صفحه 26 از 105 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    سلام. سپاسگذارم برای توضیحات کاملتون.

خوشبختانه از دیروز به طور کامل داره از لونه ی جدیدش به خوبی استفاده میکنه.
    فکر هم میکنم جفت خورده چون دیشب که کنارش بودمو مشغول بازی و نازونوازش بود، یهو یه گربه به فاصله ی یه متری از ما پیداش شد ،البته از ترس من رفتو برای گربه ی من یه صداهایی درآورد اما این بدون توجه به اون و ترسی روشو برگردوند سمت من، غذاشو خوردو رفت سمت اون گربه. اون گربه هم شباهت بسیار بسیار زیادی به بچه های گربه ی خودم داشت که تابستون به دنیاشون آورد.

در رابطه با جا به جایی اگه گربم توی این محیط موندنی بود و رفتن ما هم قطعی حتما دوباره مزاحمتون میشم در رابطه با نحوه ی جابه جایی چون مطمئنم بعد از رفتن ما قراره اینجا به طور کامل تخریب بشه و آپارتمان سازی صورت بگیره!
    فقط اگه باردار باشه و یا بچه هاش به تازگی دنیا اومده باشن امکان جابه جایی وجود نداره؟

بعد اینکه این گربه به جز گوشت و دلوجیگر لب به هیچی نمیزنه. جدیدا هم شیر نمیخوره، این هم به دلیل دوران فحل بودنش هستش؟ اگه نه امکان تغییر غذاییش وجود داره؟

و اینکه اطرافیان منو در دو مورد بسیار میترسونن.
    یکی بیماری ها و یا حشراتی مثل کک و مک و ... که ممکنه داشته باشه و به منم منتقل بشه؛ که منم از دستکش استفاده میکنم اما باز هم با لباسم تماس پیدا میکنه. به نظر خودم فکر نمیکنم اگر هم آلودگی وجود داشته باشه از روی پوشش بتونه منتقل بشه به انسان
    و دوم در رابطه با اینکه چون حیوان اهلی نبوده میگن که ممکنه بلایی سرت بیاره، درصورتی که من رفتار خشنی ازش ندیدم، خودمم هرگز اذیتش نمیکنم، حالا دیگه نمیدونم احتمالش هست یا نه!
    سلام و خواهش ميكنم

١- بله تقريبا بعد از زايمان جابجايي غير ممكنه ، به اين دليل كه هم شايد بيرون از منزل شما زايمان كنه و از جايگاه و تعداد نوزادان بي اطلاع باشيد . دوم اينكه مادر تا زماني كه ميلي به انتقال بچه هاش نداشته باشه ، نزديك شدن و دست زدن به اونها مصادف با تركشون توسط مادره . و شايد تعدادي رو با خودش ببره و تعدادي رو خير ( اگر در منزل شما زايمان انجام بشه ) در صورتي هم كه موفق به جابجايي كامل مادر و بچه ها بشيد ، ممكنه در مكان جديد بي تابي و احساس ناامني كنه ، هر چند همه چيز در بهترين شرايط و أسايش كامل باشه ولي از نظر مادر ، متفاوته و باعث ميشه يا به دنبال جاي بهتري باشه يا بچه ها رو با غم و اندوه رها كنه و بره.

٢-عادت غذايي بدي پيدا كرده . جگر نبايد مرتب داده بشه ، مسمومش ميكنه و ضعيف . حداكثر ماهي يكبار يا هر دوهفته بك مرتبه ، پخته و به اندازه يك قاشق غذاخوري .
    مصرف مرتب گوشت هم در جاي خود مضره انقدر به اين نوع رژيم ، عادت كرده كه ديگه نميتونيد تغييرش بديد ، مگر اينكه به مرور با غذاهاي ديگه ، به مقدار كم تركيب كنيد و هر روز از حجمش كم كنيد تا بتونيد بقيه رو جايگزين قرار بديد .

غذاهاي مضر:
    سير ، پياز ، ادويه جات ، شكلات، نوشيدنيهاي كافيئن دار استخوان ، قهوه ، غذاي سگ ، انگورو كشمش ، پرتقال ، گوشت و تخم مرغ خام ، مصرف بيش از حد جگر و تن ماهي

غذاهاي مفيد:
    در كنار شير روزي دو سه وعده ، هر وعده يك قاشق غذا خوري غذاي گوشتي بخوره و سه وعده شير.( برای توله های بالای 4 هفته ) سينه پخته مرغ يا هر نوع گوشت ديگه اي در توانتون باشه بپزيد ، يا ريش ريش و يا چرخشده با يه كم اب مرغ مخلوط بشه كه خشك نباشه و مشكل يبوست پيدا نكنه . ميتونيد با سيب زميني هم ميكس كنيد . برنج ، ماكاروني ، پلوو بعضي خورش جات هم دوست دارن به شرطي كه همه اين غذاها بدون ، ادويه و سير و پياز پخته بشه ، با كمي نمك و روغن .

حبوبات هم بصورت پخته ، كوبيده و تركيب شده با اب مرغ يا ماست خوبه . سوپ و ابگوشت هم بصورت جداگانه براش بپزيد.

سنگدان پخته و چرخشده كه بسيار هم مقويه . ماست ، شير ، پنير بدون نمك و گاهي خامه . دل پخته مرغ هفته اي يكبار يا هرازگاهي به مقدار كم. ماهي ، تن و جگر پخته مرغ ، ماهي يكبار به مقدار كم . جوانه گندم و سمنو خيلي دوستدارند و براي دفع هير بال مفيده به علاوه خواص زيادي كه داره. ميتونيد خمير مالت هم ، كه با طعمهاي مختلف هست از پت شاپ تهيه كنيد .
    در كنارش از غذاهاي مخصوص گربه كه در برندهاي مختلف و با تركيبات متفاوت تهيه شده هم ، ميتونيد بهش بديد. از ٤/٥ ماهگي هم ميتونيد اسكلت پخته مرغ رو بصورت چرخشده كه همه قسمتهاش كاملا نرم و چرخ شده باشه بهش بديد .

٣- در صورتي كه با دستكش كار كنيد و تماس بدني نداشته باشيد مبتلا به انگل پوستي نميشيد( اول از همه بايد وجودش ثابت بشه )
    ببخشيد اينطور ميگم. چه اسيبي؟!! مگه با ببر طرفيد ؟!!! كه اون زبون بسته ها هم بي دليل و ناگهاني به كسي ، حتي طعمه حمله نميكنن !! بي جهت نگرانتون كردند! حيوانات درك و فهم بالايي دارند ، اگر رفتار درستي از انسان ببينند ،برخورد درستي خواهند داشت .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام صب بخیر
    یکی دو دفعه اس شیپل غذاشو که با قطره مولتی ویتامین مخلوط میکنم بد میخوره تا سرد میشه ومن دوباره غذارو گرم میکنم آیا این کار اشتباه نییست!؟

Sent from my G630-U10 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام صب بخیر
    یکی دو دفعه اس شیپل غذاشو که با قطره مولتی ویتامین مخلوط میکنم بد میخوره تا سرد میشه ومن دوباره غذارو گرم میکنم آیا این کار اشتباه نییست!؟

سلام. صبح بخیر

یعنی غذایی که مولتی ویتامین داره رو مجدد گرم میکنید؟ مکملی که داخلشه فاسد میشه در اثر حرارت. مسمومش میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام و خواهش ميكنم

١- بله تقريبا بعد از زايمان جابجايي غير ممكنه ، به اين دليل كه هم شايد بيرون از منزل شما زايمان كنه و از جايگاه و تعداد نوزادان بي اطلاع باشيد . دوم اينكه مادر تا زماني كه ميلي به انتقال بچه هاش نداشته باشه ، نزديك شدن و دست زدن به اونها مصادف با تركشون توسط مادره . و شايد تعدادي رو با خودش ببره و تعدادي رو خير ( اگر در منزل شما زايمان انجام بشه ) در صورتي هم كه موفق به جابجايي كامل مادر و بچه ها بشيد ، ممكنه در مكان جديد بي تابي و احساس ناامني كنه ، هر چند همه چيز در بهترين شرايط و أسايش كامل باشه ولي از نظر مادر ، متفاوته و باعث ميشه يا به دنبال جاي بهتري باشه يا بچه ها رو با غم و اندوه رها كنه و بره.

٢-عادت غذايي بدي پيدا كرده . جگر نبايد مرتب داده بشه ، مسمومش ميكنه و ضعيف . حداكثر ماهي يكبار يا هر دوهفته بك مرتبه ، پخته و به اندازه يك قاشق غذاخوري .
    مصرف مرتب گوشت هم در جاي خود مضره انقدر به اين نوع رژيم ، عادت كرده كه ديگه نميتونيد تغييرش بديد ، مگر اينكه به مرور با غذاهاي ديگه ، به مقدار كم تركيب كنيد و هر روز از حجمش كم كنيد تا بتونيد بقيه رو جايگزين قرار بديد .

غذاهاي مضر:
    سير ، پياز ، ادويه جات ، شكلات، نوشيدنيهاي كافيئن دار استخوان ، قهوه ، غذاي سگ ، انگورو كشمش ، پرتقال ، گوشت و تخم مرغ خام ، مصرف بيش از حد جگر و تن ماهي

غذاهاي مفيد:
    در كنار شير روزي دو سه وعده ، هر وعده يك قاشق غذا خوري غذاي گوشتي بخوره و سه وعده شير.
    ( برای توله های بالای 4 هفته ) سينه پخته مرغ يا هر نوع گوشت ديگه اي در توانتون باشه بپزيد ، يا ريش ريش و يا چرخشده با يه كم اب مرغ مخلوط بشه كه خشك نباشه و مشكل يبوست پيدا نكنه . ميتونيد با سيب زميني هم ميكس كنيد . برنج ، ماكاروني ، پلوو بعضي خورش جات هم دوست دارن به شرطي كه همه اين غذاها بدون ، ادويه و سير و پياز پخته بشه ، با كمي نمك و روغن .

حبوبات هم بصورت پخته ، كوبيده و تركيب شده با اب مرغ يا ماست خوبه . سوپ و ابگوشت هم بصورت جداگانه براش بپزيد.

سنگدان پخته و چرخشده كه بسيار هم مقويه . ماست ، شير ، پنير بدون نمك و گاهي خامه . دل پخته مرغ هفته اي يكبار يا هرازگاهي به مقدار كم. ماهي ، تن و جگر پخته مرغ ، ماهي يكبار به مقدار كم . جوانه گندم و سمنو خيلي دوستدارند و براي دفع هير بال مفيده به علاوه خواص زيادي كه داره. ميتونيد خمير مالت هم ، كه با طعمهاي مختلف هست از پت شاپ تهيه كنيد .
    در كنارش از غذاهاي مخصوص گربه كه در برندهاي مختلف و با تركيبات متفاوت تهيه شده هم ، ميتونيد بهش بديد. از ٤/٥ ماهگي هم ميتونيد اسكلت پخته مرغ رو بصورت چرخشده كه همه قسمتهاش كاملا نرم و چرخ شده باشه بهش بديد .

٣- در صورتي كه با دستكش كار كنيد و تماس بدني نداشته باشيد مبتلا به انگل پوستي نميشيد( اول از همه بايد وجودش ثابت بشه )
    ببخشيد اينطور ميگم. چه اسيبي؟!! مگه با ببر طرفيد ؟!!! كه اون زبون بسته ها هم بي دليل و ناگهاني به كسي ، حتي طعمه حمله نميكنن !! بي جهت نگرانتون كردند! حيوانات درك و فهم بالايي دارند ، اگر رفتار درستي از انسان ببينند ،برخورد درستي خواهند داشت .

بله، کاملا درست میگید خودمم در رابطه با جابه جایی نگران هستم، حالا صبر میکنم ببینم تا چند ماه دیگه شرایط به چه شکل میمونه و اون زمان باید چه کاریو انجام داد
    ممنونم. سعی میکنم تمام مواردی رو که گفتید در رابطه با غذاییش انجام بدم اما به جز گول زدن لابه لای گوشت هایی که میخوره، هیچ راه دیگه ای برای خوردن غذاهای دیگه به ذهنم نمیرسه!! شیر روزانه ای که توی یخچال نگه داری میشه اما دو- سه روز از تاریخ مصرفش ازش میگذره، باز هم برای حیوون ضرر داره؟

به جز گاز گرفتن و یا با دست ضربه زدن به دستم ، من پرخاشی از این زبون بسته ندیدم! فقط اینکه انگل پوستی چه علائمی داره؟ هم بر روی پوست انسان هم حیوان. میشه با نگاه روی بدنش این آلودگی رو تشخیص داد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    سلام و وقت بخیر
    گربه من دو روز پیش اولین واکسن سه گانه اشو زد و بعدش روی پوست اش دانه های قرمز ظاهر شد میخواستم ببینم مشکل از واکسن یا حساسیته؟ یا مشکلی داره و دوباره باید ببرمش پیش دامپزشک ؟ مطمین ام قبلش اینجوری نبود و این دانه ها یکدفعه ظاهر شد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ،مطمئنيد در زمان واكسيناسيون سلامت كامل داشته ؟ چرا اين قسمت از صورت ، عاري از مو هست ؟!

به احتمال زياد واكنش حساسيتي به تزريقه . چون فرموديد قبلا نبوده و دانه هاي سطح پوست شباهتي به ضايعات قارچي و انگلي نداره . هر ماده اي كه وارد بدن ميشه ، ميتونه حساسيتهايي رو ايجاد كنه كه سيستم ايمني در مقابلش واكنش نشون ميده . تب ، تورم و درد در محل تزريق ، تنفس سريع ( در صورتي كه موقتي باشه ) ، و راش پوستي از نشانه هاي واكنش بدن ، پس از تزريقه. به هر حال براي اينكه مطمئن تر بشيد با دكترش تماس بگيريد . رفتارشو زير نظر داشته باشيد ، اگر با خارش زياد همراه بود ، به واكسن مربوط نميشه .هر چه واكسن عوارض كمتري داشته باشه مرغوبتره . البته به سيستم ايمني حيوان هم ، بستگي داره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    بله کاملا سالم بود حتی دکتر معاینه اش کرد . موهای اون قسمت روشنه و من یه مقدار پوست را کشیدم تا معلوم بشه
    فردا حتما دوباره میبرم اش امیدوارم مشکل جدی نباشه
    ممنون از اینکه پاسخ دادید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا صبوح نمایش پست ها
    بله، کاملا درست میگید خودمم در رابطه با جابه جایی نگران هستم، حالا صبر میکنم ببینم تا چند ماه دیگه شرایط به چه شکل میمونه و اون زمان باید چه کاریو انجام داد
    ممنونم. سعی میکنم تمام مواردی رو که گفتید در رابطه با غذاییش انجام بدم اما به جز گول زدن لابه لای گوشت هایی که میخوره، هیچ راه دیگه ای برای خوردن غذاهای دیگه به ذهنم نمیرسه!! شیر روزانه ای که توی یخچال نگه داری میشه اما دو- سه روز از تاریخ مصرفش ازش میگذره، باز هم برای حیوون ضرر داره؟

به جز گاز گرفتن و یا با دست ضربه زدن به دستم ، من پرخاشی از این زبون بسته ندیدم! فقط اینکه انگل پوستی چه علائمی داره؟ هم بر روی پوست انسان هم حیوان. میشه با نگاه روی بدنش این آلودگی رو تشخیص داد؟
    هر غذايي خصوصا لبنيات تاريخ گذشته رو نبايد مصرف كنن. خطري براي يكي دو روز گذشته نداره ولي ممكنه كمي اسهال بشن .

انگلهاي پوستي رو ميتونيد تقريبا تا حدودي از رفتار ظاهري گربه متوجه بشيد ولي يه مواقعي( عفونتهاي قارچي) نياز به بررسي از نزديك و گرفتن نمونه و مشاهده زيرلامپ وود ، داره . علايم ظاهري مثل ، خارش شديد قسمتهاي مختلف بدن ، بخصوص پشت گوشها و زير چانه ( با اتوپي اشتباه گرفته نشه ) ، وجود قسمتهاي ملتهب يا دانه دانه قرمز رنگ پوستي ، ريزش مو و كچلي سكه مانند ، زخمهايي كه در اثر خارش زياد بوجود مياد و به دنبال اون عفونتهاي پوستي ، وجود نقاط ريز سياه( مدفوع كك ) سفيد(تخم كك) يا قهوه اي رنگ (كنه و كك ) لابلاي موهاو روي پوست .

زماني كه قارچهاي درماتوفيت پوست رو درگير ميكنه بسته به شدت بيماري ، ميتونه جوش هايي ريزي روي سطح پوست ايجاد بشه و اگر پيشرفت كنه ، شكل پوست تغيير پيدا كرده ،ضخيم و زرد رنگ ميشه همراه با ترشحات پوستي و بوي بد . خارش و ريزش مو هم ( سكه اي) توام ، داره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام صب بخیر
    بفرمایید مصرف خمیر ریلکس دکتر کلودرز فقط در مواقع حمام وماشین سواری وگرفتن ناخن مجاز است.؟
    بیفارتشویقی گربه میکس کیتیزبیفاربرای جلوگیری از ریزش مو ؟
    ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام صب بخیر
    بفرمایید مصرف خمیر ریلکس دکتر کلودرز فقط در مواقع حمام وماشین سواری وگرفتن ناخن مجاز است.؟
    بیفارتشویقی گربه میکس کیتیزبیفاربرای جلوگیری از ریزش مو ؟
    ممنونم
    سلام ، صبح بخير
    اولي رو در هر موقعيت استرس زايي ميتونيد بهش بديد ، فرقي نميكنه

دومي هم خير براي ريزش مو نيست ، ولي بخاطر مخمري كه در ساختش به كار رفته ميتونه تا حدودي از ريزش جلوگيري كنه . بعنوان تشويقي براي مقيد كردن گربه به كار ميره

صفحه 26 از 105 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)