صفحه 58 از 69 نخستنخست ... 839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 682
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    مصطفی جان بسیار عالی کار کردی خیلی عالی
    یه دوره عکاسی واسه ما هم بزار بابا چی کار کردی ؟؟؟؟ دستت درد نکنه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    مصطفی جان خیلی قشنگن و عکاسیت هم که دیگه بیست بیسته.یک سوال داشتم پایه های ماشرومهای من زیاد بلند نمیشن ولی خیلی خوب باز میشن علت خاصی داره؟
    با اجازه مصطفی جان
    همیشه یه قانونه واسه همه ریفهایی که با جلبک زئوگزانتلا همزیست هستن دوست دارن خودشونو به نور برسونن و در زمانی که نور کم باشه خودشونو بلند و یا بیشتر پهن میکنن تا بتونن نور بیشتری رو جذب کنن .
    پس همیشه بیش از حد باز شدن یه ریف فتوسنتزی نشانه ایدال بودن نیست بلکه کمبود نور میتونه باعث و بانیش باشه .
    این امر در مورد گیاهان هم صدق میکنه من زمانی که نور رف رو عوض میکنم رشد کلورپاها در عرض رف میشه ولی وقتی یه مدت ازش میگذره و نور لامپها کم میشه رشد عمودی میشه .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سعید جان از اخر نور اگه کافی باشه باید کمتر خودشون رو باز کنن؟!اینکه زیاد خوب نیست.فکر کنم منظور شما بیش از حد نرمال خودشون رو باز خواهند کرد.البته مکان قرار گیری ریف هم اگه نامناسب باشه باز هم میتونه سبب همین مشکل بشه.من خودم ماشروم هام رو ابتدا کف اکواریوم گذاشته بودم که خودشون رو زیاد باز نمیکردن (پایه هاشون بلند نمیشد و فقط خودشون باز میشدن)ولی از وقتی بردم بالاترین نقطه و زیر نور مستقیم قرار دادم بیشتر از قبل پایه هاشون کاملا باز میشه و خودشون هم پهنتر میکنند!در زیر دریا هم در یک گستره و بازه مشخص ریفها رشد میکنند مثلا یه ریف خاص از عمق 40 متری تا 70 متری یافت میشه.پس یه حد تطابق با شرایط رو هم باید برای هر گیاه و موجودی در نظر گرفت.البته حرف شما کاملا درست هست .کمبود نور در گیاهان روی خشکی هم حتی همین اثر رو داره و باعث میشه برای دریافت هرچه بیشتر نور تلاش کنن .
    مصطفی جان مثل همیشه اکواریومت نمونه و زیباست .فقط یه سوال شما تو اکواریوم قبلی تنوع بیشتری از ریفها داشتی مثل الگانس و حبابی و ... ولی من الان نمیبینمشون ؟! دلیل خاصی داره .در ضمن میشه کلی به گونه هایی از ریف هم که نگهداری میکنی اشاره ای داشته باشی.ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    واقعا زیباست
    مصطفی عکاسم شدی ها
    واقعا عکس ها که گرفتی حرفه ای هستش

ویرایش توسط mahdi1367 : 3rd June 2012 در ساعت 01:46 PM دلیل: حذف عکسها از داخل نقل قول

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سعید جان از اخر نور اگه کافی باشه باید کمتر خودشون رو باز کنن؟!اینکه زیاد خوب نیست.فکر کنم منظور شما بیش از حد نرمال خودشون رو باز خواهند کرد.البته مکان قرار گیری ریف هم اگه نامناسب باشه باز هم میتونه سبب همین مشکل بشه.من خودم ماشروم هام رو ابتدا کف اکواریوم گذاشته بودم که خودشون رو زیاد باز نمیکردن (پایه هاشون بلند نمیشد و فقط خودشون باز میشدن)ولی از وقتی بردم بالاترین نقطه و زیر نور مستقیم قرار دادم بیشتر از قبل پایه هاشون کاملا باز میشه و خودشون هم پهنتر میکنند!در زیر دریا هم در یک گستره و بازه مشخص ریفها رشد میکنند مثلا یه ریف خاص از عمق 40 متری تا 70 متری یافت میشه.پس یه حد تطابق با شرایط رو هم باید برای هر گیاه و موجودی در نظر گرفت.البته حرف شما کاملا درست هست .کمبود نور در گیاهان روی خشکی هم حتی همین اثر رو داره و باعث میشه برای دریافت هرچه بیشتر نور تلاش کنن .
    مصطفی جان مثل همیشه اکواریومت نمونه و زیباست .فقط یه سوال شما تو اکواریوم قبلی تنوع بیشتری از ریفها داشتی مثل الگانس و حبابی و ... ولی من الان نمیبینمشون ؟! دلیل خاصی داره .در ضمن میشه کلی به گونه هایی از ریف هم که نگهداری میکنی اشاره ای داشته باشی.ممنون
    حسين جان كدوم ريف تو عمق ٤٠تا ٧٠ هستش؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    حسين جان كدوم ريف تو عمق ٤٠تا ٧٠ هستش؟
    احمد جان من خواستم مثال بزنم.حالا شما یه بازه ی دیگه مثال بزن مثلا از 20 تا 40 متری.اذیت نکن دیگه.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    بلنی میداس

مرجان کلت

ماشروم همر ترومپت استار پلیپ

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9016
    در مورده آکواریوم به این زیبائی هرچی بگم کم گفتم
    واقعاً زیباست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    مصطفی جان هر چند وقت که عکس می زاری داغ دل ما رو تازه می کنی که
    اگه اک اینه پس اک ما دیگه چیه .
    اقا ماشاالله خیلی زیباست ما که لذت می بریم ببینیم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    با سلام و عرض خسته نباشید

اول اینکه واقعا زیبا و دلنواز شده

دوم یه سوال داشتم و اون اینه که من تا چند وقت دیگه یه تانک جدید را اندازی میکنم و می خوام سیستم سامپ براش درست کنم با کمک یکی از دوستانم و چون خودم فعلا گیاهی آب شیرین کار میکنم می خوام بدونم سامپی که کار میکنم چطور باید باشه که بعداٌ بتونم تغییر کاربری از شیرین به شور بدم و نخوام از دوباره برای آب شور هم یه سیستم جدید راه بندازم !! منظور من مواد داخلش نیست کلا از لحاظ فنی !

با تشکر
    داود

صفحه 58 از 69 نخستنخست ... 839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)