همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    ببخشید باز مزاحم شدم
    من میخوام اون کوچیکترارو به یه تانک دیگه منتقل کنم
    چندوقت پیش تانک قبلی خودمو واسه همسایمون با همه وسایلی که قبلا واسه تانک قبلیم استفاده میکردم همراه با سنگ و .. واسشون ماهی گرفتم به دو روز نکشید مردن
    حالا میترسم اینارو به اون تانک منتقل کنم
    دوتا سوال دارم اول اینکه بنظرتون چی بوده که باعث مرگ دوروزه ی 8 تا ماهی بشه؟ (دوتا سیلور.5تا تایگر.یک فایتر)
    دوم اینکه آکواریومو سنگاشو با چی بشورم که ضد عفونی بشه ؟
    مردن ماهی می تونه عوامل مختلفی داشته باشه بیماری و شرایط نامطلوب اب و محیط در تانک برای ماهی و الوده بودن اب،غذا،یا حتی وسایل و دلایل مختلف که هر کدوم باید به خوبی بررسی بشن
    شما می تونید اون تانک همراه وسایل بوسیله نمک بخوبی ضد عفونی کنید
    به اینصورت که سطح شیشه تانک رو مقداری نمناک کنید در تمامی قسمتهای شیشه نمک بپاشید تا بخوبی تمامی سطح شیشه رو بپوشونه و بعد از 24 ساعت نمک رو اب کشی کنید سپس با اب نمک مجددا سطح شیشه ها رو بخوبی شستشو بدید و مجددا اب بکشید
    وسایل هم می تونید داخل ظرفی که اب نمک داخلش باشه بزارید به مدت 24 ساعت و سپس اب کشی کنید و داخل تانک قرار بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام به همه یه گیاه خریدم پیاز داره فروشنده میگه نیلوفر هست ولی شک دارم همین جوری گذاشتم توی تانکم خیلی زود رشد کرده به نظر شما نکارمش جواب میده اخه بستر ندارم برگاش کمی کشیده هست گرد نیست خیلی رشد زیادی داره

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    بهتره یک عکس از گیاه قرار بدید تا دوستان بتونن راهنمایتون کنن همچنین این مورد رو در بخش گیاهی مطرح کنید زودتر به نتیجه خواهید رسید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13984
    یه چند تا بکگراند زیبا برای آک میخواستم نیخوام برم بخرم کجا باید دنبالش برم آیا سایتی برای این کار هست

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAHDY1377 نمایش پست ها
    یه چند تا بکگراند زیبا برای آک میخواستم نیخوام برم بخرم کجا باید دنبالش برم آیا سایتی برای این کار هست
    دوست عزیز جای همچچین سوالی اینجا نیست می تونید در قسمت بازارچه درخواست بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان من یه اکواریوم ابشور دارم میخوام جمعش کنم بخاطر هزینه نگهداری و پول برق زیادی که برام میاد میخوام اکواریوم رو ابشیرین کنم بنظر شما چه ماهی نگهدارم که جای ابشور رو برام پر کنه اندازه اکواریوم هم150*40*70میباشد نظر خودم دیسکس هست لطفا یکم راهنمایی کنید ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي و قناري
    شماره عضویت
    15011
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه اکواریوم ابشور دارم میخوام جمعش کنم بخاطر هزینه نگهداری و پول برق زیادی که برام میاد میخوام اکواریوم رو ابشیرین کنم بنظر شما چه ماهی نگهدارم که جای ابشور رو برام پر کنه اندازه اکواریوم هم150*40*70میباشد نظر خودم دیسکس هست لطفا یکم راهنمایی کنید ممنون
    سلام دوست عزيز ، توصيه من به شما ماهي ديماسوني و دبوسي هست. زيبا هستند و نكهداري اينها از ديسكس راحت تر است

Sent from my HTC One X using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    دوست عزیزمون راهنمایی کردن
    ولی نکته کلی این هست که باید ببینید خودتون به چه ماهی بیشتر علاقه دارید تا بعد از وارد شدن به این عرصه زود دلتون رو نزه
    دیسکس گزینه بسیار مناسبی هست یک مقدار نسبت به سایر ابزیان باید وقت بیشتری براش بزارید و رسیدگی می خواد ولی خوب زیبایی این ماهی به همه این زحمتها می ارزه
    از سایر ابزیان مثل اروانا و خانواده امریکایی ها و افریقایی ها هم می تونید نگهداری کنید ولی باید ببینید کدوم ماهی به علایق شما نزدیکتر هست همون رو انتخاب کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15936
    سلام دوستان. من قصد دارم يه آكواريوم آب شيرين به اندازه 40*75*260 درست كنم براي نگهداري گلدفيش و كوي و ميخام كوي ها تا نهايت اندازه بزرگ بشن شايدم يه دونه بزرگش رو از اول بگيرم نميدونم اما هدف نهايي كويه اي بزرگ و بالغه. ميتونيد از كارهايي كه الان در ساخت تانك يا براي تصفيه و پمپها الان بايد رعايت كنم بهم گوشزد كنيد از همگي ممنونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    همونطور که دوستان گفتن انتخاب ماهی بستگی به سلیقه ی خودتون داره
    ولی به نظر من هیچ کدوم از ماهی های اب شیرین جای ماهی های اب شور رو برای شما پر نمیکنن
    برای هزینه نگهداریش اگه ریف نداشته باشید که هزینش خیلی کم میشه.اگه ریف دارید ریف هاتون رو بفروشید.برای برق اگه از متال استفاده میکنید به جاش از led استفاده کنید.اینجوری خیلی بهتره.اکواریوم اب شور فیش اونلی اخرش از اب شیرین خیلی قشنگتره
    در مورد دیسکس نظر شخصی من اینه که این کار رو نکنید.خیلی اذیتتون میکنه.نگهداریش واقعا سخته.من خودم شخصا هرجا اسم دیسکس میاد عصبانی میشم(یاد زمانی میوفتم که دیسکس داشتم)واقعا اذیت شدم.(نظر شخصیم بود.تصمیم با خودتونه)
    موفق باشید

صفحه 93 از 173 نخستنخست ... 437475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)