صفحه 17 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 457
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مختلف
    شماره عضویت
    10620
    نقل قول نوشته اصلی توسط Karos نمایش پست ها
    سلام دوستان
    كسى از قيمت كاكاتو كفينس سرنكي اطلاع داره؟
    سلام...

دوست عزیز ما کاکادویی به اسم کفینس نداریم اما اگه منظور شما از کفینس کاکادوی گوفین است باید بگم که جوجش بسیار کم در بازار یافت میشه و قیمت دقیقی هم نداره.

موف باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    يكي از دوستان من يه كاكادو داره كه جديداً پركن شده...
    البته به گفته خودش اونو 6-7 ساله كه دارن...
    من بهش توصيه كردم كه بيشتر بهش توجه كنن و اسباب بازي بيشتري در اختيارش بذارن و ساعت بيشتري رو كنارش باشن...
    تا 1-2 روز قبل كه تماسي باهاش داشتم گفت كه هنوز وضعيتش درست نشده و داره به كارش ادامه ميده...
    اين شد تا از دوستان و اساتيد عزيز بخوام اگر راهكاري دارين تا اين طفلك مشكل حل بشه ممنون ميشم...
    باتشكر farhad-2007

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام.
    دقیقا همون مواردی که شما بهشون گفتین خیلی مهمه.
    ولی ازشون بپرسین که آیا چیزی توی خونه تغییر کرده ؟ عضو جدیدی به خانواده اضافه شده ؟
    توجه و محبت کردن خیلی مهمه.
    اما من چند تا دیگه مورد که یادم میاد رو می گم.
    کاکادو ها خیلی دوس ندارن که توی قفس بمونن. یا حداقل نیاز به یه قفس بزرگ دارن.
    حمام کردن خیلی بهشون آرامش می ده . من هر باری که کاکادو پرکن رو حمام می کردم اون روز آرامش داشت.
    اسباب بازی هم که بتونه خراب کنه خیلی دوست داشت. دوست دارن یه چیزی رو تکه تکه کنن. این طوری عصبانیتشون رو روی اون اسباب بازی یا وسیله خالی می کنن. و دیگه به پرهاشون کاری ندارن

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    آقا فرهاد با اجازتون منم این متن رو اینجا هم میگذارم . شاید بدرد کسی خورد

تو این مواقع اول باید دلیل پرکنیش تشخیص داده بشه.

همونطور که میدونید کاکادو ها خیلی احساسی هستن

شاید صاحبش رفتاری داشته که از نظر روحی آسیب دیده

شاید مشکل پارازیت پوستی داشته باشه

علت که مشخص شد باید برای رفع اون وضعیت اقدام کنن

و بعد از اون توجه زیاد و سرگرم نگه داشتنش میتونه مفید باشه

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    من میخوام بدونم ایا کاکادو در ایران هم ازادانه زندگی میکنند . اخه من چند سال پیش اطراف شیراز یه دونه کاکادو رو دیدم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    من میخوام بدونم ایا کاکادو در ایران هم ازادانه زندگی میکنند . اخه من چند سال پیش اطراف شیراز یه دونه کاکادو رو دیدم

بصورت وحشی که نداریم

ممکنه از قفس فرار کرده باشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    سلام دوستان....
    من امروز بعد از 2 هفته مطالعه و بررسی رفتم بازار آزادگان و با سختی یک کاکادو گوفین پیدا کردم و خریدم 1,350... ( بهم میگفت جوجه هست، زیر یک سالشه. ولی با اینکه بسیار تر و تمیز و سالم هست به نظر 7 - 8 ماهه که میگفت نمیاد. )
    این هم چند تا عکس از "فردی-Fredy"، که امیدوارم دوستان که حرفه ای تر هستن به من با دیدن عکس ها در تعیین جنسیت و سنش کمک کنن...

من تو زمانی که تو فروم های خارجی و داخلی در حال مطالعه بودم بسیار حرف های متفاوتی شنیدم در مورد این پرنده ولی خب من از 2 سال پیش این پرنده رو خیلی دوست داشتم و قصدم خرید همین پرنده بود.
    یکی از بخش هایی که خیلی باعث شد من با تصمیم قویتری برای خرید این پرنده اقدام کنم تجربه ی بسیارررررر خوندنی بهنوش خانم بود...
    بهنوش جان واقعاً نوشتن تجربیاتت به من دلگرمی داد که اگر من این کاکادو رو بخرم یه تیم دوست داشتنی از دوستان اینجا هستند برای کمک بهم... ( و البته تجربیات شما هم خیلی میتونه کمکم بکنه... )
    ----
    - قفسش یه قفس طلایی با پایه هست که فکر کنم براش مناسب باشه..
    کارایی که کردم از وقتی آوردمش خونه:
    1- اول نمیشد مستقیم بیارم تو اتاق چون، مامان، مامان بزرگ و پدر بزرگم دوست داشتن یکم ببینش - که البته یک یا دو ساعت تو حال بود و بعد آوردمش تو اتاقم و گذاشتمش در سه کنج اتاق که دو طرفش دیوار باشه...
    2- براش مقداری دون ( ترکیب دون های استرالیایی که تو پک خارجی بود خریم ) ریختم + ظرف آبش رو پر کردم..... ( با اشتیاق دون ها + تخمخ هایی که از قبل بود رو خورد)
    3- براش نخ سبزیجات درست کردم با تکه های سیب - پرتقال - خیار و یک تکه مغز گردو وسطش... ( مقداری از میوه ها به خصوص خیار و پرتقال رو خورد و با بقیه کمی بازی کرد و کمتر خورد )

نکته که کمک میخوام که پرا میلرزید هی:

4- نمیتونستم مدام ازش دور باشم، گاهی میرفتم سمتش ولی تا میرفتم نزدیک میپرید به دورترین نقطه ی قفس؛ پشتش رو بهم میکرد؛ بال هاش ر از کتش کمی باز میکرد و میلرزید ( انگار شدیداً استرس داره )، ولی تا خالم؛ دختر خالم و مامانم رو دید شروع بع بازی کرد ( البته به سمت دستشون نرفت ولی بدون استرس بازی میکرد...
    ------

- براش تاب بازی هم گرفتم که فعلاً براش نمیذارم...
    - فقط یک سئوال دارم...
    من لان نزدیک به 10 ساعت میشه که گرفتمش ولی یک قار هم نزده و فقط یکبار یه غری تو دلش زد که خیلی آروم بود...
    میخوام بدونم آیا تو این دوره ی یک هفته که فقط باید براش آب و غذا بذارم و بهش خیلی نزدیک نشم لازمه که شبها روش رو با کاورش بپوشونم یا نیاری نیست؟
    ------

یه سئوال جالبببب....
    فروشنده بهم گفت برای اینکه زودتر دستی بشه، از چند روز دیگه بهش با دست کمکم عسل بده...
    من هیچ جا ندیدم بگن به کاکادو عسل بده....
    عسل براش ضرر نداره؟؟؟
    و آیا خرما بده برای این پرنده؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    من امروز بعد از 2 هفته مطالعه و بررسی رفتم بازار آزادگان و با سختی یک کاکادو گوفین پیدا کردم و خریدم 1,350... ( بهم میگفت جوجه هست، زیر یک سالشه. ولی با اینکه بسیار تر و تمیز و سالم هست به نظر 7 - 8 ماهه که میگفت نمیاد. )
    این هم چند تا عکس از "فردی-Fredy"، که امیدوارم دوستان که حرفه ای تر هستن به من با دیدن عکس ها در تعیین جنسیت و سنش کمک کنن...

من تو زمانی که تو فروم های خارجی و داخلی در حال مطالعه بودم بسیار حرف های متفاوتی شنیدم در مورد این پرنده ولی خب من از 2 سال پیش این پرنده رو خیلی دوست داشتم و قصدم خرید همین پرنده بود.
    یکی از بخش هایی که خیلی باعث شد من با تصمیم قویتری برای خرید این پرنده اقدام کنم تجربه ی بسیارررررر خوندنی بهنوش خانم بود...
    بهنوش جان واقعاً نوشتن تجربیاتت به من دلگرمی داد که اگر من این کاکادو رو بخرم یه تیم دوست داشتنی از دوستان اینجا هستند برای کمک بهم... ( و البته تجربیات شما هم خیلی میتونه کمکم بکنه... )
    ----
    - قفسش یه قفس طلایی با پایه هست که فکر کنم براش مناسب باشه..
    کارایی که کردم از وقتی آوردمش خونه:
    1- اول نمیشد مستقیم بیارم تو اتاق چون، مامان، مامان بزرگ و پدر بزرگم دوست داشتن یکم ببینش - که البته یک یا دو ساعت تو حال بود و بعد آوردمش تو اتاقم و گذاشتمش در سه کنج اتاق که دو طرفش دیوار باشه...
    2- براش مقداری دون ( ترکیب دون های استرالیایی که تو پک خارجی بود خریم ) ریختم + ظرف آبش رو پر کردم..... ( با اشتیاق دون ها + تخمخ هایی که از قبل بود رو خورد)
    3- براش نخ سبزیجات درست کردم با تکه های سیب - پرتقال - خیار و یک تکه مغز گردو وسطش... ( مقداری از میوه ها به خصوص خیار و پرتقال رو خورد و با بقیه کمی بازی کرد و کمتر خورد )

نکته که کمک میخوام که پرا میلرزید هی:

4- نمیتونستم مدام ازش دور باشم، گاهی میرفتم سمتش ولی تا میرفتم نزدیک میپرید به دورترین نقطه ی قفس؛ پشتش رو بهم میکرد؛ بال هاش ر از کتش کمی باز میکرد و میلرزید ( انگار شدیداً استرس داره )، ولی تا خالم؛ دختر خالم و مامانم رو دید شروع بع بازی کرد ( البته به سمت دستشون نرفت ولی بدون استرس بازی میکرد...
    ------

- براش تاب بازی هم گرفتم که فعلاً براش نمیذارم...
    - فقط یک سئوال دارم...
    من لان نزدیک به 10 ساعت میشه که گرفتمش ولی یک قار هم نزده و فقط یکبار یه غری تو دلش زد که خیلی آروم بود...
    میخوام بدونم آیا تو این دوره ی یک هفته که فقط باید براش آب و غذا بذارم و بهش خیلی نزدیک نشم لازمه که شبها روش رو با کاورش بپوشونم یا نیاری نیست؟
    ------

یه سئوال جالبببب....
    فروشنده بهم گفت برای اینکه زودتر دستی بشه، از چند روز دیگه بهش با دست کمکم عسل بده...
    من هیچ جا ندیدم بگن به کاکادو عسل بده....
    عسل براش ضرر نداره؟؟؟
    و آیا خرما بده برای این پرنده؟؟؟
    سلام.دوست عزیز اول که خیلی خوش آمدین و بعد هم بابت پرنده ی زیباتون تبریک عرض میکنم.به نظر بنده این کاکادو بالای یک و نیم سال داره (نظر شخصی هست و ممکنه اشتباه باشه).پرنده ی شما بشدت استرس ورود به محیط جدید داره و این لرزش هم طبیعیه.اما اینکه با خانوم ها سریعتر احساس راحتی کرده به صاحب قبلیش احتمالا برمیگرده که ممکنه یه خانوم ازش نگهداری میکرده و بعد از این هم شاید برای آموزش با خانوم ها بهتر کنار بیاد.در مورد کاور هم اگر شب روی قفسش بکشید و مشکلی نداشته باشه و نترسه خیلی هم وسیله ی مناسبی هست برای تنظیم خواب پرنده.اما در مورد عسل از اون نسخه هایی بوده که فقط فروشنده میتونسته برای رام کردن پرنده تجویز کنه.خرما هم معمولا خیلی خیلی کم میدن به پرنده چرا که بشدت گرم هست ضمن اینکه خیار رو حذف کنید.حالا باز نظر سایر دوستان چی باشه.
    ویرایش توسط اسکندری : 19th February 2013 در ساعت 10:47 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    ممنون از جوابتون دوست عزیز....
    یه سئوال دیگه هم یادم اومد...
    من یم عالمه تخم هندوانه ی بو نداده دارم...
    ایا میتونم بهش تخم هندوانه به جای تخم آفتابگردان که خیلی پرب هست بدم؟؟؟؟ ( و یا ترکیبی با غداهای دیگش)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون دوست عزیز....
    یه سئوال دیگه هم یادم اومد...
    من یم عالمه تخم هندوانه ی بو نداده دارم...
    ایا میتونم بهش تخم هندوانه به جای تخم آفتابگردان که خیلی پرب هست بدم؟؟؟؟ ( و یا ترکیبی با غداهای دیگش)
    تخم هندوانه دوست عزیز باتوجه به نوک طوطی ها شکستنش یه مقدار دشواره و ممکنه با ذائقه ی پرنده نسازه ولی تخمه ی آفتابگردان و امثالهم به خاطر فضای خالی که توشون هست برای پرنده شکتسنش راحته و از طرفی ممکنه اصلا از تخم هندوانه استقبالی نکنه.قرار هم نیست همیشه به پرنده تخمه داده بشه.حبوبات و جوانه ها و سبزیجات و میوه جات هم باید در طول هفته به پرنده داده بشه تا تنوع غذایی وجود داشته باشه.

صفحه 17 از 46 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)