صفحه 1 از 105 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 1046
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

پرسش و پاسخ های متداول در مورد گربه ها

پرسش و پاسخ های متداول در مورد گربه ها
    ویرایش توسط NoVA_S : 4th June 2010 در ساعت 09:38 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. من تازه عضو اين سايت شدم. يه راهنمايي مي*خواستم
    محل كارم كنار پارك ساعي هستش و اونجا تا دلتون بخواد گربه داره. مشكلي كه دارم اينه كه تموم نوزادهاي گربه*ها چشماشون داراي عفونت شديد هستش. بعضي*ها كور شدن و بعضي*ها هم در حال كور شدن هستن. حالا مي*خواستم بپرسم چه جوري مي*شه اين بچه* گربه*ها رو از اين وضع نجات داد؟ ممنون مي*شم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط كاكاسو نمایش پست ها
    سلام. من تازه عضو اين سايت شدم. يه راهنمايي مي*خواستم
    محل كارم كنار پارك ساعي هستش و اونجا تا دلتون بخواد گربه داره. مشكلي كه دارم اينه كه تموم نوزادهاي گربه*ها چشماشون داراي عفونت شديد هستش. بعضي*ها كور شدن و بعضي*ها هم در حال كور شدن هستن. حالا مي*خواستم بپرسم چه جوري مي*شه اين بچه* گربه*ها رو از اين وضع نجات داد؟ ممنون مي*شم.

سلام ممکنه غی کرده باشه و عفونت نباشه!!!
    معمولا از قطره استریل چشمی استفاده میکنن...در صورت عفونت هم از قطره هایی نظیر سیپلکس یا کلرامفنیکل...
    ولی برای رفع مشکلشون در نهایت یه دامپزشک باید نظر بده

بابک آژیده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3274
    سلام آقاي دكتر
    واسه گربه من مشكل عجيبي بوجود اومده ..انگاري پاي سمت راستش از كار افتاده .. نزديك 10-12 ساعتي هست كه اينجوريه ..
    راستشو بخواين اتفاق خاصي هم از لحاظ فيزيكي براش نيافتاده .. در ضمن با لمس كردن اين پاش احساس درد ميكنه..
    به نظر شما مشكل كجاس؟
    راه درمانش چيه؟
    ممنون ميشم سريعتر جواب بدين خيلي نگرانم كرده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shapal نمایش پست ها
    سلام آقاي دكتر
    واسه گربه من مشكل عجيبي بوجود اومده ..انگاري پاي سمت راستش از كار افتاده .. نزديك 10-12 ساعتي هست كه اينجوريه ..
    راستشو بخواين اتفاق خاصي هم از لحاظ فيزيكي براش نيافتاده .. در ضمن با لمس كردن اين پاش احساس درد ميكنه..
    به نظر شما مشكل كجاس؟
    راه درمانش چيه؟
    ممنون ميشم سريعتر جواب بدين خيلي نگرانم كرده

سلام

دکتر هم بودیم و خودمون خبر نداشتیم!!

دوست عزیز من دکتر نیستم
    شما میتونید مشکلتون رو تو این بخش مطرح کنید تا جناب دکتر برهانی کیا راهنماییتون کنن

پاسخ به سولات دامپزشکی با دکتر برهانی کیا

موفق باشید
    آژیده

کاربر ساده

شماره عضویت
    977
    در وهله اول نظر دامپزشک مورد نظر است
    اگر مشکل فیزیکی نداشته به احتمال زیاد نرمی استخوان ناشی از کمبود کلسیم و کمبود مواد معدنی میتونه باشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    3221
    پیشوی من به جز توی دو تا ظرف خاکش (که همیشه تمیز نگه می دارم)، گاهی جاهای دیگه خونه هم دستشویی می کنه. یک بار روی فرش، یک بار روی یه کیسه نایلون و چند بار روی تختم این کار رو کرد. بدترینش روی روتختی منه... همش مجبورم در اتاق رو ببندم و وقتی توی اتاقه چهارچشمی مواظبش باشم که تا خواست دستشویی کنه ببرمش و بذارم روی خاکش.

روی تختم یه کم سرکه رو امتحان کردم، ولی نتیجه نداد. امروز فلفل هم ریختم، ولی بی فایده بود (البته هر دو رو خیلی کم پاشیدم روی تخت).

به نظرتون دیگه چی کار می تونم بکنم؟
    (راستی پیشو تقریبا سه ماهشه و ماده هم هست. چند هفته پیش از مامان و باباش گرفتیمش).

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط animations نمایش پست ها
    پیشوی من به جز توی دو تا ظرف خاکش (که همیشه تمیز نگه می دارم)، گاهی جاهای دیگه خونه هم دستشویی می کنه. یک بار روی فرش، یک بار روی یه کیسه نایلون و چند بار روی تختم این کار رو کرد. بدترینش روی روتختی منه... همش مجبورم در اتاق رو ببندم و وقتی توی اتاقه چهارچشمی مواظبش باشم که تا خواست دستشویی کنه ببرمش و بذارم روی خاکش.

روی تختم یه کم سرکه رو امتحان کردم، ولی نتیجه نداد. امروز فلفل هم ریختم، ولی بی فایده بود (البته هر دو رو خیلی کم پاشیدم روی تخت).

به نظرتون دیگه چی کار می تونم بکنم؟
    (راستی پیشو تقریبا سه ماهشه و ماده هم هست. چند هفته پیش از مامان و باباش گرفتیمش).
    دوست من بهتر هست که ظرف خاک رو یکی کنید . چون گربه دچار سردرگمی می شه . چند مدت هست که وارد خانه ی شما شده ؟؟؟ شرایط زندگیش در خانه ی قبلی چگونه بوده ؟؟ آیا بیرون از خانه دفع رو انجام می داده و یا محل خاصی بوده ؟؟؟ ظرف خاک در چه اندازه ای هست ؟؟؟ میزان خاک در چه حدی هست؟؟؟؟
    آیا از نظر سلامتی مطمئن هستید؟؟ ( بی قراری ندارد؟؟ )
    شما باید گربه رو از نظر رفتاری تربیت کنید و اولین نکته در تربیت گربه صبر هستش . حوصله کنید و رفتارش رو با صبر و آرامش اصلاح کنید . اگر ظرف خاک کوچک هست که حتما بزرگش کنید . میزان خاک زیاد باشد. 5 سانتی متر ارتفاع حتما لازم هست. وقتی گربه ی شما در محلی غیر از خاک خودش دفع رو انجام می ده با صدای بلند اسمش رو صدا بزنید و بگویید پیشو نه !!!
    اگر این راه فایده نکرد حتما مطرح کنید تا راه حل بعدی رو بگم

کاربر ساده

شماره عضویت
    3221
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    دوست من بهتر هست که ظرف خاک رو یکی کنید . چون گربه دچار سردرگمی می شه . چند مدت هست که وارد خانه ی شما شده ؟؟؟ شرایط زندگیش در خانه ی قبلی چگونه بوده ؟؟ آیا بیرون از خانه دفع رو انجام می داده و یا محل خاصی بوده ؟؟؟ ظرف خاک در چه اندازه ای هست ؟؟؟ میزان خاک در چه حدی هست؟؟؟؟
    آیا از نظر سلامتی مطمئن هستید؟؟ ( بی قراری ندارد؟؟ )
    شما باید گربه رو از نظر رفتاری تربیت کنید و اولین نکته در تربیت گربه صبر هستش . حوصله کنید و رفتارش رو با صبر و آرامش اصلاح کنید . اگر ظرف خاک کوچک هست که حتما بزرگش کنید . میزان خاک زیاد باشد. 5 سانتی متر ارتفاع حتما لازم هست. وقتی گربه ی شما در محلی غیر از خاک خودش دفع رو انجام می ده با صدای بلند اسمش رو صدا بزنید و بگویید پیشو نه !!!
    اگر این راه فایده نکرد حتما مطرح کنید تا راه حل بعدی رو بگم
    ممنونم دوست عزیز. :smile (79):

این دو تا ظرف خاک جریان داره... اول یه تشت بود با قطر 35 سانتی متر. منتها مشکلش این بود که تا پیشو دستشویی می کرد، می بایست می رفتم و خاکش رو تمیز می کردم، وگرنه می رفت کنار ظرفش دستشویی می کرد. معمولا حواسم بهش هست، ولی گاهی نیستم، یا نصفه شبه و خوابم. برای همین از دستم در می رفت. از وقتی که یه ظرف خاک دیگه کنار اولی گذاشتم این مشکل حل شده. :smile (211):

پیشو هنوز سه هفته نشده که پیش ماست. قبلش توی یه خونه تنها پیش مامان و باباش بوده. صاحب قبلیش معمولا خونه نبوده و گربه هاش تنها بودن. ظرف خاکی که من براش گذاشتم درست عین همونیه که صاحب قبلیش براش گذاشته بود. اونم می گفت که ممکنه کنار ظرفش دستشویی کنه، ولی جاهای دیگه خونه خرابکاری نمی کنه!!

من اول توی ظرف پیشو زیاد خاک نمی ریختم. ولی از وقتی که دو تا ظرف خاک داره، یکیش رو زیاد پر می کنم (6-7 سانت) و یکیش رو کم. از هر دوتاش استفاده می کنه.

دکتر می گفت سالمه. سری اول واکسن هاش رو هم زد... بی قرار یعنی دقیقا چطوری؟ گاهی به نظرم بی قرار می شه و همش می دوه و از سایه خودش هم می ترسه. معمولا آخر شب، قبل از اینکه خودمون بریم بخوابیم اینطوریه، ولی معمولا بقیه روز خوبه... یعنی می گین ممکنه مشکلی داشته باشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط animations نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز. :smile (79):

این دو تا ظرف خاک جریان داره... اول یه تشت بود با قطر 35 سانتی متر. منتها مشکلش این بود که تا پیشو دستشویی می کرد، می بایست می رفتم و خاکش رو تمیز می کردم، وگرنه می رفت کنار ظرفش دستشویی می کرد. معمولا حواسم بهش هست، ولی گاهی نیستم، یا نصفه شبه و خوابم. برای همین از دستم در می رفت. از وقتی که یه ظرف خاک دیگه کنار اولی گذاشتم این مشکل حل شده. :smile (211):

پیشو هنوز سه هفته نشده که پیش ماست. قبلش توی یه خونه تنها پیش مامان و باباش بوده. صاحب قبلیش معمولا خونه نبوده و گربه هاش تنها بودن. ظرف خاکی که من براش گذاشتم درست عین همونیه که صاحب قبلیش براش گذاشته بود. اونم می گفت که ممکنه کنار ظرفش دستشویی کنه، ولی جاهای دیگه خونه خرابکاری نمی کنه!!

من اول توی ظرف پیشو زیاد خاک نمی ریختم. ولی از وقتی که دو تا ظرف خاک داره، یکیش رو زیاد پر می کنم (6-7 سانت) و یکیش رو کم. از هر دوتاش استفاده می کنه.

دکتر می گفت سالمه. سری اول واکسن هاش رو هم زد... بی قرار یعنی دقیقا چطوری؟ گاهی به نظرم بی قرار می شه و همش می دوه و از سایه خودش هم می ترسه. معمولا آخر شب، قبل از اینکه خودمون بریم بخوابیم اینطوریه، ولی معمولا بقیه روز خوبه... یعنی می گین ممکنه مشکلی داشته باشه؟

سلام. اگر دکترش گفته باشه که مشکلی نداره پس نگران نباشید . من فکر می کنم که مشکل فقط به خاطر تربیت نادرست هستش. که از صاحب قبلی دیده . کم کم که بزرگتر شد می تونید ظرف دوم رو بردارید .
    الان هم چون بچه اس گاهی یادش می ره که باید بره دستشویی . چون سرش گرم بازی هست . اگر مشکلی ندارید اجازه بدید به همین صورت باشه . کم کم که بزرگتر شد ظرف خاک رو یکی کنید .

صفحه 1 از 105 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)