نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    انسان - رتوایلر
    شماره عضویت
    3387

معرفی سگ های خانگی mr.gatez ( دانوش )

انسانی به نام رتوایلر!

زندگی با رتوایلر، آسان نیست. نه بخاطر خلق و خوی خشنش یا جثه بزرگی که دارد. بلکه دشواری زندگی با او به خاطر هوش سرشار، اعتماد به نفس عجیب و ارتباط عمیقی است که با صاحبش برقرار می کند. البته می توان از رتوایلر، هیولایی ساخت که به هیچ کس رحم نکند؛ همه را به یک چشم ببیند و اعتماد به نفس و آرامشش را از او گرفت.
    یادم است که روز آخر جشنواره سگ های خانگی، پشت میله های بسته ایستاده بودم تا سگ های شرکت کننده را ببینم. بویژه رتوایلرها را. چند دقیقه گذشت. یکی از 3 روتوایلر برتر بخش مسابقه را دیدم. با طناب کلفت، پوزه اش را بسته بودند. چشم بند داشت. مثل گوسفند، دست ها و پاهایش را طناب پیچ کرده بودند. 3نفری و به خشم، او را درون صندوق عقب یک پژو 206 بدون صندوق می چپاندند.
    جلو نرفتم؛ نه بخاطر ترس از سگی که بسته بود؛ بلکه به خاطر آدم هایی که باز بودند ...
    اما "دانوش" من، نه پوزه بند دارد و نه همیشه به زنجیر بسته است. مفهوم 40کلمه را می داند و 10فرمان اولیه را به خوبی اجرا می کند. او مرد سفر است. 30 سفر طولانی به دشت و کوه، جنگل و کویر، دریا، از او همسفری همیشگی ساخته است. پیش خودم فکر می کنم که هر سفر، برای "دانوش"، یک تجربه جدید است. رویارویی با آب و هواهای گوناگون، حیوانات بومی و انسان هایی که گاه مزاحمند؛ راهپیمایی های طولانی، کوهنوردی، شنا و گشت زنی در جنگل و کویر، توانایی های دانوش را بالا برده است.
    او حالا 11ماهه است. 45 کیلو وزن دارد و هنوز برای یادگیری، توان و استعداد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    خیلی ممنون . عکس های خیلی خوبی هستند . بر خلاف تصور خیلی از افراد سگ ها بیشتر از اون چه که انسان ها تصورش رو بکنند باهوش هستند و همه چیز رو درک می کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    انسان - رتوایلر
    شماره عضویت
    3387

حتی فراتر از آدم ها!

حتی فراتر از آدم ها!

عکس های کودکی دانوش را که می بینم، باورم نمی شود که مرد امروز خانواده، آن روزها برای خودش کودکی بود؛ یادم است همیشه نگرانش بودم. وابسته بود؛ به حضور من. سوار و پیاده شدن از ماشین، بالا و پایین رفتن از پله ها، بدون من، ممکن نبود. چیز زیادی نمی دانست. شاید در 3ماهگی، تنها نشستن و آمدن را می دانست. فکرنمی کردم 7ماه بعد، به قانون و ضوابط، پایبند باشد؛ حتی فراتر از انسان ها! همیشه نگران سرما بودم؛ آخر دانوش، بچه زمستان بود. سفرهای اولی که می رفتیم، از خانه بود تا بیمارستان؛ برای زدن واکسن هایش. بهمن ماه سال پیش؛ حالا که یادم می آید، لبخند می زنم. چراکه دانوش، سرما را دوست داشت و من نمی دانستم.
    این ها دانوش هستند ... 3ماهگی ... 5ماهگی ... 7ماهگی ... ببینید:

فایل پیوست 1258 فایل پیوست 1259فایل پیوست 1260فایل پیوست 1261فایل پیوست 1262

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    سگ قشنگی داری و خیلی هم قشنگ نوشتی من که کلی خوشم اومد.تبریک می گم هم به تو که دانوش و داری هم به دانوش که تو رو داره

کاربر ساده

شماره عضویت
    3200
    فوق العاده هستند بهت تبريك ميگم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)