نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حلزون ، ماهی ، سمندر ، لاک پشت و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    3275

ماهی خوارک (زنده یا لاشه کامل با خشک شده)

انواع ماهیان خوراک مثل گامبوزیا به عنوان بهترین و طبیعی ترین غذای لاک پشت های آب شیرین مطرح می باشند. بابد توجه گرد که اگر از شگ ماهیان به عنوان تغذیه لاک پشت ها استفاده می شود ، باید حتما سر آن ها جدا شود(چون حاوی آنریم تیامیناز(آنزیمی که ویتامین b1 (تیامین) را تجزیه می کند) می باشند). گلدفیش ها هم می توانند حاوی تیامیناز باشد. از ماهیان خشک که در بازار برای تغدیه آروانا و ... موجود هست نیز با کندن سر می توان استفاده کرد. در صورت نیاز می توان این ماهیان را فریز کرده و استفاده کرد. ردیفی باریک از آن ها را در کیسه ای قرار داده و در فریزر قرار دهید تا بخ بزنند. (ماهی تازه بهتر از یخ زده و خشک شده می باشد)

با توحه کرد که منظور از استفاده از ماهی ، فقط گوشت آن نمی باشد ، استخوان های ماهی به عنوان طبیعی ترین منبع کلسیوم برای لاک پشت ها می باشند. پس همواره لاشه کامل باید استفاده شود.

در مورد میزان مصرف ماهی خوراک هیچ محدودیتی برای لاک پشت ها وجود ندارد و هرچقدر که در روز خواستند می توانند بخورند.

در صورت مصرف ماهی خوراک ، این ماهی ها باید ایتدا در آب نمک با روشی خاص ضدعفونی شوند ، روش این کار به زودی در همین تاپیک اضافه خواهد شد. موفق باشید ، پرهام.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ .گربه .خرگوش .لاك پشت.مرغ مينا
    شماره عضویت
    3395
    apb عزيز سپاس از مطلب خوبي كه نوشته ايد .من به لاكي در ظرف جداگانه ماهي ميدهم چون آب بوي نامطبوعي ميگيرد(با وجود فيلتر).لاكي من عاشق ماهيه و وقتي بهش ميدم در يك چشم به هم زدن ماهي رو ميخوره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حلزون ، ماهی ، سمندر ، لاک پشت و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    3275
    شیما عزیز ، شما چه نوع قیلتری دارید و حجم تراریومتون چقدره؟ اگه دقیق بگین ، من به راحتی می تونم کاری کنم که مسئله شما حل بشه. موفق باشید ، پرهام.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ .گربه .خرگوش .لاك پشت.مرغ مينا
    شماره عضویت
    3395
    پرهام عزيز سپاس .با فيلتري كه زحمت كشيديد فعلا كه مشكلي نيست و لاكي هم خيلي دوستش داره و زير قسمتي كه آب ازش بيرون مياد قرار ميگيره انگار داره دوش ميگيره و بازي ميكنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)