صفحه 1 از 46 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 457
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

پرسش و پاسخ در مورد کاکاتو ها (تجربیاتی با کاکاتو ها)

سلام دوستان .
    از اون جایی که دیدم موضوع و تاپیک جداگانه ای برای طوطی خاکستری ( کاسکو ) در این فروم موجوده و بسیار مفید و آموزنده هست، تصمیم گرفتم قسمتی رو هم برای کاکاتو ها ایجاد کنم. تا همه ی دوستانی که در مورد این نژاد طوطی اطلاعات و تجربه دارند در اختیار بقیه قرار بدن تا همه بتونیم به خوبی از این طوطی های زیبا نگهداری کنیم.
    همچنین هر کس می تونه در زمینه ی کاکاتو ها اگر سوالی داشت ( به جز پزشکی که باید در تالار خودش مطرح بشه و یه متخصص پاسخگو باشه ) مطرح کنه تا به کمک هم بتونیم جواب مناسب و مفیدی پیدا کنیم.
    ویرایش توسط Shikra : 8th May 2011 در ساعت 09:44 PM دلیل: تغییر عنوان تاپیک

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    اولین موردی که من فکر می کنم در مورد کاکاتو ها وجود داره این هست که نسبت به طوطی خاکستری دیرتر به صاحبش اعتماد می کنه و برای اعتماد کردن به وقت بیشتری نیاز داره . دومین مورد هم در مورد جنسیت اون ها هستش . نر ها دیر تر اعتماد می کنند.
    ولی با این حال میزان صحتش رو نمی دونم. این کاکاتویی که پیش من هست خیلی با احتیاط رفتار می کنه و هنوز اعتماد لازم رو به من نداره . در حالی که فکر می کنم تقریبا 1 ماه شده که پیش من هستش .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    ممنون واقعا بهنوش جان کسانی که از کاکاتو نگهداری می کنن اگه تجربشون درباره سر و صدا این طوطی رو بگن ممنون می شم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سر و صدایی که این کاکاتویی که پیش من هست تولید می کنه از صبح زود ساعت 6 شروع می شه و تا حدود ساعت 9 انواع شیطنت ها و صدا ها رو ایجاد می کنه و ادامه داره.:smile (269): واقعا صداشون قویه .و خیلی بلند. :smile (208):به صورتی که اگر در اتاق رو هم ببندید باز هم صدای طوطی رو با وضوح کامل می شنوید . یعنی بستن در با نبستن اون فرقی رو ایجاد نمی کنه . حتی یه بار من صبح بیرون می رفتم صدای آندره ( کاکاتو ) رو توی خیابان شنیدم . که یه لحظه خشکم زد. :smile (35):
    اما بعد از اون کاملا ساکت هستند و گاهی زیر زبونی نجوا می کنند. که صدای بامزه ای رو تولید می کنه :smile (142):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام دوستان
    امیدوارم منم وقتی از تجربیات خودم با عسلی براتون میگم مفید باشه.....

عسلی من اصلا سرو صدا نداره و جیغ های بنفش نمیکشه فقط صبحها یه 2 ، 3 تا صوت میزنه و بعدهم شروع میکنه به بازی کردن با وسایل قفسش.
    البته یه چندوقتی هست که من صبحها ساعت 6.30 از خونه بیرون میرم و اون موقع عسلی خانم خوابن. ولی جمعها دوروبر ساعت 8.30 یه چندتایی صوت میزنه. و بغیر از صوت زدن یاد گرفته ماچ میکنه یعنی صدای بوس رو یه 4 باری تند تند تکرار میکنه که اون موقع دلت میخواد یه گازش بگیری..........................

البته اینم بگم کاکادوها رفتار های متفاوتی باهم دارن ، این پرنده بسیار باهوش دقیقا مثل یه بچه 2 تا 3 ساله قدرت فهم داره و کاملا میتونه از رفتار شما شرایط همون لحظه رو بفهمه.

جنس نر این پرنده یه مقدار خشنتر و سرکشتر از نوع ماده هستش به طوری که نرها یه مقدار با مردها رابطه بدتری دارن ولی مادهها اینطور نیستند و بین صاحب مرد و زن تفاوتی نمیذارن.

ماده ها خیلی از نرها آرومتر هستند و سرو صدای کمتری دارن من خودم موقع خرید این تجربرو داشتم و یه 2 ،3 هفته ای با یه کاکادوی نر سروکله زدم و تفاوتهاشون رو کاملا حس کردم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    از اون جایی که دیدم موضوع و تاپیک جداگانه ای برای طوطی خاکستری ( کاسکو ) در این فروم موجوده و بسیار مفید و آموزنده هست، تصمیم گرفتم قسمتی رو هم برای کاکاتو ها ایجاد کنم. تا همه ی دوستانی که در مورد این نژاد طوطی اطلاعات و تجربه دارند در اختیار بقیه قرار بدن تا همه بتونیم به خوبی از این طوطی های زیبا نگهداری کنیم.
    همچنین هر کس می تونه در زمینه ی کاکاتو ها اگر سوالی داشت ( به جز پزشکی که باید در تالار خودش مطرح بشه و یه متخصص پاسخگو باشه ) مطرح کنه تا به کمک هم بتونیم جواب مناسب و مفیدی پیدا کنیم.
    سلام اینکه خیلی عالیه .خوب کاکادوها .طوطی های خوبی هستند .زیبا وبرعکس اون دوستامون که فکر میکنند کاکادو صدای.جیغ بلندی داره .درسته اما این دوستامون از کاکادو.که نگهداری نکردن. کاکادو مثل.خاکستری نیست .در شرایط.خیلی.ترسناک.از.غارگشی دن.استفاده.میکنه.دقیقآ.مثل. نسان.بقیه روزو همش در حال شیتونی وشیرین کاریه .خوب منم به زودی عکسشو میزارم :smile (95):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام به رفقا
    خوب از اونجایی که فعلا این تاپیک یه مقدار کمرنگ تر از بقیه تاپیکها مخصوصا از تاپیک خاکستریهاست و منم که دلم نیمخواد اینجوری باشه شروع میکنم به نوشتن تجربیاتم که از رابطه خودم با عسلی بدست اوردم.
    - از اونجایی که کاکادوها بسیار باهوش هستند موقع طلب کردن کاری یا خواستن چیزی ممکن رفتارهای خارقالعاده ای ازشون ببینید در این لحظه اگر دیدید که روش انتخاب شده از طرف کاکادو مورد دلخواهتون نیست اصلا واکنش نشون ندید چرا که کاکادو میفهمه که راه بدست آوردن خواسته دلخواه همین هست و میتونه شما رو تسلیم خواستش بکنه.
    فرض بگیرید یه بچه ای دارید که دلش میخواد تو خونه با توپ چهلتیکه فوتبال بازی کنه و شما هم داخل منزل پر از وسایل چینی و لوکس داشته باشید، خوب حالا وقتی بچه شما با توپ شروع به بازی میکنه شما ناگهان به طرفش میرید یا توپ رو میگیرید یا سر بچه داد میزنید و هرچی به بچه میگید بابا اینجا که جای توپ بازی نیست اصلا گوشش بدهکار نیست و شما هم کلافه و عصبانی و شاید هم ناگهان کاری کنید که:smile (273):..... ( خوب بابا جان خودتون دارید میگید بچه، اگه قرار بود بچه تشخیص بده ، که بچه نبود) در این موقع بچه شما شروع به گریه و فریادهای بلند میکنه.
    حالا در این موقع اگه شما حوصلشو نداشته باشید و بگید بجهنم هرکاری میخوای بکن ، پیروز میدان بچه شماست و از این به بعد روشی یادگرفته که میتونه خواستش رو به کرسی بشونه.

خوب برگردیم پیش کاکادوی خودمون
    مثلا اگه شنیدید کاکادوی شما شروع به جیغ زدن کرد در ابتدا ببینید ناراحتی خاصی نداره ، چون گاهی ممکنه جیغ زدن فقط از روی ترس یا موضوعی باشه که موجب ناراحتی پرنده شده باشه ،
    ولی ممکنه موقعی که شما نمیتونید پرنده رو از قفس بیرون بیارید اون شروع به جیغ زدن بکنه در این موقع بنظر من بهترین کار اینکه حواس پرنده رو به چیز دیگه ای جلب کنید مثلا بازی با وسایل داخل قفس مثل اسباب بازیهاش. ویا جلوی کاکادو به ایستید و باهاش حرف بزنید. و یا راهی دیگه.
    خلاصه دلیل اینکار اینکه شما به خواسته اون در این لحظه عمل نکنید. چون در غیر اینصورت کاکادو یادمیگیره تا جیغ وداد نکنه به خواستش نمیرسه.
    البته شما باید گاهی از اوقات خودتون رو جای این پرنده هم بذارید. فکرشو بکنید بشما بگن دائم توی یک اتاق 12 متری بمون در صورتی که دیوارهای این اتاق شیشه ای باشه و شما بتونید اطرافتون رو نگاه کنید.
    ببینید چقدر ناراحت کننده میشه.:smile (187):
    ولی اگه روزانه بشما اجازه بیرون اومدن از اتاق رو بدن حالا دیگه شما ممکنه داخل اتاقتون احساس امنیت بیشتری هم بکنید..........

خوب فکنم سرتون رو درد اوردم ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    سلام به رفقا
    خوب از اونجایی که فعلا این تاپیک یه مقدار کمرنگ تر از بقیه تاپیکها مخصوصا از تاپیک خاکستریهاست و منم که دلم نیمخواد اینجوری باشه شروع میکنم به نوشتن تجربیاتم که از رابطه خودم با عسلی بدست اوردم.
    - از اونجایی که کاکادوها بسیار باهوش هستند موقع طلب کردن کاری یا خواستن چیزی ممکن رفتارهای خارقالعاده ای ازشون ببینید در این لحظه اگر دیدید که روش انتخاب شده از طرف کاکادو مورد دلخواهتون نیست اصلا واکنش نشون ندید چرا که کاکادو میفهمه که راه بدست آوردن خواسته دلخواه همین هست و میتونه شما رو تسلیم خواستش بکنه.
    فرض بگیرید یه بچه ای دارید که دلش میخواد تو خونه با توپ چهلتیکه فوتبال بازی کنه و شما هم داخل منزل پر از وسایل چینی و لوکس داشته باشید، خوب حالا وقتی بچه شما با توپ شروع به بازی میکنه شما ناگهان به طرفش میرید یا توپ رو میگیرید یا سر بچه داد میزنید و هرچی به بچه میگید بابا اینجا که جای توپ بازی نیست اصلا گوشش بدهکار نیست و شما هم کلافه و عصبانی و شاید هم ناگهان کاری کنید که:smile (273):..... ( خوب بابا جان خودتون دارید میگید بچه، اگه قرار بود بچه تشخیص بده ، که بچه نبود) در این موقع بچه شما شروع به گریه و فریادهای بلند میکنه.
    حالا در این موقع اگه شما حوصلشو نداشته باشید و بگید بجهنم هرکاری میخوای بکن ، پیروز میدان بچه شماست و از این به بعد روشی یادگرفته که میتونه خواستش رو به کرسی بشونه.

خوب برگردیم پیش کاکادوی خودمون
    مثلا اگه شنیدید کاکادوی شما شروع به جیغ زدن کرد در ابتدا ببینید ناراحتی خاصی نداره ، چون گاهی ممکنه جیغ زدن فقط از روی ترس یا موضوعی باشه که موجب ناراحتی پرنده شده باشه ،
    ولی ممکنه موقعی که شما نمیتونید پرنده رو از قفس بیرون بیارید اون شروع به جیغ زدن بکنه در این موقع بنظر من بهترین کار اینکه حواس پرنده رو به چیز دیگه ای جلب کنید مثلا بازی با وسایل داخل قفس مثل اسباب بازیهاش. ویا جلوی کاکادو به ایستید و باهاش حرف بزنید. و یا راهی دیگه.
    خلاصه دلیل اینکار اینکه شما به خواسته اون در این لحظه عمل نکنید. چون در غیر اینصورت کاکادو یادمیگیره تا جیغ وداد نکنه به خواستش نمیرسه.
    البته شما باید گاهی از اوقات خودتون رو جای این پرنده هم بذارید. فکرشو بکنید بشما بگن دائم توی یک اتاق 12 متری بمون در صورتی که دیوارهای این اتاق شیشه ای باشه و شما بتونید اطرافتون رو نگاه کنید.
    ببینید چقدر ناراحت کننده میشه.:smile (187):
    ولی اگه روزانه بشما اجازه بیرون اومدن از اتاق رو بدن حالا دیگه شما ممکنه داخل اتاقتون احساس امنیت بیشتری هم بکنید..........

خوب فکنم سرتون رو درد اوردم ....

سلام. چقدر خوب شد که این نکته رو گفتید. چون کاکاتوی من به محض گرسنه شدن هم جیغ می زنه . من دارم کم کم غذاش رو تغییر می دم. و تخمه رو دارم کاملا قطع می کنم . اما در این مورد خیلی عصبی می شه . پر کن هم که هست دیگه سخت تر می شه . اما الان از روز شنبه تا به امروز اصلا پر کنی نداشته . جیغ های ممتدش هم کم شده .
    یه سوال که دارم این هست که نمی دونم چطوری غذاش رو تغییر بدم . به بعضی چیزا اصلا علاقه ای نشون نمی ده .
    و سوال بعدی این هست که شب ها گاهی بیدار می شه و تو قفس این طرف و اون طرف می ره . نمی دونم چرا ؟؟!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

یه سوال که دارم این هست که نمی دونم چطوری غذاش رو تغییر بدم . به بعضی چیزا اصلا علاقه ای نشون نمی ده .
    و سوال بعدی این هست که شب ها گاهی بیدار می شه و تو قفس این طرف و اون طرف می ره . نمی دونم چرا ؟؟!!!
    سلام به شما دوست عزیز
    یه راه حل میتونه این باشه داخل قفسش حتما اسباب بازی بذارید البته اولش اسباب بازی رو به بیرون از قفس آویزون کنید و داخل نبرید وقتی دیدید که از پشت میله قفس داره باهاش بازی میکنه بعدا به داخل منتقلش کنید.
    برای تغییر دادن جیره غذاییبه نظر من ابتدا با مخلوطی از دانها رو براش بذارید و بعد به مرور از هر کدام که خواستید درصدش رو کم کنید ، من خودم اصلا به عسلی تخمه نمیدم.
    جیره اصلی غذاش شده ارزن و شاهدانه و برنج و دوتا دانه دیگه که العان اسمشون یادم رفت ولی حتما براتون عکسش رو میذارم.
    راستی شبها حتما یه چراغ خواب با نور آبی براش روشن کنید البته اولش این چراغ خواب رو در روز، روشن بذارید تا باهاش آشنا بشه و خود این نور باعث ترس نشه.....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    راستی شبها حتما یه چراغ خواب با نور آبی براش روشن کنید البته اولش این چراغ خواب رو در روز، روشن بذارید تا باهاش آشنا بشه و خود این نور باعث ترس نشه.....
    سلام
    خیلی جالبه . اما کاکاتوی من اصلا از کوچکترین نوری خوشش نمیاد . اگر کمی نور بهش بخوره نمی خوابه و شروع به جیغ کشیدن می کنه. من حتما از این روش شما برای تغییر جیره غذاییش استفاده می کنم . ممنون

صفحه 1 از 46 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)