه کاری باهاشون نداره.البته بعضی اوقات شاید در ماه 3 تا 5 پر طوری که از ته کنده شده باشه تو قفسش میبینم.سرگرمی هم که داخل قفسش اسباب بازی داره،اعضای خانواده هم در طول روز سعی می کنند یه جوری باهاش بازی کنند و سر به سرش بزارند،خودم هم نهایت روزی نیم ساعت از قفس بیرونش میارم و باهاش بازی می کنم.
    پس دقیقا مثله طوطیه خودمه . نمی دونم چه مشکلی با دمشون دارن خلاصه اینکه طوطیه من الان پرکن شده و این مواردی که شما باهاش روبرو هستید نشونه خوبی نیست .

پری که از ریشه کنده شده باشه احتمالا به خاطر تو لک بودن طوطیه .

روزی نیم ساعت فقط میاد بیرون قفس ؟؟ اگه آره ، که خیلی کمه برای یه طوطی با شرایط طوطیه شما .

سعی کنید ترفندهایی که میذاریم تو بخش آموزش رو بهش یاد بدید . طوطی شما باید به موضوعات مهم فکر کنه تا دست از خراب کردنش پرش برداره . یعنی یه جورایی باید فکرشون مشغول باشه . این ترفندا خیلی کمکتون می کنن . سعی کنید قبل از اینکه اینکار براش مثل ناحن جویدن بچه ها ، به عادت تبدیل نشده جلوش رو بگیرید . چون اگه عادت بشه ،سخته که این عادت از سرشون بیوفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    من با توجه به شرایطی که فرمودین و راهنمایی هایی که دوستانم در اینجا به شما گوش زد کردن فقط پیشنهاد شخصی خودم رو عرض می کنم..
    به اعتقاد من از اونجایی که همه موجودات ذاتا اجتماعی هستن و ما بیشتر پرندگانی که نگهداری میکنیم به صورت تکی وارد منزلمون میشن ، اونها رو ناچار میکنیم که یکی از ما آدم ها رو به عنوان جفت یا همدم انتخاب کنن..
    هر چه قدر هم که اعضای منزل شما با این پرنده بازی کنن یا براش اسباب بازی بزارید ، چون اون انتخابش شخص شما بوده و شما هم روزانه نیم ساعت براش وقت دارین احساس شکست میکنه و با این حالت رفتاری که عادت خیلی از پرندگان برای نشون دادن خودشون و جلب وجه جفت هست، ناراحتی خودش رو به بی توجهی شما ابراز میکنه،، این حالت از بی حوصلگی هم قاعدتا هست که متعاقب همون بی توجهی هستش...

نظر من اینه که اگر تمایلی به خرید یه جفت کاسکو ندارین کنارش یه مینا بزارین که هم یه حالت گفتاری رقابتی بینشون پیش بیاد (که این برای یاد گیری کلمات طوطیتون هم خوبه) و هم حرکات زیاد مینا در قفس اون رو سرگرم خودش میکنه و این جلب توجه به مرور زمان تمام حواس پرندتون رو از دمش و پرهاش پرت میکنه..
    اگر به مینا هم به هر دلیلی تمایل ندارین یه فیشر هم همون قدر تاثیر داره البته بدون در نظر گرفتن اون حالت گفتاری...

باز هم این نظر شخصی من بود و دوستان نظراتشون قطعا سازنده تر و معتبر تر از منه...

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پس دقیقا مثله طوطیه خودمه . نمی دونم چه مشکلی با دمشون دارن خلاصه اینکه طوطیه من الان پرکن شده و این مواردی که شما باهاش روبرو هستید نشونه خوبی نیست .
    پری که از ریشه کنده شده باشه احتمالا به خاطر تو لک بودن طوطیه .
    روزی نیم ساعت فقط میاد بیرون قفس ؟؟ اگه آره ، که خیلی کمه برای یه طوطی با شرایط طوطیه شما .
    سعی کنید ترفندهایی که میذاریم تو بخش آموزش رو بهش یاد بدید . طوطی شما باید به موضوعات مهم فکر کنه تا دست از خراب کردنش پرش برداره . یعنی یه جورایی باید فکرشون مشغول باشه . این ترفندا خیلی کمکتون می کنن . سعی کنید قبل از اینکه اینکار براش مثل ناحن جویدن بچه ها ، به عادت تبدیل نشده جلوش رو بگیرید . چون اگه عادت بشه ،سخته که این عادت از سرشون بیوفته
    سلام
    راستش من هیچ گونه احساس کسالتی در دنی نمی بینم،کلا جای اینکه ما سرگرمش کنیم خودش زحمت میکشه ما رو سرگرم میکنه.دقیقا تو خونه حکفرمایی میکنه،هم جای خونه سرک میکشه،حتی بعضی اوقات برادر کوچیکمو دنبال میکنه که مثلا گازش بگیره،به هیچ کس غیر از من اجازه نمیده به قفسش نزدیک بشه یا بهش دست بزنه.کلا پرنده پر رویی تشریف دارن،حتی من چند بار که به دامپزشکی بردمش یا چند روز که نبودیم خونه یکی گذاشتم از همون اول شروع به صحبت و بازی کردن کرده.راجع به مطالبی که تو بخش پرندگان هست هم سعی میکنم وقت بزارم و بخونمشون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین نمایش پست ها
    من با توجه به شرایطی که فرمودین و راهنمایی هایی که دوستانم در اینجا به شما گوش زد کردن فقط پیشنهاد شخصی خودم رو عرض می کنم..
    به اعتقاد من از اونجایی که همه موجودات ذاتا اجتماعی هستن و ما بیشتر پرندگانی که نگهداری میکنیم به صورت تکی وارد منزلمون میشن ، اونها رو ناچار میکنیم که یکی از ما آدم ها رو به عنوان جفت یا همدم انتخاب کنن..
    هر چه قدر هم که اعضای منزل شما با این پرنده بازی کنن یا براش اسباب بازی بزارید ، چون اون انتخابش شخص شما بوده و شما هم روزانه نیم ساعت براش وقت دارین احساس شکست میکنه و با این حالت رفتاری که عادت خیلی از پرندگان برای نشون دادن خودشون و جلب وجه جفت هست، ناراحتی خودش رو به بی توجهی شما ابراز میکنه،، این حالت از بی حوصلگی هم قاعدتا هست که متعاقب همون بی توجهی هستش...
    نظر من اینه که اگر تمایلی به خرید یه جفت کاسکو ندارین کنارش یه مینا بزارین که هم یه حالت گفتاری رقابتی بینشون پیش بیاد (که این برای یاد گیری کلمات طوطیتون هم خوبه) و هم حرکات زیاد مینا در قفس اون رو سرگرم خودش میکنه و این جلب توجه به مرور زمان تمام حواس پرندتون رو از دمش و پرهاش پرت میکنه..
    اگر به مینا هم به هر دلیلی تمایل ندارین یه فیشر هم همون قدر تاثیر داره البته بدون در نظر گرفتن اون حالت گفتاری...
    باز هم این نظر شخصی من بود و دوستان نظراتشون قطعا سازنده تر و معتبر تر از منه...
    سلام
    راستش اوایل من هم همین کار رو کردم یعنی یک جوجه مینا گرفتم علاوه بر اون قناری هم داشتم،باور نمیکنید هیچ کدوم از فامیل ها جرات نداشت شب خونه ی ما بخوابه،یعنی دقیقا از ساعت 6-7 صبح اینا پا به پای هم شروع میکردن،واقعا سرسام میگرفتی.الان هم تو خونه تو چند تایم خاص پشت سر هم فک میزنه یعنی صبح ها حدود 8تا 10 ظهر 2تا 4 و شب ها 10 تا 12،حتی وقتی کسی پیشش هم نباشه شروع به صحبت کردن میکنه تا جایی که واقعا ادم کلافه میشه.به جز مشکل پرهاش که البته من تا حدودی هم ژنتیک و نوع خاص این کاسکو رو در اون دخیل میدونم بابت صحبت کردن و بازیگوشی واقعا کم نمیاره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    سلام
    راستش من هیچ گونه احساس کسالتی در دنی نمی بینم،کلا جای اینکه ما سرگرمش کنیم خودش زحمت میکشه ما رو سرگرم میکنه.دقیقا تو خونه حکفرمایی میکنه،هم جای خونه سرک میکشه،حتی بعضی اوقات برادر کوچیکمو دنبال میکنه که مثلا گازش بگیره،به هیچ کس غیر از من اجازه نمیده به قفسش نزدیک بشه یا بهش دست بزنه.کلا پرنده پر رویی تشریف دارن،حتی من چند بار که به دامپزشکی بردمش یا چند روز که نبودیم خونه یکی گذاشتم از همون اول شروع به صحبت و بازی کردن کرده.راجع به مطالبی که تو بخش پرندگان هست هم سعی میکنم وقت بزارم و بخونمشون.

سلام
    راستش اوایل من هم همین کار رو کردم یعنی یک جوجه مینا گرفتم علاوه بر اون قناری هم داشتم،باور نمیکنید هیچ کدوم از فامیل ها جرات نداشت شب خونه ی ما بخوابه،یعنی دقیقا از ساعت 6-7 صبح اینا پا به پای هم شروع میکردن،واقعا سرسام میگرفتی.الان هم تو خونه تو چند تایم خاص پشت سر هم فک میزنه یعنی صبح ها حدود 8تا 10 ظهر 2تا 4 و شب ها 10 تا 12،حتی وقتی کسی پیشش هم نباشه شروع به صحبت کردن میکنه تا جایی که واقعا ادم کلافه میشه.به جز مشکل پرهاش که البته من تا حدودی هم ژنتیک و نوع خاص این کاسکو رو در اون دخیل میدونم بابت صحبت کردن و بازیگوشی واقعا کم نمیاره.

نه همیشه قرار نیست کسالت داشته باشه تا این واکنش رو نشون بده... هر چیزی تحت هر شرایطی میتونه برای دقایقی تو بیکاری طوطی شما فکرش رو به خودش جلب کنه و پرنده نسبت به اون از خودش این واکنش رو بروز بده... هر چیزی ،،، از دوری و مرگ جفتش گرفته تا دوری و دور از جون مرگو صاحبش،،، از بی کاری و حوصله سر رفتگی گرفته تا بی توجهی نسبت بهش و توجه به موجود دیگه ای .،، حتی یه انسان...

در این شرایط می تونین یه برزیلی رو کنارش بزارین.. هم ورج و وروجه اش زیاد و اون رو بی کار نمی زاره ،، هم صداش باعث آزار کسی نیست و پرندتون باهاش رقابت گفتاری هم نمی کنه...

باز هم بچه های دیگه نظراتشون مفید تر خواهد بود.
    امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    یک کلیپ از دنی میزارم که مربوط به امروز ظهر است،امیدوارم خوشتون بیاد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    ماشالله هزاررررررررررررررررر ماشالله خیلی بامزه ست. خدا حفظش کنه براتون

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    خیلی وقت بود این تایپیک داشت خاک میخورد،یک فیلم از دنی گرفتم امیدوارم خوشتون بیاد.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نگاه سینی رو کلا بیرون اورد

آقا خیلی خوشگله ولی من نفهمیدم چیا گفت بیزحمت زیرنویس بزارید

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)