صفحه 21 از 46 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 457
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    امروز یه مقدار ناراحتم...

- تو قفسش گاهی پرهای کرکی و پنبه ای ریز میدیدم که خب میگفتم احتمالاً برای پر آرایی هست و مشکلی نداره، ولی امروز تو قفسش یه پر بلند، سالم و با انتهای خونی دیدم.. .. خیلی ترسیدم ولی کاری با پرهاش ندیدم داشته باشه...
    چیزی که فهمیدم اینه که بدنش میخواره کثل اینکه، دوست داره بدنش رو بخارونه با چیزی ( ولی با پرهاش ور نمیره )... ولی مثلاً کافیه بهش یه چیز بلند بدم؛ برمیداره، سعی میکنه، پشتش رو بخارونه باهاش..

- کلاً هم خیلی استرسش زیاد شده، حتی برای آب و غذام که میرم سمتش سریع میپره یه گوشه و شروع به لرزیدن میکنه...

- صدا هم که ماشالا هیچی... نهایتاً شاید یه جیغ خیلی کوچیک و آروم اون هم یکبار در روز بزنه که من رو این زیاد بی صدا بودنش میترسونه یکم...

------
    اگر کامنتی دارین، بدین ممنون میشم...

(فکر کنم اون پر مال دمش هست، چون دمش داشت رشد میکرد )...
    سلام .اگه میشه عکس پری که افتاده رو بذارید

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    این هم از عکس سپیده جان...
    اصولاً آروم هستا و کاری به کار چیزی نداره خیلی مگر یه تیکه چوب پیدا کنه که خردش کنه...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    این هم از عکس سپیده جان...
    اصولاً آروم هستا و کاری به کار چیزی نداره خیلی مگر یه تیکه چوب پیدا کنه که خردش کنه...
    نظر من اینه که شاید چیزی باعث ترس ناگهانیش شده و توی قفس از ترس جابجا شده و یکی از پرهای دم شکسته و ترس الانشم به همون خاطر هست.تا نظر دوستای دیگه چی باشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نظر من اینه که شاید چیزی باعث ترس ناگهانیش شده و توی قفس از ترس جابجا شده و یکی از پرهای دم شکسته و ترس الانشم به همون خاطر هست.تا نظر دوستای دیگه چی باشه.
    مرسی دوست عزیز....
    آرومم کردی....
    میپره کف قفس وقتی میترسه، برای همین ممکنه به میله های کف گرفته باشه و شکسته باشه....

در ضمن من این رو هم بگم...
    دوستم دامپزشک هست و کارش هم خیلییی عالیه ولی متاسفانه راجع به پرندگان تخصصی کار نمیکنه...
    به اون که گفتم، میگفت نگران نباش، اگر پر کن میشد، از سینه شروع میکرد و نه از دم و یا بال...

چون میدیدم که گاهی هم به چرهای زیر بالش ور میرفت...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    مرسی دوست عزیز....
    آرومم کردی....
    میپره کف قفس وقتی میترسه، برای همین ممکنه به میله های کف گرفته باشه و شکسته باشه....

دوستم دامپزشک هست و کارش هم خیلییی عالیه ولی متاسفانه راجع به پرندگان تخصصی کار نمیکنه...
    به اون که گفتم، میگفت نگران نباش، اگر پر کن میشد، از سینه شروع میکرد و نه از دم و یا بال...

سلام . ربطی نداره . پرکنی می تونه از هر قسمتی از بدن طوطی شروع بشه. اما اغلب دیده شده که طوطی ها از پرهای سینه شروع می کنند. ولی همیشگی نیست. مواردی هم هست که از پشت بال ها و دم هم شروع کردن.

اما این پر فکر می کنم همون طور که arooseholandy عزیز گفتند به خاطر گیر کردن پر بین میله ها باشه.
    امیدوارم که ترسش خیلی زود برطرف بشه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی دوست عزیز....
    آرومم کردی....

منم با آقای اسکندری و خانم بهنوش موافقم.

قفس روتو چه ارتفاعی گذاشتین ؟؟ تا چه حد میتونید نزدیک قفس بشید جوری که نره کف قفس؟؟ اون حد رو پیدا کنید و غیر از مواردی که ظرف غذاشو دارید عوض میکنید جلوتر از اون حد نرید

شما قبلا گفتید که : "من در قفس رو باز نمیکنم، فقط در بخش ظرف آب و غذا رو باز میکنم که در جداگانه ( در های کوچک برای تعویض آب و غذا) داره ولی باز به همون ها هم که میخوام نزدیک بشم ومیفهمه میخوام بازشون کنم ( چون با سیم سفتشون کردم که تونه باطشون کنه و بیاد بیرون) باز هم استرس میگیره... . "

مگه تا حالا تلاشی کرده برای باز کردن در ظرف غذا یا ظرف آب ؟؟که بخواد بیاد بیرون وشما به خاطرش درش روبا سیم سفت کردین ؟

سعی کنید توا ین مدت لباس هایی نپوشید که رنگش زیاد تو چشم باشه و طوطی بترسه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    مرسی دوست عزیز....
    آرومم کردی....

این پر شکسته دوست عزیز
    در کاکاتوها و برخی گونهای دیگه مخصوصا خود کاکاتو پر کنی از روی ران شروع میشه به زیر کتف و سر کتف میرسه بعد به زیر سینه میاد
    در کاکاتو اولین نکته مقایسه پر کنار رانها هست
    دقت داشته باشید کاکاتوها مستعد نوعی بیماری کمبود ویتامین هستند که پرهای اونهارو خیلی خشک میکنه که اخر منجر به پر جوی و یا پرکنی میشه در غذاییش هم دقت زیادی بخرج بدید

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    منم با آقای اسکندری و خانم بهنوش موافقم.

قفس روتو چه ارتفاعی گذاشتین ؟؟ تا چه حد میتونید نزدیک قفس بشید جوری که نره کف قفس؟؟ اون حد رو پیدا کنید و غیر از مواردی که ظرف غذاشو دارید عوض میکنید جلوتر از اون حد نرید

شما قبلا گفتید که : "من در قفس رو باز نمیکنم، فقط در بخش ظرف آب و غذا رو باز میکنم که در جداگانه ( در های کوچک برای تعویض آب و غذا) داره ولی باز به همون ها هم که میخوام نزدیک بشم ومیفهمه میخوام بازشون کنم ( چون با سیم سفتشون کردم که تونه باطشون کنه و بیاد بیرون) باز هم استرس میگیره... . "

مگه تا حالا تلاشی کرده برای باز کردن در ظرف غذا یا ظرف آب ؟؟که بخواد بیاد بیرون وشما به خاطرش درش روبا سیم سفت کردین ؟

سعی کنید توا ین مدت لباس هایی نپوشید که رنگش زیاد تو چشم باشه و طوطی بترسه
    سلام...
    قفس روی یک پایه ی 90 تا 100 سانتی هست و خودش هم ارتفاعش حدود 60 - 70 سانت هست.
    کلاً حالت عادی حتی تا جلو هم برم نمیپره کف قفس، و مثلاً وقتی باهاش صحبت میکنم قشنگ روبروم با دقت گوش میکنه ( مثل جغد ) ولی کافیه احساس کنه میخوام یکی از در های آب یا غذا و یا خود قفس رو باز کنم سریع میره یا روی دیواره ها و یا کف قفس...
    در مورد سئوالتون در مورد باز کردن در های قفس که والا باید بگم عاشق این کار که در هارو باز کنه، جدیداً که ماشالا یاد گرفته سیم ها روهم باز میکنه و ظرف آبش رو میندازه بیرون و میخواد بیاد بیرون...

الان حمام خیلی راحت میاد ولی به هیچ عنوان دستی نیست و حتی جالبه که بجز به من که تاحالا نشده حتی حالت حمله هم بگیره، دست هر کس بره سمت قفس مدام نشون میده که میخواد گاز بگبره ولی اگر طرف دستش رو نزدیک کنه، گاز نمیگیره و فقط نشون میده...

از بس دوست داره بیاد بیرون تو اتاقم در قفس رو براش باز میکنم و میذارم بیاد بیرون، ولی فقط دوست داره بشینه روی قفس و بیبینه من چی کار میکنم و اصلاً خرابکاری نمیکنه...

و همچنان هیچ صدایی نداره این پرنده، و شاید هر 3 یا 4 روز یکبار اگر من نباشم یه جیغ کوچیک بزنه...

از دست هیچییییییی نمیگیره، ولی براش که سوپ درست میکنم از تو قاشق میخوره...
    غذای خام دوست نداره، و فقط غذای پخته میخوره ( البته بجز دون های مخصوصش )؛ و من هم به همین دلیل براش سوپ درست میکنم و یک روز در میون بهش سوپ میدم...
    عاشقققق استخونه، میگیره از وسط نصفش میکنه و وسط استخون ها رو میخوره...

راسسستتیییییی امروز برای اولین بار با موزیک میرقصید...
    فیلمش رو براتون آپ میکنم...
    اینم لینک فیلمش:
    http://youtu.be/ocDCiA0TImU

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام...
    قفس روی یک پایه ی 90 تا 100 سانتی هست و خودش هم ارتفاعش حدود 60 - 70 سانت هست.
    کلاً حالت عادی حتی تا جلو هم برم نمیپره کف قفس، و مثلاً وقتی باهاش صحبت میکنم قشنگ روبروم با دقت گوش میکنه ( مثل جغد ) ولی کافیه احساس کنه میخوام یکی از در های آب یا غذا و یا خود قفس رو باز کنم سریع میره یا روی دیواره ها و یا کف قفس...
    در مورد سئوالتون در مورد باز کردن در های قفس که والا باید بگم عاشق این کار که در هارو باز کنه، جدیداً که ماشالا یاد گرفته سیم ها روهم باز میکنه و ظرف آبش رو میندازه بیرون و میخواد بیاد بیرون...

الان حمام خیلی راحت میاد ولی به هیچ عنوان دستی نیست و حتی جالبه که بجز به من که تاحالا نشده حتی حالت حمله هم بگیره، دست هر کس بره سمت قفس مدام نشون میده که میخواد گاز بگبره ولی اگر طرف دستش رو نزدیک کنه، گاز نمیگیره و فقط نشون میده...

از بس دوست داره بیاد بیرون تو اتاقم در قفس رو براش باز میکنم و میذارم بیاد بیرون، ولی فقط دوست داره بشینه روی قفس و بیبینه من چی کار میکنم و اصلاً خرابکاری نمیکنه...

و همچنان هیچ صدایی نداره این پرنده، و شاید هر 3 یا 4 روز یکبار اگر من نباشم یه جیغ کوچیک بزنه...

از دست هیچییییییی نمیگیره، ولی براش که سوپ درست میکنم از تو قاشق میخوره...
    غذای خام دوست نداره، و فقط غذای پخته میخوره ( البته بجز دون های مخصوصش )؛ و من هم به همین دلیل براش سوپ درست میکنم و یک روز در میون بهش سوپ میدم...
    عاشقققق استخونه، میگیره از وسط نصفش میکنه و وسط استخون ها رو میخوره...

راسسستتیییییی امروز برای اولین بار با موزیک میرقصید...
    فیلمش رو براتون آپ میکنم...
    اینم لینک فیلمش:
    http://youtu.be/ocDCiA0TImU
    سلام. سوال من واسه 3 هفته پیشه . با توضیحات شما انگار ترسش کمتر شده .

سعی کنید غذایی که خیلی دوست داره رو با دست بهش بدین . اینکار برای مراحل رام شدن لازمه

به کسی هم اجازه ندین دست ببره سمتش . تا وقتی که به یکی از اعضای خونه اعتماد نکرده ، اجازه ندین کسی با اینکار استرسش رو زیاد کنه

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    دوستان سلام...
    سال نو همه مبارک باشه، و امیدوارم سال بسار خوبی داشته باشین و پر از شادی و سلامتی...
    چند نکته هست که میخواستم در میون بذارم باهاتون...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1- دمش درست شد و خدارو شکر کامل درومده...

2- همچنان ترسو و فراری از دست هست و کاملاً بی صدا مگر 2 یا 3 روز یکبار یه جیغ بزنه که البته صداش نه مثل جیغ کاسکو نخراشیده هست و نه خیلی بلند و آزار دهنده، بلکه خیلی صدای صافی داره...

3- الان نزدیک به دو ماه شده که گرفتمش، تمام نکاتی که دوستان گفتند رو رعایت کردم، کلی مطالعه کردم راجع بهش و تمام اون مطالب رو سعی کردم که پیاده سازی کنم ولی به هیچ صراطی مستقیم نیست و من دیگه نمیدونم باید چه کنم...

4-تصمیم دارم فردا ببرمش بازار آزادگان که یا تعویضش کنم و یا بفروشمش...

پول نمیخوام بدم سر برای گرفتن چیزی، فقط ترجیح میدم یک پرنده ی بدون استرس و تقریباً اهلی شده بگیرم، مثل شاه طوطی و یا آمازون ( که صد البته دلم پیش کاکادو ها هست ولی نمیتونم یک میلیون بذارم روی پول این و یک سولفور کرست بگیرم )...

من این کاکادو رو به قیمت 1 میلیون و 400 خریدم؛ امیدوارم خیلی ضرر نکنم سر تعویضش...
    از دوستان اگر کسی حرفی، سخنی و یا نظری دارن بگن...

صفحه 21 از 46 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)