صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 33
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    من مدتی حدود 2ماه یه بچشو داشتم بعد بردم ولش کردم( از اولم قصدم خرید نبود وقتی دیدمش که واسه شکارش روش روغن ریخته بودن که سر بخوره نتونه در بره دلم سوخت خریدم تمام تن روغنیش و شستم و تمیز کردم و بعد از مدتی بردم ساوه ازادش کردم)
    اصلا به چشم پت بهش نگاه نکنید این حیوون جاش تو دشت و بیشه زاره! حالا گیریم فروختن و شما خریدید خب میخواهید بخرید که چی بشه؟ نه میشه نازش کرد نه بغلش کرد نه حرف حالیش میشه!! غذا هم فقط سوسک میخوره و خودشم باید شکار کنه! مثل کارتون ها نیست که سیب بهش بدین!! خودم شانسی فهمدیم از روزی که گرفته بودم لب به غذا نمیزد تا اینکه یه روز که رفتم موتور خونمون اینم رو دستم با خودم بردم تا چشمش به سوسک افتاد مثل فنر پرید وشکار کرد...
    در مجموع تو رو خدا نسل این یکی و از بین نبریم!! به خدا نه نازه نه دلبره!! عین کاکتوسه!!! خواهشا نخرید که خرید و فروش اینم مثل موجوداتی که اصلا اهلی نیستن و جاشون تو قفس و خونه نیست باب نشه

ممنون از نکاتی که یادآوری کردید . نکات مفیدی بودند

کاربر موثر

شماره عضویت
    2690
    من مدتی حدود 2ماه یه بچشو داشتم بعد بردم ولش کردم( از اولم قصدم خرید نبود وقتی دیدمش که واسه شکارش روش روغن ریخته بودن که سر بخوره نتونه در بره دلم سوخت خریدم تمام تن روغنیش و شستم و تمیز کردم و بعد از مدتی بردم ساوه ازادش کردم)
    اصلا به چشم پت بهش نگاه نکنید این حیوون جاش تو دشت و بیشه زاره! حالا گیریم فروختن و شما خریدید خب میخواهید بخرید که چی بشه؟ نه میشه نازش کرد نه بغلش کرد نه حرف حالیش میشه!! غذا هم فقط سوسک میخوره و خودشم باید شکار کنه! مثل کارتون ها نیست که سیب بهش بدین!! خودم شانسی فهمدیم از روزی که گرفته بودم لب به غذا نمیزد تا اینکه یه روز که رفتم موتور خونمون اینم رو دستم با خودم بردم تا چشمش به سوسک افتاد مثل فنر پرید وشکار کرد...
    در مجموع تو رو خدا نسل این یکی و از بین نبریم!! به خدا نه نازه نه دلبره!! عین کاکتوسه!!! خواهشا نخرید که خرید و فروش اینم مثل موجوداتی که اصلا اهلی نیستن و جاشون تو قفس و خونه نیست باب نشه

ببینید دوست عزیز

بهتره که قبل از اینکه بخواید مبحث رو به شکل دیگه ای در بیارید یه مقدار در این زمینه مطالعه کنید

این جوجه تیغی های pygmy آفریقایی در همه جای دنیا پت به حساب میان و سه شرط اصلی پت بودن رو دارا هستند که عبارتند از :

1.تکثیر در اسارت
    2. قابلیت کنترل بیماری های مشترک با انسان
    3.عدم قرار داشتن در معرض خطر انقراض (درطبیعت)

نگهداری از جوجه تیغی های pygmy به خاطر اینکه هر سه شرط رو دارند هیچ مشکلی نداره و هرگز نباید اون رو با جوجه تیغی هایی که با قیمت های 10 تا 80 هزار تومان در ایران به فروش میرسند مقایسه کرد

اتفاقا این جوجه تیغی ها حیوانات بسیار مناسبی برای زندگی در کنار انسان ها هستند و برخلاف گفته شما، به خوبی هم حرف حالیشون میشه !!

تجربه شخصی شما با جوجه تیغی بومی ایران بوده که اصلا پت محسوب نمیشه بنابراین قابل مقایسه نیست !!

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط mas0ud نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز

بهتره که قبل از اینکه بخواید مبحث رو به شکل دیگه ای در بیارید یه مقدار در این زمینه مطالعه کنید

این جوجه تیغی های pygmy آفریقایی در همه جای دنیا پت به حساب میان و سه شرط اصلی پت بودن رو دارا هستند که عبارتند از :

1.تکثیر در اسارت
    2. قابلیت کنترل بیماری های مشترک با انسان
    3.عدم قرار داشتن در معرض خطر انقراض (درطبیعت)

نگهداری از جوجه تیغی های pygmy به خاطر اینکه هر سه شرط رو دارند هیچ مشکلی نداره و هرگز نباید اون رو با جوجه تیغی هایی که با قیمت های 10 تا 80 هزار تومان در ایران به فروش میرسند مقایسه کرد

اتفاقا این جوجه تیغی ها حیوانات بسیار مناسبی برای زندگی در کنار انسان ها هستند و برخلاف گفته شما، به خوبی هم حرف حالیشون میشه !!

تجربه شخصی شما با جوجه تیغی بومی ایران بوده که اصلا پت محسوب نمیشه بنابراین قابل مقایسه نیست !!
    دوستمون هم که تاپیک و ایجاد کرده نمیخواسته بره افریقابخره که من راجع به چیزی که تو ایران نیست و نمیفروشن اطلاعات کسب کنم!!!
    در ضمن در پست سوم این تاپیک از یکی از دوستان ساکن گچساران قیمت میپرسن!!!! پس ایشون هدفشون خرید جوجه تیغی بومی ایران بوده نه افریقا!!!
    اون بچه جوجه تیغی هم که من داشتم خیلی ناز بود شبیه همینابود و دوستی که میخواست بخره میره همون بومی ایران و میخره و مثل هزار تا موجود بی گناه دیگه که جاشون تو اسارت نیست و شما هم یکی از طرفداران این حیوانات هستید خرید و فروش این حیوون بی گناه هم باب میشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    دوستمون هم که تاپیک و ایجاد کرده نمیخواسته بره افریقابخره که من راجع به چیزی که تو ایران نیست و نمیفروشن اطلاعات کسب کنم!!!
    در ضمن در پست سوم این تاپیک از یکی از دوستان ساکن گچساران قیمت میپرسن!!!! پس ایشون هدفشون خرید جوجه تیغی بومی ایران بوده نه افریقا!!!
    اون بچه ای هم که من داشتم خیلی ناز بود شبیه همینابود ایشون میره همونو میخره و مثل هزار تا موجود بی گناه دیگه که جاشون تو اسارت نیست و شما هم یکی از طرفداران این حیوانات هستید خرید و فروش این حیوون بی گناه هم باب میشه

طرفدار اگزاتیک پت بودن یا نبودن هر فردی برای دیگران و یا حیوانات فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه.
    هر کس می تونه از حیوانات نگهداری کنه به شرطی که یه سری از موارد رو رعایت کنه و باعث نشه که اون حیوان سلامتی اش به خطر بیفته. اگر کسی شرایط نگهداری از جوجه تیغی رو داره و به خوبی هم ازش حفاظت می کنه نگهداریش چه عیبی داره ؟؟؟
    هیچ کس رو نمی شه به خاطر علاقه ای که به حیوانی داره یا از حیوانی که از نظر شما نگهداریش درست نیست رو نگه می داره مواخذه کرد.
    اگر این طوری باید قضاوت کرد که شما گفتید پس خیلی از افراد هستند که به طرز وحشتناکی از سگ و گربه ی خودشون نگهداری می کنند . و باید جلوی نگهداری از سگ و گربه رو هم بگیریم !!

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    طرفدار اگزاتیک پت بودن یا نبودن هر فردی برای دیگران و یا حیوانات فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه.
    هر کس می تونه از حیوانات نگهداری کنه به شرطی که یه سری از موارد رو رعایت کنه و باعث نشه که اون حیوان سلامتی اش به خطر بیفته. اگر کسی شرایط نگهداری از جوجه تیغی رو داره و به خوبی هم ازش حفاظت می کنه نگهداریش چه عیبی داره ؟؟؟
    هیچ کس رو نمی شه به خاطر علاقه ای که به حیوانی داره یا از حیوانی که از نظر شما نگهداریش درست نیست رو نگه می داره مواخذه کرد.
    اگر این طوری باید قضاوت کرد که شما گفتید پس خیلی از افراد هستند که به طرز وحشتناکی از سگ و گربه ی خودشون نگهداری می کنند . و باید جلوی نگهداری از سگ و گربه رو هم بگیریم !!
    سگ و گربه حیوون خونگی هستن بحثش با جوجه تیغی فرق داره
    شما واقعاسگو گربه و پرنده را با جوجه تیغی یکی میدونید؟؟؟؟

بنده هم کسی و مواخذه نکردم فقط گفتم حیوون غیر عرف که جاش تو خونه نیست به اندازه کافی هست و یکی دیگه بهش اضافه نکنیم فکر نکنم حرف بدی زده باشم!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سگ و گربه حیوون خونگی هستن بحثش با جوجه تیغی فرق داره
    شما واقعاسگو گربه و پرنده را با جوجه تیغی یکی میدونید؟؟؟؟

بنده هم کسی و مواخذه نکردم فقط گفتم حیوون غیر عرف که جاش تو خونه نیست به اندازه کافی هست و یکی دیگه بهش اضافه نکنیم فکر نکنم حرف بدی زده باشم!

دوست من حیوان حیوان است. سگ و گربه و جوجه تیغی و ببر و پلنگ نداره. مگر سگ و گربه از آغاز دنیا با بشر بوده ؟؟؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    ظاهرا جوجه تیغی یه حیوون بسیار عادی واسه نگهداری تو خونه هستش که بنده بدون مطالعه نفی کردم و سعی در منصرف کردن دوستان عزیز داشتم و ما وظیفه داریم اینم مثل سگ و گربه اهلی کنیم و نسل اینم مثل سنجاب و کلی حیوون دیگه منقرض کنیم یا در معرض انقراض قرار بدیم چون ما انسان هستیم و با هرچی حال کنیم اشکال نداره مهم لذت ماست که مهمه
    من دیگه حرفی ندارم
    با تشکر از همه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ظاهرا جوجه تیغی یه حیوون بسیار عادی واسه نگهداری تو خونه هستش که بنده بدون مطالعه نفی کردم و سعی در منصرف کردن دوستان عزیز داشتم و ما وظیفه داریم اینم مثل سگ و گربه اهلی کنیم و نسل اینم مثل سنجاب و کلی حیوون دیگه منقرض کنیم چون ما انسان هستیم و با هرچی حال کنیم اشکال نداره مهم لذت ماست که مهمه
    من دیگه حرفی ندارم
    با تشکر از همه
    دوست عزیز ما که با هم دعوا نداریم . داریم بحث می کنیم. حرفی که من زدم به این معنی نبود که هر چی دوست داشتیم و هر موقع که خواستیم نگهداری کنیم.
    اگر کسی شرایط و زمان و امکانات نگهداری از حیوانی رو داشته باشه که باعث نشه سلامتی اون حیوان به خطر بیفته و نسلش هم منقرض نشه نگهداری ازش هیچ ایرادی نداره .
    سنجاب حیوانی است که هر کسی نمی تونه ازش نگهداری کنه. نگهداری سنجاب یه باغ خیلی بزرگ می خواد که توش پر از درختانی باشه که میوه هایی مثل بلوط و گردو و این قبیل درختان رو دارند . این درختان هم در مناطق کوهستانی رشد می کنند . پس هر کسی فکر نمی کنم که بتونه از سنجاب نگهداری کنه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    در ضمن یادم رفت این مورد رو بگم که من تو پست های قبلی هم گفتم که نکاتی که شما ذکر کردید خیلی مهم و با ارزشه . خیلی هم خوب هست که این نکات گفته بشه تا افرادی که می بینند توانایی نگهداریش رو ندارند برای نگهداریش اقدام نکنند .
    شخصا از این که تجربیاتتون رو در مورد جوجه تیغی بومی ایران گفتید خیلی ممنونم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    ببینید دوستان،
    من همیشه همه جا گفتم،
    یه حیوان پرورشی، از لحاظ خلق و خو، رفتارها، بیماری ها و ... کاملا با نسخه ی وحشی خودش متفاوته.
    اگر مثلا گفتن که یک گونه خاص از جوجه تیغی پت محسوب میشه، اونم در صورتی که پرورشی باشه و از طبیعت گرفته نشده باشه، یه سری دلایل پشتش هست. که پیش پا افتاده ترینشون خوش خلق و خو بودن اونها در مقابله با انسان هاست. همچنین نیاز هاشون که در اسارت قابل برآورده شدن هست.
    در نتیجه، شما نباید به هیچ وجه بین یه سگ یا گربه ی خونگی و یه سوسمار یا جوجه تیغی خونگی فرق بگذارید. تنها تفاوتی که اینها دارند اینه که گروه دوم دیرتر وارد زمره ی حیوانات خانگی شدند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)