صفحه 19 از 46 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 457
    کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    طوطی شما فکر کنم کاملا اهلی باشه . هیچ طوطی وحشی رو ندیدم که از قفس بیاد بیرون و برگرده تو قفسش . معمولا همه جا می رن جز داخل قفس . اما شما دوباره از همین امروز اجاره بدید 10 روز بگذره . استرسش طبیعی هستش . بهش زمان بدید آروم می شه . فقط باید اعتمادش رو جلب کنید. اونم با زمان دادن بهش
    یه عکس خوب از پرهاش و دمش هم قرار می دید ؟ من دمش رو نمی تونم تو عکس تشخیص بدم . احساس می کنم پرهای دمش یا خیلی کوتاه هستش یا اصلا نداره !!!
    پرهاش رو با دقت نگاه کنید ببینید آیا نصفه هستند یا کامل اند ؟
    بهترین نوع حبوبات ، حبوبات خیس خورده و جوانه زده هستش. فقط حبوبات خیس خورده رو با چیز های خشک یه جا قرار ندید . رطوبتش باعث خراب شدن بقیه چیز ها می شه . بعد از 2 تا 3 ساعت هم که خورد حبوبات رو بردارید کامل بریزید دور .
    ممنونم بهنوش جان...
    خیلی ترسیده بودم، چون چندین جا دیدم تاکید کرده پخته بدین بهشون...
    تا حدی اهلی هست... ( ولی خیلی استرس داره، من سعی مسکنم مدام باهاش آروم صحبت کنم تا آرامش بگیره، براشم موزیک میذارم مدام تا آرم بشه و یا حوصلش سر نره.... )
    دمش خیلی کوتاهه، نمیدونم چرا، ولی امیدوارم در بیاد به زودی....
    پرهای بدنش خیلی خوب و صاف هستن...
    الان عکی میگیرم و میذارم...
    بازم ممنونمممم.....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    صبح پاشدم؛ درهای مربوط به آب و غذا رو باز کردم ظروف رو برداشتم رفتم بیرون اتاق تا براش ظروف رو بشورم و تمیز کنم و بیارم براش، اومدم دیدم آقا رفته نشسته روی قفس...
    پدر سوخته انگار نه انگار که 3 دقیقه نشده بود که رفته بودم بیرون...
    حالا از یه طرف ترسیده بود و میخواست بره تو، از یه طرفم در بسته شده بود...
    خلاصه پرید رفت زیر تختم و من در رو براش باز کزدم و رفتم اون طرف و دوید و رفت تو قفسش...

ولی از اون موقع خیلی استرس داره، هرچی دیروز خوب بود و داشت باهام خوب ارتباط برقرار میکرد امروز از استرسش میره سر ظرف غذا و هی داخلش رو نگاه میکنه ولی نمیخوره هیچی...
    هی هم بهم میفهمونه که گرسنمه و من نمیخوام بهش تخمه بدم...
    باید کم کم عادت کنه به نخود و لوبیای خیس خورده که دیدم دیروز با چه اشتهایی میخورد...

البته براش یک تکه سیب کوچک هم گذاشتم که حق انتخاب داشته باشه...
    سلام به توضیحات خانم بهنوش اضافه کنم که برای دادن غذا اینقدر سخت نگیر مخصوصا الان که تازه وارد محیط جدید شده . غذاهای جدید باید کم کم بهش معرفی بشه و تخمه هم کم کم باید از غذاییش حذف بشه..

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    این هم چند تا عکس...
    البته امروز پرها بهم ریخته هست یکم...

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    فعلا برای تغییر غذاش زود هست

با غذاهایی که قبلا میخورده تغذیه ش کنید تا زمانی که با محیط آشنا بشه و ترسش بریزه

در کنار غذاهای قبلیش روزانه غذاهای جدید رو هم بگذارید تا به مرور بهشون عادت کنه و بعد از اون کم کم میزان تخمه رو کم کنید تا جایی که روزانه یک مشت بیشتر نشه

پرهای دمش از اول اینجوری بودن؟ پر قیچی شده توی قفسش که ندیدید؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    همه چي
    شماره عضویت
    5239
    ممنونم بهنوش جان...
    خیلی ترسیده بودم، چون چندین جا دیدم تاکید کرده پخته بدین بهشون...
    تا حدی اهلی هست... ( ولی خیلی استرس داره، من سعی مسکنم مدام باهاش آروم صحبت کنم تا آرامش بگیره، براشم موزیک میذارم مدام تا آرم بشه و یا حوصلش سر نره.... )
    دمش خیلی کوتاهه، نمیدونم چرا، ولی امیدوارم در بیاد به زودی....
    پرهای بدنش خیلی خوب و صاف هستن...
    الان عکی میگیرم و میذارم...
    بازم ممنونمممم.....
    دوست عزيز ببخشيد فضولي مي كنم ، موزيك در مورد طوطي ها فقط اعصابشون رو به هم ميريزه ...
    بهترين راه براي آروم كردن طوطي ، مخصوصا طوطي هاي با هوشي مثل كاكاتوها همون آروم صحبت كردن هست كه فرمودين ...
    اگه احساس كردين استرسش كم نشده ، يك دوره آنتي استرس ( ترجيحا تابرنيل ) بهش بدين ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نیازی نیست از الان بهش آنتی استرس داده بشه . تازه وارد خونه جدید شده و افراد جدیدی رو دیده . همه ی حیوانات این طور هستن. به نظر من تا زمانی که آدم مجبور نباشه نباید از چنین چیزهایی استفاده کنه .
    فعلا تا 10 روز بهش اگر فرصت بدن طوطی خودش رو پیدا می کنه . چون به هر حال معلومه که با انسان ها آشنایی داره .
    موسیقی هم اگر ریتم ملایم اما نه غمناک و بدون کلام باشه و صدای کمی هم داشته باشه زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه. خیلی از طوطی ها مخصوصا کاکادو ها همراه موزیک حرکات آکروباتیک رو هم انجام می دن . فقط صدا نباید ناهنجار باشه و صداهای ضربی و ریتم تندی نباید داشته باشه . تو همه ی خونه ها هم معمولا صدای موزیک یا از طریق تلویزیون یا رادیو یا غیره میاد باید کم کم با صدای خیلی کم بهشون عادت کنه .

..................................................

تا حالا شده که خیلی بیش از اندازه پر آرایی کنه ؟ یا مثلا روی یکی از پرها تمرکز کنه و تو منقارش باهاش بازی کنه ؟
    سعی کنید در حالی که تو این 10 روز باهاش کاری ندارید جز موقع آب و غذا ، از دور به رفتارش توجه کنید و تمام کارهایی رو که انجام می ده رو زیر نظر بگیرید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    همه چي
    شماره عضویت
    5239
    عذر مي خوام ، اصلا متوجه نشدم تازه وارد خونه شده ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    خب ببخشید که دیر دارم جواب میدم...
    رفته بودم براش خرید یکم ( چغندر، شلغم، بروکلی، فلفل دلمهای زرد، قرمز و سبز، و کدو سبز + کمی تخمه کدو و تخمه آفتابگردان خریدم و براش با اون سبزیجات یک نخ سبزیجات درست کردم و گذاشتم....)

نفیسه جان، دمش از اول همینطور بود.. و خودم هم متعجبم که چرا اینقدر کوچک هست... ( البته یک مغازه ی دیگه هم اونجا 3تا کاکادو داشت که میگفت همشون بین 8 تا 12 ماهن، و جالب بود اون 3تا هم دمهاشون همینطور بود.)

در مورد استرس فکر کنم بهتر همینه که یه مدت با فضا آشنا بشه...
    بهنوش جان اتفاقاً این قضیه ی از دور زیر نظر قرار دادن رو که میگی حواسم بوده خودم ولی خیلی باهوش هست و سریعاً میفهمه که دارم نگاهش میکنم و ساکت میشینه، ولی وقتایی که نمیبینمش صداش میاد که یک کارایی میکنه...

پس غذاییش رو کم کم عوض میکنم...

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    راستی بهنوش جان در مورد پر کنی که پرسیده بودی...
    نه، اصلاً گاهی با بعضی پرهاش ور میره یکم ولی اصلاً به هیچ کدوم گیر نداده تا حالا...
    راستش از ترس اینکه پر کن نشه تا میبینم میخواد سرش رو به پرهاش گرم کنه صداش میکنم و یک پسته، بادام و یا پیزی براش میندازم تا پرها رو رها کنه.. ( البته شاید یک با دو بار در روز بشه این قضیه)...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خب ببخشید که دیر دارم جواب میدم...
    رفته بودم براش خرید یکم ( چغندر، شلغم، بروکلی، فلفل دلمهای زرد، قرمز و سبز، و کدو سبز + کمی تخمه کدو و تخمه آفتابگردان خریدم و براش با اون سبزیجات یک نخ سبزیجات درست کردم و گذاشتم....)

نفیسه جان، دمش از اول همینطور بود.. و خودم هم متعجبم که چرا اینقدر کوچک هست... ( البته یک مغازه ی دیگه هم اونجا 3تا کاکادو داشت که میگفت همشون بین 8 تا 12 ماهن، و جالب بود اون 3تا هم دمهاشون همینطور بود.)

در مورد استرس فکر کنم بهتر همینه که یه مدت با فضا آشنا بشه...
    بهنوش جان اتفاقاً این قضیه ی از دور زیر نظر قرار دادن رو که میگی حواسم بوده خودم ولی خیلی باهوش هست و سریعاً میفهمه که دارم نگاهش میکنم و ساکت میشینه، ولی وقتایی که نمیبینمش صداش میاد که یک کارایی میکنه...

پس غذاییش رو کم کم عوض میکنم...
    پرهای دم جای نگرانی نداره و به زودی به اندازه ی عادی میرسن بخصوص که با نزدیک شدن به بهار پرریزی و رشد پرها به نسبت خیلی افزایش پیدا میکنه.به نظر من هم پرنده ی شما استرسی نداره و فقط باید به فضای جدید عادت کنه و با جابجاییش کنار بیاد و نیازی به امتحان روش های مختلف برای از بین بردن استرس نداره.کاکادو ها خیلی به جلب توجه علاقه دارن و از هوش بالایی هم برخوردارن که همین قضیه باعث شده تا پرنده ی شما در عین حال که هنوز به محیط جدیدش عادت نکرده سعی در جلب توجه اطراف به حضور خودش بکنه.

صفحه 19 از 46 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)