صفحه 24 از 105 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 1046
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشین
    شیپل از ساعت ۱۵که اومده غذاشو خورده یکله خوابه بدنش هم داغه داغه آیا همه چی عادیه!!؟ کاری نباید بکنم ؟
    درضمن جواب سوال بالارو هم دادم ولی نمیدونم چرا ثبت نشده
    ملوس ندیدم استفراغ کنه ضمن اینکه شدیدا از دست من هم فرار میکنه.
    نمی دونم از چی میترسه

Sent from my G630-U10 using Parsipet mobile app
    سلام، خيلي ممنون
    بيحالي ، مقدار مختصري تب ،كم اشتهايي و درد در ناحيه تزريق از علايم و واكنشهاي نسبت به واكسيناسيونه . نگران نباشيد ، بزاريد استراحت كنه .
    در مورد ملوس، احتمالا مورد حمله نرها قرار گرفته و استرسش براي همينه . خداروشكر كه استفراغ نداشته.
    ببخشین میگم شیپل قرص انگل هم خورده آیا باعث میشه که استفراغ کنه
    خیلی بی حال شده

خير ضد انگل باعث استفراغ. و بيحالي نميشه. بخاطر واكسنه .اگر دماي بدنش خيلي بالا رفت ، مخاط بي رنگ شد ، تنفس سخت ، تورم و قرمزي ناحيه تزريق ، استفراغ ، بي اشتهايي بيش از حد يا تشنج ديديد ، فورا برسونيد كلينيك .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام شب بخیر
    امروز صبح شیپل استفراغ کرد یه جوری انگار کف بالا اورده بود ولی تکرار نشد اشتهاش خوبه جا تون خالی شام کتلت بود شیپل هم یه دونه داغ داغ خورد از وقتی کم بیرون میره خوابش زیادتر شده
    برای گوله های مو براش خمیر مالت تجویز کردن.حالا این خمیرو بخوره هرجایی موهارو بالا میاره!؟ تنبیهش مال منه!!:-D بفرمایید اگه با ملوس کلنجار بره واکسنها بی اثر میشه؟ الان یاد گرفته یه خونه میره اونورتر نذارم بره بخاطر واکسینه ؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام شب بخیر
    امروز صبح شیپل استفراغ کرد یه جوری انگار کف بالا اورده بود ولی تکرار نشد اشتهاش خوبه جا تون خالی شام کتلت بود شیپل هم یه دونه داغ داغ خورد از وقتی کم بیرون میره خوابش زیادتر شده
    برای گوله های مو براش خمیر مالت تجویز کردن.حالا این خمیرو بخوره هرجایی موهارو بالا میاره!؟ تنبیهش مال منه!!:-D بفرمایید اگه با ملوس کلنجار بره واکسنها بی اثر میشه؟ الان یاد گرفته یه خونه میره اونورتر نذارم بره بخاطر واکسینه ؟
    ممنون

سلام ، شب شمام بخير

چرا استفراغ كرد؟!! عجيبه ! به دكترش حتما اطلاع بديد . شايد ملوس انگل داخلي داشته و به اين بچه سرايت كرده كه بعد از دريافت ضدانگل واكنش نشون داده .
    بله ديگه مالت اگر بخوره و گلوله مويي هم داشته باشه دفع ميشه ولي نه اينكه همش استفراغ كنه ، اصلا اينطور نيست !! دفع عموما از طريق مدفوعه ، حالا اينكه استفراغ كرده ، يا واكنش به دارو بوده يا ميزان انگل اونقدر زياد بوده كه با تجويز ضدانگل منجر به استفراغ شده .كرم داخلش نبود؟

اگر با ملوس دمخور بشه يا از يك ظرف بستر استفاده كنن و اونهم بيمار باشه ، بله منتقل ميشه بهش. و اينكه سعي كنيد با گربه هاي ديگه تماس مستقيم نداشته باشه . يه خونه اونورتر ، درصورتي كه گربه بيماري در مسيرش نباشه يا اونقسمت الوده نباشه مانعي نداره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام صب بخیر
    تماس گرفتم با ایرانیان دکترش خانم دکتر انصاری هستن که نبود ولی پذیرش گفت نگران نباش به خاطر قرص ضد انگل بوده حتی من دلیل شمارو هم عنوان کردم ولی قبول نکردن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام صب بخیر
    تماس گرفتم با ایرانیان دکترش خانم دکتر انصاری هستن که نبود ولی پذیرش گفت نگران نباش به خاطر قرص ضد انگل بوده حتی من دلیل شمارو هم عنوان کردم ولی قبول نکردن

سلام. صبح بخیر.
    اگر اینطور تشخیص دادند نگران نباشید. بهشون اعتماد کنید.انشالله که مسئله ای نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام صب بخیر
    دوست عزیز ما سره موهای شیپل با خانم دچار مشکل شدیم از این نظر که میگن باموی گربه مریض میشیم زحمت بکشین براشون دراین موردتوضیح بدین که ازنگرانی دربیان ؛سپاس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام صب بخیر
    دوست عزیز ما سره موهای شیپل با خانم دچار مشکل شدیم از این نظر که میگن باموی گربه مریض میشیم زحمت بکشین براشون دراین موردتوضیح بدین که ازنگرانی دربیان ؛سپاس

سلام. ظهرتون بخیر

لطف میکنید بفرمایید دقیقا منظورشون از بیماری چیه؟! ایشون که موافق حضورش بودن به شرط واکسن. عهد شکنی کردن؟

تا جایی که بنده اطلاع دارم ، بیشترین نگرانی مردم بخاطر مسئله نازایی ناشی از موی گربه است . این یک باور اشتباهه که متاسفانه از قدیم شکل گرفته!

معمولترين مشكلي كه ممكنه موي گربه ايجاد كنه الرژيه كه اونهم منشائش مو نيست ، .پروتئينيه كه در ساختار پوست و بزاق و ادرار اونها به كار رفته و براي عده اي حساسيت زاست نه همه . چون گربه مرتب در حال ليس زدن خودشه ، ازين طريق ، مو با بزاقش در تماسه ، به همين خاطر تصور بر اينه كه عامل حساسيت زا موي گربه است . همينطور شوره هاي پوستي ( يعني بافت مرده پوست كه از سطح بدن جدا ميشه و چربي هاي پوستي رو شامل ميشه ) هم علت بروز حساسيته و با نوازش كردن يا در اغوش گرفتنش هم وأكنشهاي الرژيك تشديد ميشه .

و اما در مورد نازايي . گربه انگلي به اسم توكسوپلاسموز از خودش دفع ميكنه ( از طريق مدفوع) . اين انگل به خودي خود و فقط از طريق مدفوع گربه قابل انتقال نيست . بلكه با خوردن گوشت نپخته ، نيم پز و يا سيزيجات الوده هم بوجود مياد و انتقال ازين طريق ، احتمالش بيشتره تا مدفوع گربه . چون كسي ( عذرخواهي ميكنم) مدفوع رو مستقيم در دهانش نميزاره و يا با دست الوده غذا نميخوره ولي احتمال خوردن غذاهاي فست فود و نيم پز در جامعه زيادتره .

اگر مدفوع گربه به تخم اين انگل الوده باشه ،و يا در هر صورتي ، بهتره با دستكش ظرف بستر رو تميز كرد و بعد از اون دستها رو شستشو داد . فقط چند دسته از افراد هستند كه بايد بيشتر از بقيه در اين زمينه رعايت كنند . خانمهاي باردار كه بخاطر حساس بودن موقعيتشون و شرايط ايمني بدنشون ، نبايد بدون دستكش با مدفوع تماس داشته باشند ، چون اگر منتقل بشه ، ممكنه باعث سقط جنين بشه.

دوم سالخوردگان و كودكان و سوم إفرادي كه دچار نقص سيستم ايمني هستند مثل مبتلايان به HIV . بنابراين چه فردي ، شامل اين دسته باشه يا نباشه ، عاقلانه تر اينه كه با دستكش و رعايت اصول بهداشتي با بستر حيوانات ( گربه يا هر حيواني) تماس داشته باشه . اميدوارم قانع شده باشند، در غير اينصورت ميتونيد از دامپزشك گربتون هم حضوري سوال كنيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سپاسگذارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20564
    سلام دوستان. من علاقه ی زیادی به گربه ها دارم اما به دلیل مخالفت خانواده نمیتونم از هیچ گربه ای نگه داری کنم مگر در حیاط منزل، اون هم تحت شرایط خاصی. یه گربه ی ماده ای رو دو ساله می بینم که توی حیاط خونمون رفتو آمد میکنه. تابستون 5 تا بچه به دنیا آورد که یکیشون توی همون یکی دوهفته ی اول جونشو از دست داد. گرچه با دادن شیر با سرنگ و تیمار کردنش سعی کردم جونشو نجات بدم اما متاسفانه زنده نموند. خود گربه ی مادر هم همون هفته های اول زایمانش یه توده ی بزرگ مثل تاول کنار چشمش درآورده بود، طوری که استخون صورتش ورم کرده بود، که کم کم ترکید و تبدیل به زخم شدو خوب شد بالاخره، اما دیگه هیچ مویی رشد نکرد اون قسمت از صورتش! بالاخره چند ماه گذشتو رفتو آمد میکنه همچنان و از ماه دوم تولد بچه هاش هیچ اثری ازشون نیستو خودش تنهاست. از اول پاییز، توی برگای باغچه ی حیاط یه جایی رو انتخاب کرده و تبدیل شده به محل خوابو استراحتش، منم تصمیم گرفتم باهاش دوست بشم، بهش شیر وغذا بدم و با همون برگا لونشو بزرگترو بهتر کنم براش. کم کم خودشو به من نزدیک کردو مدام ازم درخواست نازو نوازش داره، اوایل میترسیدم ازش اما کم کم بهش عادت کردمو بهش نزدیک شدم. البته اینو بگم که به خاطر ترس از انگل و بیماری هایی که ممکنه داشته باشه و اینکه یه بار هم دستمو اتفاقی زخمی کرد، همیشه دستکش مخصوص دستم میکنم.
    سه تا مساله وجود داره برام در رابطه بااین گربه:
    یکی اینکه من واسش لونه ی مخصوص درست کردم واسه این روزای سردو بارونی، چون هربار که هوا سرد تر میشه یا ابریو بارونیه میره یه جای دیگه میمونه و چند دقیقه در طول روز توی حیاط می بینمش. اما توی روزای آفتابی از صبح تا شب توی همون باغچه ست که گفتم.
    میخوام ببینم چطوری ترغیبش کنم به استفاده از اون لونه ی مخصوص؟؟
    یه لونه ی سرپوشیده ست، 30 سانتی از زمین ارتفاع داره، سقف داره، کاملا پوشیده ست، فقط یکم سقفش کوتاهه، داخلشو از همون برگای توی باغچه که خودش میشینه ریختم، و لونه رو کنار همون محل قرار دادم، سعی کردم با قرار دادن غذا داخل لونه ترغیبش کنم اما غذارو برمیداره و داخل نمیره!!!! نمیخوام شبا واسه سرما بره یه جای دیگه بمونه، اخه دو تا گربه ی نر هم هستن که خیلی اذیتش میکنن و همیشه ازشون فراریه، منم تا می بینم مجبورم برم ازش دفاع کنم. هر بار هم که از خونه ی ما جدا میشه و برمیگرده رفتارش عجیبه اولش، خیلی استرسیه و میترسه ، یه ساعتی طول میکشه تا باز عادت کنه. اما روزایی که تمام مدت توی محدوده ی خونه ی خودمونه رفتارش عادیه.

دوم اینکه، با اینکه هیچوقت یه گربه ی خونگی و اهلی نبوده اما خیلی زود با من صمیمی شد با اینکه ترسوئه و از بقیه فراریه، از اونجایی که ما ممکنه اواخر بهار از این خونه بریم ، میخواستم ببینم احتمالش هست بتونه بیشتر به من عادت کنه؟ تا بتونم با خودم از این خونه ببرمش! و اگر میشه باید چطوری باش رفتار کنم؟ چه کارایی تو این سنش براش انجام بدم که بیشتر به من عادت کنه؟

تا اینجا که منو شبیه غذا می بینه، اولش کلی درخواست نازو نوازش داره ، بعدش غذارو میخوره و میره، قبلا یه جا اروم می نشست و غذاشو میخورد اما جدیدا به سختی و با کل ناز غذاشو میخوره، یه تیکه میخوره یهو میدوئه میره خودشو قایم میکنه و منو زیر نظر میگیره و من باید تو حیاط دنبالش باشم تا تیکه ی بعدیو بخوره!

ببخشید طولانی شد!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20566
    سلام
    یه بچه گربه نر حدودا سه ماهه دارم که الان دوروزه اسهال داره که سبز کمرنگ ماننده و دوروزه که استفراغ میکنه اولش که معدش پر بود غذای معدشو خالی کرد و الانم که 2روزه هیچی نخورده فقط یکی دوبار در روز عق میزنه و حالت کف بالا میاره.
    اصلا هیچی توی این 2 روزه بجز آب لب نمییزنه.
    الان شهرستانم و اصلا دسترسی به دامپزشک رو ندارم خواهشأ هرچه سریعتر راهنماییم کنید ممنون میشم

صفحه 24 از 105 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)