صفحه 39 از 105 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب وتبریک پیشاپیش ساله نو.
    لطفا بفرمائید مگس وحلزون خوردن برای گربه ها خوبه؟تولید اشکال مزاجی براشون نداره؟
    سپاس فراوان

Sent from my G630-U10 using Parsipet mobile app
    سلام. متشکر
    حلزون مشکلی نداره اما اجازه ندید بخوره گناهداره ولی مگس بخاطر الودگی و تخم انگلی که منتقل ميكنه نباید خورده بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. متشکر
    حلزون مشکلی نداره اما اجازه ندید بخوره گناهداره ولی مگس بخاطر الودگی و تخم انگلی که منتقل ميكنه نباید خورده بشه.

سلام.
    این گربه ی من عاشق شکار مگسه. هرکاری میکنم نخورشون باز پنهونی اینکارو میکنه!!!!!!!

و اینکه چند روزیه خیلی سرحال نیست. اشتهاش کم شده. زیاد بازی نمیکنه. امروز کلا خیلی خوابش میومد. امشب هم که با صدای بمبو ترقه حالش بدتر شد. اولش رفتو خودشو یکم پنهون کرد اما کم کم کلافه شدو رفت توی لونش خوابید. اما نه مثه همیشه. خیلی بیحاله . همش توی خوابو بیداریه. حال نداره از جاش تکون بخوره. چند شب پیشم که من خونه نبودم مثل اینکه از صدای تگرگ خیلی ترسیده.یه بارم نصفه شب دعواش شده. دیدم یکم ناخونش زخمه و همش لیسش میزنه.
    کلا هم چند ماه پیش که پیداش کردم استرسی بود. کاملا هم ازاد باشه پاشو از دیوار خونه بیرون نمیذاره
    حالا میخوام بدونم تمام این موارد نشون دهنده ی فقط آشفتگی روحیه؟ میتونم با دارویی درمانی حالشو بهتر کنم یا بذارمش به حال خودش؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    سلام.
    این گربه ی من عاشق شکار مگسه. هرکاری میکنم نخورشون باز پنهونی اینکارو میکنه!!!!!!!

و اینکه چند روزیه خیلی سرحال نیست. اشتهاش کم شده. زیاد بازی نمیکنه. امروز کلا خیلی خوابش میومد. امشب هم که با صدای بمبو ترقه حالش بدتر شد. اولش رفتو خودشو یکم پنهون کرد اما کم کم کلافه شدو رفت توی لونش خوابید. اما نه مثه همیشه. خیلی بیحاله . همش توی خوابو بیداریه. حال نداره از جاش تکون بخوره. چند شب پیشم که من خونه نبودم مثل اینکه از صدای تگرگ خیلی ترسیده.یه بارم نصفه شب دعواش شده. دیدم یکم ناخونش زخمه و همش لیسش میزنه.
    کلا هم چند ماه پیش که پیداش کردم استرسی بود. کاملا هم ازاد باشه پاشو از دیوار خونه بیرون نمیذاره
    حالا میخوام بدونم تمام این موارد نشون دهنده ی فقط آشفتگی روحیه؟ میتونم با دارویی درمانی حالشو بهتر کنم یا بذارمش به حال خودش؟
    سلام ، حال فعليش بيشتر روحيه تا جسمي. در فصل بهار هم استراحت و كسلي حيوانات بيشتره ، اكثر ساعات روز در حال استراحت هستند ، حتي به غذا هم بي ميل ميشن. يه مدت بگذره به حالت اول برميگردن. گربتون غير از تنش روحي ، شايد باردار باشه. براي تقويت و افزايش اشتهاش ، يك يا دو روز درميان نيم سي سي شربت ب كمپلكس بهش بديد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام ، حال فعليش بيشتر روحيه تا جسمي. در فصل بهار هم استراحت و كسلي حيوانات بيشتره ، اكثر ساعات روز در حال استراحت هستند ، حتي به غذا هم بي ميل ميشن. يه مدت بگذره به حالت اول برميگردن. گربتون غير از تنش روحي ، شايد باردار باشه. براي تقويت و افزايش اشتهاش ، يك يا دو روز درميان نيم سي سي شربت ب كمپلكس بهش بديد.

سلام. سپاسگذارم. سال نوتون پیشاپیش مبارک باشه
    این گربه ای که در موردش گفتم ، نره. زیر یه سالشه. این یکی دو روز کمی بهتر شده اما باز اون حالت هارو داره.
    از طرفی چند تا قرص انگل به من پیشنهاد دادن که بهش بدم اما مطمئن نیستم کدومش خوبه و اینکه دستور استفادش به چه صورته. چون کسی که پیشنهادشو داد دامپزشک نبود.
    گفتن قرصی خوبه که این سه اسم رو داشته باشه: پیرانتل، فبانتل و پرازی کوانتل
    مارک هایی هم که معرفی کردن یونیورم توتال و کومبیپت بود.

گربه ی بزرگم بارداره. تقریبا وارد ماه دوم داره میشه.
    این شربتی که گفتید رو به چه صورت میتونم بهش بدم که بتونه بخوره؟
    و شربت هایی که ویتامینه هستن خصوصا ویتامین های گروه بی خوبه که بهش بدم یا نه؟
    و اینکه اون هم میتونه در زمان بارداری از قرص انگل استفاده کنه یا خطرناکه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. سپاسگذارم. سال نوتون پیشاپیش مبارک باشه
    این گربه ای که در موردش گفتم ، نره. زیر یه سالشه. این یکی دو روز کمی بهتر شده اما باز اون حالت هارو داره.
    از طرفی چند تا قرص انگل به من پیشنهاد دادن که بهش بدم اما مطمئن نیستم کدومش خوبه و اینکه دستور استفادش به چه صورته. چون کسی که پیشنهادشو داد دامپزشک نبود.
    گفتن قرصی خوبه که این سه اسم رو داشته باشه: پیرانتل، فبانتل و پرازی کوانتل
    مارک هایی هم که معرفی کردن یونیورم توتال و کومبیپت بود.

گربه ی بزرگم بارداره. تقریبا وارد ماه دوم داره میشه.
    این شربتی که گفتید رو به چه صورت میتونم بهش بدم که بتونه بخوره؟
    و شربت هایی که ویتامینه هستن خصوصا ویتامین های گروه بی خوبه که بهش بدم یا نه؟
    و اینکه اون هم میتونه در زمان بارداری از قرص انگل استفاده کنه یا خطرناکه؟
    سلام ، متشكرم سال نوي شما هم مبارك
    روي برند خاصي تمركز نكنيد. ضدانگلها فقط در نوع ساختاربا هم متفاوتن. يعني ممكنه تركيبي باشن ، مثل سستال پلاس، كنيورم ...
    پيرانتل بيشتر براي دامهاي بزرگ قابل استفاده است .

شما از داروي مبندازول يا پرازي كوانتل هم كه استفاده كنيد خوبه . سستال كت هم مناسبه ولي براي گربه باردار با احتياط بايد مصرف بشه، پس ترجيحا از يكي از دو قرص اول بهش بديد .

مبندازول ١٠٠ (انساني) : براي وزن كمتر از ٢كيلو ، نصف قرص و براي بيشتر از ٢كيلو يك قرص رو به مدت 5روز متوالي ، روزي يكبار يا بين گوشت بزاريد يا در دو سي سي اب حل كنيد با قطره چكان بديد. دو هفته بعد از اولين دوره مصرف ، مجدد با همين ميزان تكرار بشه و درصورتي كه در محيط الوده اي زندگي ميكنه ، ماهي يكبار به مدت سه روز و اگر محيط الوده نيست هر سه ماه به مدت سه روز تكرار بشه .

پرازي كوانتل : يكبار ، روزي نصف قرص براي زير ١٠كيلو در دو روز متوالي

پرازي كوانتل و مبندازول بصورت تركيبي هم مصرف ميشه براي تاثير بهتر چون يكي بر سستود و ديگري بر نماتود موثره .

شربت هم با قطره چكان يا سرنگ بدون سوزن بديد . مكملها عموما تركيبي از ويتامينهاي گروه ب ، اسيد فوليك و درصد كمي آهن ،ويتامين آ ، سي و د هستند . شما غير ازين ، محصول ديگه اي هم تا به حال ديديد؟! فراورده هاي مخصوص گربه هم با اضافه كردن چندين نوع أمينو اسيد ضروري بدنشون به فروش ميره ولي پايه اصلي همه ، اين ويتامينهاست . مكملهاي معدني مثل ، اي ، د٣، كلسيم ، روي ، منيزيم ..... هم كه بصورت داروهاي جداگانه تهيه شده و شايد مقدارناچيزي از اين مواد معدني در تركيبات ويتاميني موجود باشه . بله براش خوبه ولي زياده روي نكنيد ، هفته اي ٢-٣بار

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام ، متشكرم سال نوي شما هم مبارك
    روي برند خاصي تمركز نكنيد. ضدانگلها فقط در نوع ساختاربا هم متفاوتن. يعني ممكنه تركيبي باشن ، مثل سستال پلاس، كنيورم ...
    پيرانتل بيشتر براي دامهاي بزرگ قابل استفاده است .

شما از داروي مبندازول يا پرازي كوانتل هم كه استفاده كنيد خوبه . سستال كت هم مناسبه ولي براي گربه باردار با احتياط بايد مصرف بشه، پس ترجيحا از يكي از دو قرص اول بهش بديد .

مبندازول ١٠٠ (انساني) : براي وزن كمتر از ٢كيلو ، نصف قرص و براي بيشتر از ٢كيلو يك قرص رو به مدت 5روز متوالي ، روزي يكبار يا بين گوشت بزاريد يا در دو سي سي اب حل كنيد با قطره چكان بديد. دو هفته بعد از اولين دوره مصرف ، مجدد با همين ميزان تكرار بشه و درصورتي كه در محيط الوده اي زندگي ميكنه ، ماهي يكبار به مدت سه روز و اگر محيط الوده نيست هر سه ماه به مدت سه روز تكرار بشه .

پرازي كوانتل : يكبار ، روزي نصف قرص براي زير ١٠كيلو در دو روز متوالي

پرازي كوانتل و مبندازول بصورت تركيبي هم مصرف ميشه براي تاثير بهتر چون يكي بر سستود و ديگري بر نماتود موثره .

شربت هم با قطره چكان يا سرنگ بدون سوزن بديد . مكملها عموما تركيبي از ويتامينهاي گروه ب ، اسيد فوليك و درصد كمي آهن ،ويتامين آ ، سي و د هستند . شما غير ازين ، محصول ديگه اي هم تا به حال ديديد؟! فراورده هاي مخصوص گربه هم با اضافه كردن چندين نوع أمينو اسيد ضروري بدنشون به فروش ميره ولي پايه اصلي همه ، اين ويتامينهاست . مكملهاي معدني مثل ، اي ، د٣، كلسيم ، روي ، منيزيم ..... هم كه بصورت داروهاي جداگانه تهيه شده و شايد مقدارناچيزي از اين مواد معدني در تركيبات ويتاميني موجود باشه . بله براش خوبه ولي زياده روي نكنيد ، هفته اي ٢-٣بار

بسیار ممنونم از توضیحات کاملتون.
    میخواستم ببینم گربه های باردار میتونن کمی فحل بشن ؟
    همین گربم که بارداره امروز و حتی همین الان اصلا رفتارش عادی نیست.
    لب به غذا نمیزنه، مدام آشفته ست، همش از اینور به اونور... مدام ناله میکنه. فقط از من نوازش میخواد و وقتی اینکارو انجام میدم آرومو ساکت میشه.
    اول فکر کردم شاید مشکلی برای خودش یا بچه هاش پیش اومده اما می بینم کاملا طبیعی میدوه، واسم روی زمین غلت میزنه تا نازش کنم، از بلندی میپره و بدتر از همه اینکه به طرز وحشتناکی کوچیکه رو کتک میزنه و نمیذاره به من نزدیک شه. حتی وقتی جایی پنهان میشه بازم از دور واسش فیف میکنه.
    بیشتر وقت امروز من به حفاظت از کوچیکه گذشت... خیلی گناه داشت... ممکنه علائم مشکل جسمی باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    بسیار ممنونم از توضیحات کاملتون.
    میخواستم ببینم گربه های باردار میتونن کمی فحل بشن ؟
    همین گربم که بارداره امروز و حتی همین الان اصلا رفتارش عادی نیست.
    لب به غذا نمیزنه، مدام آشفته ست، همش از اینور به اونور... مدام ناله میکنه. فقط از من نوازش میخواد و وقتی اینکارو انجام میدم آرومو ساکت میشه.
    اول فکر کردم شاید مشکلی برای خودش یا بچه هاش پیش اومده اما می بینم کاملا طبیعی میدوه، واسم روی زمین غلت میزنه تا نازش کنم، از بلندی میپره و بدتر از همه اینکه به طرز وحشتناکی کوچیکه رو کتک میزنه و نمیذاره به من نزدیک شه. حتی وقتی جایی پنهان میشه بازم از دور واسش فیف میکنه.
    بیشتر وقت امروز من به حفاظت از کوچیکه گذشت... خیلی گناه داشت... ممکنه علائم مشکل جسمی باشه؟
    امروز ظهر بچه هاشو به دنیا آورد و مشخص شد اون حالت هاش به همون دلیل بوده.
    3 تا کوچولوی خوشگل. متاسفانه از دیروز لب به غذا نزده.حالا امیدوارم فردا حالش بهتر بشه
    خیلی خوشحالم به خاطر حضورشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام
    میخواستم ببینم ممکنه گربه ی نر بچه های گربه ی ماده رو یکی یکی از بین ببره؟
    متاسفانه بچه ها توی روز 5 ام تولدشون از توی لونه نا پدید شدن. دوتاشون امروز ظهر. یکیشون هم دیشب که صدای جیغشو شنیدم و رفتمو دیدم همه چیز امنو امانه فقط مادر پریشونه. یه گربه ی نر که یکی از نرهای جفت خورده هستش اون اطراف بودو از ترس من خودشو قایم کرده بود. امروز عصر هم باز توی حیاط دیدمش. همش احتمال میدم کار اون باشه چون بچه ها خوبو سالم بودن. الانم مادرشون حالش خیلی بد و پریشونه.
    لحظه ای ازشون جدا نمیشد مگه برای استفاده از دستشویی. گربه ای هم بهشون نزدیک میشد سرو صدا میکرد اما نمیدونم اینا چطور ناپدید شدن که نه لونه بهم ریخته و صدای دعوایی شنیدیم.
    به غیر از گربه حیوون دیگه ای مثه موش بزرگ، مار، سگ و ... نداریم.

از طرفی اگه براش بچه ی شیر خوره ی بی مادر بیاریم ممکنه حالش بهتر بشه؟

اینم عکسشونه:

http://up.parsipet.ir/uploads/photo-...23-4654-22.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/photo-...2223-44-27.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    میخواستم ببینم ممکنه گربه ی نر بچه های گربه ی ماده رو یکی یکی از بین ببره؟
    متاسفانه بچه ها توی روز 5 ام تولدشون از توی لونه نا پدید شدن. دوتاشون امروز ظهر. یکیشون هم دیشب که صدای جیغشو شنیدم و رفتمو دیدم همه چیز امنو امانه فقط مادر پریشونه. یه گربه ی نر که یکی از نرهای جفت خورده هستش اون اطراف بودو از ترس من خودشو قایم کرده بود. امروز عصر هم باز توی حیاط دیدمش. همش احتمال میدم کار اون باشه چون بچه ها خوبو سالم بودن. الانم مادرشون حالش خیلی بد و پریشونه.
    لحظه ای ازشون جدا نمیشد مگه برای استفاده از دستشویی. گربه ای هم بهشون نزدیک میشد سرو صدا میکرد اما نمیدونم اینا چطور ناپدید شدن که نه لونه بهم ریخته و صدای دعوایی شنیدیم.
    به غیر از گربه حیوون دیگه ای مثه موش بزرگ، مار، سگ و ... نداریم.

از طرفی اگه براش بچه ی شیر خوره ی بی مادر بیاریم ممکنه حالش بهتر بشه؟

اینم عکسشونه:

http://up.parsipet.ir/uploads/photo-...23-4654-22.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/photo-...2223-44-27.jpg

سلام ، خيلي خيلي متاسفم ، واقعا وحشتناكه و تحملش براي مادر دردناك . متاسفانه اين مسائل هميشه هست. بله گربه هاي نر بالغ نوزادان گربه رو در چشم بهم زدني ميخورن . به هر تعدادي كه باشن . اطراف حياط ، لبه هاي ديوار ، توي گودالها رو نگاه كنيد ، همه رو با هم نميخوره ، طعمه رو قايم ميكنه ، جاهايي كه اصلا فكرشو نميكنيد . شايد هنوز زنده باشن و بتونيد نجات بديد . مادر بوي بچه هاشو حس ميكنه . بي تجربه و جوانه ، كمكش كنيد ،اگر دستيه بغلش كنيد و ببريد اطرافو بو بكشه .

اين عكس بچه هاييه كه فوت شدن ؟

بچه ها رو قبول ميكنه ولي زمان ميبره تا فراموش كنه . ماده ها بعد از دست دادن فرزاندانشون تا مدتها اندوه رو در چهره و رفتاربه وضوح نشون ميدن و پريشان هستن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام ، خيلي خيلي متاسفم ، واقعا وحشتناكه و تحملش براي مادر دردناك . متاسفانه اين مسائل هميشه هست. بله گربه هاي نر بالغ نوزادان گربه رو در چشم بهم زدني ميخورن . به هر تعدادي كه باشن . اطراف حياط ، لبه هاي ديوار ، توي گودالها رو نگاه كنيد ، همه رو با هم نميخوره ، طعمه رو قايم ميكنه ، جاهايي كه اصلا فكرشو نميكنيد . شايد هنوز زنده باشن و بتونيد نجات بديد . مادر بوي بچه هاشو حس ميكنه . بي تجربه و جوانه ، كمكش كنيد ،اگر دستيه بغلش كنيد و ببريد اطرافو بو بكشه .

اين عكس بچه هاييه كه فوت شدن ؟

بچه ها رو قبول ميكنه ولي زمان ميبره تا فراموش كنه . ماده ها بعد از دست دادن فرزاندانشون تا مدتها اندوه رو در چهره و رفتاربه وضوح نشون ميدن و پريشان هستن.

ممنونم
    بله. عکس هموناست
    خودمون هم از دیروز افسرده شدیم. خیلی ناگهانی و ناراحت کننده بود خصوصا برای خود مادر که مدام پریشون بودو ناله میکردو به همراه ما همه جارو میگشتو بو میکشید. همینطوری هم کلا گربه ی افسردیه!!!!!!!!
    اطرافیان به من میگن کار خود مادره که بچه هارو جابه جا میکنه. آخه من اصلا صدای دعوایی نشنیدم. یه ساعت قبل پیشش بودم بچه ها محکم توی بغلش بودن. لونه رو هم کامل پوشونده بودم. دست خودم به سختی داخلش میرفت.نه اثری از خون بود نه بهم ریختگی. همه چیز عادی بود. ولی با اون رفتارا و فاصله ی زمانی ناپدید شدنشون فکر نکنم کار خود مادر باشه. از همون موقع هم از اینجا رفت و امروز چند دقیقه ای پیداش شد که باز داشت حیاطو میگشت.

حالا بعد از این اتفاق چقدر طول میکشه که دوره ی فحلی شروع بشه و بتونه باز باردار بشه؟

صفحه 39 از 105 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)