صفحه 8 از 105 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 1046
    همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط Maedeh نمایش پست ها
    نه خب دو ماهش بود خربدمش و از برورش دهنده خريدم.

حوله و شامبو مخصوص براش خريدم ولي جون كلاسيكه از فلت و سوبر فلت شيطون تره از اين ميترسم يهو قاطي كنه

بنجشنبه كار خاصي ندارم بايد بشورمش جون كم كم داره همرنك پنگول ميشه

راستي دندوناي پنگول رو مسواك ميزني؟اكه ميزني جطوري؟؟؟

واسه هاني مسواك خريدم ولي كازش ميزنه و نميزاره بكشم رو دندوناش

يكي هم اينكه شونه هم نميزاره بكشم از بس فوضوله هي برميكرده بشتشو نكاه ميكنه و با شونه بازي ميكنه
    خوبه پس الان شما رو میشناسه.

خوب خیلی عالیه ، نه عزیزم نگران نباش ، اگه خوب بتونی مهارش کنی هیچوقت کار اشتباهی نمیکنه

مثلا اگه یه بار گاز گرفت یا چنگ زد حتما سرش داد بزن ( تا خیلی اذیت نشن اینکارو نمیکنن).
    بذار همرنگ هم بشن پنگول احساس غریبی نکنه

اگه باهاش مهربون باشی در عین حال بهش بفهمونی که نمیتونه هر کاری بکنه . تو حمومم شاید داد بزنه و قیافش ترسیده به نظر بیاد ولی نه گاز میگیره نه چنگ میزنه.

آره ، هفته ای یک بار دندوناشو با سرکه مسواک میزنم.
    مخصوص خود گربه هاس مسواکه؟
    ببین رو پاهات طوری که شکمش رو به روت باشه بخوابونش ، بعد آروم از گوشه دهانش ، دهانشو باز کن با دوتا انگشتات ( انگشت اشاره و شست ) دهنشو باز نگهدار (طوری که دندوناش رو هم باشه اینجوری -->. نه اینکه کاملا باز باشه دهانش و بی تابی کنه.)

بعد مسواک رو اگه خمیردندان مخصوص داره با خمیر دندان آروم روی دندوناش بکش ، اگرم که نداری با آب گرم یا سرکه میتونی مسواک بزنی براش.خوب سمت راستشو مسواک کن بعد هم همین کارا رو برای سمت چپ دندوناش انجام بده . بعد آخرش دندون های جلوشو که آسون تر به حالت دایره ای مسواک بزن.
    اگه هفته ای یک بار مسواک بخوای بزنی ، خیلی براش خوبه که از غذای خشک استفاده کنی.

برای شونه کردنش اگر همش برمیگرده و شیطونی میکنه ، می تونی وقتی بغلش میکنی یه جوری بلندش کنی از زمین که پاهاش رو زمین باشه ولی دستاش رو تو دستات و بالا نگهدار. حالا سرتاسر بدنشو خوب شونه کن .توی بغلت بنشونش تا بتونی دم و صورتشم شونه کنی .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسگو.سگ.ماهی.خرگوش.لاک پشت
    شماره عضویت
    16272
    سلام. ممنون میشم یه راهنمایی کنید منو
    یه گربه ی خیابونی از زمستون اومده پیش ما و داره تو حیاط و پارکینگ خونه ی ما زندگی میکنه... چون هوا سرد بود همه ی اعضای ساختمون ازش حمایت کردن و براش غذا میبردن(دل و جیگر و مرغ و پای مرغ و گوشت کوبیده و شیر گرم)حالا نمیدونم غذاش خوب بوده اینجا یا نه
    اما یه اتفاق عجیب میوفته هر شب...
    یه گربه ی دیگه که خیلی کپل و چاق و چلس و مشکی رنگش ولی ظاهرا سنش زیاده هر شب میاد تو ساختمون ما و این گربه ی مظلوم مارو حسابی کتک میزنه!!!!
    نمیدونیم جریان چیه اوایل این گربه ی ما میرفت بیرون یه دوری میزد اما الان 2.3 ماهه از خرس گنده میترسه و از شوفاژ خونه نمیاد بیرون
    اوایل فکر میکردیم این میره کرم میریزه اون میاد میزنتش اما الان دیگه مطمئن شدم که این کاری با اون نداره...حیوونکی هر دفه کلی رو صورتش جای زخم میوفته...
    فک کنین هر شب نصف شب صدای دعوای 2 تا گربه تو ساختون میپیچه بعضی وقتام گربه ی ما فرار میکنه و از پله ها میاد بالا!!!
    همه شاکی شدن...میخوان بیرونش کنن...
    فک میکنین چرا این انقد با گربه ی ما لج؟
    چیکار کنیم دیگ نیاد؟
    بارها شده رفتم پایین و دنبال و گربه سیاهه کردم که بترسه...اما انگار نه انگار
    راستی گربه ی ما نر ... یه مشکل دیگ پیش اومده اونو بعدا میگم...
    میشه کمکم کنین تا اواره نشد؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasti20 نمایش پست ها
    سلام. ممنون میشم یه راهنمایی کنید منو
    یه گربه ی خیابونی از زمستون اومده پیش ما و داره تو حیاط و پارکینگ خونه ی ما زندگی میکنه... چون هوا سرد بود همه ی اعضای ساختمون ازش حمایت کردن و براش غذا میبردن(دل و جیگر و مرغ و پای مرغ و گوشت کوبیده و شیر گرم)حالا نمیدونم غذاش خوب بوده اینجا یا نه
    اما یه اتفاق عجیب میوفته هر شب...
    یه گربه ی دیگه که خیلی کپل و چاق و چلس و مشکی رنگش ولی ظاهرا سنش زیاده هر شب میاد تو ساختمون ما و این گربه ی مظلوم مارو حسابی کتک میزنه!!!!
    نمیدونیم جریان چیه اوایل این گربه ی ما میرفت بیرون یه دوری میزد اما الان 2.3 ماهه از خرس گنده میترسه و از شوفاژ خونه نمیاد بیرون
    اوایل فکر میکردیم این میره کرم میریزه اون میاد میزنتش اما الان دیگه مطمئن شدم که این کاری با اون نداره...حیوونکی هر دفه کلی رو صورتش جای زخم میوفته...
    فک کنین هر شب نصف شب صدای دعوای 2 تا گربه تو ساختون میپیچه بعضی وقتام گربه ی ما فرار میکنه و از پله ها میاد بالا!!!
    همه شاکی شدن...میخوان بیرونش کنن...
    فک میکنین چرا این انقد با گربه ی ما لج؟
    چیکار کنیم دیگ نیاد؟
    بارها شده رفتم پایین و دنبال و گربه سیاهه کردم که بترسه...اما انگار نه انگار
    راستی گربه ی ما نر ... یه مشکل دیگ پیش اومده اونو بعدا میگم...
    میشه کمکم کنین تا اواره نشد؟
    احتمالا اون گربه هم نره که نزاع پیش میاد
    راهی نداره جز اینکه یکیشونو واگذار کنید یا انتقالش بدید جای دیگه
    یه راهم اینه که هردو یا یکیشو عقیم کنید ۲۵۰ تا ۳۰۰ درمیاد اما در عوض به کاهش جمعیت گربه های آواره هم کمک کردید خیلی کلینیکا کرای حمایتی رو با تخفیف هم انجام میدن
    چون تو محیط خونه نیستن که بشه تربیتشون کرد و دوتا گربه نر به ندرت باهم کنار میان مگه اینکه عقیم باشن یا از کودکی باهم بزرگ شن

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    سلام
    نسرین جون همه چی رو گفتن فقط اون گربه کوچولوئه که توی ساختمونتون پناه اورده رو زودتر هرکاری که از دستتون برمی آید انجام بدید ، من خیلی دیدم گربه های بزرگتر گربه های کوچیکتر رو کور کردن و..
    اگر میتونید همینجا آگهی واگذاری بذارید.
    ویرایش توسط NahaL : 4th September 2014 در ساعت 11:17 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسگو.سگ.ماهی.خرگوش.لاک پشت
    شماره عضویت
    16272
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    سلام
    نسرین جون همه چی رو گفتن فقط اون گربه کوچولوئه که توی ساختمونتون پناه اورده رو زودتر هرکاری که از دستتون برمی آید انجام بدید ، من خیلی دیدم گربه های بزرگتر گربه های کوچیکتر رو کور کردن و..
    اگر میتونید همینجا آگهی واگذاری بذارید.
    اخه اینی که خونه ما اومده کوچیک نیس...
    ماشاا واسه خودش مردیه...
    جفتشون بزرگن... اون گنده ترو پر مو تره قلدره! هی تعداد اینایی که این پیشی منو میزنن بیشتر میشه... دیشب 3 تا شده بودن سر این حیوونکی ریخته بودن...
    راستش دستی نیس که بشه واگذارش کرد.
    از انسانا میترسه و نزدیکشون نمیشه.
    فقط موقع غذا خوردن یکم بهمون اعتماد میکنه و میاد جلو.
    اصلا از خونه بیرون نمیره حتی بخاطر غذا...میترسه انگار...
    نمیدونید دعوای این گربه ها سر چیه؟؟؟؟؟؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

ایشون ملوس خانم هستند:

-از روی این عکس ها میشه فهمید چند سالشه ؟
    - امشب با بچه کوچیکشون هم آشنا شدم . از نوک بینیش تا انتهای بدن ( بدون احتساب دم 10 سانتیش ) حدود 17 تا 20 سانت هست و وزنش حدود 100 گرم . موهای بدنش کاملا کرکی و چشماش هم بنظر تازه باز شده . حسابی شیطون.
    فقط تو نفس هاش یه صدایی مثل فین فین کردن آدم سرماخوده هست . ولی نشونه ای از آب ریزش بینی نداشت. این طبیعیه یا مشکلی هست؟

با تشکر
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

ایشون ملوس خانم هستند:

-از روی این عکس ها میشه فهمید چند سالشه ؟
    - امشب با بچه کوچیکشون هم آشنا شدم . از نوک بینیش تا انتهای بدن ( بدون احتساب دم 10 سانتیش ) حدود 17 تا 20 سانت هست و وزنش حدود 100 گرم . موهای بدنش کاملا کرکی و چشماش هم بنظر تازه باز شده . حسابی شیطون.
    فقط تو نفس هاش یه صدایی مثل فین فین کردن آدم سرماخوده هست . ولی نشونه ای از آب ریزش بینی نداشت. این طبیعیه یا مشکلی هست؟

با تشکر
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام آقای رازقی

از روی عکس که کاملا نمیشه گفت ولی من فکر میکنم کمتر از شش ماه نباشه ، چون اگه اینطور که من متوجه شدم اون بچه ماله این گربه باشه حداقل بالای شش ماه هست.(احتمال داره یک سالشم باشه).
    بچش که خیلی کوچیکه و احتمالا دو تا سه هفتش باشه ( با توجه به مشخصاتی که دادین). خیلی عالیه اگه شیطونه و نشون میده نسبتا سالم باشه.
    خس خس کردن نفس هاش اولا ممکنه بخاطر این باشه که کوچیکه صدای نفساش اینجوری هست اما اگه (بعداََ) ادامه پیدا کنه احتمالا این صدا هنگام نفس کشیدنش به خاطر انسداد جزئی در بعضی از نقاط بین حنجره و نایژه هست که باعث تنگی لوله ی هوایی میشه این صدای خس خس رو بوجود میاره.
    اگر میتونید اون بچه رو داخل اتاق گرم با تهویه ی مناسب نگهدارید .(اگر از مادرش جدا شده) راستی رنگ لب ها و زبان و لثه هاش چه رنگیه؟ خاکستری یا آبی هست؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    سلام آقای رازقی
    از روی عکس که کاملا نمیشه گفت ولی من فکر میکنم کمتر از شش ماه نباشه ، چون اگه اینطور که من متوجه شدم اون بچه ماله این گربه باشه حداقل بالای شش ماه هست.(احتمال داره یک سالشم باشه).
    بچش که خیلی کوچیکه و احتمالا دو تا سه هفتش باشه ( با توجه به مشخصاتی که دادین). خیلی عالیه اگه شیطونه و نشون میده نسبتا سالم باشه.
    خس خس کردن نفس هاش اولا ممکنه بخاطر این باشه که کوچیکه صدای نفساش اینجوری هست اما اگه (بعداََ) ادامه پیدا کنه احتمالا این صدا هنگام نفس کشیدنش به خاطر انسداد جزئی در بعضی از نقاط بین حنجره و نایژه هست که باعث تنگی لوله ی هوایی میشه این صدای خس خس رو بوجود میاره.
    اگر میتونید اون بچه رو داخل اتاق گرم با تهویه ی مناسب نگهدارید .(اگر از مادرش جدا شده) راستی رنگ لب ها و زبان و لثه هاش چه رنگیه؟ خاکستری یا آبی هست؟
    سلام

ممنون از راهنماییهاتون .
    فکر می کنم من سوالم رو کامل توضیح ندادم. ملوس خانم رو من 6 سالی هست می شناسم . نمی دونم چقدر بیشتر از 6 سال داره.
    گربه ی خونگی نیست و یه گربه محلیه . تعدادی از اهالی کوچه ازش مراقبت می کنند و به نوبت سر ساعت های مشخص بهش غذا می دن . با توجه به رفتارش مثل تمایل به نوازش شدن و عادی بودن این قضیه براش یا عادت کردن به اسمش و حرف شنویش در مورد دستوراتی مثل بیا ، برو ، وایستا ، بشین و ... احتمالا قبلش خونگی بوده.
    قبلا بچه هاش رو تا چند هفتگی مخفی می کرد ولی این اولین باریه که تو این سن بچش رو آورده و بدون هیچ مشکلی اجازه می ده که بغلش کنیم .
    راستش دیشب فکر کردم شاید زیادی سنش رفته بالا و به خاطر اینکه توانایی نگهداری از بچه رو نداشته ، با خودش آورده ؟!!!!!

رنگ زبون و دهان فسقل ( بچه گربه ) رو دقت نکردم و تو اولین فرصت عرض می کنم خدمتتون . ( همراه مادرش هست و پیش من نیست )
    شیر ولرم برای این سنش مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
    کلا چه خوراکی بهش می شه داد؟

بازم ممنونم.
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ویرایش توسط md.razeghy : 12th September 2014 در ساعت 07:17 PM

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

ممنون از راهنماییهاتون .
    فکر می کنم من سوالم رو کامل توضیح ندادم. ملوس خانم رو من 6 سالی هست می شناسم . نمی دونم چقدر بیشتر از 6 سال داره.
    گربه ی خونگی نیست و یه گربه محلیه . تعدادی از اهالی کوچه ازش مراقبت می کنند و به نوبت سر ساعت های مشخص بهش غذا می دن . با توجه به رفتارش مثل تمایل به نوازش شدن و عادی بودن این قضیه براش یا عادت کردن به اسمش و حرف شنویش در مورد دستوراتی مثل بیا ، برو ، وایستا ، بشین و ... احتمالا قبلش خونگی بوده.
    قبلا بچه هاش رو تا چند هفتگی مخفی می کرد ولی این اولین باریه که تو این سن بچش رو آورده و بدون هیچ مشکلی اجازه می ده که بغلش کنیم .
    راستش دیشب فکر کردم شاید زیادی سنش رفته بالا و به خاطر اینکه توانایی نگهداری از بچه رو نداشته ، با خودش آورده ؟!!!!!

رنگ زبون و دهان فسقل ( بچه گربه ) رو دقت نکردم و تو اولین فرصت عرض می کنم خدمتتون . ( همراه مادرش هست و پیش من نیست )
    شیر ولرم برای این سنش مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
    کلا چه خوراکی بهش می شه داد؟

بازم ممنونم.
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    خواهش میکنم آقای رازقی

بله من فکر میکردم که تازه دیدینش ، این ملوس خانوم بالغه ولی همونطور که گفتم از عکس نمیشه گفت ، معمولا آسون ترین راه تشخیص از روی دندان هاشونه.
    چقدر عالیه که اینقدر باتربیته.احتمالا دلیل اینکه بچش رو اورده اونجا این هست که احساس امینت بیشتری میکنه و براشون مکان امنیه.
    و منظورم از اینکه گفتم پیش مادر نیست این بود اگر تنفسش مشکل داشته باشه و تو محیط خونه باشه ، فضای گرم با تهویه مناسب براش خوبه .
    آقای رازقی پس به لثه های فسقلم دقت کنید اگر رنگش خاکستری یا آبی مانند بود تنفسش مشکل داره و اکسیژن رسانی یدنش کمه.برای تغذیه فسقل که در اولویت شیر مادرشه نمیدونم مادرش بهش میده یا نه ولی اگر همش گرسنه باشه حتما شیر مادرش براش کافی نیست و میتونید بهش شیر بدون لاکتوز بدید.بجز شیر فعلا نباید خوراکی دیگه ای بهش بدید همین شیر ولرم بدون لاکتوز براش مناسبه.
    خواهش میکنم ، دست شما و همسایه هاتون دردنکنه که به این مامان و بچه رسیدگی میکنید.
    ویرایش توسط NahaL : 12th September 2014 در ساعت 09:07 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    'گربه
    شماره عضویت
    16535
    سلام منم همین مشگلو دارم ولی میشا فقط کنار ظرفش دستشویی نمیکنه هرجا دوست داشته باشه کارشو میکنه اولین بار که رو فرش دستشویی کرد با سرکه تمیز نکرد فقط با کف بعدشم ظرف خاکشو گذشتم اونجا ولی رفت کنار ظرفش کارشو کرد بعدشم که با سرکه شستم کلا رفته یک جا دیگه دستشویی میکنه در ضمن 2روز میشه که تحویلش گرفتم ممنون میشم کمکم کنید

صفحه 8 از 105 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)