صفحه 82 از 173 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 1726
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    چون اشاره كردين تانك رو تازه راه اندازي كردين اتفاقن امكان بالا بودن ميزان نيتريت و نيترات و كامل نشدن سيكل وجود داره و همين ميتونه يكي از اصلي ترين دلايل باشه.
    مورد بعد هم استفاده از فيلتر زيرشني رو به شما پيشنهاد نميكنم. اگر از تاپ فيلتر استفاده ميكنيد بهتره لوله مكش انرا از فيلتر زير شني جداكنيد.
    نياز به شستن پد فيلتر هر دو روز يكبار نيست. با اين كار مقدار زيادي از باكتريهاي مفيد را هم از بين ميبريد.
    ايا تاپ فيلتر شما در معرض تابش نور مهتابي قرار دارد ؟ يعني مهتابي تانك شما در بالاي تاپ فيلتر تعبيه شده ؟
    نه اتفاقا مهتابی کنار تاپ فیلتره بدنه تاپ فیلتر هم سیاهه درشم آبه تیره نور به در نمیرسه از بدنه هم عبورنمیکنه

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و ارادت
    آقا سعيد عزيز دل اين قسمت جمله اي كه گفتي يعني چي؟؟ يعني واقعا نبايد از فيلتر زير شني استفاده كرد؟؟
    سلام سعید جان
    فکر کنم توی همون پست دلایل هم گفتم به دلیل مکشی که زیر شنها وجود داره مدفوع ماهی به کف تانک کشیده می شه و لابلای شنها باقی می مونه لی عامل باعث افزایش امونیاک و نیترات خواهد شد

نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    از این نوع فیلتر زرشنی استفاده میکنم خروجی آب هم به تاپ فیتر وصله هر دو روز پد تاپ فیلتر رو تمیز میکنم

غذا هم 2-3 بار بیشتر نمیریزم 1 بار یه ماهی زنده برای اروانا 2 بار هم یه ذره غذای خشک معمولی برای لوچها مه خیلی کم میان بالا میخورن بقیشو همون آروانا میخوره
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    نه اتفاقا مهتابی کنار تاپ فیلتره بدنه تاپ فیلتر هم سیاهه درشم آبه تیره نور به در نمیرسه از بدنه هم عبورنمیکنه
    همین طورکه جناب محسنی هم راهنمایتون کردن بهتره قسمت زیر شنی رو جدا کنید و از خود تاب فیلتر استفاده کنید
    بهتره مدتی نور دهی تانک رو به حداقل برسونید توی این مدت با سیفون مرتب برای تکمیل شدن سیکل ازت اقدام کنید و همیشه مقداری غذا بدهید که کمتر از یک دقیقه توسط ماهی ها خورده بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام سعید جان
    فکر کنم توی همون پست دلایل هم گفتم به دلیل مکشی که زیر شنها وجود داره مدفوع ماهی به کف تانک کشیده می شه و لابلای شنها باقی می مونه لی عامل باعث افزایش امونیاک و نیترات خواهد شد
    سلام و ارادت
    دلايلش رو خوندم و درسته ولي خب ميخواستم بدونم يعني اگه استفاده نكنم تو كاهش نيترات آب تاثير داره؟؟يعني برشدارم؟؟ اصن ببينم فيلتر زيرشني به چه دردي ميخوره؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام و ارادت
    دلايلش رو خوندم و درسته ولي خب ميخواستم بدونم يعني اگه استفاده نكنم تو كاهش نيترات آب تاثير داره؟؟يعني برشدارم؟؟ اصن ببينم فيلتر زيرشني به چه دردي ميخوره؟
    تنها استفاده نکردن از اینگونه فیلتر در کاهش نیترات تاثیر گذار نیست و شما با سیفون مرتب باید با خروج مواد زاید داخل اب و اضافه کردن اب تازه وسالم باعث کاهش نیترات بشید
    فیلتر زیر شنی به دلیل اینکه اب رو از زیر می کشه در نتیجه باعث کشش فضولات به کف تانک می شه که تا حدی اونها رو خارج می کن ولی باز مقداری باقی می مونه و به دلیل تجمع در کف تانک دسترسی نداشتن به اون برای سیفون کردن باعث این امر میشه من خودم برای تانک گوپیهام از زیر شنی استفاده می کنم برای ماهی هایی که به نیترات خیلی حساس نباشند زیاد مشکلی نداره کاربردش ولی بهتره استفادهنشه مخصوصا برای ماهیایی که تو نگهداری می کنی چون هم انجل و هم گلدفیش به نیترات و امونیاک حساسن از تاپ فیلترش استفاده بشه بهتره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    تنها استفاده نکردن از اینگونه فیلتر در کاهش نیترات تاثیر گذار نیست و شما با سیفون مرتب باید با خروج مواد زاید داخل اب و اضافه کردن اب تازه وسالم باعث کاهش نیترات بشید
    فیلتر زیر شنی به دلیل اینکه اب رو از زیر می کشه در نتیجه باعث کشش فضولات به کف تانک می شه که تا حدی اونها رو خارج می کن ولی باز مقداری باقی می مونه و به دلیل تجمع در کف تانک دسترسی نداشتن به اون برای سیفون کردن باعث این امر میشه من خودم برای تانک گوپیهام از زیر شنی استفاده می کنم برای ماهی هایی که به نیترات خیلی حساس نباشند زیاد مشکلی نداره کاربردش ولی بهتره استفادهنشه مخصوصا برای ماهیایی که تو نگهداری می کنی چون هم انجل و هم گلدفیش به نیترات و امونیاک حساسن از تاپ فیلترش استفاده بشه بهتره
    انشالله توي سيفون بعدي همه رو ميكنم ميريزم دور بجاي اينا تاپ فيلتر چي خوبه كه بگيرم؟؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    انشالله توي سيفون بعدي همه رو ميكنم ميريزم دور بجاي اينا تاپ فيلتر چي خوبه كه بگيرم؟؟
    همین فیلتر کفی که استفاده می کنی تاپ فیلتر هم نداره اگه داره که نیازی به خرید دوباره نیست فقط از زیر شنی جداش کن و تاپ فیلتر رو استفاده کن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    همین فیلتر کفی که استفاده می کنی تاپ فیلتر هم نداره اگه داره که نیازی به خرید دوباره نیست فقط از زیر شنی جداش کن و تاپ فیلتر رو استفاده کن
    نه فيلتر زير شني با پمپ هوا كار ميكنه تاپ فيلتر نداره ، من كلا يه فيلتر دارم كه اونم همون پاور هست

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نه فيلتر زير شني با پمپ هوا كار ميكنه تاپ فيلتر نداره ، من كلا يه فيلتر دارم كه اونم همون پاور هست
    فیلتر اینترنال رو داری فعلا همون فیلتر کارتو راه میندازه حالا می تونی با حوصله بشینی و ابتکار بخرج بدی همون اینترنال رو به تاب فیلتر تبدیل کنی یا بعدا یه تاب فیلتر تهیه کنی
    ولی در حال حاضر همون اینترنال کارتو راه می ندازه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    2-3 روزی میشه که تانک رو با 116 لیتر آب، پر کردم.
    برای تکمیل سیکل ازت، 9 عدد تترا نئون بهمراه 3 عدد کوریدوراس و یک عدد لوچ سفره ای کوچک، توی آب گذاشتم

به نظرتون چه ماهی هایی میتونه با این ماهی ها سازگاری داشته باشه؟

دیسکس متاسفانه خیلی خیلی گرون شده و متاسفانه توی شهر تبریز دیسکس خب پیدا نمیکنم.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    2-3 روزی میشه که تانک رو با 116 لیتر آب، پر کردم.
    برای تکمیل سیکل ازت، 9 عدد تترا نئون بهمراه 3 عدد کوریدوراس و یک عدد لوچ سفره ای کوچک، توی آب گذاشتم

به نظرتون چه ماهی هایی میتونه با این ماهی ها سازگاری داشته باشه؟

دیسکس متاسفانه خیلی خیلی گرون شده و متاسفانه توی شهر تبریز دیسکس خب پیدا نمیکنم.
    سلام

به پست اول این تاپیک مراجعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread11432.html

صفحه 82 از 173 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)