صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 377

موضوع: سامپ

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    محمد جان ممنون که سئوالات رو در هر زمینه ای با حوصله جواب میدی.عزیز مطلب در مورد راه اندازی رف و atm در سایت ندیدم.اگر هست لطفا لینک بدین.فک میکنم جای دیگه ای تو کمد نباشه که بخوام رف رو جا بدم توش.بهترین نوع مدیا چی هست که اونقدر کیفیت داشته باشه که فقط یه خونه اشغال کنه؟
    خواهش می کنم
    تو این تالار هم ریفیجیم کامل توضیح داده شده هم ats بخونیدشون تا دستتون بیاد مطلب
    http://www.parsipet.ir/forum88.html
    حتی اگه اون یه خونه رو هم بتونید خایل کنید نمیتونید ون وسط بکنیدش ریفیجیم چون شرایط جریانش نمیخون
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 28th November 2013 در ساعت 08:48 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    [IMG][/IMG]

امکانش هست؟ فکر میکنم اینجوری رف و واترپمپ تو یه خونه هستن؟درسته؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    [IMG][/IMG]

امکانش هست؟ فکر میکنم اینجوری رف و واترپمپ تو یه خونه هستن؟درسته؟
    روش های زیادی هست که بشه ریفیجیم رو تو سامپ جاداد
    اما سامپ شما که اینجوری نیست!
    مگه یه سامپ دیگه بسازید
    تو این عکس هم همونطور که میبینید کل آب سامپ وارد ریفیجیم نمیشه و یه وتر پمپ داره از خونه قبل از ریفیجیم آب رو میبره تو تانک!
    جریان سامپ برای ریفیجیم خیلی زیاده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان تو قسمت زیر گفته شده که ابعاد سامپ رو ۲۵٪ میزان آب داخل تانک در نظر میگیرن. حالا سوال من اینه که این ۲۵٪ با احتساب رفیجیوم هست یا اون جدا هست. اگه به غیر از این ۲۵٪ هست٬ حداقل و حداکثر چند درصد از آب تانک رو باید برای رفیجیوم در نظر گرفت. ممنون
    قوانین ساخت سامپ

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوستان تو قسمت زیر گفته شده که ابعاد سامپ رو ۲۵٪ میزان آب داخل تانک در نظر میگیرن. حالا سوال من اینه که این ۲۵٪ با احتساب رفیجیوم هست یا اون جدا هست. اگه به غیر از این ۲۵٪ هست٬ حداقل و حداکثر چند درصد از آب تانک رو باید برای رفیجیوم در نظر گرفت. ممنون
    قوانین ساخت سامپ
    ایمان جان ریفیجیم باید حدوداً 15 درصد تانک باشه
    البته خوب ریفیجیم هرچی بزرگتر باشه بهتره ولی معمولا کمتر از 10% رو قابل قبول نمیدانند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    ایمان جان ریفیجیم باید حدوداً 15 درصد تانک باشه
    البته خوب ریفیجیم هرچی بزرگتر باشه بهتره ولی معمولا کمتر از 10% رو قابل قبول نمیدانند
    ممنونم آقا محمد. منظورتون از راهنمایی خوبتون اینه که این ۱۵٪ علاوه بر اون ۲۵٪ سامپ باید در نظر گرفته بشه ؟ یعنی سامپ و رفیجیوم کلا باید ۴۰٪ از آب تانک باشن.
    من خودم یه تانک ۲ساله با رفیجیوم دارم. ولی میخام ارتقاش بدم و با ابعاد طول ۱۳۰ و عرض ۵۰ و ارتفاع ۶۵ بسازم. حالا دارم برای سامپ و رفیجیومش برنامه ریزی میکنم.
    باز هم ممنون

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممنونم آقا محمد. منظورتون از راهنمایی خوبتون اینه که این ۱۵٪ علاوه بر اون ۲۵٪ سامپ باید در نظر گرفته بشه ؟ یعنی سامپ و رفیجیوم کلا باید ۴۰٪ از آب تانک باشن.
    من خودم یه تانک ۲ساله با رفیجیوم دارم. ولی میخام ارتقاش بدم و با ابعاد طول ۱۳۰ و عرض ۵۰ و ارتفاع ۶۵ بسازم. حالا دارم برای سامپ و رفیجیومش برنامه ریزی میکنم.
    باز هم ممنون
    بله همونطور که در پست های آخر همون تاپیک مشاهده می فرمایید اون سامپی که علی رضای عزیز عکس گذاشتند ریفیجیم نداره! در نوشته ها هم منظور فقط سامپ هستش
    البته برای سامپ درصد های بالای 25 هم ذکر شده که خوب بستگی به متریالی داره که استفاده میشه! قدیما که از نخودی استفاده میشد سامپ ها بزرگتر بود الان که از متریال های حرفه ای تر استفاده میشه سامپ ها کوچیک تر هست
    شما سایت های خارجی رو نگاه کنید سامپ هاشون از سامپ هایی که ما میسازیم خیلی کوچیک تره!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 6th December 2013 در ساعت 11:15 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان میخام یه تانک جدید با ابعاد زیر بسازم نقشه پلان سامپ رو هم میگذارم. تو بعضی از خونه ها دو طبقه هست. ممنون میشم اگه دوستان نظر بدن.
    تانک : طوی ۱۳۰ و عرض ۵۰ و ارتفاع ۶۵ که ۵ سانت شن و ۵ سانت هم از بالا خالیست و آبگیریش میشه ۵۵
    رفیجیوم : طول ۶۰ و عرض ۴۰ و ارتفاع ۴۰ که ارتفاع آبگیریش ۳۵ سانت هست.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان میخام یه تانک جدید با ابعاد زیر بسازم نقشه پلان سامپ رو هم میگذارم. تو بعضی از خونه ها دو طبقه هست. ممنون میشم اگه دوستان نظر بدن.
    تانک : طوی ۱۳۰ و عرض ۵۰ و ارتفاع ۶۵ که ۵ سانت شن و ۵ سانت هم از بالا خالیست و آبگیریش میشه ۵۵
    رفیجیوم : طول ۶۰ و عرض ۴۰ و ارتفاع ۴۰ که ارتفاع آبگیریش ۳۵ سانت هست.

سلام
    شما چرا اینقدر پیچ در پیچش کردی
    منظورتون از رفریجیوم ، سامپ هستش چون من تو نوشته ها اسمی از رفریجیوم ندیدم
    به نظر من طرح زیر راحت تر و بهتر هستش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شما چرا اینقدر پیچ در پیچش کردی
    منظورتون از رفریجیوم ، سامپ هستش چون من تو نوشته ها اسمی از رفریجیوم ندیدم
    به نظر من طرح زیر راحت تر و بهتر هستش

هدف من از طراحی این سامپ استفاده از همه فضاهای سامپ هست. تو همین طرحی که شما محبت کردید و طرح بسیار خوبی هم هست اگه دقت کنید فاصله دیواره ها با هم بسیار کمه و کسی که بخاد تمیزش کنه٬مثلا پدها رو هر هفته بشوره براش سخته برداشتن پدها و چیدنشون.چون خونه ها باریک هست. ار فضا هم اونجری که باید ترتیب قرار گیری خونه ها باشه٬ نمیشه استفاده کرد. به عنوان مثال خونه اسکیمر کلی فضای خالی داره که فقط میشه با مدیا پرش کرد. و این یعنی اینکه آب قبل از عبور از اسکیمر و تمیز شدن از روی مدیا ها عبور میکنه. که البته مشکل خیلی کمی هم ممکنه ایجاد کنه. ولی من ترجیح دادم همه چیز رو رعایت کنم. البته توضیحات هم تو عکس کمی مبهم هست. مثلا خونه پدها از دو قسمت در دو طبقه تسکیل شده که تو عکس کمیش معلومه. یا خونه پمپ رف هم سطح با دیواره بین خونه مدیا و واتر پمپ هست.
    تو نوشته ها در مورد سامپ توضیح ندادم. چون تو عکس همه مشخصاتش کاملا معلومه. فقط یه توضیح اینکه رفیجیوم چسبیده به خونه واترپمپ و مدیا هست.

از راهنماییتون ممنونم. با توضیحاتی که دادم باز هم اگه فکر میکنید طرحم مشکل داره بفرمایید تا ابهامات رو رفع کنم و اگه باز هم با این طرح موافق نبودید عوضش کنم.

صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)