صفحه 2 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 457
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام. چقدر خوب شد که این نکته رو گفتید. چون کاکاتوی من به محض گرسنه شدن هم جیغ می زنه . من دارم کم کم غذاش رو تغییر می دم. و تخمه رو دارم کاملا قطع می کنم . اما در این مورد خیلی عصبی می شه . پر کن هم که هست دیگه سخت تر می شه . اما الان از روز شنبه تا به امروز اصلا پر کنی نداشته . جیغ های ممتدش هم کم شده .
    یه سوال که دارم این هست که نمی دونم چطوری غذاش رو تغییر بدم . به بعضی چیزا اصلا علاقه ای نشون نمی ده .
    و سوال بعدی این هست که شب ها گاهی بیدار می شه و تو قفس این طرف و اون طرف می ره . نمی دونم چرا ؟؟!!!
    سلام
    بهنوش جان برای اینکه غذاش را تغیییر بدی دوتا ظرف غذا براش بذار حتما این کار را بکن این کار را برای انواع طوطی هایی که داشتم انجام دادم و تا به حال نشده که جواب نگیرم
    توی یکیش یک قاشق غذا خوری تخمه همراه با غلات مثلا گندم پوست دار، ذرت خشک ، جو پوست دار، ( گندم و جو پوست دار را عطاری ها دارند نداشتند بدون پوست بذار) و غیره بذار و توی ظرف خشکش حبوبات خیس کرده در بین حبوبات دوتا هست که مزه شیرینی دارند و من دیدم که بیشتر طوطی ها ازش استقبال می کنند یکیش لوبیا چشم بلبلی است و یکی دیگه اش ماش ...
    البته سایر مواد مانند میوه ها و سبزیجات مانند ذرت خام، هویج و غیره را هم می تونی به حبوبات اضافه کنی
    اولش تخمه را تمام می کنه اما بعد مطمئن باش میره سراغ مزه کردن سایر غذاهایی که گذاشتی باید خیلی صبور باشی حتی شده یک ماه هر روز مواد غذایی تازه را براش بذاری چون طوطی شما پرکن است و استرس نباید بهش وارد بشه وقتی تخمه را توی ظرفش ببینه احساس امنیت می کنه باید تخمه را کم کنی نمی تونی یک دفعه قطعش کنی ( می دونی که نبود مواد غذایی یکی از مهمترین اشتغالات فکری طوطی های قفسی است چون غذا خوردن فقط غذا خوردن نیست بلکه سرگرمی هم هست ) با گذاشتن خوراکی های مختلف بهش حق انتخاب میدی در ضمن می تونی بفهمی که چه خوراکی ها را بیشتر دوست داره
    را دیگه اش نخ سبزیجات است محال ممکنه که طوطی نخ سبزیجات را دوست نداشته باشه .. اوایل که طوطی را آورده بودی نمی تونستم بهت بگم که ازش استفاده کنی چون با محیط آشنا نبود و ممکن بود از نخ سبزیجات بترسه ولی الان می تونی براش بذار اگر دیدی می ترسه اول از بیرون قفس براش بذار بعد از داخل .... مطمئنم که جواب میگیری
    این هم لینک اش که توضیح داده شده چه طوری نخ سبزیجات درست کنی البته فکر کنم قبلا دیدیش

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7021

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    بهنوش جان برای اینکه غذاش را تغیییر بدی دوتا ظرف غذا براش بذار حتما این کار را بکن این کار را برای انواع طوطی هایی که داشتم انجام دادم و تا به حال نشده که جواب نگیرم
    توی یکیش یک قاشق غذا خوری تخمه همراه با غلات مثلا گندم پوست دار، ذرت خشک ، جو پوست دار، ( گندم و جو پوست دار را عطاری ها دارند نداشتند بدون پوست بذار) و غیره بذار و توی ظرف خشکش حبوبات خیس کرده در بین حبوبات دوتا هست که مزه شیرینی دارند و من دیدم که بیشتر طوطی ها ازش استقبال می کنند یکیش لوبیا چشم بلبلی است و یکی دیگه اش ماش ...
    البته سایر مواد مانند میوه ها و سبزیجات مانند ذرت خام، هویج و غیره را هم می تونی به حبوبات اضافه کنی
    اولش تخمه را تمام می کنه اما بعد مطمئن باش میره سراغ مزه کردن سایر غذاهایی که گذاشتی باید خیلی صبور باشی حتی شده یک ماه هر روز مواد غذایی تازه را براش بذاری چون طوطی شما پرکن است و استرس نباید بهش وارد بشه وقتی تخمه را توی ظرفش ببینه احساس امنیت می کنه باید تخمه را کم کنی نمی تونی یک دفعه قطعش کنی ( می دونی که نبود مواد غذایی یکی از مهمترین اشتغالات فکری طوطی های قفسی است چون غذا خوردن فقط غذا خوردن نیست بلکه سرگرمی هم هست ) با گذاشتن خوراکی های مختلف بهش حق انتخاب میدی در ضمن می تونی بفهمی که چه خوراکی ها را بیشتر دوست داره
    را دیگه اش نخ سبزیجات است محال ممکنه که طوطی نخ سبزیجات را دوست نداشته باشه .. اوایل که طوطی را آورده بودی نمی تونستم بهت بگم که ازش استفاده کنی چون با محیط آشنا نبود و ممکن بود از نخ سبزیجات بترسه ولی الان می تونی براش بذار اگر دیدی می ترسه اول از بیرون قفس براش بذار بعد از داخل .... مطمئنم که جواب میگیری
    این هم لینک اش که توضیح داده شده چه طوری نخ سبزیجات درست کنی البته فکر کنم قبلا دیدیش

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7021

چشم. حتما ظرف غذا رو دو تایی می کنم.
    در مورد نخ هم خیلی مفید بود. چون با همین نخ بود که به خوردن هویج و سیب رو آورده. اما چیزی که جالب هست اینکه بعضی چیزا رو اصلا دوست نداره مثلا موز .
    حبوبات رو هم فقط مزه مزه کرده . اونم فقط لوبیا چشم بلبلی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام دوستان . کسی می دونه چطور می شه جلوی شیطنت های کاکاتو رو برای خراب کردن وسایل رو گرفت ؟؟؟
    راستی من موفق شدم جیره ی کاکاتو رو کامل عوض کنم . بدون این که عصبی بشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام دوستان . کسی می دونه چطور می شه جلوی شیطنت های کاکاتو رو برای خراب کردن وسایل رو گرفت ؟؟؟
    تبریک میگم برای عوض کردن جیره غذایی:smile (136):

راستی کاکادوها پرنده های پر انرژی هستند و برای خالی کردن انرژیشون ممکنه راههای مختلفی داشته باشن یکی بال بال میزنه یکی جیغ میزنه یکی مثل اره برقی تو خونه هرچی گیرش میاد اره میکنه.
    میدونی بنظر من پرنده ای که هنرش بیشتر به حرکات نمایشی منجر میشه و نه به حرف زدن به نسبت انرژی تخلیه کردنش هم به روش حرکات و جنبوجوش هستش تا حرف زدن ، خود حرف زدن خیلی انرژی میگیره از این رو من فکر میکنم خاکستر ی ها به این دلیل تحرک کمتری دارن.
    خوب حالا برای این که بتونی جلوی شیطنتهای کاکادو رو بگیری بنظر من فکر کنم باید بیشتر باهاش ارتباط برقرار کنی مثلا مرتب نوازشش کنی بالا و پایینش کنی و یا یکاری کنی بیرون قفس راه بره. و در نهایت یه اسباب بازی که دوست داره رو بدی بهش عقدشرو روش خالی کنه البته نذار اسباب بازی ها خیلی تکراری بشه.
    خلاصه باید بگردی ببینی چطور میتونی انرژیشو خالی کنی..........:smile (222):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزیز خصلت کاکاتوها تخریبه . شما برای اینکه کمتر به وسایلتون آسیبی بزنه باید براش شرایطی فراهم کنید که وقتش و انرژیش صرف کار دیگه بشه ،

برای اینکار بهترین راه اینه که وسایل جویدنی زیاد در اختیارش بذارید . و اگر شرایطش طوری هست که اسباب بازی بتونید براش بزارید ، اسباب بازیهایی که هم وقت و هم انرژی میگیره مثل تاب براش بزارید ....

درباره جیره غذایی هم واقعا کارتون عالی بود ، خسته نباشید

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    چشم. حتما ظرف غذا رو دو تایی می کنم.
    در مورد نخ هم خیلی مفید بود. چون با همین نخ بود که به خوردن هویج و سیب رو آورده. اما چیزی که جالب هست اینکه بعضی چیزا رو اصلا دوست نداره مثلا موز .
    حبوبات رو هم فقط مزه مزه کرده . اونم فقط لوبیا چشم بلبلی
    سلام
    خبر خوبی بود ... در مورد خوراکی کاملا حق با شما است بیشتر طوطی ها سلیقه خاص خودشون را در غذا خوردن دارند و ممکن است از برخی طعمها خوششون نیاد
    در مورد حبوبات باید صبر بیشتری به خرج بدهی باید هر روز براش بذاری حتی ا گر شده یکماه یا دوماه
    در مورد سبزیجات می تونی سبزیجاتی مانند جعفری را ساتوری کنی با تخمه اش مخلوط کنی بالاخره مزه اش میره زیر زبونش
    تمام خوراکی ها را براش به نخ آویزان کن مثل هویج، بروکلی و فلفل دلمه ای قرمز و نارنجی و زرد ... طوطی ها کاملا مجذوب چیزهای رنگی میشوند

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    توضیحات دوستان کاملا درست بود ( البته کاکاتوی شما چون کمی عصبی است و پرکن ...فعلا از نوازش کردن صرف نظر کن )
    دوتا نکته در سایتها در مورد کاکاتوها می نویسند و همیشه به کسی که میخواهد ازشون نگهداری کنه تذکر می دهند : اول اینکه کاکاتوها گرد طوطی شون بیشتر ا ز سایر طوطی هاست و مورد دوم هم خرابکاری شون هست مثل اره هر چیزی را می جوند خب این جز طبیعتشون هست هیچ راهی هم نداره جز اینکه بنا به گفته دوستان براش جویدنی فراهم کنی :smile (249):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    توضیحات دوستان کاملا درست بود ( البته کاکاتوی شما چون کمی عصبی است و پرکن ...فعلا از نوازش کردن صرف نظر کن )
    دوتا نکته در سایتها در مورد کاکاتوها می نویسند و همیشه به کسی که میخواهد ازشون نگهداری کنه تذکر می دهند : اول اینکه کاکاتوها گرد طوطی شون بیشتر ا ز سایر طوطی هاست و مورد دوم هم خرابکاری شون هست مثل اره هر چیزی را می جوند خب این جز طبیعتشون هست هیچ راهی هم نداره جز اینکه بنا به گفته دوستان براش جویدنی فراهم کنی :smile (249):

سلام . خوبین ؟؟ راستش من اسباب بازی رو فراهم می کنم . اما دقیقا گیر داده به تخت من. از تخت من خیلی خوشش میاد . نمی دونم چرا ؟؟؟ شاید به خاطر رنگش باشه.
    در مورد غذاش هم الان مطمئن شدم که موز رو اصلا دوست نداره . چون پودر کف دریا با طعم موز گرفتم براش . خیلی بدش اومد.
    می شه به طوطی خرما داد ؟؟ اگر می شه براشون مفید هست یا نه ؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز خصلت کاکاتوها تخریبه . شما برای اینکه کمتر به وسایلتون آسیبی بزنه باید براش شرایطی فراهم کنید که وقتش و انرژیش صرف کار دیگه بشه ،

برای اینکار بهترین راه اینه که وسایل جویدنی زیاد در اختیارش بذارید . و اگر شرایطش طوری هست که اسباب بازی بتونید براش بزارید ، اسباب بازیهایی که هم وقت و هم انرژی میگیره مثل تاب براش بزارید ....

درباره جیره غذایی هم واقعا کارتون عالی بود ، خسته نباشید

موفق باشید
    داداش دقیق اشاره کردین منم با اسباب بازی تونستم جلوی خسارت طوطی مو بگیرم.تازه جوجه هستو شی تون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

سلام . خوبین ؟؟ راستش من اسباب بازی رو فراهم می کنم . اما دقیقا گیر داده به تخت من. از تخت من خیلی خوشش میاد . نمی دونم چرا ؟؟؟ شاید به خاطر رنگش باشه.
    در مورد غذاش هم الان مطمئن شدم که موز رو اصلا دوست نداره . چون پودر کف دریا با طعم موز گرفتم براش . خیلی بدش اومد.
    می شه به طوطی خرما داد ؟؟ اگر می شه براشون مفید هست یا نه ؟؟؟
    سلام
    خب کاریش نمیشه کرد دیگه تخت را دوست داره بچه ... به هر حال طوطی ها برای خودشون شخصیت دارن و این شخصیت هم برای خودش سلیقه داره ....
    امادر مورد خرما : خرما خیلی هم برای طوطی خوبه چون مواد معدنی و ویتامین های زیادی داره فقط مشکل اش اینه که خیلی شیرین است البته از عسل شیرین تر نیست که بعضی ها به طوطی هاشون میدهند :smile (248):
    اگر از خوراکی ها ی شیرین زیادی در طول هفته استفاده نمی کنی ( منظورم میوه های شیرین هست ها) می تونی هفته ای دو تا سه عدد خرما ( از این خرما کم رنگه ها که کمی سفت هستندو شیرینی شون هم کمتر از سایر خرما هاست ) بهش بدهی
    من کاکاتو نداشتم اما شاه طوطیم عاشق خرما بود یک خرما می خورد و ساعت ها با هسته اش بازی میکرد گاهی اوقات تمام طول روز با هسته اش سرگرم بود ... این ژآردین ام خرما خیلی دوست داره من هفته ای یکدونه بهش میدم ( آخه بچه ام هیکلش یک چهارم کاکاتوی شما است)

صفحه 2 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)