صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    خیلی تبریک می گم شیکرا جان . شما تو هر کاری استاد هستی. و این واقعا تحسین برانگیزه .
    راستی حداکثر اندازه ی این گیاهان چقدر می شه ؟؟؟
    سلام
    ممنون خانم ، شما لطف داری :smile (2): :smile (127):
    الان نپی اندازه تاجش یه مساحتی حدود 30 سانت در 30 سانت داره و ارتفاعش هم 26 سانت هست اندازه کوزه ها بعضی هاش یکسانت شده بعضی هاش هنوز یکسانت نشده ولی اون طوری که من در تصاویر مربوط به نگهداریش دیدم باید اندازه کوزه 5 الی 10 سانت باشه ( بسته به نژآد فرق می کنه من دقیقا نمی دونم نژاد نپی من چیه )
    اما در مورد ونوس الان اندازه قطر هر کفه یک و نیم سانت هست کسی که به من داد گفت این گیاه هنوز خیلی کوچیکه و تازه از بذر تولید شده و بعد از 4 سال به بزرگترین حالت خودش می رسه یعنی اندازه کفه های گیاه بالغ بزرگتر از گیاه جوان هست .... ولی من دقیقا نمی دونم که بزرگترین اندازه اش چه قدر میشه اون کسی که این گیاه را وارد کرده بود هم نمی دانست چون باز هم بسته به نوع نژاد فرق می کنه ....

فرصت کنم ازشون عکس جدید میذارم :smile (192): میخوام کمی بزرگتر بشن بعد ... رشد نپی خیلی بیشتر از ونووس هست شاخ و برگ و کوزه های جدید داده ولی نپی وضعیت اش ثابت مونده ....

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    گیاه من خیلی کوچولو است و برای اینکه بتونم از طریق بوته تقسیمش کنم باید 4 سال صبر کنم وگرنه خودم ازش گیاه جدا می کردم بهت میدادم اما سایتی که معرفی کردم سفارش میگیره براتون میاره الان فصلش نیست کمی که هوا گرم بشه دوباره می تونه براتون بیاره
    نکته مهم اینه که نمیشه توی فضای آزاد منزل نگهداریش کرد باید حتما در محفظه باشه چون باید هوای مرطوب داشته باشه بعد هم باید بهش حشره بدهی دیگه گیر آوردن حشره هم کمی سخت است در خارج از ایران به راحتی میشه حشره زنده خریداری کرد اما در ایران ماجرا کمی سخته میشه از تکه های کوچک گوشت استفاده کرد اما نمیشه به طور دائمی بهش گوشت داد چون ترکیب مواد غذایی گوشت با حشره خیلی فرق می کنه اما در کل نگهداری از این گیاهها خیلی جالب و لذت بخش است
    تعدا کوزه های نپی داره زیاد میشه اول فقط یک شاخه اش کوزه داد الان سه - چهار تا شدند ... منتظرم بزرگ بشن ازشون عکس بگیرم
    ممنون
    ولي من تو همين سايت خوندم كه لازم نيست حتما توي محفظه باشن و وقتي با اونجا تلفني صحبت كردم گفت كه اين گياها كه ما مياريم مقاوم شده هستند و حتما رطوبت زياد احتياج ندارن؟
    شما ونوسو70تومن خريديد؟
    من فعلا يه پيچك جديد از خانه مادربزرگم قلمه زدم كه عالي ريشه داده و آماده كاشته.خيلي پيچك دوست دارم.اصلا فكر نميكردم تو زمستون بشه قلمه زد!!!!
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    ممنون
    ولي من تو همين سايت خوندم كه لازم نيست حتما توي محفظه باشن و وقتي با اونجا تلفني صحبت كردم گفت كه اين گياها كه ما مياريم مقاوم شده هستند و حتما رطوبت زياد احتياج ندارن؟
    شما ونوسو70تومن خريديد؟
    من فعلا يه پيچك جديد از خانه مادربزرگم قلمه زدم كه عالي ريشه داده و آماده كاشته.خيلي پيچك دوست دارم.اصلا فكر نميكردم تو زمستون بشه قلمه زد!!!!
    ممنون
    سلام
    مطلب توی سایت کاملا درست است من نپی را از نمایندگی این شرکت در نمایشگاه گل و گیاه خریدم و گیاههای سازگار شده شون تمام شده بود من با اصرار این را خریدم و سازگار کردنش را خودم تقبل کردم برای همین احتیاط را در نظر گرفتم باید کم کم به شرایط جدیدش سازگار بشه و من از بس مشتاقم که کوزه هاش زود تر در بیاد ترجیح دادم که فعلا در محفظه نگهش دارم .... من نپی را خریدم 70 تومن ... ونوس قیمتش 40 تومن هست و چون به همراه گیاهان دیگر خرید کردم در پاسخ قبلی نوشتم 90 تومن ولی بعدا یادم آمد که 90 تومن پول سه تا گیاه بود و قیمت ونوس 40 تومن است
    خب گیاهی را که قمله زدی معرفی کن ما هم ببینیمش ... اصلا خیلی خوبه که همه گیاههایی را که دارند معرفی کنند من که از دیدش خوشحال میشم حالا هر گیاهی که میخواد باشه در ضمن کی گفته که نمیشه توی زمستون قلمه زد؟ :smile (264):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    مطلب توی سایت کاملا درست است من نپی را از نمایندگی این شرکت در نمایشگاه گل و گیاه خریدم و گیاههای سازگار شده شون تمام شده بود من با اصرار این را خریدم و سازگار کردنش را خودم تقبل کردم برای همین احتیاط را در نظر گرفتم باید کم کم به شرایط جدیدش سازگار بشه و من از بس مشتاقم که کوزه هاش زود تر در بیاد ترجیح دادم که فعلا در محفظه نگهش دارم .... من نپی را خریدم 70 تومن ... ونوس قیمتش 40 تومن هست و چون به همراه گیاهان دیگر خرید کردم در پاسخ قبلی نوشتم 90 تومن ولی بعدا یادم آمد که 90 تومن پول سه تا گیاه بود و قیمت ونوس 40 تومن است
    خب گیاهی را که قمله زدی معرفی کن ما هم ببینیمش ... اصلا خیلی خوبه که همه گیاههایی را که دارند معرفی کنند من که از دیدش خوشحال میشم حالا هر گیاهی که میخواد باشه در ضمن کی گفته که نمیشه توی زمستون قلمه زد؟ :smile (264):
    بيشتر قلمه هاي خودم تو زمستون خراب ميشه.از آقا رضا هم شنيده بودم.
    چشم.به محض اينكه بكارمش معرفيش ميكنم.
    مگه ميشه گياه خوشتخوارو قلمه زد؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    بيشتر قلمه هاي خودم تو زمستون خراب ميشه.از آقا رضا هم شنيده بودم.
    چشم.به محض اينكه بكارمش معرفيش ميكنم.
    مگه ميشه گياه خوشتخوارو قلمه زد؟
    سلام
    من گفتم که "کی گفته در زمستان قلمه نمیشه زد ... ؟ "منظورم کلی بود نه در مورد گیاه گوشتخوار
    حالا گیاهت را معرفی کن ببینیم چیه این شاخ شمشاد
    امروز داشتم با دقت نپی را بررسی می کردم دیدم که در کنار ساقه اصلی دوتا پاجوش زده ... فکر کنم بشه بعد از یه مدت پاجوش ها را ازش جدا کرد و دوتا گیاه مستقل دیگه ازش ایجاد کرد اگر خواستی می تونی از خودم بخری من تخفیف هم بهت میدم ... یک سوم قیمت چه طوره ؟....:smile (267): .................. شوخی کردم ها :smile (137):
    به هر حال من بی صبرانه منتظرم ببینم نتیجه چی میشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    من گفتم که "کی گفته در زمستان قلمه نمیشه زد ... ؟ "منظورم کلی بود نه در مورد گیاه گوشتخوار
    حالا گیاهت را معرفی کن ببینیم چیه این شاخ شمشاد
    امروز داشتم با دقت نپی را بررسی می کردم دیدم که در کنار ساقه اصلی دوتا پاجوش زده ... فکر کنم بشه بعد از یه مدت پاجوش ها را ازش جدا کرد و دوتا گیاه مستقل دیگه ازش ایجاد کرد اگر خواستی می تونی از خودم بخری من تخفیف هم بهت میدم ... یک سوم قیمت چه طوره ؟....:smile (267): .................. شوخی کردم ها :smile (137):
    به هر حال من بی صبرانه منتظرم ببینم نتیجه چی میشه
    من كه از خدامه.اصلا شما2برابر قيمت بديد.اونجوري مطمئن تر هم هست.تازه سازگار هم شده.
    اميدوارم زود بزرگ شن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15058
    ببخشین ونوس چند ماهه رو 40 تومن خریدین ؟ من خودم پارسال ونوس رو که 3 ماهه بود 10 تومن میفروختم .

البته اینا یک ماهه بودن که 6 تومن میفروختم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    هرکی سوالی داره درباره ونوس حشره خوار بگه تا بهش کمک کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    سلام .خیلی علاقه به نگهداری از این گیاهان گوشت خوار دارم ولی نمیدونم از کجا تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اسکار
    شماره عضویت
    15186
    اینم ونوس من ۴ ماه پیش خریدمش ۱۸ تومان خیلی باحاله.چرا من عکس های شمارو نمیبینم ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)