صفحه 86 از 105 نخستنخست ... 36676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 851 به 860 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر! یکی از گربه های من، توی عکس براتون با دایره قرمز مشخص کردم. پوست لبه ی گوش سمت راستش، متورم شده. خشک و زمخته. اول فکر کردم جای زخمه چون بالای چشمش یعنی لابه لای موهاش یا حتی روی بینیش زخمیه که به خاطر دعوا با گربه های دیگه ست اما لبه ی گوشش فکر نمیکنم از زخم باشه. سطحش بزرگتر از چیزیه که توی عکس مشخص شده. میگن که ممکنه یا قارچ باشه یا جرب. فعلا تا چند روزی دسترسی به دکتر دامپزشک ندارم. امکانش هست اگه دارویی موقتی هست که برای پوستش استفاده کنم بگید؟؟؟ نره، تقریبا 1 سالشه

http://uupload.ir/files/umzd_img_513301.jpg

http://uupload.ir/files/m_img_5094449.jpg

http://uupload.ir/files/mum4_img_5044487.jpg

http://uupload.ir/files/orss_img_50844446.jpg
    سلام ممنون

شبیه هست ولی شاید یک اگزمای ساده پوستی باشه. اگر هم قارچ باشه با چشم غیر مسلح و بر اساس عکس، تشخیص ممکن نیست. حتما به معاینه از نزدیک نیازه. بیماریهای قارچی با تستهای مخصوص و نمونه برداری از پوست مشخص میشه.

علی الحساب برای اینکه اگه هم مشکلی هست پیشرفت نکنه ، پماد کلوتریمازول 1 درصد از داروخانه انسانی تهیه کنید ، روزی دو بار با دستکش یک لایه خیلی نازک ( دقت کنید گوش حساسه زیاد استعمال نشه ) روی موضع بزنید تا 5 روز. وارد چشم و گوش هم نشه. بار اول قبل از شروع پماد فقط همون ناحیه رو با محلول نرمال سالین یا بتادین رقیق شده ضدعفونی کنید. وارد گوش نشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24114
    سلام خسته نباشید
    من دوتا بچه گربه دارم که حدود هفت هفته سن دارند پنج روزی هست که روی یکی از چشم هاشو لکه کوچک سفید دایره شکلی ایجاد شده بود من گربه ها را دکتر بردم دکتر هم سه تا دارو داد (سفیکسیم_کلوبیوتیک _بتامتازون) که قطره ها را هر 12 ساعت دو قطره در چشم می ریختم و سفیکسیم هر 12 ساعت 1/4 قرص را با آب به گربه ها می دادم چند روزی هست که چشم یکی از بچه گربه ها بدتر شده لکه سفید که کوچک بود بزرگ و متورم شده این گربه ها بیرون خانه زندگی می کنند عکس چشم هاشون را میفرستم و جدیدا زیاد از این اتفاق ها برای بچه گربه‌ها میافتد از هر پنج نوزادی که به دنیا یکی یا دو تا چشمشون اینجوری میشه که قبلا این اتفاق نمی افتاد این بچه گربه ها چشمشون اول درست بود

http://uupload.ir/files/wq2c_20180318_084910.jpg

http://uupload.ir/files/iv4j_20180318_084804.jpg

http://uupload.ir/files/xljs_20180318_084712.jpg

http://uupload.ir/files/oxtl_20180318_084737.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid3360 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من دوتا بچه گربه دارم که حدود هفت هفته سن دارند پنج روزی هست که روی یکی از چشم هاشو لکه کوچک سفید دایره شکلی ایجاد شده بود من گربه ها را دکتر بردم دکتر هم سه تا دارو داد (سفیکسیم_کلوبیوتیک _بتامتازون) که قطره ها را هر 12 ساعت دو قطره در چشم می ریختم و سفیکسیم هر 12 ساعت 1/4 قرص را با آب به گربه ها می دادم چند روزی هست که چشم یکی از بچه گربه ها بدتر شده لکه سفید که کوچک بود بزرگ و متورم شده این گربه ها بیرون خانه زندگی می کنند عکس چشم هاشون را میفرستم و جدیدا زیاد از این اتفاق ها برای بچه گربه‌ها میافتد از هر پنج نوزادی که به دنیا یکی یا دو تا چشمشون اینجوری میشه که قبلا این اتفاق نمی افتاد این بچه گربه ها چشمشون اول درست بود

http://uupload.ir/files/wq2c_20180318_084910.jpg

http://uupload.ir/files/iv4j_20180318_084804.jpg

http://uupload.ir/files/xljs_20180318_084712.jpg

http://uupload.ir/files/oxtl_20180318_084737.jpg
    سلام.خیلی ممنون

تشخیص دکتر چی بود؟

گربه هاتون اخیرا یا در این مدت هفت هفته ، سرماخوردگی داشتن؟ یا تا به حال علائمی مثل عطسه ، ترشحات چشمی و ابریزش بینی ، سرفه و تنگی نفس مشاهده کردید که بدون درمان رها بشه؟ضربه به چشم یا سر وارد نشده ؟ مادرشون به این بیماری مبتلا نبوده؟

در حال حاضر متوجه حالاتی مثل بی قراری ، بی اشتهایی ، تحرک کم ، یا برخوردشون با اجسام ، نشدید؟ دستتونو روی چشم سالم بزارید و دست دیگه رو مقابل چشم بیمار ، حرکت بدید . دقت کنید حرکت دستتونو دنبال میکنن یا متوجه نمیشن؟

منظورتون اینه که بیشتر گربه هایی که در اون منطقه متولد میشن ، بعد از مدتی، این مشکل براشون پیش میاد؟ سرنوشتشون چی میشه؟ اطلاع دارید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24114
    از دکتر پرسیدم ولی چیزی به من نگفت شاید به خاطر این که نمی دونست

سرما خوردگی و چیزی نداشتن فقط چشمشون بسته شده بودند که با آب و پنبه تمیز کردم دیدم که یکم پلک سوم قرمز شده بعد روز بعد دوباره بسته شده بود که دوباره تمیز کردم که لکه را در چشمشون دیدم
    مادر یکی از بچه گربه ها ساله بچه گربه دومی سر راهی بود پس مادر را ندیدم
    حالشان خوبه حتی بازی می کنند و با جایی برخوردی نداشتن با اون چشمه میبینه هنوز شکل چشم درسته ولی این لکه داره رشد می کنه
    بله بعضی از بچه گربه های که بالا خانه ما به دنیا می آیند ولی قبلا همین مشکل نداشتم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24114
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام.خیلی ممنون

تشخیص دکتر چی بود؟

گربه هاتون اخیرا یا در این مدت هفت هفته ، سرماخوردگی داشتن؟ یا تا به حال علائمی مثل عطسه ، ترشحات چشمی و ابریزش بینی ، سرفه و تنگی نفس مشاهده کردید که بدون درمان رها بشه؟ضربه به چشم یا سر وارد نشده ؟ مادرشون به این بیماری مبتلا نبوده؟

در حال حاضر متوجه حالاتی مثل بی قراری ، بی اشتهایی ، تحرک کم ، یا برخوردشون با اجسام ، نشدید؟ دستتونو روی چشم سالم بزارید و دست دیگه رو مقابل چشم بیمار ، حرکت بدید . دقت کنید حرکت دستتونو دنبال میکنن یا متوجه نمیشن؟

منظورتون اینه که بیشتر گربه هایی که در اون منطقه متولد میشن ، بعد از مدتی، این مشکل براشون پیش میاد؟ سرنوشتشون چی میشه؟ اطلاع دارید؟

سرما خوردگی و چیزی نداشتن فقط چشمشون بسته شده بودند که با آب و پنبه تمیز کردم دیدم که یکم پلک سوم قرمز شده بعد روز بعد دوباره بسته شده بود که دوباره تمیز کردم که لکه را در چشمشون دیدم
    حالشان خوبه حتی بازی می کنند و با جایی برخوردی نداشتن با اون چشمه میبینه هنوز شکل چشم درسته ولی این لکه داره رشد می کنه و چشمش وقتی پاک می کنی یکم درد می کنه
    بله بعضی از بچه گربه های که بالا خانه ما به دنیا می آیند ولی قبلا همین مشکل نداشتم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995

حالشان خوبه حتی بازی می کنند و با جایی برخوردی نداشتن با اون چشمه میبینه هنوز شکل چشم درسته ولی این لکه داره رشد می کنه
    اونطور كه از عكسها مشخصه ، ظاهرا اين بچه ها مبتلا به كاتاراكت ( اب مرواريد ) هستن و خيلي عجيبه چون در بچه گربه ها شايع نيست ، مگر اينكه ارثي باشه يا به دلايلي مثل ، كمبود كلسيم ، عفونت ، پركاري غده پاراتيروئيد ، توكسوپلاسموز ، التهاب كليه ژنتيكي ، بيماريهاي كبد كه شايع نيست و التهاب عروق ، بوجود بياد . نوع ارثي در هر دوره اي از زندگي ايجاد ميشه كه هم ميتونه ثابت بمونه و هم پيشرفت كنه . البته ظاهرا و در حد حدسه. چون میفرمایید پلکها مدتی بسته بوده احتمال قویتر هرپس ویروس هست که چشمها رو درگیر میکنه. ( یکی از ویروسهای سرماخوردگی )

تشخيص و تفريق عفونتهاي چشمي از اب مرواريد ، مشكله و دامپزشك با استفاده از قطره و ازمايشات مخصوص ، داخل چشم رو بررسي ميكنن تا اين دو رو از هم تشخيص بدن . گاهي به ازمايش خون و ادرار ، براي اثبات عفونت و ساير بيماريها نيازه و از اونجايي كه احتمالا ، تجهيزات و امكانات دامپزشكي در شهرتون محدوده ، كار رو كمي مشكل ميكنه .

اگر واقعا درگير اب مرواريد باشن ، متاسفانه ، درماني جز جراحي ( تا قبل از تركيدن لنز ) وجود نداره . اگر لنز كاتاراكتي اسيب ببينه منجر به گلوكوم ( اب سياه ) ميشه و به مرور ، چشم تحليل ميره.

داروهاي استروئيدي ( مثل بتامتازون ، پردنيزولون و دگزامتازون ) در اين شرايط بهتره استفاده نشه چون باعث پيشرفت بيماري میشه . معمولا به مدت محدود ، بعد از عمل جراحي يا بعد از تركيدن لنز كاربرد داره .

فرموديد ، مدتي چشمها بسته بود و اين ميتونه اميدوارمون كنه ، كه اين هاله هاي سفيد رنگ عفونت چشمي ناشی از هرپس هست . البته تا ٥٠ درصد اين احتمال هست و هنوز اب مرواريد به قوت خودش باقيه . نمیشه نادیده گرفت . ولی مراقب باشید از داروهای کورتونی استفاده نکنید چون همین حالا هم احتمال زخم قرنیه وجود داره چون اون ضایعه بعد از مصرف بتامتازون ، بزرگتر شده.

اينكه ميفرماييد با جايي برخورد ندارن ، هم به اين علته كه هنوز دو چشم درگير نشده و يا انشالله يك عفونت ساده هست كه به بينايي اسيب نزده . ولي التهاب لكه چشم گربه سياه رنگ ، خيلي نگرانم كرده.

مصرف بتامتازون رو قطع كنيد ، داروهاي ديگه رو ادامه بديد. كلرامفنيكل ( كلوبيوتيك ) هر ٨ ساعت دو قطره . البته سفكسيم گزينه خيلي مناسبي نيست ولي تا زماني كه تعيين شده ادامه وبعد از اون وضعيت بچه ها رو اطلاع بديد . اگر موثر نبود داروي ديگه اي مينويسم. ضدانگل بهشون ميديد؟

نفرموديد ، گربه هايي كه درگير اين مشكل بودن ، چشمشون در چه وضعيتيه ؟ برطرف شده يا نابينا شدن ؟ ( اگر هنوز اونجا زندگي ميكنن ) .

لطفا از تغذيه بچه ها توضيح بفرماييد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24114
    اونطور كه از عكسها مشخصه ، ظاهرا اين بچه ها مبتلا به كاتاراكت ( اب مرواريد ) هستن و خيلي عجيبه چون در بچه گربه ها شايع نيست ، مگر اينكه ارثي باشه يا به دلايلي مثل ، كمبود كلسيم ، عفونت ، پركاري غده پاراتيروئيد ، توكسوپلاسموز ، التهاب كليه ژنتيكي ، بيماريهاي كبد كه شايع نيست و التهاب عروق ، بوجود بياد . نوع ارثي در هر دوره اي از زندگي ايجاد ميشه كه هم ميتونه ثابت بمونه و هم پيشرفت كنه . البته ظاهرا و در حد حدسه. چون میفرمایید پلکها مدتی بسته بوده احتمال قویتر هرپس ویروس هست که چشمها رو درگیر میکنه. ( یکی از ویروسهای سرماخوردگی )

تشخيص و تفريق عفونتهاي چشمي از اب مرواريد ، مشكله و دامپزشك با استفاده از قطره و ازمايشات مخصوص ، داخل چشم رو بررسي ميكنن تا اين دو رو از هم تشخيص بدن . گاهي به ازمايش خون و ادرار ، براي اثبات عفونت و ساير بيماريها نيازه و از اونجايي كه احتمالا ، تجهيزات و امكانات دامپزشكي در شهرتون محدوده ، كار رو كمي مشكل ميكنه .

اگر واقعا درگير اب مرواريد باشن ، متاسفانه ، درماني جز جراحي ( تا قبل از تركيدن لنز ) وجود نداره . اگر لنز كاتاراكتي اسيب ببينه منجر به گلوكوم ( اب سياه ) ميشه و به مرور ، چشم تحليل ميره.

داروهاي استروئيدي ( مثل بتامتازون ، پردنيزولون و دگزامتازون ) در اين شرايط بهتره استفاده نشه چون باعث پيشرفت بيماري ميشه . معمولا به مدت محدود ، بعد از عمل جراحي يا بعد از تركيدن لنز كاربرد داره .

فرموديد ، مدتي چشمها بسته بود و اين ميتونه اميدوارمون كنه ، كه اين هاله هاي سفيد رنگ عفونت چشمي ناشی از هرپس هست . البته تا ٥٠ درصد اين احتمال هست و هنوز اب مرواريد به قوت خودش باقيه . نمیشه نادیده گرفت . ولی مراقب باشید از داروهای کورتونی استفاده نکنید چون همین حالا هم احتمال زخم قرنیه وجود داره چون اون ضایعه بعد از مصرف بتامتازون ، بزرگتر شده.

اينكه ميفرماييد با جايي برخورد ندارن ، هم به اين علته كه هنوز دو چشم درگير نشده و يا انشالله يك عفونت ساده هست كه به بينايي اسيب نزده . ولي التهاب لكه چشم گربه سياه رنگ ، خيلي نگرانم كرده.

مصرف بتامتازون رو قطع كنيد ، داروهاي ديگه رو ادامه بديد. كلرامفنيكل ( كلوبيوتيك ) هر ٨ ساعت دو قطره . البته سفكسيم گزينه خيلي مناسبي نيست ولي تا زماني كه تعيين شده ادامه وبعد از اون وضعيت بچه ها رو اطلاع بديد . اگر موثر نبود داروي ديگه اي مينويسم. ضدانگل بهشون ميديد؟

نفرموديد ، گربه هايي كه درگير اين مشكل بودن ، چشمشون در چه وضعيتيه ؟ برطرف شده يا نابينا شدن ؟ ( اگر هنوز اونجا زندگي ميكنن ) .

لطفا از تغذيه بچه ها توضيح بفرماييد.
    زمان مصرف سفیکسیم تا امروز بود که تمام شد
    گربه های دیگه دوتا کور شدند به خاطر این که دیر شده بود و بعضی ها هم خوب شدند و بعضی ها هم یک لکه کوچک مانده ول با چشمشون می بینند
    به نظر من عفونت هست چون زیاد دیدم چشم سیاه اول مثل چشم اون یکی گربه که فرستادم بود این سفید که داخل چشم سیاه می بینید هاله نیست بیشتر مثل دانه است و داخل سفید کنار مردمک ایجاد شده مردمک چشمش سالم سالمه
    به بچه گربه ها غذا خشک بچه گربه و ماهی و مرغ می دم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    زمان مصرف سفیکسیم تا امروز بود که تمام شد
    گربه های دیگه دوتا کور شدند به خاطر این که دیر شده بود و بعضی ها هم خوب شدند و بعضی ها هم یک لکه کوچک مانده ول با چشمشون می بینند
    به نظر من عفونت هست چون زیاد دیدم چشم سیاه اول مثل چشم اون یکی گربه که فرستادم بود این سفید که داخل چشم سیاه می بینید هاله نیست بیشتر مثل دانه است و داخل سفید کنار مردمک ایجاد شده مردمک چشمش سالم سالمه
    به بچه گربه ها غذا خشک بچه گربه و ماهی و مرغ می دم
    ای وای. نابینا شدن؟! چرا زودتر برای درمانشون اقدام نکردید؟ چطور زندگی میکنن؟!!

به نظر میومد لکه چشم گربه سیاه رنگ برامدگی هست ولی مطمئن نبودم.

وزن بچه ها رو بفرمایید. دارو و ویتامین مینویسم ولی انتی بیوتیک رو از دو روز دیگه شروع کنید.کلوبیوتیک رو ادامه بدید، اگر 5 روز شده قطعش کنید. وزن بچه ها رو هم بفرمایید.راجع به ضدانگل هم توضیح ندادید.

غذای خشک مرتب استفاده نکنید . برای سلامتشون خوب نیست. هفته ای 2_3 بار. غذاهای کنسروی تهیه کنید که در کنارش مصرف کنن. تغذیه فعلیشون پروتئین بالایی داره و این میتونه به کلیه اسیب بزنه. لازمه که ویتامین و املاح معدنی دیگه مثل کلسیم ( از طریق دریافت لبنیات ) ب ، روی ، پتاسیم ، سدیم ، منگنز.... که در بعضی حبوبات و غلات موجوده هم به برنامه غذاییشون اضافه کنید. ( کاملا پخته )

غذاهای خانگی هم بصورت پخته بدون استخوان و بدون مواد افزودنی( سیر .پیاز. ادویه ) فقط در صورت لزوم خیلی کم نمک و روغن زده بشه.

جگر پخته یا کباب شده مرغ هم 1_2 در هفته و دل پخته هم گاهی به طور هفتگی براشون خوبه. دریافت ویتامینهایی مثل a و e به جلوگیری از پیشرفت کاتاراکت کمک میکنه که در جگر موجوده ولی نباید بی اندازه مصرف بشه ، مسمومیت ، پوکی استخوان ، مشکلات کلیه و کبد از عوارضشه. لبنیات براشون لازمه. حتما شیر ، ماست، پنیر بدون نمک ، گاهی خامه ، از هر کدام که تونستید براشون تهیه کنید که شیر در اولویته ( روزی یک وعده )

بیرون از منزل که از اختیارتون خارجه. ولی اگر توی حیاط رفت و امد دارن یا اونطور که گفتید روی پشت بام ، محیط رو تمیز کنید و گربه ها رو دور از سموم ، افت کش ها، مواد شیمیایی مثل رنگ ، بنزین .... نگه دارید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24114
    ای وای. نابینا شدن؟! چرا زودتر برای درمانشون اقدام نکردید؟ چطور زندگی میکنن؟!!

به نظر میومد لکه چشم گربه سیاه رنگ برامدگی هست ولی مطمئن نبودم.

وزن بچه ها رو بفرمایید. دارو و ویتامین مینویسم ولی انتی بیوتیک رو از دو روز دیگه شروع کنید.کلوبیوتیک رو ادامه بدید، اگر 5 روز شده قطعش کنید. وزن بچه ها رو هم بفرمایید.راجع به ضدانگل هم توضیح ندادید.

غذای خشک مرتب استفاده نکنید . برای سلامتشون خوب نیست. هفته ای 2_3 بار. غذاهای کنسروی تهیه کنید که در کنارش مصرف کنن. تغذیه فعلیشون پروتئین بالایی داره و این میتونه به کلیه اسیب بزنه. لازمه که ویتامین و املاح معدنی دیگه مثل کلسیم ( از طریق دریافت لبنیات ) ب ، روی ، پتاسیم ، سدیم ، منگنز.... که در بعضی حبوبات و غلات موجوده هم به برنامه غذاییشون اضافه کنید. ( کاملا پخته )

غذاهای خانگی هم بصورت پخته بدون استخوان و بدون مواد افزودنی( سیر .پیاز. ادویه ) فقط در صورت لزوم خیلی کم نمک و روغن زده بشه.

جگر پخته یا کباب شده مرغ هم 1_2 در هفته و دل پخته هم گاهی به طور هفتگی براشون خوبه. دریافت ویتامینهایی مثل a و e به جلوگیری از پیشرفت کاتاراکت کمک میکنه که در جگر موجوده ولی نباید بی اندازه مصرف بشه ، مسمومیت ، پوکی استخوان ، مشکلات کلیه و کبد از عوارضشه. لبنیات براشون لازمه. حتما شیر ، ماست، پنیر بدون نمک ، گاهی خامه ، از هر کدام که تونستید براشون تهیه کنید که شیر در اولویته ( روزی یک وعده )

بیرون از منزل که از اختیارتون خارجه. ولی اگر توی حیاط رفت و امد دارن یا اونطور که گفتید روی پشت بام ، محیط رو تمیز کنید و گربه ها رو دور از سموم ، افت کش ها، مواد شیمیایی مثل رنگ ، بنزین .... نگه دارید.
    یکی را خبر دار نشدم
    یکی دیگه از اونا که کور شد یکی از چشمش بسته شده بود بعد که تمیز کردم دیدم سفید شده بردم دکتر تا دید سفیده چشمش رو خالی کرد و اون چشم دیگه پلکش قرمز شده بود به دکتر گفتم چشمش خوبه باعث شد چشمش زخم بشه و کور بشه بعد هم گفت باید خلاص بشه
    ولی حالا خوبه قطره کلو بوتیک برای اون هم نوشته پنج روز شده که به گربه کوره میده و به نظرم هر دفعه می دم بهتر میشه ادامه بدم یا به اون هم ندم اگر ادامه بدم داخل چشمی که تخلیه کرده هم بریزم یا نه
    اون دو تا هم چهار روز شده که کلوبیوتیک بهشون دادم
    دارو ضد انگل هم بهشون نداد دکتر گفت که فقط غذای خشک بهشون بدم نه چیز دیگری
    شیر و ماست هم بهشون زیاد می دم
    چه حبوباتی بدم؟ چقدر بدم؟ دکتر گفت جگر ندید ول اگه بدم چقدر بدم؟
    وزن مشکیه 600 گرم
    وزن سبزه 500 گرم
    وزن کوره هم 450 گرم
    بالای خانه هم یک مدت ساختا و ساز بود که حالا دارم تمیز می کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    یکی را خبر دار نشدم
    یکی دیگه از اونا که کور شد یکی از چشمش بسته شده بود بعد که تمیز کردم دیدم سفید شده بردم دکتر تا دید سفیده چشمش رو خالی کرد و اون چشم دیگه پلکش قرمز شده بود به دکتر گفتم چشمش خوبه باعث شد چشمش زخم بشه و کور بشه بعد هم گفت باید خلاص بشه
    ولی حالا خوبه قطره کلو بوتیک برای اون هم نوشته پنج روز شده که به گربه کوره میده و به نظرم هر دفعه می دم بهتر میشه ادامه بدم یا به اون هم ندم اگر ادامه بدم داخل چشمی که تخلیه کرده هم بریزم یا نه
    اون دو تا هم چهار روز شده که کلوبیوتیک بهشون دادم
    دارو ضد انگل هم بهشون نداد دکتر گفت که فقط غذای خشک بهشون بدم نه چیز دیگری
    شیر و ماست هم بهشون زیاد می دم
    چه حبوباتی بدم؟ چقدر بدم؟ دکتر گفت جگر ندید ول اگه بدم چقدر بدم؟
    وزن مشکیه 600 گرم
    وزن سبزه 500 گرم
    وزن کوره هم 450 گرم
    بالای خانه هم یک مدت ساختا و ساز بود که حالا دارم تمیز می کنم
    ببخشيد ، انقدر پراكنده صحبت ميكنيد و نوشتارتون به شيوه گفتاري هست ، كه متوجه نشدم ! يكي از بچه ها كه نابينا شده رو يوتانايز كردن يا گربه اي هست كه براش كلوبيوتيك نوشتن ؟ چه مدته چشمش تخليه شده ؟

قطره رو تا زماني كه دكتر تعيين كردن براي هر سه ، ادامه بديد. داخل چشم تخليه شده هم بريزيد ولي پماد انتي بيوتيك مناسبتره . داروي خوراكي براش تجويز نكردن ؟

دكترشون متاسفانه ، مضرات غذاي خشك رو ياداور نشدن . فرصت شد ، سِرْچ بزنيد بيشتر با مضراتش اشنا بشيد. جگر هم در صورتي مضره كه بي رويه و خام مصرف بشه . استفاده كم و پخته ، خطري نداره.

همه حبوبات قابل استفاده هستن ولي بخاطر نفاخ بودنشون ، براي هر كدام ٢ بار در هفته ،كوبيده شده به اندازه نصف قاشق غذاخوري در اين سن كافيه . ميتونيد داخل ماست بريزيد يا به همراه كته كه سرشار از ويتامين ب هست در اختيار بزاريد .

جگر هم عرض كردم ١-٢ بار ، پخته و خرد شده ، در اين سن براي هر كدام يك قاشق مرباخوري .

سفکسیم چند میلی گرم تجویز کردن؟ 200 یا 400؟

پيام خصوصيتونو چك كنيد .

صفحه 86 از 105 نخستنخست ... 36676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)