صفحه 13 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 377

موضوع: سامپ

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7822
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدی
    جواب ها رو با قرمز نوشتم سعی کن قسمت های مختلف فروم رو مطالعه کنی بازم اگه سوالی داشتی مطرح کن من و بقیه دوستان در خدمت هستیم

دوست عزیز از جوابت متشکرم
    من بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که برای جلوگیری از ورود آب به تانک بهد از قطع برق باید یک شیر برقی سر راه ورودی بزارم که برق که میره اون هم قطع کنه...
    برای ناهمسان بودن دبی آب ورودی و خروجی هم باید از دوعدد لول سنج*(وسیله ای برای سنجش ارتفاع آب) که یکی به پمپ ورودی وصل شه که اگر سطح آب در خانه آخر سامپ بالاتر از حد اومد، ورودی رو خاموش کنه و یکی هم به خروجی که اگه سطح آب پایین تر از حد بره پمپ خروجی رو قطع کنه...
    حالا فقط نمیدونم این لول سنج رو باید از کجا تهیه کنم....

بنظر خودم که عملی هستش....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.hamidi نمایش پست ها
    دوست عزیز از جوابت متشکرم
    من بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که برای جلوگیری از ورود آب به تانک بهد از قطع برق باید یک شیر برقی سر راه ورودی بزارم که برق که میره اون هم قطع کنه...
    برای ناهمسان بودن دبی آب ورودی و خروجی هم باید از دوعدد لول سنج*(وسیله ای برای سنجش ارتفاع آب) که یکی به پمپ ورودی وصل شه که اگر سطح آب در خانه آخر سامپ بالاتر از حد اومد، ورودی رو خاموش کنه و یکی هم به خروجی که اگه سطح آب پایین تر از حد بره پمپ خروجی رو قطع کنه...
    حالا فقط نمیدونم این لول سنج رو باید از کجا تهیه کنم....

بنظر خودم که عملی هستش....
    دوست عزیز این چیزا اصلا لازم نیست.....شما وقتی بالای تانکت رو سوراخ کردی و به سامپ وصل کردی....وقتی برق بره ....فقط تا حدی که سوراخ زدی آپ خارج میشه..و اصلا سر ریز نمیشه!!!!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7822
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    دوست عزیز این چیزا اصلا لازم نیست.....شما وقتی بالای تانکت رو سوراخ کردی و به سامپ وصل کردی....وقتی برق بره ....فقط تا حدی که سوراخ زدی آپ خارج میشه..و اصلا سر ریز نمیشه!!!!
    ممدجان، مشکل اینجاست که نمیتونم و نمیخوام تانکم رو سوراخ کنم!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    سختش نکن.....کاری نداره که....برم بازار بگو مته 35 میخوام...راحت سرواخ میشه....یه تاپیک هم هست که بخوای یاد بگیری چطور ششه سوراخ کنی!!!!!

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    اگه یه سامپ بخوام درست که رف هم داشته باشه100*35*50 بهترین ارتفاع واسه شیشه های که سامپ رو شبکه ای میکنن چه ارتفاعی هست و چند سانت باید باز باشه واسه عبور اب از زیر شیشه ها ؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    اگه یه سامپ بخوام درست که رف هم داشته باشه100*35*50 بهترین ارتفاع واسه شیشه های که سامپ رو شبکه ای میکنن چه ارتفاعی هست و چند سانت باید باز باشه واسه عبور اب از زیر شیشه ها ؟
    اگه ارتفاع 50هست ارتفاع شیشه ای که به کف میچسبه35باشه عالیه و خونه رفیجیوم هم چون گردشش ارتباطی با سامپ نداره میشه بلندتر بگیرید
    و 5تا10سانتم زیر شیشه خالی باشه کفایت می کنه برایه عبور اب از زیر شیشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    سلام
    من یه تانک دارم میسازم به ابعاد 100*45*60 حالا واسه این می خوام یه سامپ طراح کنم به این شکل

حالا می خوام ببینم ابعاد این قسمت ها چند باشه خوبه؟
    مد نظرم ابعاد کامل سامپ 60 طول 35 عرض 40 ارتفاع که تا 35 حدودا آبگیری سامپ انجام بشه

نظر شما چیه

البته بعدا می خوام یه رف هم کنارش بصورت مجزا بزارم در ابعاد 20 طول 35 عرض 50 ارتفاع که در ارتفاع 45 یه سوارخ بشه که بصورت اورفلو با سامپ برگرده .
    نظر شما چیه ؟

سوال دیگه هم دارم آیا اسکیمر ( اسکیمر من اینستنت اوشن 400 هستش ) باید داخل سامپ باشه یا بیرون ؟
    بهترین ترتیب قرار گیری اسکیمر و مدیا تو طرح من چیه ؟
    یه نکته دیگه هم بود که می خواستم ببینم اگه سیستم ل.له کشی رو خودم انجام بدم (با این لوله های PVC تو این مایه ها ) ارزونتر برام در نمیاد تا اینکه سفارش بدم دوستان آکواریومی بسازن . اگه میتونم خودم انجام بدم لوله و اتصالات رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟

ممنون از همتون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام
    من یه تانک دارم میسازم به ابعاد 100*45*60 حالا واسه این می خوام یه سامپ طراح کنم به این شکل

حالا می خوام ببینم ابعاد این قسمت ها چند باشه خوبه؟
    مد نظرم ابعاد کامل سامپ 60 طول 35 عرض 40 ارتفاع که تا 35 حدودا آبگیری سامپ انجام بشه

نظر شما چیه

البته بعدا می خوام یه رف هم کنارش بصورت مجزا بزارم در ابعاد 20 طول 35 عرض 50 ارتفاع که در ارتفاع 45 یه سوارخ بشه که بصورت اورفلو با سامپ برگرده .
    نظر شما چیه ؟

سوال دیگه هم دارم آیا اسکیمر ( اسکیمر من اینستنت اوشن 400 هستش ) باید داخل سامپ باشه یا بیرون ؟
    بهترین ترتیب قرار گیری اسکیمر و مدیا تو طرح من چیه ؟
    یه نکته دیگه هم بود که می خواستم ببینم اگه سیستم ل.له کشی رو خودم انجام بدم (با این لوله های PVC تو این مایه ها ) ارزونتر برام در نمیاد تا اینکه سفارش بدم دوستان آکواریومی بسازن . اگه میتونم خودم انجام بدم لوله و اتصالات رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟

ممنون از همتون
    در مورد اندازه خونه ها چهارتا خونه اول اندازش زیاد مهم نیست و هرچی میتونید خونه اخرو بزرگتر بگیرید
    و اگه می خواید اسکیمر تو سامپ باشه خونه اولو جوری در نظر بگیرید که اسکیمر توش جا بشه
    اسکیمر تو سامپ باشه بهتره چون اگه تنظیمش بهم بریزه و سر بره اب بیرون سامپ نمیریزه
    خونه اولو پد بزارید و زیرش واترپمپ اسکیمر و خونه هایه بعدیو با مدیا پر کنید
    لوله کشی هم کاری نداره و خودتون به راحتی انجام میدید و برایه تهیه اتصالات پی وی سی میتونید از ابزار فروشی ها تهیه
    کنید لوله و اتصالات و اگه بخواید از اتصالات یو پی وی سی استفاده کنید باید از خیابان خیام تهیه کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    در مورد اندازه خونه ها چهارتا خونه اول اندازش زیاد مهم نیست و هرچی میتونید خونه اخرو بزرگتر بگیرید
    و اگه می خواید اسکیمر تو سامپ باشه خونه اولو جوری در نظر بگیرید که اسکیمر توش جا بشه
    اسکیمر تو سامپ باشه بهتره چون اگه تنظیمش بهم بریزه و سر بره اب بیرون سامپ نمیریزه
    خونه اولو پد بزارید و زیرش واترپمپ اسکیمر و خونه هایه بعدیو با مدیا پر کنید
    لوله کشی هم کاری نداره و خودتون به راحتی انجام میدید و برایه تهیه اتصالات پی وی سی میتونید از ابزار فروشی ها تهیه
    کنید لوله و اتصالات و اگه بخواید از اتصالات یو پی وی سی استفاده کنید باید از خیابان خیام تهیه کنید
    ممنون
    دو مورد لوله و اتصالات آیا این لوله های پی وی سی برای آب شور مشکلی ایجاد نمی کنن ؟
    منظورم اینه که اینایی که مغازه دارای نواب میفروشن میگن مخصوص آب شوره حقیقت داره یا دروغ گویی و از این داستاناست ؟
    سوال آخرم فیتینگ واسه اورفلو هم اتصالات پی وی سی داره و از خیابان خیام میتونم تهیه کنم ؟
    خیلی لطف کردید . ممنون

یه سوال دیگه بعد از 5 ساعت یادم اومد . سایز لوله های ورودی و خروجی باید یکی باشه ؟ یا باید 2 سایز مختلف بگیرم ؟
    میشه بفرمایید چه سایزی باید بگیرم ( من آدم بقول قدیمی ها آچار بدستی هستم اما از این شماره لوله و سایز لوله چیزی سر در نمیارم میشه تو زمینه سایز لوله و فیتینگ کمکم کنید )

خیلی خیلی متشکرم از همتون
    ویرایش توسط sadeghpa80 : 11th July 2012 در ساعت 03:56 PM دلیل: اضافه کردن یه سوال بعد از 5 ساعت

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    ممنون
    دو مورد لوله و اتصالات آیا این لوله های پی وی سی برای آب شور مشکلی ایجاد نمی کنن ؟
    منظورم اینه که اینایی که مغازه دارای نواب میفروشن میگن مخصوص آب شوره حقیقت داره یا دروغ گویی و از این داستاناست ؟
    سوال آخرم فیتینگ واسه اورفلو هم اتصالات پی وی سی داره و از خیابان خیام میتونم تهیه کنم ؟
    خیلی لطف کردید . ممنون

یه سوال دیگه بعد از 5 ساعت یادم اومد . سایز لوله های ورودی و خروجی باید یکی باشه ؟ یا باید 2 سایز مختلف بگیرم ؟
    میشه بفرمایید چه سایزی باید بگیرم ( من آدم بقول قدیمی ها آچار بدستی هستم اما از این شماره لوله و سایز لوله چیزی سر در نمیارم میشه تو زمینه سایز لوله و فیتینگ کمکم کنید )

خیلی خیلی متشکرم از همتون
    سلام
    اتصلات یو پی وی سی جزع موادی هستن که ابشور تاثیر ی روشون نداره
    مخصوص ابشور که نیست ولی بهترین گزینه برایه لوله کشی هست
    بله خیام داره و خود مغازه دارهایه نواب هم از خیام تهیه می کنن و به قیمت چند برابر تو نواب میفروشن!!!
    سایز ورودی و خروجی متفاوته و سایز ورودی اب از تانک به سامپ بزرگتره
    برایه خوروجی اب از تانک نیاز به فیتینگ یکو یک دوم اینچ دارید(1 1/2) و برایه برگشت اب از سامپ هم از فیتینگ یک اینچ استفاده کنید
    برایه سوراخ هم باید مته های 50و 35میلیمتر تهیه کنید که قیمت جفتشون رو هم کمتر از 10هزار تومن میشه اگه از حسن اباد تهیه کنید

صفحه 13 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)