صفحه 73 از 105 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط SilentCity نمایش پست ها
    متاسفانه خیر

یه کاری پیش اومده که نتونستم ببرم
    انشالله بعد از سفر ، حتما مراجعه كنيد. براي تست ديابت نر هم داره زمان از دست ميره . اگر ماده ، به بيماري نر مبتلا شده باشه ، تا پيشرفت نكرده ، بايد متوقف بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22049
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    جنتامايسين بزنيد یا از همان پمادی که دکتر تجویز کردن ( nafpenzin ). هرچند تاثيري كه قطره داره ، پماد نداره . تا 5روز ادامه بديد. سر پماد الوده نشه و بعد از پماد ، اگه اجازه ميده ، بايد پلك رو چند ثانيه ببنديد و اهسته حركت بديد تا پماد سطح كرده چشم رو بپوشونه. غير ازين باشه باز هم بي تأثيره . پشت گردنشو نگه ميداريد ؟ اگر واقعا براتون مشكله ببريدش دكتر ، انتي بيوتيك تزريق كنن ( نه متخصص دامهاي بزرگ ) . اينطور بمونه ، احتمال زخم قرنيه و نابينايي هست .
    واكسنهاشو كجا ميخواين بزنيد وقتي متخصص دام كوچك نداريد؟! ديگه كم كم بايد اقدام كنيد ، دوماهش شده فكر كنم .

ببينيد به كدوم يك از دكترهاي این لینک میتونید مراجعه کنید.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...RmIwHANNlHJJSQ

کلینیک نیک پت / دکتر شبستری : ولیعصر .خ تختی شرقی.روبروی پارک زیتون.09147580591
    فاصله ما تا تبریز ۴ ساعته.شهرای اطرافم پتارو درمان نمیکنن.
    خانوم دکتر وضعیت چشم بچه گربه خوب نیست. داروخانه پماد آئروتکس۱درصد رو موثرتر دونست اونو براموم داد
    زدیم چشم طفلی باز شده نسبت به قبل. ولی لایه ی چشش باد کرده . کم رنگ تر شده. خیلی براش نگرانم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamn نمایش پست ها
    فاصله ما تا تبریز ۴ ساعته.شهرای اطرافم پتارو درمان نمیکنن.
    خانوم دکتر وضعیت چشم بچه گربه خوب نیست. داروخانه پماد آئروتکس۱درصد رو موثرتر دونست اونو براموم داد
    زدیم چشم طفلی باز شده نسبت به قبل. ولی لایه ی چشش باد کرده . کم رنگ تر شده. خیلی براش نگرانم.
    تتراسایکلین هم خوبه .ادامه بدید .عکس چشمشو بزارید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22049
    http://uupload.ir/files/29km_۲۰۱۷۰۷۲۵_۲۲۲۹۲۳.jpg
    http://uupload.ir/files/qgb_۲۰۱۷۰۷۲۵_۲۲۲۹۰۹.jpg
    اصلا خوب به نظر نمیرسه.لایه روی چشمش باد کرده.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    http://uupload.ir/files/29km_۲۰۱۷۰۷۲۵_۲۲۲۹۲۳.jpg
    http://uupload.ir/files/qgb_۲۰۱۷۰۷۲۵_۲۲۲۹۰۹.jpg
    اصلا خوب به نظر نمیرسه.لایه روی چشمش باد کرده.
    التهاب پلك و وضعيت فعلي چشم ، بخاطر هرپس ويروسه . با استفاده همزمان از قطره و پماد و طي دوره بيماري ، اين مشكل هم برطرف ميشه. كه خب نميتونيد قطره بزنيد و اين بيماريو طولاني كرده . همين پماد رو ادامه بديد و چشم و پلكها رو بهش اغشته كنيد ولي نه در حدي كه اذيتش كنه . إضافي اون هم با پنبه استريل ، تميز كنيد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22049
    التهاب پلك و وضعيت فعلي چشم ، بخاطر هرپس ويروسه . با استفاده همزمان از قطره و پماد و طي دوره بيماري ، اين مشكل هم برطرف ميشه. كه خب نميتونيد قطره بزنيد و اين بيماريو طولاني كرده . همين پماد رو ادامه بديد و چشم و پلكها رو بهش اغشته كنيد ولي نه در حدي كه اذيتش كنه . إضافي اون هم با پنبه استريل ، تميز كنيد.
    خانوم دکتر خدا خیرتون بده خیالمو راحت کردید من فکر میکردم وضع چشش خیلی وخیمه با این گفتتون خوشحال شدم
    فقط توروخدا داروی بهتری برا بهبودیش هست بگید من تهیه کنم حتی
    قطره،دیگه سعی میکنم زورکی هم شده به چشش بندازم.
    اها یه چی کلا انگا خیلی اذیت میشه وقتی به چشش چیزی میزنیم مثلا وقتی بینیشو تمیز میکنم زیاد زور نمزنه ولی تا دستم به سمت چشش میزه یا یه قطره رو صورتش میفته فوری فرار میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خانوم دکتر خدا خیرتون بده خیالمو راحت کردید من فکر میکردم وضع چشش خیلی وخیمه با این گفتتون خوشحال شدم
    فقط توروخدا داروی بهتری برا بهبودیش هست بگید من تهیه کنم حتی
    قطره،دیگه سعی میکنم زورکی هم شده به چشش بندازم.
    اها یه چی کلا انگا خیلی اذیت میشه وقتی به چشش چیزی میزنیم مثلا وقتی بینیشو تمیز میکنم زیاد زور نمزنه ولی تا دستم به سمت چشش میزه یا یه قطره رو صورتش میفته فوری فرار میکنه
    مشکلی که داره دردناکه ولی نه به اونصورت که ممانعت کنه. اگر همزمان دچار برگشتگی مژه شده باشه این میتونه با درد مضاعف همراه باشه. ولی حتما بایستی بامعاینه از نزدیک ، پلک ، مشاهده بشه . و اگر باشه با جراحی فقط قابل بازگشته.
    موقع استعمال دارو به پلکها فشار وارد نکنید . همین مورد به مرور باعث فشار به ریشه مژه ها و اسیب پذیری چشم میشه. و اگر علت این درد ، برگشتگی مژه باشه و استمرار پیدا کنه ، موجب زخم قرنیه و درصورت پیشرفت ، نابینایی میشه .

بالا و پایین پلکها رو از داخل به خارج چرب کنید . برای قطره هم درصورتی که فشار اعمال نمیشه ، از همون قطره اخری که عرض کردم استفاده کنید.

ضمنا عزیزم، فاصله 4 ساعته رو یکروز طی کنید و معاینه و درمان بشه بهتره یا 4 ماه یا بیشتر درگیر این مشکل باشید و روز به روز شدت بگیره و غیر قابل درمان بشه؟

این بچه داره اذیت میشه و خودتون. بدن یک بچه گربه هم ، تا حدودی تحمل داره . اگه بیش از اندازه دارو مصرف کنه نتیجه عکس داره. چون بدنش ضعیف میشه و دیگه به درمان پاسخ نمیده. و ضمن پیشرفت بیماری ممکنه مقاومت دارویی هم ایجاد بشه. پس یه فکر اساسی بکنید. مدت زیادیه درگیرید و به صلاح این طفل معصوم نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام ، ممنون

قبلا راجع بهش صحبت كرده بوديد؟

خون در مدفوع اگر تازه و روشن باشه زخم يا خونريزي دستگاه گوارش تحتاني ( روده يا ركتوم ) و اگر تيره و لخته ماننده مربوط به دستگاه گوارش فوقانيه . انگل ، شقاق مقعد ، پوليپ روده ، فرو رفتن استخوان يا شيء بلعيده شده در روده ، گاستريت ، بيماريهاي التهابي روده ( IBD, IBS ) از علل ديگه وجود خون درمدفوعه . انگلها و مورد اخر ، منجر به اسهال ميشن .

مصرف مرتب ضدانگل ، خوردن مايعات زياد ، پرهيز از دادن استخوان ، به بهبود وضعيتش كمك ميكنه ولي قبل از همه اينها كه فكر ميكنم ، پيش ازين خدمتتون عرض كرده بودم ، ازمايش خون ، سونوگرافي ، راديولوژي ، ازمايش مدفوع ( كشت مدفوع در ٣ نوبت براي تشخيص انگلهاي ريز مثل ژيارديا و كوكسيديوز ) ، تست fiv و felv لازمه چون مورد مبهمه ، امكان هر بيماري هست . شايد يك مورد ساده مثل انگل باشه.

فعلا براي برطرف شدن درد احتماليش ، مقعدشو با اب گرم تميز و خشك كنيد ، پماد انتي فيشر ( انساني ) هر ١٢ساعت با دستكش يك لايه نازك روي مقعد بزنيد تا يكهفته و روزي يكبار هم خيلي كم ، پماد يك درصد تتراسايكلين چشمي زده بشه تا ٥روز . مايعات هم زياد بديد و بعد از يكهفته ازمايشات گفته شده رو انجام بديد. چون واكسينه نشده و گربه هاي ديگه اي هم داريد ، بهتره زودتر اقدام كنيد . و تا نتيجه ازمايشات ، ظروف اب و غذا و بسترشو از بقيه جدا كنيد .

سپاسگذارم خانم دکتر

نه. به یاد ندارم در موردش صحبت کرده باشم.
    از گربه های دیگمم جداست.کنار هم نیستن
    غذاییشو به سختی دارم رعایت میکنم و قرص میترونیدازول هم روزی یه نصفه توی اب گوشت حل میکنه و میخوره. گرچه فکر میکنم نصف قرص کمه. الان 5-6 روزی هست که داره استفاده میکنه
    10 روز پیش هم دو چهارم یه قرص انگل خارجی رو که مناسب 10 کیلو وزن بود به فاصله 3 روز بهش دادم.
    من خودم احتمال میدم به خاطر انگل باشه. اون چند روز هم که خونریزی شدید داشت، تازه و روشن بود. خون تیره و لخته ای نبود اصلا.
    اگر ممکنه دستور مصرف قرص انگل خارجی رو بگید که من بهش بدم تا یه دوره درمان با قرص رو طی کنه ببینم کاملا خوب میشه یا نه
    الان فقط اسهاله! اشتهاش خوبه تقریبا. انرژیش واسه بازی زیاده اما خیلی خیلی زود خسته میشه و به نفس زدن میفته. مقعدش هم طبیعیه یعنی متورم و قرمز نیست که نیازی به پماد داشته باشه.
    حدودا 5 ماهشه. سبک وزن هم هست

http://uupload.ir/files/y4vk_img_9990.jpg
    http://uupload.ir/files/q566_img_9966.jpg

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    یه سوال دیگه هم داشتم

یکی از گربه های دوستم که خیابونی هم هستن همگی، دچار مسمویت شده از دیروز
    احتمالا با سم گل و گیاه مسموم شده، چون اثار سم روی برگ ها مونده و مشخص بود
    الان وضعیتش خوب نیست . همش یه گوشه دراز میکشه.
    دستی هم نیست که برداره ببرش دکتر. فقط در حد غذا خوردن
    چطوری باید بهش کمک کنیم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    سپاسگذارم خانم دکتر

نه. به یاد ندارم در موردش صحبت کرده باشم.
    از گربه های دیگمم جداست.کنار هم نیستن
    غذاییشو به سختی دارم رعایت میکنم و قرص میترونیدازول هم روزی یه نصفه توی اب گوشت حل میکنه و میخوره. گرچه فکر میکنم نصف قرص کمه. الان 5-6 روزی هست که داره استفاده میکنه
    10 روز پیش هم دو چهارم یه قرص انگل خارجی رو که مناسب 10 کیلو وزن بود به فاصله 3 روز بهش دادم.
    من خودم احتمال میدم به خاطر انگل باشه. اون چند روز هم که خونریزی شدید داشت، تازه و روشن بود. خون تیره و لخته ای نبود اصلا.
    اگر ممکنه دستور مصرف قرص انگل خارجی رو بگید که من بهش بدم تا یه دوره درمان با قرص رو طی کنه ببینم کاملا خوب میشه یا نه
    الان فقط اسهاله! اشتهاش خوبه تقریبا. انرژیش واسه بازی زیاده اما خیلی خیلی زود خسته میشه و به نفس زدن میفته. مقعدش هم طبیعیه یعنی متورم و قرمز نیست که نیازی به پماد داشته باشه.
    حدودا 5 ماهشه. سبک وزن هم هست

http://uupload.ir/files/y4vk_img_9990.jpg
    http://uupload.ir/files/q566_img_9966.jpg
    سلام، خواهش ميكنم . لطفا اسم ضدانگل رو بفرماييد . پرازي كوانتل؟ وزن دقيقشو لازم دارم . مگر دكتر نبرديد ؟ مترونيدازول تجويز ايشون بود ديگه ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم داشتم

یکی از گربه های دوستم که خیابونی هم هستن همگی، دچار مسمویت شده از دیروز
    احتمالا با سم گل و گیاه مسموم شده، چون اثار سم روی برگ ها مونده و مشخص بود
    الان وضعیتش خوب نیست . همش یه گوشه دراز میکشه.
    دستی هم نیست که برداره ببرش دکتر. فقط در حد غذا خوردن
    چطوری باید بهش کمک کنیم؟
    اين مورد اورژانسيه . حتما بايد مراجعه كنن دكتر ، معدشونو شستشو بدن ، ازمايش بگيرن ، نوع سم تشخيص داده بشه تا پادزهر مناسب تزريق بشه . از كجا مطمئن هستن از سم گياهي بوده ؟؟ گربه ها شامه قوي دارن ، اگر بوي نامناسب استشمام كنن ، نميخورن . گياهخوار هم كه نيستن ، همگي گلها رو خورده باشن !! احتمالا توسط كسي مسموم شدن . لطفا اگه براشون مقدوره تا تلف نشدن ، لااقل يكيشونو ببرن نتيجه هر چه شد ، براي بقيه انجام بدن . الان گربه ها در شرايطي نيستن كه قدرت تقلا و فرار داشته باشن . يك روز از مسموميت گذشته ، درصد نجات كمتره وقتي سم وارد روده ها بشه .

فعلا اينكارها رو انجام بدن و لطفا سريعتر يه فكري بكنن :

اهسته با قطره چكان ٤-٥ سي سي بهشون اب نمك غليظ بدن كه استفراغ كنن و شكمشونو ماساژ بدن. مراقب باشن موقع استفراغ ، سر رو به بالا نباشه . نشسته يا به پهلو باشه كه مواد وارد ريه نشه . داروي كربنات سديم هم هست كه اون با دقت بيشتري بايد داده بشه و توصيه نميكنم بهتون .

اگه استفراغ نكردن يه مقدار خردل توي اب خرد و حل كنن بدن . اگه باز موفق نشد بهش شير بدن مرتب و شكمشو ماساژ بدن كه روده ها تحريك بشه و مدفوعش روان . همه اينها از اول تا اينجا در عرض نيمساعت تا ٤٥دقيقه طول بكشه چون زمان نيست .

نيمساعت بعد از شير دادن ، نيم سي سي پارافين مايع خوراكي بدن ، از داروخانه إنساني تهيه كنن ، مراقب باشن پارافين صنعتي و آرايشي نباشه . نوشته شده مصرف خوراكي .اين دارو مسهله و با همه چيزهايي كه اين يكساعت خورده كمك ميكنه به اينكه دفع داشته باشه . هر موقع استفراغ كرد ، يك چهارم زغال اكتيو ( قرصهاي 5گرميه) بهشون بديد . بهتره بعداز استفراغ مصرف بشه كه بقيه مواد سمي باقيمونده در معده رو جذب كنه . ولي اگر استفراغ نكرد هم بدن ، بهتر از ندادنه (از داروخانه انساني بگيرن)

يكساعت بعد از دادن زغال ، از نصف شياف 5ميل بيزاكوديل استفاده كنن نه قرص كه يكبار در روز. براي امشب كافيه .مدت زمان لازم براي تاثيرش ٦-١٢ساعته . اين دارو ملينه و كمك ميكنه معده و رودشون تخليه بشه ، هر چند ديره و بعد يك روز ، سم تقريبا جذب خون شده . بايد همون ابتدائي كه حالشون بد بود از داروهاي تهوع اور و مسهل استفاده ميكردن . شياف گليسيرين هم خوبه كه يك شياف كافيه ولي بيزاكوديل موثرتره . اگر با اولين اقدام تهوع و اسهال داشتن ، ديگه به ادامه داروها نيازي نيست اگر دكتر ميبرن ، بگن چه اقداماتي انجام دادن كه مجدد از همون مواد استفاده نكنن . انشالله دوام بيارن.

بیمارستان شبانه روزی ایرانیان:

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15/ 02122843643

صفحه 73 از 105 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)