صفحه 70 از 173 نخستنخست ... 20515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 1726
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من می خوام در خونه چند عدد ماهی گوشت خوار در آکواریوم داشته باشم که بهشون گوشت یا ماهی های قابل خوردن بدم. از چه ماهی های گوشخواری در آکواریوم واسه خونه میتونم استفاده کنم؟ ممنون
    سلام.دوسته عزیز اولا به هیج ماهی نمیشه فقط گوشت داد و ماهی زنده
    چون اگر زیاد به هر ماهی گوشت بدید و ماهی زنده دچار مریضی میشه و باید از غذای خشک استفاده کنید و در کنارش هم از غذای دل گوساله یا ماهی زنده
    همه ی ماهی ها دل گوساله میخورن
    ولی ماهی خشن بخواید سر سوسماری و ردتیل پیرانا
    میتونید با هم نگه دارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    ببخشید
    آکواریومم چون نور خورشید بهش میخوره رو قسمتی از شیشه جلبک میزنه
    سوال اولم اینه که جلبک واسه ماهی ضرر داره؟
    سوال دومم اینکه بدون اینکه آبو خالی کنم با یه دستمال جلبکارو از شیشه پاک کنم مشکلی نداره؟
    و سوم اینکه آب آکواریوم هرچندوقت باید کلا عوض شه و شیشش و وسایلاش شسته شه؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    ببخشید
    آکواریومم چون نور خورشید بهش میخوره رو قسمتی از شیشه جلبک میزنه
    سوال اولم اینه که جلبک واسه ماهی ضرر داره؟
    سوال دومم اینکه بدون اینکه آبو خالی کنم با یه دستمال جلبکارو از شیشه پاک کنم مشکلی نداره؟
    و سوم اینکه آب آکواریوم هرچندوقت باید کلا عوض شه و شیشش و وسایلاش شسته شه؟
    سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اول نه مشکلی برای ماهی ایجاد نمی کنه ولی نمای تانک رو خیلی زشت می کنه شما می تونید بای این کار از بکگراند پشت تانک استفاده کنید با همون بک گراند و یا کاغذ رو تانکتون هم بپوشونید تا از تابش نور به داخل تانک جلوگیری بشه تا این مشکل پیش نیاد یا به حداقل برسه
    می تونید با وسیله زبری عاری از هر گونه ماده شوینده یا چیز دیگه ای که مضر برای ماهی باشه این کار رو انجام بدین فقط طوری که روی شیشه خط نیفته دستمال هم این باشه بهتر ولی اگه کت فیش داخل تانک باشه این کار رو انجام میده
    بهترین حالت برای ماهی داری استفاده از تصفیه مناسب و سیفون مرتب هست طی شدن سیکل ازت باعث شفافیت اب می شه و با سیفون مرتب هفتگی و جمع اوری فضولات و مواد زاید داخل تانک شما می تونید این شفافیت رو برای همیشه نگه دارید تعویض کلی اب تانک در بلند مدت اثرات زیان باری روی ماهی های شما خواهد گذاشت استفاده از اب تازه و کلر دار می تونه ماهی هایشما رو به مرگ نزدیک تر کنه پس مسائل مربوط به سیکل ازت و سیفون رو کاملمطالعه کنید طبق اون عمل کنید تا همیشه از داشتن تانک زیبا لذت ببرید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام
    در مورد سایز سیچلاید های امریکایی سوال داشتم
    ایا مثل دیسکس هورمون ضد رشد تولید میکتتد ؟؟و سیفون منظم تاثیری داره؟؟
    با تشکر

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام
    در مورد سایز سیچلاید های امریکایی سوال داشتم
    ایا مثل دیسکس هورمون ضد رشد تولید میکتتد ؟؟و سیفون منظم تاثیری داره؟؟
    با تشکر
    بله تمام ماهی ها هورمون ضد رشد ترشح میکنند سیفون منظم تاثیر داره ولی در کنار سیفون منظم بهترین کار تفکیک کردن ماهی های براساس سایزشون هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اول نه مشکلی برای ماهی ایجاد نمی کنه ولی نمای تانک رو خیلی زشت می کنه شما می تونید بای این کار از بکگراند پشت تانک استفاده کنید با همون بک گراند و یا کاغذ رو تانکتون هم بپوشونید تا از تابش نور به داخل تانک جلوگیری بشه تا این مشکل پیش نیاد یا به حداقل برسه
    می تونید با وسیله زبری عاری از هر گونه ماده شوینده یا چیز دیگه ای که مضر برای ماهی باشه این کار رو انجام بدین فقط طوری که روی شیشه خط نیفته دستمال هم این باشه بهتر ولی اگه کت فیش داخل تانک باشه این کار رو انجام میده
    بهترین حالت برای ماهی داری استفاده از تصفیه مناسب و سیفون مرتب هست طی شدن سیکل ازت باعث شفافیت اب می شه و با سیفون مرتب هفتگی و جمع اوری فضولات و مواد زاید داخل تانک شما می تونید این شفافیت رو برای همیشه نگه دارید تعویض کلی اب تانک در بلند مدت اثرات زیان باری روی ماهی های شما خواهد گذاشت استفاده از اب تازه و کلر دار می تونه ماهی هایشما رو به مرگ نزدیک تر کنه پس مسائل مربوط به سیکل ازت و سیفون رو کاملمطالعه کنید طبق اون عمل کنید تا همیشه از داشتن تانک زیبا لذت ببرید
    موفق باشید

واقعا عالی بود متشکرم فقط واسه اینکه گفتین کت فیش.من کت فیش دارم اما سالی یه بار میبینمش اصلا نمیاد تمیزکاری!همیشه تو مجسمه هام قایم میشه.تنبله فکر کنم

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    واقعا عالی بود متشکرم فقط واسه اینکه گفتین کت فیش.من کت فیش دارم اما سالی یه بار میبینمش اصلا نمیاد تمیزکاری!همیشه تو مجسمه هام قایم میشه.تنبله فکر کنم
    خواهش می کنم دوست عزیز
    در مورد کت فیش معمولا روزها مخفی می شن و شبها به تمیز کاری مشغول می شن ولی در صورتی که جرم روی شیشه باقی می مونه و تمیز نمی شه بهتره کت فیشتونو عوض کنید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز
    در مورد کت فیش معمولا روزها مخفی می شن و شبها به تمیز کاری مشغول می شن ولی در صورتی که جرم روی شیشه باقی می مونه و تمیز نمی شه بهتره کت فیشتونو عوض کنید

سلام
    آقا سعید ی سوال داشتم ، سن کت فیش نمیتونه تاثیر داشته باشه ؟؟؟
    من تا حالا هرچی کت فیش کوچیک گرفتم ، مدام درحال کار کردن بودن ( هم روز و هم شب ) .
    واسه امتحان ، چند دفعه کت فیش سن بالا و سایز بالا گرفتم ، اما هیچوقت ندیدم ک کار کنن .
    ممکنه سن کت فیش دوستمون بالا باشه ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    آقا سعید ی سوال داشتم ، سن کت فیش نمیتونه تاثیر داشته باشه ؟؟؟
    من تا حالا هرچی کت فیش کوچیک گرفتم ، مدام درحال کار کردن بودن ( هم روز و هم شب ) .
    واسه امتحان ، چند دفعه کت فیش سن بالا و سایز بالا گرفتم ، اما هیچوقت ندیدم ک کار کنن .
    ممکنه سن کت فیش دوستمون بالا باشه ؟؟؟
    سلام رضا جان
    به صورت علمی که بخواییم بگیم نه ولی از لحاظ تجربی خودم بارها این مورد رو امتحان کردم با بالارفت سن کت فیش یک مقدار تنبل میشه زیاد دنبال تمیز کاری نمیره بیشتر سعی می کنه از روی اب غذای خودشو تامین کنه من کت ریز رو همیشه ترجیح می دم فعالیت خیلی بشتری داره سنش که یک مقدار بالاتر بره حتما عوضش می کنم یدونه جوانتر و کوچیکتر می گیرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    پس من باید حتما عوضش کنم چون کت فیشم خیلی کوچیکه ولی تمیز نمیکنه همش تو همون مجسمس شیشه ها هم همیشه کثیف میمونه تا خودم تمیز کنم
    مثل اینکه باید اخراجش کنم کار کردن بلد نیس d:

صفحه 70 از 173 نخستنخست ... 20515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889120170 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)