شاید اشنایی با این نوع نخ کمک زیادی به علاقه مندان این سبک نکنه !! چون در ایران چنین نخی وجود نداره !!! ولی چندی پیش در یکی از سایت ها من این نخ رو دیدم که به اشتباه ترجمه کرده بود و ... پس لازم دونستم بگم این نخ چه نوع نخی هست.
نخ SH یا shooting head همان طور که از اسم این نخ مشخصه قسمت اولیه یا سر اون شوت شده و برای پرتابهای بلند بخصوص دریاچه ها استفاده میشه.
این نخ از دو قسمت اصلی تشکیل میشه قسمت اولیه(سر)نخ که وزن بیشتری داره و باعث میشه ادامه ی نخ کشیده بشه و قسمت ثانویه ی نخ که رانینگ(runing line) بوده یک نخ که معمولن از جنس نخ پشه بوده(یا نخ هارد نایلونی یا نخ برایدد نایلونی) ولی ضخامت کمتری نسبت به قسمت اولیه داره و فقط نقش هدایت رو داره.
پس همانطور که متوجه شدید این نخ شباهت زیادی به نخ های وید فوروارد (wf) داره با این تفاوت که به یکباره نازک میشه و قسمت رانینگ لاین اون نازکتره در نتیجه پرتاب بلندتری داره .

هر دو قسمت این نخ رو بصورت مجزا میفروشند یعنی هم رانینگ لاین و هم هد لاین رو در فروشگاه های معتبر میشه پیدا کرد و جالبه بدونید ماهیگیران قدیمی حتی با استفاده از قسمت اولیه ی نخ کهنه ی خودشون و اضافه کردن اون به یک رانینگ لاین این نخ رو درست میکنند. فقط باید توجه داشته باشید قسمت اولیه ی نخ باید از 9 متر بیشتر باشه و در موقع پرتاب هم شما اون 9 متر یا نخ اولیه رو در هوا داشته باشید و قسمت رانینگ لاین رو پرتاب یا شوت کنید. من نمونه ای از این نخ رو ساختم و میتونم بگم پرتاب خوبی داره البته رانینگ خوبی رو نخریدم وگرنه میتونستم پرتاب بهتری هم داشته باشم ولی با همین نخ هم حدود 38 متر پرتاب کردم که این پرتاب برای این سیستم خیلی خوبه
این هم صید پاییزی من