صفحه 91 از 173 نخستنخست ... 4172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 901 به 910 از 1726
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    برای اب بندی لوله ها بخش سامپ جناب نوروزی راهنمایی کردن که بهترین چسب برای این کار چسب تانگیت هستش
    ولی برای جلوگیری از نشتی اب از قسمت اتصال لوله با سوراخهای ایجاد شده در تانک باید از اتصالاتی که در این کار برای اب بندی به کار می رن استفاده کمید چون به خودذی خود اتصال لوله با شیشه اون هم فقط بوسیله چسب بسیار مشکل هست حتی اگه صورت بگیره باز با کوچکترین حرکت نشتی پیدا می کنه
    برای این کار می تونید از لوله فروشی ها اتصالات مناسب برای این کار رو تهیه کنید حتما اشاره کنید که برای چه کاری می خوایید
    اتصالاتی شبیه به این عکس قسمتی که دورشون خط کشیده شده

بعد قرار دادن این نوع اتصالات با استفاده از کمی چسب اکواریوم دور تا دور اتصال اونو غیر قابل نفوذ می کنید

دوست عزیز بدبختی اینجاست که این اتصالات رو نمیتونم تو شهر خودمون پیدا کنم هر جا میرم میگن نداریم.هر چسبی رو هم که میزنم یا به شیشه میچسبه پی وی سی رو ول میکنه یا بر عکس.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    دوست عزیز بدبختی اینجاست که این اتصالات رو نمیتونم تو شهر خودمون پیدا کنم هر جا میرم میگن نداریم.هر چسبی رو هم که میزنم یا به شیشه میچسبه پی وی سی رو ول میکنه یا بر عکس.
    جوینده یابندس
    مطمئن باشید مقداری مغازه هارو بگردین پیدا خواهد کرد چون این موارد اقلامی هستند که در کارهای ساختمانی هم مصارف زیادی دارند پس حتما برای استفاده داخل مغازه ها می تونید پیدا کنید اونم بخصوص اونم شهر شما که پیدا کردنش خیلی راحته
    همینطور که جناب اژیده فرمودن اتصال لوله و به شیشه بوسیله چسب و بدونه وجود اتصالات غیر ممکن هست

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سلام
    تو مشهد سه جا فیتینگ داره
    اول فروشگاههای آکواریوم آب شور که مخصوص آکواریوم ساخته میشه
    دوم لوازم تاسیساتیها و یا لوازم بهداشتیها اونم مرکزش چون کم مصرفه تو فروشگاههای سطح شهر ندارن
    سوم فروشگاههای منبع پلی اتیلن آب که همشون شیر به وسیله ی فیتینگ به انتهاشون وصل میشه
    شما این جور جاها رو تو شهر خودتون بگردید انشاالله پیدا میکنید
    فقط یه تفاوت دارن با هم که فیتینگهای مخصوص آکواریوم داخلش رضوه نداره و لوله رو با چسب باید داخلش بچسبونید ولی ماله تاسیسات داخلش رضوه داره که شما دو راه دارید اول بدید تراشکاری رضوه رو بردارن که مال پلی اتیلن میشه اینکار رو کرد ولی تاسیساتیها رو باید مثلا لوله32 رو فیتینگ 40 بگیرید و لوله رو گرم کنید و بپیچونید داخل فیتینگ ، چون لوله گرمه سرش خودش رضوه میشه بعدش اون رو باید باز کنید و سردش کنید و با تفلن داخل فیتینگ محکم کنید من خودم اینکار رو برای آب شور انجام دادم و کاملا آببندی شد

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    تو مشهد سه جا فیتینگ داره
    اول فروشگاههای آکواریوم آب شور که مخصوص آکواریوم ساخته میشه
    دوم لوازم تاسیساتیها و یا لوازم بهداشتیها اونم مرکزش چون کم مصرفه تو فروشگاههای سطح شهر ندارن
    سوم فروشگاههای منبع پلی اتیلن آب که همشون شیر به وسیله ی فیتینگ به انتهاشون وصل میشه
    شما این جور جاها رو تو شهر خودتون بگردید انشاالله پیدا میکنید
    فقط یه تفاوت دارن با هم که فیتینگهای مخصوص آکواریوم داخلش رضوه نداره و لوله رو با چسب باید داخلش بچسبونید ولی ماله تاسیسات داخلش رضوه داره که شما دو راه دارید اول بدید تراشکاری رضوه رو بردارن که مال پلی اتیلن میشه اینکار رو کرد ولی تاسیساتیها رو باید مثلا لوله32 رو فیتینگ 40 بگیرید و لوله رو گرم کنید و بپیچونید داخل فیتینگ ، چون لوله گرمه سرش خودش رضوه میشه بعدش اون رو باید باز کنید و سردش کنید و با تفلن داخل فیتینگ محکم کنید من خودم اینکار رو برای آب شور انجام دادم و کاملا آببندی شد

send by Tapatalk
    پیداکردم دست دوستانی که کمک کردن درد نکنه فقط بعضی مغازه ها سره پدرشون میبرن میزارن روش قیمت میدن/ممنون دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    سلام
    چه جوری میشه ماهی حوضی رو تعیین جنسیت کردو وتکثیر کرد؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    سلام
    چه جوری میشه ماهی حوضی رو تعیین جنسیت کردو وتکثیر کرد؟
    سلام
    تعیین جنسیت در ماهی های حوضچه ای کار نسبتا دشواری هست باید صبر کنید تا ماهی ها کاملا به سن بلوغ برسن در زمان تخم ریزی از روی لوله تناسلی میتوان نر و ماده بودن رو تشخیص داد ماده دارای له ای گرد و بزرگ هست در صورتی که نر دارای لوله ای مخروطی(زوکی شکل) و کوچکتر از ماده هست
    دیگر عواملی هم در این امر کمک خواهد کرد جثه ماهی ماده از ماهی نر بزرگتر هیت و همچنین ماده دارای شکمی بزرگتر از ماهی نر دارد که خیلی روی این موارد نمی شه استناد کرد و بهترین حالت در زمان بلوغ ماهی هست
    موارد دیگه ای هم مثل به وجود اومدن جوشهای بلوغ و تغییر رنگ در باله های ماهی نر وجود دارد که تشخیص این موارد برای افراد با تجرجه و خبره امکان پذیر هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    تعیین جنسیت در ماهی های حوضچه ای کار نسبتا دشواری هست باید صبر کنید تا ماهی ها کاملا به سن بلوغ برسن در زمان تخم ریزی از روی لوله تناسلی میتوان نر و ماده بودن رو تشخیص داد ماده دارای له ای گرد و بزرگ هست در صورتی که نر دارای لوله ای مخروطی(زوکی شکل) و کوچکتر از ماده هست
    دیگر عواملی هم در این امر کمک خواهد کرد جثه ماهی ماده از ماهی نر بزرگتر هیت و همچنین ماده دارای شکمی بزرگتر از ماهی نر دارد که خیلی روی این موارد نمی شه استناد کرد و بهترین حالت در زمان بلوغ ماهی هست
    موارد دیگه ای هم مثل به وجود اومدن جوشهای بلوغ و تغییر رنگ در باله های ماهی نر وجود دارد که تشخیص این موارد برای افراد با تجرجه و خبره امکان پذیر هست
    این ماهی ها کی به بلوغ میرسن؟
    توی گفته هاتون گفتید جوش بلوغ میسه بیستر توضیح بدید؟(چندوقت پیش یک چیزی شبیه بادکنک بین دو چشم یکی از ماهی ها در اومده بود که بعد چند روز رفع آیا منظورتون همونه؟)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi(flower horn)
    شماره عضویت
    13927
    با سلام
    ابعاد اکواریوم بنده 175.30.45(ارتفاع عرض طول )
    تا حالا یک عدد پولی پترس البینو و امروز هم یک عدد اروانا نقره ای کوچک خریدم
    میخواستم بدونم دل گاو چون ته اب میره اروانام میتونه پیدا کنه یا با یه نخی چیزی ببندمش رو اب نگه دارم
    و این که میتونم انجل منو هم نگهداری کنم در این تانک ؟و کلا چه ماهی هایی پیشنهاد میدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط person1 نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم دل گاو چون ته اب میره اروانام میتونه پیدا کنه یا با یه نخی چیزی ببندمش رو اب نگه دارم
    و این که میتونم انجل منو هم نگهداری کنم در این تانک ؟و کلا چه ماهی هایی پیشنهاد میدید
    درود بر شما پيشنهاد بنده مخلوط دل و ميگو سير براي ماهيتون است اروانا توان غذا برداشتن از كف رو داره و بعداز مدتي كه به شما عادت كنه غذا رو قبل از اينكه به كف بره ميخوره. شما ميتونيد در كنار اروانا از خانواده ماهي هاي گوشت خوار نگهداري كنيد خانواده سيچلايدها مثل پرت و... انجل منو تا وقتي كه اروانا كوچكه مشكلي نداره . فقط به يه نكته توجه داشته باشيد اروانا دوست نداره ماهي هايي رو كه در سطح اب شنا ميكنند. موفق باشيد

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    این ماهی ها کی به بلوغ میرسن؟
    توی گفته هاتون گفتید جوش بلوغ میسه بیستر توضیح بدید؟(چندوقت پیش یک چیزی شبیه بادکنک بین دو چشم یکی از ماهی ها در اومده بود که بعد چند روز رفع آیا منظورتون همونه؟)
    عذر خواهی می کنم یک مقدار دیر متوجه شدم
    در ماهی های سرد ابی عوامل مختلفی می تونه در بلوغشون تاثیر گذار باشه نحوه و کیفیت غذا دهی و دمای و مکان مناسب و ....
    بطور معمول بین 2 تا سه سال برای نر بسته به عوامل بالا طول خواهد کشید تا این ماهی به بلوغ برسه و در ماهی ماده معمولا 6 تا یک سال این زمان بیشتر خواهد بود
    قبل از بلوغ یکی از راههایی که در این مورد کمکتون می کنه این هست که ماهی ها رو در ظرفی کوچکتر قرار بدید و از بالا به ماهی نگاه کنید ماهی نر دارایی بدنی باریکترو کشیده تر هیت در صورتی که ماهی ماده کوتاهتر و شکمی متورمتر و پهن تر از نر دارا هست
    در مورد جوشهای بلوغ هم در زمان بلوغ و قبل از تخم ریزی جوشهای کوچکی بر روی سر و بیشتر ابشش های ماهی نر نمایان می شه و فقط در زمان بلوغ این اتفاق خواهد افتاد احتمالا اون جوشی که شما اشاره کردید به خاطر عامل دیگه ای بوجود اومده

نقل قول نوشته اصلی توسط person1 نمایش پست ها
    با سلام
    سلام دوست عزیز
    خیر در صورتی که دل به کف تانک بره پلی پتروس نمی زاره غذایی به دهن ارواناتون برسه پس بهتره در زمان غذا دهی غذا رو دقیقا جلوی چشم اروانا بندازید تا به راحتی شکار کنه همچنین همینطور که خودتون گفتین می تونید با یک نخ به ارومی ببندید تا اروانا بتونه به راحتی اون رو بخوره سعی کنید دل رو بخوبی ریز کنید تا ماهی بتونه به راحتی اونو هضم کنه
    ماهی های زیادی رو می تونید در کنار اروانا نگهداری کنید البته با رایت سایز
    ولی در کل نگهداری مونو انجل و مونو تایگر و اسکات و تایگرسوماترا و برخی از خانواده سیچلایدها در کنار اروانا گزینه مناسبی هست

صفحه 91 از 173 نخستنخست ... 4172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)