صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

معرفی گیاهان گوشتخوار من

سلام
    میخوام گیاهانی را که دارم معرفی کنم .. البته تعداد گیاهانی که دارم خیلی زیاده و اگر بخوام همشون را معرفی کنم باید یک جنگل کوچیک خانگی را بهتون معرفی کنم بنابراین اونهایی که خاص تر هستند و کمتر کسی شانس نگهداری ازشون داشته را معرفی می کنم. :smile (56):

نپی
    نپی اسم گیاه گوشتخوارم ( nepenthes) است. این گیاه جالب و دوست داشتنی گونه های مختلفی داره و تنوعشون زیاده ولی متاسفانه در ایران به ندرت می تونید اون را تهیه کنید من هم شانس آوردم که تونستم در نمایشگاه گل و گیاه یکی را خریداری کنم. :smile (215):

[IMG][/IMG]

گیاه من هنوز کوچولو است و کوزه هاش تازه داره شکل میگیره و شرایط نگهداریش خیلی خاصه... به عکس هایی که ازش انداختم نگاه کنید متوجه میشید .

[IMG][/IMG]

در نهایت گیاه من این شکلی میشه ... وقتی کوزه ها کامل رشد کنه بزرگ بشه ازشون عکس میذارم فعلا برای اینکه بدونید در آینده چه شکلی میشه یک عکس براتون میذارم ( این عکس گیاه من نیست)

[IMG][/IMG]

حالا من از مراحل بزرگ شدن و شکل گیره کوزه ها عکس میذارم و در نهایت وقتی داره برای خودش کباب درست می کنه هم ازش عکس میگیرم و گزارش میدهم
    شیکرا

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

ونوس ...الهه زیبایی ...

ونوس الهه زیبایی
    ونوس گوشتخوار را همه میشناسند و تا میگیم گیاه گوشتخوار، همه اول این گیاه به ذهنشون میاد. ونوس بر خلاف تصوری که از داریم گیاه بسیار کوچک و ظریفی است اما نگهداری ازش لذت بخشه ... این دومین گیاه گوشتخوار من است که بهتون معرفی اش میکنم ... یه 4 سالی باید صبر کنم تا به حجم دلخواهم برسه

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

حالا فکر نکنید که این گیاهها کیلو کیلو گوشت می خورند ... هفته ای یک عدد مگس کافیه براشون .... کلی طول میکشه تا با آنزیم هایی که دارند بتونند اون مگس را هضم کنند و البته این گیاهان برخلاف تصور همه به علت داشتن کلروفیل قادر به تولید غذا برای خودشون هستند و اگر بهشون حشره هم نرسه باز هم می تونند تا حدودی برای خودشون غذا درست کنند.

[IMG][/IMG]

مثلا نپی خانم من الان که کوزه نداره خودش برای خودش غذا درست می کنه و می خوره حالا کوزه هاش که در بیاد برای خودش کباب هم درست می کنه .... وقتی داشت آشپزی میکرد براتون عکسش را میذارم .. حالا کمی طول میکشه تا کوزه هاش کامل بشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    آقا از اين گياهان از كجا ميشه تهيه كرد و قيمتش چنده؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    3433
    درود
    برام جالب بود ....
    تو کارت موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام
    آقا از اين گياهان از كجا ميشه تهيه كرد و قيمتش چنده؟
    سلام
    از مرکزی تحت عنوان v i v a r i a . i r می تونید اطلاعات کسب کنید من از نمایندگی شون در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه خریدم 70 و 90 تومن الان نمی دونم چند باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط draco نمایش پست ها
    درود
    برام جالب بود ....
    تو کارت موفق باشی
    سپاس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    واقعا عاليه من كه نتونستم پيدا كنم.شنيدم نگهداري ونوس آسونه درسته؟
    كار خاصي بايد انجام بديم؟
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    واقعا عاليه من كه نتونستم پيدا كنم.شنيدم نگهداري ونوس آسونه درسته؟
    كار خاصي بايد انجام بديم؟
    ممنون
    سلام
    گیاه من خیلی کوچولو است و برای اینکه بتونم از طریق بوته تقسیمش کنم باید 4 سال صبر کنم وگرنه خودم ازش گیاه جدا می کردم بهت میدادم اما سایتی که معرفی کردم سفارش میگیره براتون میاره الان فصلش نیست کمی که هوا گرم بشه دوباره می تونه براتون بیاره
    نکته مهم اینه که نمیشه توی فضای آزاد منزل نگهداریش کرد باید حتما در محفظه باشه چون باید هوای مرطوب داشته باشه بعد هم باید بهش حشره بدهی دیگه گیر آوردن حشره هم کمی سخت است در خارج از ایران به راحتی میشه حشره زنده خریداری کرد اما در ایران ماجرا کمی سخته میشه از تکه های کوچک گوشت استفاده کرد اما نمیشه به طور دائمی بهش گوشت داد چون ترکیب مواد غذایی گوشت با حشره خیلی فرق می کنه اما در کل نگهداری از این گیاهها خیلی جالب و لذت بخش است
    تعدا کوزه های نپی داره زیاد میشه اول فقط یک شاخه اش کوزه داد الان سه - چهار تا شدند ... منتظرم بزرگ بشن ازشون عکس بگیرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    من هم تابستون میخواستم یه ونوس از همین ویواریا بخرم منتهی چون سابقه ی خوبی در نگهداری از گیاهان نداشتم پشیمون شدم! ولی هنوزم خیلی دوست دارم نگهداریشون رو قطعا جالبه!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarantula نمایش پست ها
    من هم تابستون میخواستم یه ونوس از همین ویواریا بخرم منتهی چون سابقه ی خوبی در نگهداری از گیاهان نداشتم پشیمون شدم! ولی هنوزم خیلی دوست دارم نگهداریشون رو قطعا جالبه!
    سلام
    من هم خیلی دو دل بودم بخرم یا نخرم .... برای ا ینکه گیاهها قلق دارند آدم این همه پول بده بعد هم خشک بشه خصوصا که من خیلی گل و گیاه می خرم ..... ولی با خودم گفتم به تجربه کردنش می ارزه .... البته هنوز نمی تونم بگم که در نگهداریشون موفق بودم .... یعنی الان نمیشه قضاوت کرد باید یکسال بگذره اگر تونستم زنده نگهشون دارم اون وقت برای خودم کارت پستال میفرستم
    :smile (179):

گیاهها خیلی دیر نشون میدهند که آسیب دیده اند اگر یک گیاهی الان آسیب ببینه ممکنه چنددین ماه بعد خودش را نشون بده... حالا که این دوتا فعلا من راگذاشتند سر کار....ببینم آخرش چی میشه ......:smile (56):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    خیلی تبریک می گم شیکرا جان . شما تو هر کاری استاد هستی. و این واقعا تحسین برانگیزه .
    راستی حداکثر اندازه ی این گیاهان چقدر می شه ؟؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)