صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370

شروع تهیه وسایل آکواریوم آب شور

با سلام خدمت دوستان
    آروم آروم می خوام وسایل مورد نیاز واسه یه تانک شور حدود 400 لیتری (اسکیمر اورهد موج ساز UV تصفیه اسمزمعکوس سامپ رفیوجیوم متریال ها بخاری اتصالات پایه ها و... )رو تهیه کنم. از دوستان خواهش میکنم نظر خودشون رو اعلام کنن. کدوم برند بهتره؟ قیمت حدوددی به تفکیک چنده؟ و از کجا میشه تهیه کرد؟ ضمنا اگه هر کدوم مجزا و با عکس و تجهیزات همراه باشه بهتره. مدیرای عزیز سایت هم خوب نظر بدن که میشه نور علی نور:smile (241):
    متشکرم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370

مطالبی راجع به استارت تهیه آکواریوم

برگرفته از سفیر آب

بين ماهيان آب شيرين و آب شور دو تفاوت عمده وجود دارد يكى شرایط آبى است كه آ نها در آن زندگى ميكنند و ديگرى فيزيولوژى و رفتار آنها است. ماهيان آب شيرين در نهرها، رود ها و درياچه ها زندگى ميكنند در اين محيط ها تغييرات محيطى مثل بارش، سيل، تبخير و ... خيلى اتفاق مى افتد و ماهيان آب شيرين با اين شرایط سازش پيدا كرده اند و مي توانند به حيات خود ادامه دهند. ولى جزاير مرجانى يكى از پر ثبات ترين محيط ها در روى كره زمين مي باشد و ماهيانى كه در اين مناطق زندگى مي كنند به اين محيط پرثبات خو گرفته اند و براى ماهيان مناطق مرجانى تغيير در شرایط زيست به منزله مرگ آن ها مي باشد. ماهيان آب شيرين در محيطى زندگى ميكنند كه مايعات بدنشان نسبت به آب اطراف خود غليظ تر(هيپرتونيك) است به واسطه عمل انتشار و اسمز، آب از طريق پوست وارد بدن آن ها می شود و نمكها و سايراملاح تمايل دارند از بدن ماهى خارج شوند و ماهى براى جبران مواد از دست رفته آب زيادى مي نوشند ودر نتيجه ماهيان آب شيرين ادرارشان رقيق تر می باشد. برعكس این ماجرا ماهيان آب شور در محيطى هستند كه مايعات بدنشان نسبت به آب اطراف خود رقيق تر(هيپوتونيك) است در نتيجه فشار اسمزى، آب تمايل به خروج از بدن ماهى و نمك و املاح تمايل به ورود بدن ماهى دارند. ماهيان دريائى مجبورند به طور دائم حدود نيم درصد وزن بدن خود در هر ساعت آب بخورند اين امر منجر به جذب سديم وساير املاح از روده ها ميشود وماهيان براى حفظ آب بدن خود ادرار خيلى كم اما بسيار غليظ تر از ماهيان آب شيرين دفع ميكنند و غلظت آن برابر غلظت مايعات بدن است وموجب ترشح نمكها نميشود. مسئله قابل ذكر ديگر در مورد ماهيان مناطق مرجانى اين است كه اكثر ماهيان اين مناطق رژيم گوشتخوارى دارند(يعنى بيشتر گوشتخوار وكمتر گياهخوارى) و ديگر اينكه اكثر آنها قلمرو طلب هستند كه بايستی در راه اندازى و نگه دارى از آكواريوم آب شور اين مسا ئل را مد نظر قرار داد.
    براى ساخت و آماده سازى يك آكواريوم آب شور بايد به چند نكته توجه داشت :
    1.انتخاب اندازه خود تانک اصلی(آکواریوم)
    اندازه و سايز تانك آكواريوم هرچه بزرگتر باشد نگه دارى و مديريت آن راحت تر است زيرا در يك آكواريوم بزرگ به دليل اينكه حجم آب درون آكواريوم زياد ميباشد اين حجم، كمتر دچار نوسانات ميشود و به خاطر فعاليت و قلمرو طلبى ماهيان آب شور آكواريوم هرچه بزرگتر باشد براى ماهيان مناسب تر است. بهتر است طول آكواريوم آب شور کمتر از یک متر نباشد.
    2.روشنائى(سیستم نور)
    استفاده از لامپهاى فلورسنت با تركيبى از نور آبى بسيار مفيد خواهد بود، البته اين نكته قابل ذكر ميباشد كه اگر ميخواهيم نتيجه خوبى از اين لامپها بگيريم عمق تانك نبايستی خيلى زياد باشد كمتر از 80 سانتى متر مناسب است و براى رشد و شادابى بى مهرگان(مثلاً شقايق ها) مفيد است.
    مواردی که در رابطه با نور گفته شد برای آکواریوم های رایج و کوچک صدق می کند.
    3.تهیه آب شور
    استفاده از آب شور طبيعى براى آكواريوم آب شور امكان پذير است اما بايستی اين آب از مناطقى كه از ساحل دورتر هستند تامين شود كه تميز و عارى از هر گونه آلودگى باشد ولى در اكثر موارد چنين عملى امكان پذير نمي باشد.
    مطمئن ترين روش، استفاده از املاح مخصوص آب شور است كه به صورت بسته بندی شده در دسترس ميباشد كه هم ضد عفونى هستند و هم اينكه عاری از نيترات، فسفات و ساير مواد مضر براى ماهى هستند و اينكه ميتواند محيط زيست مناسبی به خصوص از نظر توازن عناصرى مثل كلسيم و منيزيوم فراهم آورند.
    آماده سازى و راه اندازى يك آكواريوم آب شور:
    در ابتدا بايستى مكان مناسبى را براى قرار گرفتن آكواريوم در نظر بگيريم بعد از قرار گيرى تانك و متعلقات آن ، بايستى تانك را با آب شيرين پر كنيم البته به اين مسئله توجه داشته باشيد كه آب كاملاً كلر زدائى شود و داراى ph مناسب( حدود 7.2) و فاقد هرگونه آلودگى باشد.
    توصیه اکید ما این است که از دستگاه های تصفیه آب(RO) برای این منظور استفاده نمایید. این مسئله بسیار، بسیار مهم و ضروری است.
    نوبت به اضافه كردن نمك و ساير املاح مورد نياز ميرسد كه بر روى بسته بندى هر یک ميزان مصرف املاح، توسط كمپانى سازنده درج شده است شما بايستى اول حجم آب تانك خود را محاسبه نمائيد و سپس آن ميزان املاحى كه طبق دستور كاتالوگ توصيه شده است را دقيقاً محاسبه كرده و سپس مقدار مورد نظر از املاح
    را به آرامى در آب داخل آ كواريوم حل ميكنيم.(البته اضافه کردن املاح و دیگر محلول ها می بایست پس از سیکل اولیه صورت گیرد، بجز محلول هایی نظیر ضد کلر ها، ضد انگل و میکروب ها و باکتری ساز ها)
    ابتدا نمك را در ظرفى ريخته نمك را در آب حل ميكنيم و سپس محلول را در تانك ریخته و براى اطمينان از نتيجه كار ما احتيا ج به يك شورى سنج داريم. اساس كار شورى سنج بر اساس چگالى آب است بايستى بعد از حل كردن نمك در آب تانك و بعد از گذشت حدود چند ساعت شما شورى سنج را در داخل تانك شناورنمائید و شورى سنج بايستى در دمای حدود 26-25 درجه سانتى گراد(دماى ايده آل براى آب شور) درجه 1.022 تا 1.024 را نشان دهد(واحد محاسبه گرم/ سانتى متر مكعب است) اگر در اين محدوده دما، كمتر يا بيشتر از اين درجاتى كه ذكر شد شورى سنج عددى را نشان داد شما بايستى به غليظ كردن يا رقيق كردن آب داخل تانك بپردازيد.
    این نكته بسيار مهم مي باشد كه در صد شورى آب، صحيح محاسبه شود وحتى در زمان هائی كه شما آب از تانك به دلايلى خارج مي كنيد و آب جايگزين آن مي كنيد، احتياط كنيد زيرا تغييرات ناگهانى در شورى به مقدار بيش از 5 گرم در ليتر به باكتريهاى مفيد صدمه ميزند.
    توجه: اعداد گفته شده در بالا برای آکواریوم های حرفه ای(چه ریف و یا فیش و یا دو زیست) کمی متفاوت می باشد.
    بعد از اطمينان حاصل كردن از درصد صحيح نمك در آكواريوم، نوبت به اضافه كردن ميكرو ارگانيسم هاى مفيد به آب ميرسد كه براى آماده سازى فيلتر زيستى به کار برده مي شود.
    فيلترا سيون و راه اندازى آنها در سيستم آب شور:
    همانطور كه در قبل هم توضيح داده شد در يك آكواريوم آب شور بايستى ما از بوجود آمدن تغييرات درشرائط آب جلوگيرى نمائيم ويكى از اعمالى كه ميتواند شرائط مناسبى را برای بقاء ماهيان آب شور به خوبى انجام شود فيلتراسيون صحيح تانك آب شور ميباشد. سه نوع سيستم فيلتراسيون در فيلتر اصلى آكواريوم وجود دارد كه بدين شرح ميباشد.
    1-فيلتر مكانيكى: در اين قسمت از فيلتر، حذف ذرات غير محلول در آب صورت ميگيرد(آشغال ها و ذرات معلق در آب) و در اين قسمت ميتوان از انواع ابر و اسفنج البته از جنس های مرغوب که برای آب شور ساخته شده اند استفاده کرد.(ما درسیستم های بسیار حرفه ای از شن و ما سه و... نیز استفاده می کنیم)
    به دليل اينكه آب تانك در ابتدا از اين قسمت از فيلتر(براى چرخش آب از فيلتر) عبور ميكند و نسبتاً داراى فشار زيادى مي باشد باعث ميشود خيلى زود مقدارى جرم و مواد زائد بر روى مدياى اين قسمت(منظور همان ابر و اسفنج و. . . مي باشد) انباشته شود اين فرآيند خود به خود عبور آب از ميان صافى را مختل كرده و كارائى فيلتر را كاهش ميدهد و باعث ميشود كه مواد زائد انباشته شده تركيبات سمى آزاد كنند. اگر هم در قسمت فيلتر مكانيكى از ذرات با دانه بندى ريز ترى استفاده شود بايستى هفته ای يك مرتبه تميز شوند تا روزنه هاى موجود پاك شوند تا خللى در روند فيلتراسيون ايجاد نشود. توصيه ميشود در قسمت فيلتر مكانيكى از موادى مانند انواع ابر و اسفنج استاندارد استفاده شود تا لازم نباشد شما هر هفته به تميز كردن فيلتر خود بپردازيد البته با وجود بكار بردن ابر واسفنج هاى استاندارد براى آكواريوم شما بايستى بين 20-15 روز فيلتر خود را تميزكنيد.
    2-فيلتر شيميائى: در اين قسمت از فيلتر، تركيبات شيميائى آب اصلاح ميشود. اين بسيار مهم است كه آب آكواريوم آب شور بايستى ph قليائى داشته( بين 5/8-3/8) و ما بايستى هر چند روزيكبار ph آب را كنترل نمائيم اگر ph آب از محدوده ذكر شده پائين تر رود ما وارد مرحله خطر شده ايم براى حذف بوى نا مطبوع آب، كدورت، مواد آلى فرار و توليدات متابوليكى آب ما ميتوانيم از ذغال اكتيو استفاده كنيم البته در سيستم فيلتراسيون آب شور مقدار مورد استفاده از ذغال اكتيو در مقايسه با آب شيرين كمتر ميباشد ولى بهتر است استفاده شود به خصوص در مواقع اضافه كردن دارو به تانك آب شور كه بعد از اتمام دوره درمان، ذغال اكتيو باعث حذف سريع باقيمانده دارو در آب ميشود و باعث جلوگيری از صدمه زدن به باكتريهاى مفيد ميشود يكى از مهمترين قسمتهاى فيلتر شيميائى در سيستم آب شور، دستگاه اِسكيمر ميباشد در اين دستگاه با ايجاد حبابهاى بسيار ريز هوا و عبور آنها به صورت عمودى در يك ستون قائم باعث جذب انواع آلاينده هاى مايع ، انواع اسيدهاى آمينه ناشى از فعا ليتهاى متابوليتى ماهى (مانند ترشحات مو كوسى ومواد دفعى ديگر) به حبابهای ريز هوا ميشود وحبابهاى هوا به همراه مولكولهاى جذب شده به آن ها به سطح ميروند و زمانيكه به سطح ميرسند حبابها ميتركند و مولكولهاى جذب شده آنها به شكل يك لايه كف تقريباً قهوه اى رنگ در محفظه مخصوص جمع آورى ميشود كه بايستى اين محفظه هر هفته تميز شود بعضى از اِسكيمرها با پمپ هوا كار ميكنند كه در كل تمامى آ نها عمل مشابهى انجام ميدهند از مزاياى ديگر استفاده از دستگاه اسكيمر ميتوان به افزايش شفافيت آب از طريق حذف مواد آلى، افزايش هوا دهى و ثابت نگه داشتن ph آ ب بوسيله حذف اسيد های آلى اشاره كرد.
    3-فيلتر بيولوژيكی: مهمترين و حياتى ترين قسمت آكواريوم آب شور فيلتر بيولوژيكی آن ميباشد كه دليل این نیز محيط بسته آكواريوم آب شور و توليد فضولات با اوره بالا و حساسيت ماهيان آب شور و نرمتنان و ساير موجودات به آمونياك ميباشد. عمل حذف آمونياك و نيتريت توليد شده در تانك را باكتريهاى تثبيت كننده آمونياك و نيتريت انجام ميدهند كه اين باكتريها براى عمل خود بايستى در ابتدا دريك مكان مناسبى مستقر شوند و در اين مكان زندگى و تكثير يابند و توصيه ميشود اين مكان تا آنجا كه ممكن است داراى سطح بيشترى باشد تا غذا(آمونياك و نيتريت) و اكسيژن كافى در اختيار آن ها قرار گيرد تا باكتريها بتوانند به راحتی در آن انباشته شوند(يعنى يك كُلنى(جامعه) عظيمى را تشكيل دهند) موادى كه ميتوانند اين مكان را برای استقرار باكتريها ايجاد كنند موادى هستند از جنس سراميك يا پلاستيك كه داراى خُلل و فُرج زيادى هستند كه يك بستر مناسبى براى رشد باكتريها ايجاد مي كنند.
    فيلترهاى بيولوژيكی معمولاً چندين روز وقت نياز دارند تا كاملاً كارائى داشته باشند كه اين امر 40 روز زمان می برد. اين مساله در راه اندازى يك آكواريوم آب شور بسيار مهم مي باشد، زيرا اگر يك آكواريوميست خيلى سريع اقدام به رها سازى ماهى در تانك تازه راه اندازى شده نمايد دچار تلفات ميشود كه اين قضيه به سندرم تانك جديد معروف ميباشد. براى جلوگيرى از اين قضيه ما بايستى براى آماده شدن فيلتر بيولوژيكی و رشد باكتريهاى اضافه شده به فيلتر بيولوژيكی فرصت دهيم. بعد از آماده شدن فيلتر بيولوژيكی شما بهتر است به صورت مرحله اى به تانك ماهى اضافه كنيد تا ظرفيت حياتى سيستم حفظ شود.
    عده اى براى در ديد نبودن لوازم آكواريوم آب شور، اقدام به اجراء سيستمى در زير تانك ميكنند كه به اصطلاح به آن Sub Filter ميگويند اگر قسمتى كه عمل مكش آب را به داخل فيلتر انجام ميدهد از تمامى ستون آب ، آب را فيلتر كند و سرعت ورودى آب براى عمل باكتريها مناسب باشد و البته لايه هاى فيلتر از نظر محل قرار گيرى ومقدار مواد مناسب باشند اين نوع فيلتر هم براى آب شور مناسب است.
    البته نوع دیگری از فیلتر هم برای آکواریوم آب شور وجود دارد که به فيلتر سطلى(External) معروف می باشد.
    در تزئين داخلى تانك آب شور بايستى به اين مطلب توجه داشت كه اكثر ماهيان آب شور نياز به قلمرو جداگانه دارند و يا حتى بعضى اوقات نياز به مكانى براى پنهان شدن دارند در نتیجه می بایست با ايجاد فضائى مناسب در داخل تانك بوسيله صخره و مرجان محیطی امن برای ماهی ها فراهم نماییم كه هم محيط مناسبى براى ماهيها باشد و هم اينكه اگر تصميم به قرار دادن مرجان و یا شقایق در داخل تانك داشتيم بهترين مكان براى قرارگيرى و ثابت شدن آنها در آكواريوم، همين صخره ها و مرجان ها هستند.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahvar77 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    آروم آروم می خوام وسایل مورد نیاز واسه یه تانک شور حدود 400 لیتری (اسکیمر اورهد موج ساز UV تصفیه اسمزمعکوس سامپ رفیوجیوم متریال ها بخاری اتصالات پایه ها و... )رو تهیه کنم. از دوستان خواهش میکنم نظر خودشون رو اعلام کنن. کدوم برند بهتره؟ قیمت حدوددی به تفکیک چنده؟ و از کجا میشه تهیه کرد؟ ضمنا اگه هر کدوم مجزا و با عکس و تجهیزات همراه باشه بهتره. مدیرای عزیز سایت هم خوب نظر بدن که میشه نور علی نور:smile (241):
    متشکرم.
    آقا اول که مبارکه
    خیلی از دوستان ممکنه به اسکیمر خیلی هم اعتقاد نداشته باشن ولی به نظر من یکی از مهمترین قطعات تانک هست و به نظر من حتما از یه اسکیمر خیلی خوب استفاده کنید مثل اینستن اوشن فکر کنم قیمتش حدود 145 هزار تومان باشه اگه اشتباه نکنم (میتونید از فرهاد خلیل بیگی تهیه کنید)
    موج ساز هم seio خوبه البته به نظر من بجای یه قوی از 2 تا ضعیف استفاده کنید خیلی بهتره ( اینو همه دارن)
    واتر پمپ هر چی که چینی نباشه خوبه!
    دستگاه های ro تو بازار تقریبا همشون در یه سطح هستن
    بخاری گمون نکنم لازم بشه من که خودمیادم نیست اخرین بار کی بخاری تانک رو زدم به برق معمولا بیشتر به فن احتیاج میشه اگه لازم شد میتوند از فن های azoo استفاده کنید که بسته به سایز از 30 تا 50 هزار تومان قیمت دارن!
    متال من از اکوامدیک خیلی خوشم میاد! الوس هم میگن خیلی خوبه ولی خوب گرونه یه مقدار
    راستی من چند روز پیش با آقای خدادی صحبت می کردم میگفتن یه متال وارد کردن آلمانیه اسمش رو هم گفت یادم نموند قیمتش نصف متال های معمولیه چینی هم نیست رو یکی از اکواریم های ریف خودشون هم گذاشتن میتونید برید یه نگاه بندازید یه اطلاعاتی هم بگیرید ازش شاید چیز خوبی باشه ولی در کل اکوامدیک رو خودم خیلی دوست دارم
    کنارش هم از مهتابی های اکتنیک استفاده کنید jbl خوبه فکر کنم جفتش بین 60 تا 70 هزار تومان باشه ( آقای سائمی دارن)
    سامپ و ریفیجیوم رو که خودتون بایس بسازید ولی اگه جا دارید به نظر من بعد از خونه آخر سامپ یه ریفیجیوم بسازید که آب با یه واتر پمپ کوچیک بره توش بعد هم دوباه یر ریز شه رو واتر پمپ تانک اصلی که آب رو میبره به تانک!
    uv واجب نیست ولی خواستید بگیرید jbl خیلی خوبه من azoo دارم هم بد نیست (اختالاف قیمتشون خیلی زیاده) ولی jbl متمئن تره
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    آقا اول که مبارکه
    خیلی از دوستان ممکنه به اسکیمر خیلی هم اعتقاد نداشته باشن ولی به نظر من یکی از مهمترین قطعات تانک هست و به نظر من حتما از یه اسکیمر خیلی خوب استفاده کنید مثل اینستن اوشن فکر کنم قیمتش حدود 145 هزار تومان باشه اگه اشتباه نکنم (میتونید از فرهاد خلیل بیگی تهیه کنید)
    موج ساز هم seio خوبه البته به نظر من بجای یه قوی از 2 تا ضعیف استفاده کنید خیلی بهتره ( اینو همه دارن)
    واتر پمپ هر چی که چینی نباشه خوبه!
    دستگاه های ro تو بازار تقریبا همشون در یه سطح هستن
    بخاری گمون نکنم لازم بشه من که خودمیادم نیست اخرین بار کی بخاری تانک رو زدم به برق معمولا بیشتر به فن احتیاج میشه اگه لازم شد میتوند از فن های azoo استفاده کنید که بسته به سایز از 30 تا 50 هزار تومان قیمت دارن!
    متال من از اکوامدیک خیلی خوشم میاد! الوس هم میگن خیلی خوبه ولی خوب گرونه یه مقدار
    راستی من چند روز پیش با آقای خدادی صحبت می کردم میگفتن یه متال وارد کردن آلمانیه اسمش رو هم گفت یادم نموند قیمتش نصف متال های معمولیه چینی هم نیست رو یکی از اکواریم های ریف خودشون هم گذاشتن میتونید برید یه نگاه بندازید یه اطلاعاتی هم بگیرید ازش شاید چیز خوبی باشه ولی در کل اکوامدیک رو خودم خیلی دوست دارم
    کنارش هم از مهتابی های اکتنیک استفاده کنید jbl خوبه فکر کنم جفتش بین 60 تا 70 هزار تومان باشه ( آقای سائمی دارن)
    سامپ و ریفیجیوم رو که خودتون بایس بسازید ولی اگه جا دارید به نظر من بعد از خونه آخر سامپ یه ریفیجیوم بسازید که آب با یه واتر پمپ کوچیک بره توش بعد هم دوباه یر ریز شه رو واتر پمپ تانک اصلی که آب رو میبره به تانک!
    uv واجب نیست ولی خواستید بگیرید jbl خیلی خوبه من azoo دارم هم بد نیست (اختالاف قیمتشون خیلی زیاده) ولی jbl متمئن تره
    موفق باشید
    متشکرم جناب آقای بهمنش
    راهنماییتون فوق العاده بود. فقط این آقایون که اسمشون رو فرمودین توی نواب هستن؟ اگه بشه آدرسشون رو بگین خیلی خوب میشه:smile (217):
    با سپاس

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    بله فرهاد اکومارینه تونواب واقای سائمی تو شهرک اکباتان هستن
    مارین - ضلع شرقی بزرگراه نواب بین شکوفه و دامپزشکی - تلفن 66386623 - فرهاد خلیل بیگی
    شهرک اکباتان فاز یک بلوک b3 بازارچه 9 طبقه دوم واحد 37 تلفن:44663083

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    خواهش میکنم سامان جان
    آقا مهدی که آدرس ها رو فرمودن
    فقط میمون آقای خدادی:
    آکوا ایرانیان (شرکت پارسا آبزیدان ایرانیان) که ایشون هم نواب هستن ضلع شرقی بزرگراه نواب بین شکوفه و دامپزشک تلفن : 66385637 همراه ****2500881

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

نام بردن افراد و فروشندگان در تالار ممنوع میباشد

لطفا مدیر مربوطه به تاپیک رسیدگی و پستهارو ویرایش نماید

با تشکر
    دوست عزیز این فروشندگانی که معرفی کردیم از وارد کننده های تخصصی
    لوازم ابشور هستند. یک تازه کار اگه بدون پیش کی بره خرید کنه بهتره یا
    بره همین طوری سرش کلاه بزارن خوبه(این موردو خودم دیدم)
    وگرنه ما که زینفع نیستیم پاک کنید پستو!!!!!

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    شما تو همه سایت های یکم معتبر که برید اسم و آدرس تمام این فروشگاه ها رو میتونید پیدا کنید (هر کدوم رو چندین بار)
    بازم میگم فردا با بابک خان صحبت میکنم قضیه حل میشه
    مشکلی نیست.
    اینو من هم دیدم خودم توسط همین دوستان با فروشندگان اشنا شدم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    149
    سلام
    فكر نمي كنم دخالت معاون انجمن پرندگان اون به اين صورت در بخش ماهي و ابشور صحيح باشه حد اقل حرمت مدير انجمن رو حفظ كنيد پيام خصوصي به ايشون بديد بعد اظهار نظر كنيد
    متشكرم

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    جناب آقای محمد بهمنش هر مدیری در هر بخشی میتونه اخطار کلی که جزو قوانین تالاره در هر قسمت ارائه بده !!!

در ضمن اگر قرار بود آقای بابک آژیده تمام مسائل رو رسیدگی کنن که مدیر انتخاب نمیکردند !!!

و همچنین در باره اون متن قرمزتون هم بگم که هیچ مدیری نمیتونه بدون مشورت قانون کلی تصویب کنه نه من و نه شما و نه هیچ مدیر دیگه !!!

با تشکر
    دوست عزیز فکر کنم اقای بهمنش اینجا مدیر هستند وتجربه این که چه پستی رو ویرایش کنند رو دارند نمی دونم شما چه اسراری داری پستارو ویرایش کنید
    بعدشم یه پرسجو در مورد تنوع وسایل و قیمتهای ابشور بکنید میفهمید صحبت سر یهقرون دوزار نیست که ادم پیش هر مغازه داری بره.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)