نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

تمرین دست زدن به طوطی و پرنده وحشی

به یاد اشته باشین چیزی بعنوان وسیله ای به اسم پرنده وجود ندارد پرندگان نیز سرشار از احساس هستن و گاهی مشکلات عاطفی و روحی باعث می شود که در مقابل در دست گرفته شدن دفاع کنن.

حال وقتی یک پرنده با انبوهی از مشکلات درونی و عاطفی بعنوان حیوان خانگی نگهداری می شود می تواند هم برای خود و هم صاحبش موقعیت های فاجعه آمیزی را درست کند..

اگر زمانیکه سعی می کنید به پرندتون دست بزنید با گاز گرفتن او مواجه می شوید در واقع سیگنالی در برابر رفتار اشتباه شماست برای اینکه بتوانید به پرنده دست بزنید باید هر روز کنارش بنشینید و در زمینه دست زدن و نوازش دوست پردارتون تلاش کنید.

Most birds bite out of fear rather than viciousness

زمانیکه در حال تمرین برای دست زدن به پرنده هستید تکنیک و روشهای زیر را به کار ببرین تا پرنده بفهمد دستهای شما امن و جالب است:

منتقل کردن به مکان جدید:

قفس پرنده را در طی آموزش به اتاق و جایی در خانه که جای همیشگی پرنده نیست منتقل کنید زمانیکه پرنده به جای جدید منتقل می شود علاقه بیشتری به معاشرت و نزدیک شدن به صاحبش پیدا می کند.

ترسی نداشته باشین:

اگر در هنگام دست زدن به قفس یا تمیز کردن قفس و یا ظروف غذای پرنده و یا آموزش پرنده زبانش را به دست شما زد و یا منقارش را نزدیک کرد هرگز بطور ناگهانی دستتان را نکشید و بترسید پرنده در حال شناسایی شماست و حرکت سریع شما باعث عصبی شدن و مضطرب شدن پرنده می شود.

در مواقع ضروری از وسایل استفاده کنید:

اگر پرنده شما خیلی پرخاشگر هست و امکان صدمه دست شما در زمان غذا دادن وجود دارد برای دستهایتان از پوشش استفاده کنید بهتر است دستکشهای پارچه ای استفاده کنید و وقتی پرنده دستکش و پوشش دست شما را گاز می گیرد به آرامی با دست نوکش را عقب هل بدهید ( بسیار آرام).

با این عمل پرنده می فهمد اینکه چقدر محکم گاز بگیرد اهمیتی ندارد و دست شما آسیبی نمی بیند.

سر پرنده هرگز داد نزنید:

بالا بردن صدا و یا داد زدن سر پرنده باعث نمی شود که پرنده متوجه عمل اشتباهش شود و تنها رفتار منفی را در پرنده تشویق می کند و سعی می کنید بلندتر از صدای شما جیغ بزند.

جایزه بدهید:

زمانیکه پیش پرنده می رین با صدای اروم با او حرف بزنید و بهش جایزه بدین و به همین ترتیب سعی در دست زدن به نوکش بکنید این جوایز باعث می شود پرنده علاقه بیشتری برای ارتباط با شما داشته باشد.

تکرار کنید:

تمرین های دست زدن باید حداقل یکبار در روز انجام شود شما زمان نیاز دارین تا پرنده به شما اعتماد کند بنابراین تلاش را رها نکنید.

پرنده را خسته نکنید:

مدت تمرین ها را حداکثر 15 دقیقه تنظیم کنید پرندگان دارای هوش زیادی بوده و حساس می باشن و احتیاج دارن علاوه بر آموزش ها بازی و سرگرمی نیز داشته باشن تا دچار استرس و مشکلات ذهنی نشوند.

ترجمه:شهرزاد
    birds.about.com

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28598
    با سلام
    من حدود ۱۰ روزه ک برای مادرم یک طوطی ملنگو نر خریدم بخاطر اینکه ت این فصل جوجه گوشتی پیدا نمیشه مجبور شدم طوطی حدود ۱۰ ماهه بگیرم البته سنشو مطمئن نیستم ولی هنوز طوقش کامل نیست و یک نوار طوسیه دور گردنش حالا نمیدونم وحشی هست یا ن ب من ک فروشنده گفت از قفس درش بیار و کنار گوششو ماساژ بده هرروز اهلی میشه یک هفته ای ولی من این کارو دوس ندارم الانم اصلا حمله نمیکنه ک گاز بگیره ولی اگه ت دست بگیرمش اروم گاز میگیره الان ک ت قفسشه از دست خیلی میترسه و فرار میکنه و خودشو میزنه به قفس بحدی ک موقع عوض کردن غذاش یا ابش ترس داریم الان نمیدونم ک این پرنده ایا دستی میشه و بعدا میتونه حرف بزنه اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yoones نمایش پست ها
    با سلام
    من حدود ۱۰ روزه ک برای مادرم یک طوطی ملنگو نر خریدم بخاطر اینکه ت این فصل جوجه گوشتی پیدا نمیشه مجبور شدم طوطی حدود ۱۰ ماهه بگیرم البته سنشو مطمئن نیستم ولی هنوز طوقش کامل نیست و یک نوار طوسیه دور گردنش حالا نمیدونم وحشی هست یا ن ب من ک فروشنده گفت از قفس درش بیار و کنار گوششو ماساژ بده هرروز اهلی میشه یک هفته ای ولی من این کارو دوس ندارم الانم اصلا حمله نمیکنه ک گاز بگیره ولی اگه ت دست بگیرمش اروم گاز میگیره الان ک ت قفسشه از دست خیلی میترسه و فرار میکنه و خودشو میزنه به قفس بحدی ک موقع عوض کردن غذاش یا ابش ترس داریم الان نمیدونم ک این پرنده ایا دستی میشه و بعدا میتونه حرف بزنه اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم
    سلام . فروشنده ها برای بالا بردن فروششون حرف های عجیب زیاد میزنن . فعلا تو دست نگیرید و از قفس بیرون نیارید . باید مرحله به مرحله پیش برید . روزانه کنار قفسش بشینید ( در فاصله ای که نمیترسه ) بهش نگاه نکنید . فقط همین که بمونید و به حضور شما کنار قفس عادت کنه . باهاش حرف بزنید و یا کلمه دلخواه رو باهاش تمرین کنید موقع تعویض غذا هم زیاد نزدیک قفس توقف نکنید و نگاهش نکنید . کم کم خودش متوجه میشه با تعویض کردن آب و غذا اتفاقی براش نمی افته . وقتی ترسش کمی کمتر شد . غذا دادن با دست رو شروع کنید . از بیرون قفس و لایه میله ها غذا رو نگه دارید . مثلا سیب یا تخمه .... .وقتی یاد گرفت از دست غذا بخوره ...باید کم کم در قفس رو باز کنید و غذا بهش بدین . البته با دست دنبالش نکنید . اجازه بدین خودش بیاد دنبال غذا . بهترین رمان هم وقتی هست که قبل از وعده غذاییش هست مثلا اگه سه وعده غذا میذارید . قبل از شروع وعده بعدی باشه .

تا اینجا هنوز از دست میترسه . فقط داره میفهمه شما بی خطر هستید . بعد از همه این مراحل باید روی دست اوردن رو تمرین کنید که تمرن اصلی از بین بردن ترس از دست هست . تو این قسمت که لینکش رو میذارم میتونید توضیحات و کلیپ های مربوط به روی دست اوردن رو ببینید . با توجه به شرایط خودتون و طوطی یکی از تمرین ها رو میتونید انجام بدین :

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=909

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28598
    مرسی بابت پاسختون.... ولی خیلی روندش کنده و این منو نا امید کرده یه خاطر رفتارش چون خیلی داریم روش کار میکنیم و احساس میکنیم اصلا نمیخواد خودشو با شرایط وقف بده
    و سوالم دیگه ام اینه که با این مشخصات ک خدمتتون گفتم میشه امید بست ب این که صحبت میکنه یا ن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yoones نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسختون.... ولی خیلی روندش کنده و این منو نا امید کرده یه خاطر رفتارش چون خیلی داریم روش کار میکنیم و احساس میکنیم اصلا نمیخواد خودشو با شرایط وقف بده
    و سوالم دیگه ام اینه که با این مشخصات ک خدمتتون گفتم میشه امید بست ب این که صحبت میکنه یا ن
    خوب با طوطی که هنوز آمادگی نداره نباید به قول خودتون خیلی کار کنید! ممکنه ماه ها طول بکشه و هر بار که کاری کنید که حیوان بترسه ازتون، به نقطه اول که هیچ، به قبل از اون بر میگردید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)