صفحه 43 از 46 نخستنخست ... 2425262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 457
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari.k نمایش پست ها
    ممنون
    الان هی دهنش باز بسته میکنه با زبونش میزنه به نوکش هی سرشو تکون میده نیازه نگران باشم یا اینکه خودش رفع میکنه
    از این حرکتش اطلاعی ندارم
    اگه همراه با خس خس نفس هست و بیحاله ممکنه بیماری تنفسی یا سرماخوردگی باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتو
    شماره عضویت
    18868
    سلام
    طوطی من امروز چندتا عطسه کرد حتما نیازه ببرمش دکتر راهی نیست که خودم بتونم درمانش کنم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط pariisa نمایش پست ها
    سلام
    طوطی من امروز چندتا عطسه کرد حتما نیازه ببرمش دکتر راهی نیست که خودم بتونم درمانش کنم
    با سلام
    طوطی ها معمولا در طول روز چند تا عطسه میزنن مخصوصا طوطی هایی که گرد زیادی دارند مثل کاکادو ها یا کاسکو ,که به خاطر گرد و غبار موجود در هوا یا پرهاشونه
    اگر همراه عطسه تغییری در خورد و خوراکش یا مدفوعش یا بی حالی ایجاد بشه ممکنه نشونه بیماری باشه وگرنه تنها عطسه اونم چند تا دونه در روز طبیعیه جای نگرانی نداره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    سلام
    کاکادو من وحشیه الانم هشت روزه که دارمش . میتونم نازش کنم ولی اولش یکم حالت تهاجمی میگیره دیگه دستمم گاز نمیگیره حتی شده بعضی اوقات خودش سرشو بیاره پایین.
    من میخوام بیارمش رو دستم فقط نمیدونم اینکارو چطوری بکنم؟
    و اینکه چطوری میتونم بفهمم به چه غذایی علاقه داره؟ آخه تا حالا غذایی نبوده که خیلی مشتاق باشه برای خوردنش.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام
    کاکادو من وحشیه الانم هشت روزه که دارمش . میتونم نازش کنم ولی اولش یکم حالت تهاجمی میگیره دیگه دستمم گاز نمیگیره حتی شده بعضی اوقات خودش سرشو بیاره پایین.
    و اینکه چطوری میتونم بفهمم به چه غذایی علاقه داره؟ آخه تا حالا غذایی نبوده که خیلی مشتاق باشه برای خوردنش.
    خیلی خوب پیش رفتید با اینکه زود شروع کردید
    برای روی دست اوردن پرنده باید اعتماد کامل به شما داشته باشه و فعلا زوده
    برای شناخت غذاهایی که دوست داره تو ظرف غذاش چند تیکه سیب هویج ذرت تخمه خام و... بریزید هر کدومو زودتر خورد یعنی اونو بیشتر دوست داره البته اگه عادت به خوردن غذاهای دیگه نداشته باشه اول تخمه رو میخوره باید همه نوع غذاهارو بشناسه و از قبل خورده باشه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    طوطی شما اهلیه فقط به زمان نیاز داره تا بیاد روی دست,کاکادو ها جزو طوطی هایی هستند که خیلی زود با صاحبشون رفیق و وابسته میشن,اعتمادش رو جبل کنید و تا اون زمان تاپیکهای مربوطه رو بخونید و روش آموزش روی دست آوردن طوطی رو یاد بگیرید و طبق همون روش ها اقدام کنید
    انواع میوه ها و سبزیجات مجاز رو هم براش بزارید تا بخوره و طبق میلی که به غذاها داره میتونید بفهمید کدوم رو بیشتر دوست داره,پیشنهاد میکنم غذاهای چرب و گرم مثل تخمه یا دانه های چرب رو از زنجیره غذاییش حذف کنید یا تا حد امکان کمش کنید و با میوه و سبزیجات تازه چایگزینش کنید.
    به نظر من کاکادو های تاج زرد بر خلاف جثشون اشتهای خیلی کمی دارند و غذا زیاد نمیخورند که من تو چندین مورد کاکادو این موضوع رو دیدم و همشون بلا استثنا میلی کم غذا بودند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    طوطی شما اهلیه فقط به زمان نیاز داره تا بیاد روی دست,کاکادو ها جزو طوطی هایی هستند که خیلی زود با صاحبشون رفیق و وابسته میشن,اعتمادش رو جبل کنید و تا اون زمان تاپیکهای مربوطه رو بخونید و روش آموزش روی دست آوردن طوطی رو یاد بگیرید و طبق همون روش ها اقدام کنید
    انواع میوه ها و سبزیجات مجاز رو هم براش بزارید تا بخوره و طبق میلی که به غذاها داره میتونید بفهمید کدوم رو بیشتر دوست داره,پیشنهاد میکنم غذاهای چرب و گرم مثل تخمه یا دانه های چرب رو از زنجیره غذاییش حذف کنید یا تا حد امکان کمش کنید و با میوه و سبزیجات تازه چایگزینش کنید.
    به نظر من کاکادو های تاج زرد بر خلاف جثشون اشتهای خیلی کمی دارند و غذا زیاد نمیخورند که من تو چندین مورد کاکادو این موضوع رو دیدم و همشون بلا استثنا میلی کم غذا بودند
    نه طوطیم وقتی خریدم ی طوطی وحشی کامل بود .فروشگاهی که من خریدمش فقط طوطی های وحشی میفروشه به این منظور تقریبا شناخنه شده هست . اوایل خیلی گاز میگرفت چند جای دستمو قشنگ کنده
    برای غذاشم تمام مغز خوراکی ها براش گذاشتم اینم فقط تخمه آفتاب گردون و گردو میخوره . چندبارم به نوک انگشتم عسل زدم که دوست نداشت ی بارم سیب گذاشتم که اصلا نگاهشم نکرد.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نه طوطیم وقتی خریدم ی طوطی وحشی کامل بود .فروشگاهی که من خریدمش فقط طوطی های وحشی میفروشه به این منظور تقریبا شناخنه شده هست . اوایل خیلی گاز میگرفت چند جای دستمو قشنگ کنده
    برای غذاشم تمام مغز خوراکی ها براش گذاشتم اینم فقط تخمه آفتاب گردون و گردو میخوره . چندبارم به نوک انگشتم عسل زدم که دوست نداشت ی بارم سیب گذاشتم که اصلا نگاهشم نکرد.
    دوت عزیز مغزها معمولا چرب هستند و زیاد توصیه نمیشه,تو تاپیگ غذاهای مجاز انواع میوه و سبزیجات رو که بهتره به طوطی بدید نام بردیم,اونها رو جایگزین مغزهاکنید بهتره
    سیبو هویچ و فلفل دلمه ای و کلمبروکلی و پرتغال و انگورو به و انار و انواع حبوبات آب پز یا خیسانده شده و ... جزو این غذاها هستند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو-کاکاتیل-ملنگو
    شماره عضویت
    18848
    سلام
    من چند روزی هست ی کاکادو خریدم که کامل رام .شبا خیلی اذیت میکنه تا چراغ خاموش میکنم جیغ میزنه روشنم میزارم جیغ میزنه روش میپوشونم که دیگه بدتر تا داخل قفس میزارمش شروع میکنه جیغ جیغ کردن تنها هم که باشه پشت سر هم جیغ میزنه .خیلی زیاد کاغذ میجو غذا هم که براش میزارم بیشتر از اینکه بخوره اونا خورد میکنه وقتی هم که نوازشش میکردم یهو وسطش دستم گاز میگرفت اصلا ازم نمیترسید تا زه بعضی اوقاتم سمتم حمله میکرد ولی از وقتی بردمش دامپزشکی مثل قبل نیست ازم میترسه اصلا طوطی ترسویی هم نیست فقط از منم میترسه اسباب بازی هم که براش میزارم تقریبا بازی نمیکنه باهاشون اسباب بازیاشم هی تغییر میدم شاید نظرش جلب کنه ولی فایده نداره به جای اونا در کمد و صندلی و چوب زیرش میجوه
    الان من دقیقا مقابل این رفتاراش باید چیکار کنم ؟

طوطیم دامپزشکی بردم بهم گفت کم خونی داره اینم ناحیه سر و گردنش زیاد میخارونه امکان داره مایت داشته باشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    من چند روزی هست ی کاکادو خریدم که کامل رام .شبا خیلی اذیت میکنه تا چراغ خاموش میکنم جیغ میزنه روشنم میزارم جیغ میزنه روش میپوشونم که دیگه بدتر تا داخل قفس میزارمش شروع میکنه جیغ جیغ کردن تنها هم که باشه پشت سر هم جیغ میزنه .خیلی زیاد کاغذ میجو غذا هم که براش میزارم بیشتر از اینکه بخوره اونا خورد میکنه وقتی هم که نوازشش میکردم یهو وسطش دستم گاز میگرفت اصلا ازم نمیترسید تا زه بعضی اوقاتم سمتم حمله میکرد ولی از وقتی بردمش دامپزشکی مثل قبل نیست ازم میترسه اصلا طوطی ترسویی هم نیست فقط از منم میترسه اسباب بازی هم که براش میزارم تقریبا بازی نمیکنه باهاشون اسباب بازیاشم هی تغییر میدم شاید نظرش جلب کنه ولی فایده نداره به جای اونا در کمد و صندلی و چوب زیرش میجوه
    الان من دقیقا مقابل این رفتاراش باید چیکار کنم ؟

طوطیم دامپزشکی بردم بهم گفت کم خونی داره اینم ناحیه سر و گردنش زیاد میخارونه امکان داره مایت داشته باشه ؟
    سلام ، عزيزم ، طوطي تازه وارد ، حكم شيشه رو داره ،بايد با احتياط باهاش رفتار كرد هر چند رام باشه .. تو اين وضعيت كه هنوز در جمع جا نيوفتاده ، جايگاهشو نميشناسم و سر درگمه برديد دامپزشكي؟!' جايي كه رام ترين حيوانات هم گاهي عصبي ميشن .

طوطي شما بشدت ترسيده و تمامي رفتارها ، جيغ كشيدن ها و حالت تهاجمي كه داره بخاطر استرسيه كه در كلينيك دچارش شده. مگه اونجا رفتار بدي باهاش داشتن ؟ يا بي ملاحظه معاينه شده؟ خون گرفتن؟

ظاهرا نميخواد كوتاه بياد و با شما ارتباط برقرار كنه ، پس نميشه پيشنهاد داد كه روابط دوستانه تري باهاش داشته باشيد چون ميبنيد كه حضور شما ازارش ميده . نميگم ازش دوري كنيد ولي كمتر توي ديدش باشيد. محبت و رسيدگي سرجاي خودش ولي إصرار و استمرار نداشته باشيد تا گذر زمان ارامشو بهش برگردونه . فقط داره اعتراضشو فرياد ميزنه .

غير از ترسي كه دچارش شده ، كمخوني حالت عصبي و استرس رو تشديد ميكنه . دارو تجويز نكردن ؟ وجود مايتها هم همينطور كه علايمي غير از خارش مداوم لازمه . مثل كلافه شدن و بي قراري ، ريزش پرها ، گاهي زخمهاي پوستي بخاطر خارش زياد ، وجود ذرات كوچك ِ مشكي ، قهوه اي ... روي پوست يا پرها .

ضمنا گونه اي از اونها موجب كمخوني ميشه ( مايت قرمز ) كه بايد بررسي كنن علت كمخوني اين بچه چي هست؟

صفحه 43 از 46 نخستنخست ... 2425262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)