صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    خب ببخشیدا ولی یکی از مهمترین ویژگی های یک محفظه ی ایده آل Scape Proof بودن اون هست تا حیوان نتونه با فرارش به خودش صدمه بزنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarantula نمایش پست ها
    خب ببخشیدا ولی یکی از مهمترین ویژگی های یک محفظه ی ایده آل Scape Proof بودن اون هست تا حیوان نتونه با فرارش به خودش صدمه بزنه.
    دقیقا
    منم منظورم همینه دیگه
    دنبال موجوداتی میگردم که احلش نباشن
    وابسته به گیاه یا همون یک تکه آب باشن
    البته با سبکی که من ساختم نمیتونن فرار کنن
    قورباقه ها رو نمیدونم ولی کلا بعید میدونم موجودی بتونه از شیشه عمودی بالا بره
    معمولا از چسب آک استفاده میکنن و بالا میرن که اونم من با چسبوندن تکه شیشه بین راهش کورش کردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3124
    پس با این حساب من برای شما گیاهان گوشتخوار رو گزینه ی مناسبی میبینم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarantula نمایش پست ها
    پس با این حساب من برای شما گیاهان گوشتخوار رو گزینه ی مناسبی میبینم.
    خیلی دوست دارم نگهداری کنم
    ولی فقط گیاه گوشتخوار؟
    البته تو تاپیک دوستمون که راجب گیاهاش نوشته بود رفتم و به سایتی هم که معرفی کرده بود سر زدم
    ولی خوب اون سایت که موجود نداشت گیاهو
    تو نت هم بیشتر تبلیغ یه شرکت خارج از ایرانه که باید پولو واریز کنی و سفارش بدی که منطقی به نظر نمی رسه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3124
    به نظر من که مناسب ترین گزینه برای شما گیاههای گوشتخوار هستند.باید صبر کنید تا بیارن ازشون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2690
    بخش چهارم

غذایی

قورباغه های دارت سمی دوزیستان کوچکی هستند که از غذاهای کوچکی نیز تغذیه میکنند. یافتن یک منبع غذایی ثابت و دائمی که همیشه بتوانید از آنجا حشرات کوچکی تهیه کنید سخت ترین قسمت در نگهداری از این قورباغه هاست. محل های زیادی وجود دارند که میتوانید به صورتی حضوری یا اینترنتی سفارش تهیه حشرات خوراکی بدهید و یا اگر تعداد زیادی قورباغه دارت داشته باشید میتوانید شخصا حشرات خوراکی را برای قورباغه هایتان پرورش دهید.

مگس های میوه که قدرت پرواز چندانی هم ندارند به آسانی قابل تکثیر هستند. شما میتوانید شخصا نوعی از مگس های میوه 0در قیمت های مختلف) را انتخاب کنید یا ماهیانه به تعداد زیاد از شرکت هایی مانند ED’s Fly Meat خریداری کنید. دو نوع معمولی از مگس های میوه که برای خرید در دسترس هستند عبارتند از :

دروسوفیلا ملانوگاستر (Drosophila Melanogaster)

دروسوفیلا هایدی (Drosophila Hydei)

از بین این دو نوع، گونه ی «ملانوگاستر» کوچکتر و طریقه تکثیر آن نیز ساده تر است. در مقابل گونه «هایدی» کمی بزرگتر است و برای تکثیر شدن نیاز به اندکی توجه بیشتر دارد.

ملخ ها و جیرجیرک ها میتوانند گزینه های خوبی به عنوان غذای قورباغه های دارت باشند. آنها در 6 اندازه مختلف به فروش میرسند (سرسوزنی، 8/1 اینچی، 4/1 اینچی، 2/1 اینچی، 4/3 اینچی و یک اینچی) که میتوانید از شرکت های فروش حشرات خریداری کنید. اما باید توجه داشته باشید که فقط دو سایز اول نام برده شده میتوانند به عنوان غذا برای قورباغه های دارت سمی مناسب باشند. در بین مراکز فروش حیوانات خانگی کمتر امکان دارد که بتوانید ملخ هایی با این اندازه را پیدا کنید بنابراین بهترین گزینه برای شما این است که به صورت اینترنتی و از طریق شرکت های فروش حشرات اقدام به تهیه و خریداری غذا برای قورباغه هایتان کنید.

موارد دیگری که میتوانند موارد خوبی به عنوان غذا برای قورباغه های دارت باشند شامل موریانه ها، سوسک های برنج، شته ها، لاروهای کوچک مگس ها و حشره کوچک دیگری به نام «پلنکتون زمینی» (Field Plankton) معروف است، هستند. حتما دقت کنید که این حشرات را از مناطقی بگیرید که در آنجا از هیچگونه آفت کش، کود شیمیایی یا هر ماده شیمیایی دیگری که برای قورباغه ها مضر باشد استفاده نشده است.

میزان و تعداد غذایی که قورباغه ها در یک روز میخورند بستگی به اندازه حشرات و اندازه قورباغه دارد. یک «دندروباتس تینکتوریوس» بالغ میتواند به راحتی 50 عدد از ملخ های سرسوزنی را در یک وعده بخورد. در صورت امکان سعی کنید از حشرات کوچکتر جهت هضم بهتر استفاده کنید. به طور عادی هر قورباغه دارت سمی بالغ روزانه 15 الی 40 عدد حشره را در طول روز میخورد. البته فاصله ای اعداد (15 و 40) بسیار زیاد است و توضیح این که این میزان بستگی به اندازه حشرات و نیز اندازه قورباغه دارد. قورباغه های جوان تمایل بیشتری به حشرات با سایز کوچک نشان میدهند. همواره برای اطمینان از مناسب بودن غذایی قورباغه تان از ویتامین ها و مواد معدنی با کیفیت بالا استفاده کنید.

مترجم : محمد مسعود کشوری
    منبع : amphibiancare.com

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)