صفحه 75 از 173 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 1726
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    در مورد نگهداری گلدفیش کنار آنجل تا الان که به مشکل نخوردم خداروشکر تا بعد چی میشه خدا میدونه
    اما در مورد مشکل تانک هنوز یقین ندارم ، یعنی نمیدونم مشکل از بالابودن نیترات و ازت آب هست یا نه مشکل بیماری توی آکواریوم وجود داره توضیحاتی میدم که شاید بشه مشخصش کرد:
    زمانی که برای اولین بار آکواریوم راه انداختم مشکل خاصی نبود اما به دلیل تغییر کاربری آکواریوم تمام ماهی ها رو تخلیه کردم و بردم پیش کسی اما اون پروژه انجام نشد و دوباره آکواریوم رو راه انداختم با این تفاوت که ماهی های قدیمم رو اول نیاوردم توی آکواریوم، یسری انجل ریختم واسه تکمیل سیکل هم اب آکواریوم از کسی گرفتم و اضافه کردم بعد به دلیل خالی بودن آکواریوم یسری از ماهی های قبلی که رفته بودن مهمونی رو برگشتوندم به اکواریوم بعدش کم کم دیدم آنجل ها دارم تلفات میدم که بعد چند سری تلفات فهمیدم مشکل بیماری داشتن که با یه قرص مشکل حل شد البته دیر کشف شد دوتا دیگه برام باقی نمونده بودبعدش یک جفت انجل بالغ وارد تانک کردم که ماده از همون ابتدا زیاد تحرک نداشت و غذا هم نمیخورد اون قرصه هم رو کارساز نبود مرد. بعدش گلدفیش ها رو اضافه کردم که بعد دوسه روزی رگه های خونی تو دمشون پیداشد، یه لوچ دلقک هم داشتم که اونم روی بدنش نقاط سفیدسفید زد بعد چندروزی دمش هم از وسط قاچ خورد و مرد.
    حالا با این داستان کدوم احتمال واسه آکواریوم هست؟نیترات یا بیماری؟

راستی حجم آکواریوم هم 250 لیتره.
    ماشالله مشکل شما یکی دوتا نیست !!!!
    همانطور که گفتم انجل با گلدفیش سازگار نیست. گلدفیشها جزو ماهیهای سردابی هستند و هیچ سنخیتی با سیچلایدها ندارند.
    شما تانک را خالی کردین و دوباره راه اندازی کردین و از انجل برای تکمیل سیکل استفاده کردین !! این اولین اشتباه.
    برای تکمیل سیکل از اب اکواریوم دوستان استفاده کردین که مطمئنن مشکل داشته این دومین اشتباه.
    ماهیهای قبلی را که به امانت داده بودین بدون قرنطینه به تانک اضافه کردین این سومین اشتباه.
    بعد هم که بترتیب همانطور که خودتون اشاره کردین انواع بلاها رو سر این زبون بسته ها آوردین . از استفاده از اون قرص که نگفتین چی بوده و حذف و اضافه انواع ماهیها بدون قرنطینه !!!

هیچ میدونستید دوست خوبم بیش از 80 درصد مشکل تازه کارها و دوستداران آکواریوم همین سیکل ازته؟ موضوع خیلی ساده ای که اکثرن به آن اهمیت نمیدن و بعد از کلی ضرر و تلفات ماهیها به اهمیت آن پی میبرن.

با توجه به توضیحات کمترین مشکل شما نیترات میباشد.
    اولین کار اینه که در مورد ماهیهای خودتون تجدید نظر کنید. لوچ ، گلدفیش ، انجل اینها سازگار نیستند.
    هر هفته حداقل 80 درصد سیفون کنید.
    به میزان یک گرم درلیتر نمک اضافه کنید.
    اگر ماهیها مشکل خاصی دارند در قسمت بیماریها به صورت کامل مطرح کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من مشکل تانک شما متشکل از چندین مورد هست
    1- به نظر بنده مرگ و میر زیاد شما به خاطر مشکل آب شما هست زیرا بیماری خالی به این سرعت اینقدر تلفات نمیده
    2- بیماری انگلی
    ببینید شکم ماهی شما بزرگتر از حد معمول هست و میزان اشتهای آنها چقدره
    در ضمن دمای آب شما چقدر است؟
    آیا گیاه دارید؟
    اگه عکس بزارید خیلی بهتر میشه به شما کمک کرد.
    سلام دوست عزیز
    والا شکشون زیاد غیر طبیعی فکر نمیکنم باشه ، اشتهاشون هم بد نیست غذا رو آب نمیمونه
    دمای آب هم 27 درجه هست ، گیاه هم داخل تانک وجود نداره.
    عکس هم اگه شد انشالله (دوربین ندارم)

نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    ماشالله مشکل شما یکی دوتا نیست !!!!
    همانطور که گفتم انجل با گلدفیش سازگار نیست. گلدفیشها جزو ماهیهای سردابی هستند و هیچ سنخیتی با سیچلایدها ندارند.
    شما تانک را خالی کردین و دوباره راه اندازی کردین و از انجل برای تکمیل سیکل استفاده کردین !! این اولین اشتباه.
    برای تکمیل سیکل از اب اکواریوم دوستان استفاده کردین که مطمئنن مشکل داشته این دومین اشتباه.
    ماهیهای قبلی را که به امانت داده بودین بدون قرنطینه به تانک اضافه کردین این سومین اشتباه.
    بعد هم که بترتیب همانطور که خودتون اشاره کردین انواع بلاها رو سر این زبون بسته ها آوردین . از استفاده از اون قرص که نگفتین چی بوده و حذف و اضافه انواع ماهیها بدون قرنطینه !!!

هیچ میدونستید دوست خوبم بیش از 80 درصد مشکل تازه کارها و دوستداران آکواریوم همین سیکل ازته؟ موضوع خیلی ساده ای که اکثرن به آن اهمیت نمیدن و بعد از کلی ضرر و تلفات ماهیها به اهمیت آن پی میبرن.

با توجه به توضیحات کمترین مشکل شما نیترات میباشد.
    اولین کار اینه که در مورد ماهیهای خودتون تجدید نظر کنید. لوچ ، گلدفیش ، انجل اینها سازگار نیستند.
    هر هفته حداقل 80 درصد سیفون کنید.
    به میزان یک گرم درلیتر نمک اضافه کنید.
    اگر ماهیها مشکل خاصی دارند در قسمت بیماریها به صورت کامل مطرح کنید.
    ماشالله ، یموقع چشم نکنید از مشکلاتش کم بشه
    درمورد سازگاری که والا من از هر کی میپرسیدم کسی نمیگفت سازش ندارم(کسانی بودن که چندساله کار میکنن) ، ولی خب تا الان هم مشکلی وجود نداره تا الان.
    بابا بلایی سرشون نیاوردم خداییش کاری نکردم جز اینکه شاهد تلفات بودمقرص هم اسمش سیپروکساسین بود که واسه آنجل ها استفاده میکردم.
    اما در مورد مسئله سیکل ازت واقعا درست میفرمایید بنده هم کامل از این مسئله در جریان بودم ولی به ناچار باید انجل نگه میداشتم.
    سیفون و نمک از ابتدا تا الان اجرامیشه.
    اینی که فرمودید: "توجه به توضیحات کمترین مشکل شما نیترات میباشد." یعنی مشکل از وجود نیترات نیست؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    رگه های خونی تو دمشون پیداشد، یه لوچ دلقک هم داشتم که اونم روی بدنش نقاط سفیدسفید زد بعد چندروزی دمش هم از وسط قاچ خورد و مرد.
    سلام سعید داش زدی ماهیا رو ترکوندی که
    اون رگه های خونی دم گلدفیش به دلیل اینه که آمونیاک آب بالا رفته که به خاطر طی نشدن سیکل آکواریومته
    با سیفون مرتب خوب میشه
    اون نقاط سفید هم روی بدن لوچهات بیماری سفیدکه باید با بالا بردن دما و داروی تترا ایک درمانشون کنی و این بالا بردن دما برای گلدفیشهات مضره

گلدفیش رو تنها نگهداری کن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام سعید داش زدی ماهیا رو ترکوندی که
    اون رگه های خونی دم گلدفیش به دلیل اینه که آمونیاک آب بالا رفته که به خاطر طی نشدن سیکل آکواریومته
    با سیفون مرتب خوب میشه
    اون نقاط سفید هم روی بدن لوچهات بیماری سفیدکه باید با بالا بردن دما و داروی تترا ایک درمانشون کنی و این بالا بردن دما برای گلدفیشهات مضره

گلدفیش رو تنها نگهداری کن
    سلام داش مهدی خیلی مخلصیم.
    بقرآن هرسری که میام برسم به آکواریومم وپرنده هام یه اتفاقی می افته که اززندگی سیرمیشم.
    اللن هم هبری بهم رسیدبدریختم بهم معلوم نیست کی برسم به آکواریوم:-(

ارسال شده ازطریق تلفن همراه - گوشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    آیا ماهیان لوچ دلقک با ماهیان آنجل (فرشته ماهی) سازگاری دارند یا باعث ایجاد تنش و اذیت کردن آنها می گردند.
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    آیا ماهیان لوچ دلقک با ماهیان آنجل (فرشته ماهی) سازگاری دارند یا باعث ایجاد تنش و اذیت کردن آنها می گردند.
    با تشکر
    سلام لوچ دلقك از كف تغذيه ميكنه(جزء كف خوارهاست) و انجل هم از سطح آك ومشكلي براي نگهداري وجود نداره.

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    سلام لوچ دلقك از كف تغذيه ميكنه(جزء كف خوارهاست) و انجل هم از سطح آك ومشكلي براي نگهداري وجود نداره.
    البته اگر از قلمرو طلبی آنجل چشم پوشی کنیم! سایز تانکتون چقدر هست؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15083
    سلام ببخشید من دو تا اسکار دارم که رنگ قرمزشون خیلی کم شده .چطوری باید رنگشون رو بهشون برگردونم؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط 14_مم نمایش پست ها
    سلام ببخشید من دو تا اسکار دارم که رنگ قرمزشون خیلی کم شده .چطوری باید رنگشون رو بهشون برگردونم؟؟؟؟
    سلام شما بفرماييد از چه غذاهايي براي تغذيه ماهي هاتون استفاده مي كنيد؟ چون رژيم غذايي تو رنگ ماهي خيلي تاثير داره.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط 14_مم نمایش پست ها
    سلام
    به این تالار خوش امدین

دوست خوبم رنگ ماهی بستگی زیادی به ژن و گرید اون ماهی داره. بعضی از تکثیر کننده ها یا فروشنده ها برای جلوه بهتر و فروش بیشتر اقدام به استفاده از هورمون یا غذای حاوی رنگ میکنند که بعد از مدتی اثر خودش را از دست خواهد داد و رنگ واقعی ماهی نمایان خواهد شد. به همین خاطر اگر ماهیهای شما رنگدانه کافی نداشته باشد کار خاصی نمیتوانید انجام دهید. استفاده از غذاهای مخصوص تا حدی میتونه رنگ ماهی را تغییر دهد و این مورد همیشگی نیست.
    ویرایش توسط Romans : 1st January 2014 در ساعت 09:44 PM

صفحه 75 از 173 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)