صفحه 18 از 105 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 1046
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام یه سوال برام پیش اومده این روز های گربه های کوچمون رو دیدم که خاک رو میکنند و داخلش دستشویی میکنند (قبلا شنیده بودم ولی ندیده بودم!)حالا سوال من اینجاست که آیا این کار رو گربه های خیابانی به بچه هاشون یاد میدن یا تو غریزه اونها هست و بچه گربه هایی که مادرشون آموزش نداده هم این کار رو بلد هستند یا نه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام یه سوال برام پیش اومده این روز های گربه های کوچمون رو دیدم که خاک رو میکنند و داخلش دستشویی میکنند (قبلا شنیده بودم ولی ندیده بودم!)حالا سوال من اینجاست که آیا این کار رو گربه های خیابانی به بچه هاشون یاد میدن یا تو غریزه اونها هست و بچه گربه هایی که مادرشون آموزش نداده هم این کار رو بلد هستند یا نه
    سلام. اکثر سگ و گربه ها /گاهی سگسانان و گربه سانان این غریزه رو به طور خدادادی دارند. حتی بدون اموزش مادر.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20272

پرسش و پاسخ های متداول در مورد گربه ها

@Animal Lover
    سگ ها توي خاك دستشويي نمي كنن و همين طور تمام گربه سانان اين كار رو نمي كنن.

گربه ها اين كار رو به صورت غريزي انجام ميدن و در كودكي هم انجام اين كار توسط مادرشون باعث تشديد اين غريزه در اونها ميشه.
    دليلش هم اگر براتون جالبه اينه كه، گربه ها به دليل پنهان شدن از دست شكارچي هاي بزرگ تر و قوي تر مدفوع ، ادرار و باقي مونده غذاشون رو زير خاك پنهان مي كنن.

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad Asadi نمایش پست ها
    @Animal Lover
    سگ ها توي خاك دستشويي نمي كنن و همين طور تمام گربه سانان اين كار رو نمي كنن.

گربه ها اين كار رو به صورت غريزي انجام ميدن و در كودكي هم انجام اين كار توسط مادرشون باعث تشديد اين غريزه در اونها ميشه.
    دليلش هم اگر براتون جالبه اينه كه، گربه ها به دليل پنهان شدن از دست شكارچي هاي بزرگ تر و قوي تر مدفوع ، ادرار و باقي مونده غذاشون رو زير خاك پنهان مي كنن.

سگها سخت اموزش ميبينن ولي نه اينكه در خاك دستشويي نكنن !! اگر از كودكي تربيت بشن جاي نگراني نيست . خيلي از توله های (سگ) بدون مادر، زماني كه ببينن گربه يا حيوان ديگه اي به اونصورت دستشوييشو پنهان ميكنه سعي در تقليد دارند حتی به شیوه بازی و پراکنده کردن خاک به اطراف.که با تكرارو كمك صاحبانشون ، موفق ميشن . بيشترشون علاقه دارن مدفوعشون رو بپوشونن ، با خاك ، روزنامه ، خاك اره يا هر چيزي . فقط كافيه با ممارست اين نكته رو بهشون ياداوري كنيم . منظورم اين مورد بود كه نوشتم سگ ها . يعني اين غريزه ذاتا در وجود اكثر حيوانات هست ، يكي كم يكي زياد كه با اموزش و تمرين قويتر ميشه .اين كه روي زمين ، يا هر مكاني اقدام به دفع ميكنن به اين معني نيست كه به خاك علاقه اي نداشته باشن . سگها حفر كننده هاي خوبي هستن . اگر اين مهارتشون در جهت صحيح هدايت بشه هم ميتونن ازش براي اينكار بهره بگيرن هم به وقتش براي بازي و تفريح اقدام به حفاري كنن . همه چيز به اموزش صحيح بستگي داره .
    در مورد گربه ها هم به طور معمول عرض كردم نه موارد استثناء كه اونها هم با يكي دوبارديدن خاك و ظرف بستر براحتي ياد ميگيرن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام و عرض ادب
    این گربه کوچیکه تازه گیا شروع کرده به لیس زدن دستام همینجور که زبون میزنه انگشتامو توی دهنش میگیره ولی فشار نمیده انگار منتظره من بگم آی واون ول کنه ودوباره و دوباره ودوباره خوب بعدش من دستام و میشورم همین کافیه!؟ احتمال مریضی نداره؟
    باتشکر

Sent from my G630-U10 using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20272
    اول از همه بايد بگم كه اگر تا به حال گربه تون رو دامپزشكي نبردين هر چه زودتر اين كار رو براى سلامت پيشي و خودتون انجام بدين.

خود گاز گرفتن باعث ايجاد بيماري نميشه اما اگر زخمي كنه احتمال زياد عفونت خفيف و ترميم دير خواهد بود.
    دوم اينكه اشتباه من رو نكنيد و به گربه تون اجازه ندين كه با دست و پاهاتون بازي كنه و اونارو گاز بگيره.
    الان كه كوچولو گاز گرفتنش درد نداره و با نمكه ، اما به زودي بزرگ ميشه و اون وقت براتون مشكل ايجاد مي كنه.

از الان بهش ياد بدين كه دست و پا و بدن آدم مال بازي نيست.
    هر بار كه اومد سمتتون با يه عروسك نرم كه بتونه گاز بگيره ازش استقبال كنيد و هر بار سمت عروسك وفت بهش خوراكي خوشمزه بدين.

پيروز باشيد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    این گربه کوچیکه تازه گیا شروع کرده به لیس زدن دستام همینجور که زبون میزنه انگشتامو توی دهنش میگیره ولی فشار نمیده انگار منتظره من بگم آی واون ول کنه ودوباره و دوباره ودوباره خوب بعدش من دستام و میشورم همین کافیه!؟ احتمال مریضی نداره؟
    باتشکر

سلام . اين كار براي بچه گربه يك تفريح به حساب مياد چون علاقه به جويدن داره و غير از تفريح ، خارش و درد دندان و لثشو التيام ميده . ( البته بيماريهاي دندان و لثه بحثش جداست و توسط دامپزشك بررسي ميشه . درد و خارش ناشي از جايگزيني دندانهاي دايمي و تحريكات جزئ منظورم بود)

همونطور كه اقاي أسدي فرمودند با عروسك مانع از اين عمل بشيد . راه بهتر اينه كه به دستها ابليمو بزنيد ، چند باري كه طعمش رو چشيد و با گفتن مرتب كلمه "نه اينكارو انجام نده " شما مواجه شد ، ديگه تكرارش نميكنه . براي كارهاي خوب بهش تشويقي بديد ( غذاي مورد علاقش يا تشويقي هايي كه در پت شاپ ها موجوده ) و در مقابل رفتارهاي بد ، با نشون دادن ناراحتي و نارضايتيتون و تكرار كلمات نهي كننده ، شرطي ميشه

بهتره براي واكسيناسيون اقدام كنيد . به هر حال گربه خانگي نبوده و اگر پنجه يا گازش ، منجر به ايجاد خراش و خونريزي پوستتون بشه ، ويروس ، باكتري ...و عوامل بيماري زا از طريق خون وارد بدن شما ميشه .همينطور اگر بزاقش با جراحت باز پوستي شما در تماس باشه . نمونش بيماري خراش گربست ( cat scratch disease ) كه با تب و لرز ، درد ، تورم غدد لنفاوي ، ابسه چركي در محل زخم ..... همراهه . هاري هم كه ديگه در جريانش هستيد . اگر از اخرين زمان تزريق واكسن كزازتون ١٠سال گذشته حتما براي ياداوري مجدد اقدام كنيد . دستها رو هر بار با مواد شوينده شستشو بديد و ضدعفوني كنيد
    اصلا قصد نگران كردنتونو ندارم و نميگم گربتون بيماره ولي در تماس با خاك و محيط الودست و احتياط ، براي سلامتي خودتون و گربه ، شرط عقله.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . اين كار براي بچه گربه يك تفريح به حساب مياد چون علاقه به جويدن داره و غير از تفريح ، خارش و درد دندان و لثشو التيام ميده . ( البته بيماريهاي دندان و لثه بحثش جداست و توسط دامپزشك بررسي ميشه . درد و خارش ناشي از جايگزيني دندانهاي دايمي و تحريكات جزئ منظورم بود)

همونطور كه اقاي أسدي فرمودند با عروسك مانع از اين عمل بشيد . راه بهتر اينه كه به دستها ابليمو بزنيد ، چند باري كه طعمش رو چشيد و با گفتن مرتب كلمه "نه اينكارو انجام نده " شما مواجه شد ، ديگه تكرارش نميكنه . براي كارهاي خوب بهش تشويقي بديد ( غذاي مورد علاقش يا تشويقي هايي كه در پت شاپ ها موجوده ) و در مقابل رفتارهاي بد ، با نشون دادن ناراحتي و نارضايتيتون و تكرار كلمات نهي كننده ، شرطي ميشه

بهتره براي واكسيناسيون اقدام كنيد . به هر حال گربه خانگي نبوده و اگر پنجه يا گازش ، منجر به ايجاد خراش و خونريزي پوستتون بشه ، ويروس ، باكتري ...و عوامل بيماري زا از طريق خون وارد بدن شما ميشه .همينطور اگر بزاقش با جراحت باز پوستي شما در تماس باشه . نمونش بيماري خراش گربست ( cat scratch disease ) كه با تب و لرز ، درد ، تورم غدد لنفاوي ، ابسه چركي در محل زخم ..... همراهه . هاري هم كه ديگه در جريانش هستيد . اگر از اخرين زمان تزريق واكسن كزازتون ١٠سال گذشته حتما براي ياداوري مجدد اقدام كنيد . دستها رو هر بار با مواد شوينده شستشو بديد و ضدعفوني كنيد
    اصلا قصد نگران كردنتونو ندارم و نميگم گربتون بيماره ولي در تماس با خاك و محيط الودست و احتياط ، براي سلامتي خودتون و گربه ، شرط عقله.
    سلام وعرض ادب عرض کنم خودم هم واکسن کزاز زدم وهم هاری برای گربه ها با دکتر درمیون گذاشتم فرمودن که گربه ای که داخل منزل نیس فایده ای نداره که واکسن بزنی فقط قرص انگل داد که مصرف کنن بعد اینکه جایی شنیدم زبون گربه قابلیت ضد عفونی کردن داره!؟ وهمون دستای آلودش رو تمیز میکنه!؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب عرض کنم خودم هم واکسن کزاز زدم وهم هاری برای گربه ها با دکتر درمیون گذاشتم فرمودن که گربه ای که داخل منزل نیس فایده ای نداره که واکسن بزنی فقط قرص انگل داد که مصرف کنن بعد اینکه جایی شنیدم زبون گربه قابلیت ضد عفونی کردن داره!؟ وهمون دستای آلودش رو تمیز میکنه!؟

سلام. بله ایشون درست فرمودن. وقتی گربه به بیرون از منزل رفت و امد کنه با بیماری بیشتر در ارتباطه و تاثیر واکسن کم میشه. تصور کردم قصد نگهداری داخل منزل دارید.

زبان گربه و سگ میتونه جراحتهای سطحی بدنشو التیام بده ولي مانع عفونت نميشه و تا حدودي انتي باكتريال هستن. براي خودشون مفيد محسوب ميشه نه انسان چون از طريق همين بزاق باكتري بارتونلا هنسه به انسان منتقل ميشه . حتما بعد از تماس دستها رو با تميز كننده شستشو بديد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. بله ایشون درست فرمودن. وقتی گربه به بیرون از منزل رفت و امد کنه با بیماری بیشتر در ارتباطه و تاثیر واکسن کم میشه. تصور کردم قصد نگهداری داخل منزل دارید.

زبان گربه و سگ میتونه جراحتهای سطحی بدنشو التیام بده ولي مانع عفونت نميشه و تا حدودي انتي باكتريال هستن. براي خودشون مفيد محسوب ميشه نه انسان چون از طريق همين بزاق باكتري بارتونلا هنسه به انسان منتقل ميشه . حتما بعد از تماس دستها رو با تميز كننده شستشو بديد .
    حتما ؛باسرکه ومایع دستشویی دستامو شستشومیدم
    راستی میشه با همین محلول دست وپای گربه روبعد از تماس با خاک آلوده تمیز کرد
    راستش کم کم دارم میترسم از تماس با آنها

صفحه 18 از 105 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)