صفحه 44 از 46 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 457
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، عزيزم ، طوطي تازه وارد ، حكم شيشه رو داره ،بايد با احتياط باهاش رفتار كرد هر چند رام باشه .. تو اين وضعيت كه هنوز در جمع جا نيوفتاده ، جايگاهشو نميشناسم و سر درگمه برديد دامپزشكي؟!' جايي كه رام ترين حيوانات هم گاهي عصبي ميشن .

طوطي شما بشدت ترسيده و تمامي رفتارها ، جيغ كشيدن ها و حالت تهاجمي كه داره بخاطر استرسيه كه در كلينيك دچارش شده. مگه اونجا رفتار بدي باهاش داشتن ؟ يا بي ملاحظه معاينه شده؟ خون گرفتن؟

ظاهرا نميخواد كوتاه بياد و با شما ارتباط برقرار كنه ، پس نميشه پيشنهاد داد كه روابط دوستانه تري باهاش داشته باشيد چون ميبنيد كه حضور شما ازارش ميده . نميگم ازش دوري كنيد ولي كمتر توي ديدش باشيد. محبت و رسيدگي سرجاي خودش ولي إصرار و استمرار نداشته باشيد تا گذر زمان ارامشو بهش برگردونه . فقط داره اعتراضشو فرياد ميزنه .

غير از ترسي كه دچارش شده ، كمخوني حالت عصبي و استرس رو تشديد ميكنه . دارو تجويز نكردن ؟ وجود مايتها هم همينطور كه علايمي غير از خارش مداوم لازمه . مثل كلافه شدن و بي قراري ، ريزش پرها ، گاهي زخمهاي پوستي بخاطر خارش زياد ، وجود ذرات كوچك ِ مشكي ، قهوه اي ... روي پوست يا پرها .

ضمنا گونه اي از اونها موجب كمخوني ميشه ( مايت قرمز ) كه بايد بررسي كنن علت كمخوني اين بچه چي هست؟

نه خارش مداوم و زخم نداره . من بعد تقریبا دو هفته که خونه بود بردمش دامپزشکی اونم چون حس کردم با اعضای خانواده کنار اومده فقط با من اینطوری بود که بهم حمله میکرد اونم چون حس میکنم برای این بود که شبا میذاشتم داخل قفس تا داخل قفس یا تنها میشد جیغ میکشید اونم شاید بعد ی ربع خودش ساکت میشد اصلا پرنده ترسویی هم نیست برعکس فوق العاده پروو منم داخل دامپزشکی برای کوتاه کردن ناخنش مجبور شدم بگیرمش چون همش دست دامپزشک گاز میگرفت از اون موقع حس میکنم ازم میترسه ولی مثلا شبا که میزارمش داخل قفس برای این که مجبورم کنه بیارمش بیرون خودش هی لوس میکنه سر و بدنش میچسبونه به قفس تا نوازشش کنم به این بهونه بیارمش بیرون ولی تو طول روز اصلا اینطوری نیست که خودش سمتم بیاد برعکس من سمتشم برم دوری میکنه اینطوری هم نیست که تا من میبینه بخواد جیغ بزنه یا خودش بزن اینور و اونور اگه بهم ی راه حل بدید تا باهام دوست بشه خیلیممنون میشم چون واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم

برای فهمیدن مایت قرمزم دورش پارچه سفید گذاشتم ولی هیچ نشونه ای نبودش برای احتیاطم اسپری خریدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari.k نمایش پست ها
    نه خارش مداوم و زخم نداره . من بعد تقریبا دو هفته که خونه بود بردمش دامپزشکی اونم چون حس کردم با اعضای خانواده کنار اومده فقط با من اینطوری بود که بهم حمله میکرد اونم چون حس میکنم برای این بود که شبا میذاشتم داخل قفس تا داخل قفس یا تنها میشد جیغ میکشید اونم شاید بعد ی ربع خودش ساکت میشد اصلا پرنده ترسویی هم نیست برعکس فوق العاده پروو منم داخل دامپزشکی برای کوتاه کردن ناخنش مجبور شدم بگیرمش چون همش دست دامپزشک گاز میگرفت از اون موقع حس میکنم ازم میترسه ولی مثلا شبا که میزارمش داخل قفس برای این که مجبورم کنه بیارمش بیرون خودش هی لوس میکنه سر و بدنش میچسبونه به قفس تا نوازشش کنم به این بهونه بیارمش بیرون ولی تو طول روز اصلا اینطوری نیست که خودش سمتم بیاد برعکس من سمتشم برم دوری میکنه اینطوری هم نیست که تا من میبینه بخواد جیغ بزنه یا خودش بزن اینور و اونور اگه بهم ی راه حل بدید تا باهام دوست بشه خیلیممنون میشم چون واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم

برای فهمیدن مایت قرمزم دورش پارچه سفید گذاشتم ولی هیچ نشونه ای نبودش برای احتیاطم اسپری خریدم
    دوست عزيز ، دو هفته بعد از ورودش به منزل خيلي زود بود براي مراجعه به دكتر. اصل قضيه خود شما هستيد و در درجه دوم خانواده . طوطي بايد با شما أنس ميگرفت و هر موقع اين اتفاق بيوفته يعني همه چيز براي داشتن يك زندگي روتين با تازه وارد ، اماده است . در اونصورت بود كه ميتونستيد با خيال راحت به دامپزشك مراجعه كنيد . هرچند حضور در كلينيكها هميشه مختصري تغيير رفتار در حيوانات ، بخصوص پرندگان ايجاد ميكنه ولي ديگه اطمينان داشتيد ،در صورت استرس ، شما تنها كسي بوديد كه ميتونستيد ارامش رو بهش برگردونيد. اينكه از اول با شما مشكل داشت ،كمي مسئله رو سخت كرده .

همه راهها رو براي برطرف كردن دلخوريش رفتيد اگر راه ديگه اي باقيمانده بود ، حتما ديروز ، پيشنهاد ميدادم . تنها كار ، سپردن به زمان هست . شما مسير صحيح رو ادامه بديد ، زمان به كمكتون مياد.
    از همين لوس شدن هاي شبانش ميتونيد استفاده كنيد .اين يعني بهتون نياز داره ولي يك جوري غير مستقيم ميخواد بگه ازتون ناراحته و الان وقت جبرانه. وقتي مياريدش بيرون ،به حال خودش نزاريد ، اگر فرصت داريد ، ساعتها نوازشش كنيد ، انقدر باهاش وقت بگذرونيد كه بودنتون براش يك نياز باشه . نياز به يك دوست ، نه اينكه به طرز بيمار گونه اي بهتون وابسته بشه . وابستگي اصلا خوب نيست . فقط براي رفع اين كدورت منظورمه . و در طول روز هم با همون ترفند ها ، ياداوريش كنيد كه شما همان دوست شبانه اش هستيد كه ميتونيد ساعاتي از روز هم كنارش باشيد .و اين به هنر برقراري ارتباط شما بستگي داره . رگ خواب هر طوطي متفاوته كه فقط صاحبش ازاون مطلعه .

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=476

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

بهتر بود براي اطمينان از حضور مايت ، دكتر يه معاينه اي انجام ميدادن . چون ديگه امكان مراجعه مجدد در اين اوضاع وجود نداره . فعلا كه اعصاب درستي نداره ، اسپري نزنيد اذيتش ميكنه . روزها كمي افتاب بگيره ( طولاني مدت نباشه ، گرما زده نشه ) و اگر ارام بود، كمي اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد كه شاداب بشه و تلاش كنه براي اراستن و تميز كردن خودش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    من چند روزی هست ی کاکادو خریدم که کامل رام .شبا خیلی اذیت میکنه تا چراغ خاموش میکنم جیغ میزنه روشنم میزارم جیغ میزنه روش میپوشونم که دیگه بدتر تا داخل قفس میزارمش شروع میکنه جیغ جیغ کردن تنها هم که باشه پشت سر هم جیغ میزنه .خیلی زیاد کاغذ میجو غذا هم که براش میزارم بیشتر از اینکه بخوره اونا خورد میکنه وقتی هم که نوازشش میکردم یهو وسطش دستم گاز میگرفت اصلا ازم نمیترسید تا زه بعضی اوقاتم سمتم حمله میکرد ولی از وقتی بردمش دامپزشکی مثل قبل نیست ازم میترسه اصلا طوطی ترسویی هم نیست فقط از منم میترسه اسباب بازی هم که براش میزارم تقریبا بازی نمیکنه باهاشون اسباب بازیاشم هی تغییر میدم شاید نظرش جلب کنه ولی فایده نداره به جای اونا در کمد و صندلی و چوب زیرش میجوه
    الان من دقیقا مقابل این رفتاراش باید چیکار کنم ؟

طوطیم دامپزشکی بردم بهم گفت کم خونی داره اینم ناحیه سر و گردنش زیاد میخارونه امکان داره مایت داشته باشه ؟

سلام . دوست خوبم کاکادوها کلا طوطی های پر سرو صدایی هستن که به هر دلیلی ممکنه جیغ بزنن مخصوصا اگه در موقعیتی باشن که دوست ندارن . مثل همه طوطی ها ، طوطی شما هم دوست نداره تو قفس باشه . اما برای خواب ، بودن داخل قفس ضروریه . بهتره تحمل کنید تا عادت کنه. امیدوارم قفسش به اندازه کافی بزرگ و سرگرم کننده باشه که اگه نیست حتما یه فکر اساسی بکنید چون برای کاکادو قفس بزرگ خیلی مهمه. سعی کنید به جیغ هاش واکنش نشون ندین مثلا جیغ کشید برق رو روشن و خاموش نکنید . جیغ زدن طوطی با واکنش نشون دادن بیشتر میشه . میتونید علت رو پیدا کنید اما واکنش نشون دادن کار رو بدتر میکنه . اگه تو اتاق مجزایی هست که بعد خاموش شدن حرکات اعضای خونواده رو نمیبینه که خیلی خوبه ، اما اگه میبینه و این باعث بیخواب شدن و جیغ زدنش میشه کاور گزینه ی خوبیه . تنها بودن هم که طبیعیه ، طوطی ها اجتماعی هستن و دوست ندارن تنها باشن مخصوصا طوطی های حساسی مثل کاکادو ..
    مواظب باشید و مطمئن شید که کاغذ رو نمیخوره . از اسباب بازی های طبیعی مبتونید استفاده کنید . شاخه درخت ها مجاز ( که تو فروم لیست چوب های مجاز هست ) . با اسباب بازی ها هم خودتون بازی کنید تا ببینه که وسیله ای هست که شما هم ازش استفاده میکنید . روی در و کمد ، یه حوله یا پارچه ضخیم بذارید که اسیبی بهشون نزنه.

همون خورد کردن غذا هم خوبه. کم کم عادت میکنه . شما براش بذارید .
    نوازش بیش از حد نکنید که آخرش به گاز گرفتن منجر شه . هر واکنشی به گاز گرفتن باعث تقویت این رفتار میشه . پس در حدی که خودش میخواد و به شما اجازه میده . کم کم با زبان بدنش آشنا میشید و متوجه میشید که چه موقع قراره گاز بگیره .

تو دامپزشکی خاطره بدی از شما داشته و این رفتارش طبیعیه . کم کم با محبت کردن و انجام کارها و دادن غذاهای مورد علاقه این حس بد از بین میره. کارهایی که دوست نداره مثل تو قفس گذاشتن ... رو به افراد دیگه واگذار کنید . در عوض کارهای خوبی مثل بیرون آوردن از قفس یا دادن غذاهای مورد علاقه و جایزه رو شما انجام بدین تا وجود شما رو مثبت ببینه که (هر وقت این هست بهم خوش میگذره ! )

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    من خودم قبلا دو سال ی کاکادو ماده داشتم ولی این خیلی متفاوت تر از اون من با جیغش اصلا موردی ندارم اتفاقا از همه چیزش لذت میبرم مشکل بعدیم آینه که صاحب قبلی این طوطی مرد بوده برای همین با پدرم خوبه با من نه زیاد با اینکه شاید پدرمم تحویلش نگیرم ولی بازم هی میره پیشش
    در مورد قفسم بله ی قفس بزرگ و سه کنج داره دو طرفش پوشیدم که حس امنیت داشته باشه ولی بازم جیغش داره و نگرانی منم از بابت همسایه ها نه خود جیغ کاکادو و
    ی مشکل دیگه خم اینه اصلا نمیتونم شب بیرون قفس بذارم چون راه میفته میره اینور و اونور
    منم فقط برای خواب داخل قفس میزارم بقیه روز آزاده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست خوبم کاکادوها کلا طوطی های پر سرو صدایی هستن که به هر دلیلی ممکنه جیغ بزنن مخصوصا اگه در موقعیتی باشن که دوست ندارن . مثل همه طوطی ها ، طوطی شما هم دوست نداره تو قفس باشه . اما برای خواب ، بودن داخل قفس ضروریه . بهتره تحمل کنید تا عادت کنه. امیدوارم قفسش به اندازه کافی بزرگ و سرگرم کننده باشه که اگه نیست حتما یه فکر اساسی بکنید چون برای کاکادو قفس بزرگ خیلی مهمه. سعی کنید به جیغ هاش واکنش نشون ندین مثلا جیغ کشید برق رو روشن و خاموش نکنید . جیغ زدن طوطی با واکنش نشون دادن بیشتر میشه . میتونید علت رو پیدا کنید اما واکنش نشون دادن کار رو بدتر میکنه . اگه تو اتاق مجزایی هست که بعد خاموش شدن حرکات اعضای خونواده رو نمیبینه که خیلی خوبه ، اما اگه میبینه و این باعث بیخواب شدن و جیغ زدنش میشه کاور گزینه ی خوبیه . تنها بودن هم که طبیعیه ، طوطی ها اجتماعی هستن و دوست ندارن تنها باشن مخصوصا طوطی های حساسی مثل کاکادو ..
    مواظب باشید و مطمئن شید که کاغذ رو نمیخوره . از اسباب بازی های طبیعی مبتونید استفاده کنید . شاخه درخت ها مجاز ( که تو فروم لیست چوب های مجاز هست ) . با اسباب بازی ها هم خودتون بازی کنید تا ببینه که وسیله ای هست که شما هم ازش استفاده میکنید . روی در و کمد ، یه حوله یا پارچه ضخیم بذارید که اسیبی بهشون نزنه.

همون خورد کردن غذا هم خوبه. کم کم عادت میکنه . شما براش بذارید .
    نوازش بیش از حد نکنید که آخرش به گاز گرفتن منجر شه . هر واکنشی به گاز گرفتن باعث تقویت این رفتار میشه . پس در حدی که خودش میخواد و به شما اجازه میده . کم کم با زبان بدنش آشنا میشید و متوجه میشید که چه موقع قراره گاز بگیره .

تو دامپزشکی خاطره بدی از شما داشته و این رفتارش طبیعیه . کم کم با محبت کردن و انجام کارها و دادن غذاهای مورد علاقه این حس بد از بین میره. کارهایی که دوست نداره مثل تو قفس گذاشتن ... رو به افراد دیگه واگذار کنید . در عوض کارهای خوبی مثل بیرون آوردن از قفس یا دادن غذاهای مورد علاقه و جایزه رو شما انجام بدین تا وجود شما رو مثبت ببینه که (هر وقت این هست بهم خوش میگذره ! )

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk
    تمام اینکارایی که شما میگید من تو این مدت انجام دادم ولی بدتر میشه بهتر نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    دوست عزيز ، دو هفته بعد از ورودش به منزل خيلي زود بود براي مراجعه به دكتر. اصل قضيه خود شما هستيد و در درجه دوم خانواده . طوطي بايد با شما أنس ميگرفت و هر موقع اين اتفاق بيوفته يعني همه چيز براي داشتن يك زندگي روتين با تازه وارد ، اماده است . در اونصورت بود كه ميتونستيد با خيال راحت به دامپزشك مراجعه كنيد . هرچند حضور در كلينيكها هميشه مختصري تغيير رفتار در حيوانات ، بخصوص پرندگان ايجاد ميكنه ولي ديگه اطمينان داشتيد ،در صورت استرس ، شما تنها كسي بوديد كه ميتونستيد ارامش رو بهش برگردونيد. اينكه از اول با شما مشكل داشت ،كمي مسئله رو سخت كرده .

همه راهها رو براي برطرف كردن دلخوريش رفتيد اگر راه ديگه اي باقيمانده بود ، حتما ديروز ، پيشنهاد ميدادم . تنها كار ، سپردن به زمان هست . شما مسير صحيح رو ادامه بديد ، زمان به كمكتون مياد.
    از همين لوس شدن هاي شبانش ميتونيد استفاده كنيد .اين يعني بهتون نياز داره ولي يك جوري غير مستقيم ميخواد بگه ازتون ناراحته و الان وقت جبرانه. وقتي مياريدش بيرون ،به حال خودش نزاريد ، اگر فرصت داريد ، ساعتها نوازشش كنيد ، انقدر باهاش وقت بگذرونيد كه بودنتون براش يك نياز باشه . نياز به يك دوست ، نه اينكه به طرز بيمار گونه اي بهتون وابسته بشه . وابستگي اصلا خوب نيست . فقط براي رفع اين كدورت منظورمه . و در طول روز هم با همون ترفند ها ، ياداوريش كنيد كه شما همان دوست شبانه اش هستيد كه ميتونيد ساعاتي از روز هم كنارش باشيد .و اين به هنر برقراري ارتباط شما بستگي داره . رگ خواب هر طوطي متفاوته كه فقط صاحبش ازاون مطلعه .

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=476

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

بهتر بود براي اطمينان از حضور مايت ، دكتر يه معاينه اي انجام ميدادن . چون ديگه امكان مراجعه مجدد در اين اوضاع وجود نداره . فعلا كه اعصاب درستي نداره ، اسپري نزنيد اذيتش ميكنه . روزها كمي افتاب بگيره ( طولاني مدت نباشه ، گرما زده نشه ) و اگر ارام بود، كمي اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد كه شاداب بشه و تلاش كنه براي اراستن و تميز كردن خودش .
    من از صاحب قبلیش همه چیز پرسیدم ولی هیچ فایده ای نداشته

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من از صاحب قبلیش همه چیز پرسیدم ولی هیچ فایده ای نداشته
    یعنی چی همه چیز پرسیدید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    یعنی چی همه چیز پرسیدید؟
    بله من همون اول که اینو از فروشگاه خریدم ازش شماره صاحب قبلی گرفتم حتی وسیله هایی که خیلی علاقه داشته مثل همون براش خریدم دیگه موندم چیکار کنم عادت کاغذ جویدنشم نمیدونم چطوری از سرش بندازم آخه بازم زبون میزنه خیس میشه و فقط تنها کاری که میتونم بکنم آینه که برگ نو بهش بدم
    بد وقتی ی چیزی میگیره ازش میگیرم باهام بدتر میشه متاسفانه تو این مورد هیچکدوم از افراد خانوادم این کار انجام نمیدن چون نمیخوان باهاشون بد بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله من همون اول که اینو از فروشگاه خریدم ازش شماره صاحب قبلی گرفتم حتی وسیله هایی که خیلی علاقه داشته مثل همون براش خریدم دیگه موندم چیکار کنم عادت کاغذ جویدنشم نمیدونم چطوری از سرش بندازم آخه بازم زبون میزنه خیس میشه و فقط تنها کاری که میتونم بکنم آینه که برگ نو بهش بدم
    بد وقتی ی چیزی میگیره ازش میگیرم باهام بدتر میشه متاسفانه تو این مورد هیچکدوم از افراد خانوادم این کار انجام نمیدن چون نمیخوان باهاشون بد بشه ���������������� �
    كاغذ براي قفس ميزاريد؟ قفسش جوري نيست كه ، قسمت پايينش دو بخش بشه و احتياجي به كاغذ گذاشتن نباشه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    كاغذ براي قفس ميزاريد؟ قفسش جوري نيست كه ، قسمت پايينش دو بخش بشه و احتياجي به كاغذ گذاشتن نباشه ؟
    چرا هست ولی میره کف قفس پاش از بین میله ها رد میکنه کاغذ میگیره
    ولی برای تمیزی بهتر براش کاغذ میزارم اونم تو قسمت کشویی قفس
    شبا که تو قفس خودم پیشش میخوابم که تنها نباشه این ایراد نداره چون که بهش محل نمیدم تا فکر نکنه با جیغ زدنش میارمش بیرون اینطوری باهام بد نمیشه بیشتر
    البته ی آهنگم براش پیدا کردم اون میزارم یکم آرومتر میشه ولی بازم خیلی چرخ میزنه تو قفسش که زیاد سر و صدا داره

این مدل قفسش

https://www.google.com/search?q=قفس+...BUt_M:&xxri=10

صفحه 44 از 46 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)