صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 40
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

پرسش و پاسخ های متداول در مورد سگ های گارد

پرسش و پاسخ های متداول در مورد سگ های گارد

کاربر ساده

شماره عضویت
    460
    برای محافظت از یک باغ دوبرمن سگ مناسبی هست؟
    کلا کدوم نوع از سگ ها بیشتر به درد نگهبانی می خورند؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_1988 نمایش پست ها

دوبرمن و روتوایلر به نظر بنده که خودمم دارم بهترینن حالا دیگه سلیقه ایه اما دوبر من چابک تره اونم برا یه باغ دیگه عالیه برا یه باغ کلا خوبه ولی باز میگم سلیقه ی خودتونه که بین سگهای گارد کدوم رو بردارین

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    با سلام به دوست عزيز
    لازمه بدونيد كه هر نژاد از سگهاي بزرگ جثه داراي يك سري توانايي مجزا از نژادهاي ديگر هست.يعني هر سگي مناسب كاريست.تعدادي از نژادها ذاتا در نگهداري از گله مهارت دارند....تعدادي ديگه شكارچيان خيلي خوبي هستند و اصطلا حا آميخته با تفنگ هستند....تعدادي ديگه نگهبانان خوبي هستند.....به عنوان مثال سگ تازي و يا دالميشن ذاتا توانايي بسيار زيادي در شكار داره اما نگهبان و يا گله بان خوبي نيستند.....بنابر اين نوع سگ رو بايد بر حسب نيازمون انتخاب كنيم.....سگ دوبرمن نگهبان خوبي هست اما بيشترين استعداد خودش رو در همراهي با پليس نشون ميده.....سگ بسيار حساسي هست و بسيار بسيار كينه اي هست حتي نسبت به صاحب خودش....كار كردن باهاش مقداري سخته و كار هر كسي نيست...پيشنهاد من به شما اين هست كه از فكر دوبرمن بيرون بياييد و يكي از دو نژاد روتوايلر و يا شفر هوند(ژرمن شپرد) رو انتخاب كنيد البته ژرمن شپرد اصيل و وارداتي نه توليد داخل.....كارايي ژرمن بسيار بالاست و ميشه گفت همه كاره هست(به غير از شكار).....نگهبان بسيار خوبي هست.....گله بان بسيار خوبي هست و مي دونيد كه شفر هوند به آلماني يعني نگهبان گله و اين سگ در اصل نگهبان گله بوده.....سگ پليس بسيار عالي هست.....از نظر رفاقت با صاحبش و تعليم پذيري هم بسيار بسيار خوش دسته ....براي همينه كه درصد زيادي از دوست داران سگ در دنيا از اين نژاد نگهداري مي كنند.....شفر هوند يا شفر هاند(نام آلماني اين سگ.....شفر=گوسفند و هاند=نگهبان) با نامهاي ژرمن شپرد(نام انگليسي) و شين لو در ايران معرفي ميشه.....قديم نديمها هم بهش مي گفتن گرگي.....اين سگ يك سگ همه كاره و در عين حال باهوش و دوستدار صاحب و تمامي اعضاء خانواده هست....روتوايلر يك سگ بسيار بسيار قوي و سنگين هست كه نگهبان خيلي خوبيه اما شفر هوند واقعا يك رفيق هست....شما شفر هوند بگير اما نه هر شفر هوندي يك شفر هوند وارداتي نر كه نهايتا 3-4 ماهش باشه و پيشنهاد مي كنم رنگ يكدست مشكيش رو بگير كه در باغتون خفن تر و ترسناكتر بنظر بياد .اگر هم رنگ سياه گيرت نيومد يدونه زين دار اصل بگير.در سايت ايستگاه خيلي از وارد كننده ها ، توله براي فروش گذاشتن....يه توله وارداتي با شناسنامه و پاسپرت و سرتيفيكيت كمپاني توليد كنندش چيزي در حدود 700 تا 900 هزار قيمت داره.
    چيزي مثل عكس زير كه در ايران خودم اين عكس رو گرفتم:

[IMG].ir/files/779p1a6k8rh31bo12wyh.jpg[/IMG]

پيشنهاد مي كنم ديتا بيس سگهاي بزرگ جثه رو بخون .....در هر تاپيك كه مخصوص يك نوع سگ هست من خصوصيات اخلاقي-بيماري متداول-اندازه....و...و....رو براتون جمع آوري كردم.
    البته براي يك باغ بزرگ يك گريت دين هم بد نيست اما سگ خيلي بزرگ جثه مشكلات خودش رو داره.
    مثل موارد ذيل :

[IMG].ir/files/1hvj7r2eqbpbeq7sleg6.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/owuc1pl3ohkrfbx9lhb3.jpg[/IMG]

با اينكه من از هاسكي بسيار بسيار خوشم مياد اما براي نگهباني از يك باغ بهت پيشنهاد نميكنم اين سگ نگهبان زياد خوبي نيست و يكي از بزرگترين مشكلاتش اين هست كه فقط با يك نفر درست و حسابي رفيق ميشه و به يك نفر وابسته ميشه .به دليل اينكه شبه گرگ هست من عاشقشم....در زير عكس سه رنگ متفاوت از اين سگ رو ميبينيد كه عكسها از خودمه:

[IMG].ir/files/jfhi3lj7dijyzgs1q60f.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/erkdgqeymipy8gsgjiu1.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/oheublfu5myui1jig73o.jpg[/IMG]

کاربر ساده

شماره عضویت
    460
    ممنون ار پاسخ و توضیحات....
    من خودم از شفر خیلی خوشم میاد ولی به نظر شما برای نگهبانی یکمی زیادی مهربون نیست؟....
    اگه دوبرمن را بذاریم کنار...روت وابلر هم به قول شما خیلی سگ قوی هست و کلا غیر قابل پیش بینی
    گریت دین هم با توجه به جسه ای که داره سگ خوبی برای نگهبانی به نظر میاد .
    ویرایش توسط farshad_1988 : 7th September 2010 در ساعت 02:16 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    1406
    دوست عزیز به نظر من روتوایلر و پرمن ش÷رد بهترین گزینه هستند...البته اگه نظر شخصی بنده رو بخواهید من روتوایلر رو ÷یشنهاد میکنم

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    ممنون ار پاسخ و توضیحات....
    من خودم از شفر خیلی خوشم میاد ولی به نظر شما برای نگهبانی یکمی زیادی مهربون نیست؟....
    اگه دوبرمن را بذاریم کنار...روت وابلر هم به قول شما خیلی سگ قوی هست و کلا غیر قابل پیش بینی
    گریت دین هم با توجه به جسه ای که داره سگ خوبی برای نگهبانی به نظر میاد .
    شما دوست عزيز اگر ژرمن وارداتي كه معمولا هم از اكراين ميارن بخريد مخصوصا اونهايي كه پوزشون كمي كوتاه تره هم هيكلشون درشت تر ميشه و هم بگير تر هستند....من خودم چند سال پيش يك نر پوزه كوتاه رو ديدم كه وحشت كردم برم نزديكش....روتوايلر بسيار سگ خوبيه اما من مي دونم دلت رو زود ميزنه....ژرمن يه چيز ديگست آدم رو عاشق خودش ميكنه .....البته باكسر هم هست كه من اصلا از اخلاق و قيافش خوشم نمياد ....باكثر يك نگهبان تمام عيار و قوي هست....يكي از دوستان 2 تا باكسر در باغ شمالشون داره كه خيلي ازشون تعريف ميكنه اما من شخصا ازش بدم مياد.
    [IMG].ir/files/sq7qj9laqxjy4n057p1l.jpg[/IMG]

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    (گریت دن ) هم برای نگهبانی خوب سگیه من که خوشم میاد.

کاربر ساده

شماره عضویت
    977
    1- گریت دین به درد نگهبانی نمیخوره یا لا اقل برای یه تازه کار
    2- هاسکی نگهبان فوق العاده ای است
    3- جرمن شفرد نیز همینطور
    4- اگر باغ خیلی بزرگ هست : 1- روت وایلر 2- دوبرمن 3- هاسکی و جرمن و باکسر
    5- اگر باغ کوچیکه: همه نژاد های بالا بدون ترتیب خوبه
    6-جای بسی تاسف داره که کسی حرف از نژاد هایی چون سرابی نمیزنه . سگی با جثه بزرگ و قوی و نگهبانی بسیار عالی

[IMG].ir/files/qiynbnh1nxqjqq2nc2aa.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط *woa* : 11th September 2010 در ساعت 04:34 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    برای یه باغ بزرگ فقط دوبرمن چون فوق العاده چابک و چالاکه

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)