صفحه 51 از 105 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamn نمایش پست ها
    @animal lover
    خانوم دکتر گفته بودین بعد دادن داروها حال پیشیه رو اطلاع بدم سرماخوردگیش فکر کنم درست شده چون عطسه نمیکنه ولی چشمش همچنان باز نمیشه. هنگام دادن قطره خیلی مقاوت میکنه طوری که بعضا فقط به چشه عفونیش میتونم بندازم یا به صورتش میاد و بعد با دهنش تمیز میکنه( مشکل که نداره این کارش؟) کلا نمیتونم منظم قطره رو بهش بدم. راهکاری داره که بشه به راحتی به چشاش قطره بندازم؟
    چندتا سوآل دیگه دارم
    یکی از نرامون دوسالشه.خیلی گوشه گیر شده. با نر و ماده هامون رابطه خوبی نداره همش حیاطه و خیلی کم بیرون میره. فکر میکنم افسرده شده چه راهکاری پیشنهاد میدین؟
    دهنشم فکر کنم مشکل داره. چه جور بگم مثلا هر نیم ساعت یه بار صدا در میاره یه بیماری شایعی چیزی هست این مشکلش؟
    سوال دومم ما الان به پیشیه کوچولو خیلی زیاد توجه میکنیم اون یکی پیشیا ناراحت که نمیشن یا حسادت که نمیکنن؟توی روانشناسی گربه ها این چیزا هست؟
    ممنون ازشما.

خانوم دکتر یه سوال دیگن داشتم گربه ها هم مثل انسان ها رفتار شخصیت های منحصر به فردی دارن؟کتابی میشه معرفی کنین در مورد روانشناسی رفتار شخصیت حیوانات بخصوص سگ و گربه و گاو و گوسفندها؟ممنون ������
    سلام. پس هنوز کاملا سلامتیشو بدست نیاورده. اگر مشکل چشمش برطرف نشه میتونه به یک حالت جدی و وخیم تبدیل بشه. پشت گردنشو اهسته نگه دارید که تقلا نکنه و با کمک کسی قطره بریزید .
    ابریزش یا گرفتگی بینی داره هنوز؟ خس خس ریه موقع تنفس؟

از کجا مطمئنید گربه نر مشکل دهان داره؟!! این رفتارش نشانه بلوغ و جفت خواهیه. طبیعیه و بعد از مدتی ، درصورتی که جفت مناسبی پیدا کنه برطرف میشه و بعد از چند هفته مجدد شروع میشه.

گربه ها اصولا حیوانات حسودی هستن . محبت بین همشون تقسیم بشه. این تفاوت و تبعیض، به سادگی قابل درکه براشون. رفتار هر حیوانی منحصر به خودشه. در گربه و سگ بخاطر هوش و درک بالایی که دارند ، این مورد محسوستره.

کتاب رفتارشناسی گربه : محمدرضا حداد مرندی، محسن شادی ..... زیر نظر دکتر رادمهر
    کتاب رفتارشناسی و درمان اختلالات رفتاری در گربه : دکتر بیژن رادمهر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    من یک جفت گربه پرشین دارم
    دو سال و نیم و از ابتدا پیش خودم بودن
    واکس و ... به موقع انجام شده و یک بار هم زایمان داشته گربه ی ماده م
    الان برای بار دوم حامله هست و تقریبا زمان زایمانش رسیده
    یه مورد مشکوک دیدم
    نمیخوام بهش استرس وارد کنم چون کلا بیرون از خونه میترسه و برای همین نبردمش دامپزشک
    مورد مشکوک اینه که پوست سینه هاش سفید و خشک شدن و دور تا دور سینه هاش یه چیزای سیاه رنگی دیده میشه
    طبیعیه ؟؟؟!!!
    سلام . اطراف بافت سینه رو خیلی اهسته لمس کنید . اگر برجستگی های مشکوکی حس میکنید برای معاینه دقیقتر ، مراجعه به دامپزشک لازمه. این تغییر رنگ و حالت پوست عموما در اثر تغییرات هورمونی این دوران بوجود میاد ، حساسیتهای پوستی هم شامل این مورد میشه ولی چون عقیم نشده برای اطمینان بیشتر حتما با دامپزشک مشورت کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . اطراف بافت سینه رو خیلی اهسته لمس کنید . اگر برجستگی های مشکوکی حس میکنید برای معاینه دقیقتر ، مراجعه به دامپزشک لازمه. این تغییر رنگ و حالت پوست عموما در اثر تغییرات هورمونی این دوران بوجود میاد ، حساسیتهای پوستی هم شامل این مورد میشه ولی چون عقیم نشده برای اطمینان بیشتر حتما با دامپزشک مشورت کنید.
    ممنون برای راهنمایی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22001
    خواهش میکنم

انشالله قارچش درمان بشه. برای یبوست هم روغن زیتون بهش بدید یا روی غذاش بریزید. چرب کردن مقعد به روان شدن مدفوع ارتباطی نداره ، فقط باعث میشه موقع دفع درد کمتری داشته باشه.

اونحالتی هم که فرمودید بله از نشانه های فحلیه.
    ممنون از اطلاعات کاملتون

اگه فحل هستش چرا نر رو قبول نمیکنه میزنه؟!
    نر جرات نداره از کنارش رد بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22049
    سلام. پس هنوز کاملا سلامتیشو بدست نیاورده. اگر مشکل چشمش برطرف نشه میتونه به یک حالت جدی و وخیم تبدیل بشه. پشت گردنشو اهسته نگه دارید که تقلا نکنه و با کمک کسی قطره بریزید .
    ابریزش یا گرفتگی بینی داره هنوز؟ خس خس ریه موقع تنفس؟

از کجا مطمئنید گربه نر مشکل دهان داره؟!! این رفتارش نشانه بلوغ و جفت خواهیه. طبیعیه و بعد از مدتی ، درصورتی که جفت مناسبی پیدا کنه برطرف میشه و بعد از چند هفته مجدد شروع میشه.

گربه ها اصولا حیوانات حسودی هستن . محبت بین همشون تقسیم بشه. این تفاوت و تبعیض، به سادگی قابل درکه براشون. رفتار هر حیوانی منحصر به خودشه. در گربه و سگ بخاطر هوش و درک بالایی که دارند ، این مورد محسوستره.

کتاب رفتارشناسی گربه : محمدرضا حداد مرندی، محسن شادی ..... زیر نظر دکتر رادمهر
    کتاب رفتارشناسی و درمان اختلالات رفتاری در گربه : دکتر بیژن رادمهر
    خانم دکتر از شما خیلی ممنونم که اینقدر واضح جامع جواب سوالارو میدید چی بگم خدا خیرتون بده همیشه سلامت باشین انشاالله
    اره به طور کامل برطرف نشده مثلا امروز صب باز عطسه کرد. خس خس هنگام تنفسش از بین رفته.گرفتگی بینی فکر کنم دیگه نداره.
    چشمش تا چند روز دیگه خوب نشه بهتون اطلاع میدم.
    در مشکل دهنه گربه نر دو سالمون نمیدونم احساس میکنم دهنش مشکل داره مثلا بعد هر بار خمیازه از دهنش صدا در میاره انگار سختش میشه دهنشو وا کنه.
    بابت معرفی کتاباهم خیلی ممنون از شما ❤

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط SilentCity نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون

اگه فحل هستش چرا نر رو قبول نمیکنه میزنه؟!
    نر جرات نداره از کنارش رد بشه
    خواهش میکنم
    عرض کردم، بخاطر جوان بودنشه . چون تجربه ای قبل ازین نداشته. حتی این امکان وجود داره که تا چندین ماه به نر اجازه نزدیک شدن نده و مرتب هر 3 هفته فحل بشه. اگر نر یکی دو سال جوانتر بود ، با خشونت اقدام به جفتگیری میکرد ولی چون میانسال محسوب میشه ، محتاطانه رفتار میکنه. برای همین یک مقدار زمان طولانی شده.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خانم دکتر از شما خیلی ممنونم که اینقدر واضح جامع جواب سوالارو میدید چی بگم خدا خیرتون بده همیشه سلامت باشین انشاالله
    اره به طور کامل برطرف نشده مثلا امروز صب باز عطسه کرد. خس خس هنگام تنفسش از بین رفته.گرفتگی بینی فکر کنم دیگه نداره.
    چشمش تا چند روز دیگه خوب نشه بهتون اطلاع میدم.
    در مشکل دهنه گربه نر دو سالمون نمیدونم احساس میکنم دهنش مشکل داره مثلا بعد هر بار خمیازه از دهنش صدا در میاره انگار سختش میشه دهنشو وا کنه.
    بابت معرفی کتاباهم خیلی ممنون از شما ❤
    خواهش میکنم. ممنونم
    اگر نر دستیه داخل دهان رو با چوب بستنی و چراغ قوه ببینید. استخوانی اگر بین دندانها یا در لثه گیر کرده بود یا متوجه ابسه لثه ، ابریزش از دهان، بوی بد شدید اطلاع بدید.

در مورد سرماخوردگی بچه هم ، اگر مدت زمان مصرف داروی خوراکی و قطره چشمی 5 روز شده تا 7 روز ادامه بدید ولی اگر ازین زمان گذشته هر دو قطع بشه تا داروی دیگه ای بنویسم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22001
    سلامی دوباره

ماده ای که تو خونه هستش اصلا اهلی نیست چنگ هم میزنه قرصی چیزی نیست که بخوره آروم بشه یا بخوابه؟!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط SilentCity نمایش پست ها
    سلامی دوباره

ماده ای که تو خونه هستش اصلا اهلی نیست چنگ هم میزنه قرصی چیزی نیست که بخوره آروم بشه یا بخوابه؟!
    سلام. منظور ، گربه پرشین خودتون هست؟علایم فحلی داره ازارش میده؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    22016
    سلام خانم دکتر. قطره سیپلکس رو یک هفته تو چشمش ریختم و فقط چرک چشماش بند اومده.. گاهی وقتا هم (معمولا موقع بازی کردن) چشمشو باز میکنه. قطره رو ادامه بدم؟

صفحه 51 از 105 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)