صفحه 69 از 173 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 1726
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    ببخشین من آکواریومم کفش ماسه ریز داره و سنگاه کوچیک تقریبا آب آکواریومو هر 4 ماه کلا عوض میکنمو میشورمش
    اگه بخام سیفون کنم ماسه های کف هم میان بالا اگه آبو بهم بریزم همه چی قروقاتی میشه! میخاستم ببینم سیفون کردن واجبه با این وضعیت؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    ببخشین من آکواریومم کفش ماسه ریز داره و سنگاه کوچیک تقریبا آب آکواریومو هر 4 ماه کلا عوض میکنمو میشورمش
    اگه بخام سیفون کنم ماسه های کف هم میان بالا اگه آبو بهم بریزم همه چی قروقاتی میشه! میخاستم ببینم سیفون کردن واجبه با این وضعیت؟
    سلام دوست عزيز. با اجازه اساتيد يه چند تا نكته خدمتتون عرض ميكنم
    1-تبريك و خير مقدم بخاطر عضويت تو اين سايت. نوع فيلتراسيونتون را ذكر كنيد(فيلتر زير شني) نوع و تعداد ماهيها ، حجم اك.
    2- وقتي شما كل آب رو عوض ميكنيد در اصل چرخه ازت رو از دست ميدهيد و براي اينكه داخل آب باكتريهاي مفيد تشكيل بشه يك هفته زمان لازمه در اين مدت ماهيهاتون را كجا نگهداري ميكنيد؟
    2-وقتي كل آب رو عوض ميكنيد براي واردكردن دوباره ماهيها به تانك بايد اونها رو بخوبي آب به كنيد.
    3- براي سيفون نيازي نيست كه شنها رو به هم بريزيد از روي شنها به راحتي مي توانيد سيفون كنيد
    4- در اين مدت 4 ماه كلا" كيفيت آب به هم ميريزه و.... موفق باشيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    ممنون
    خب من تازه واردم ازین چیزایی که میگفتین خبر نداشتم فکر میکردم اینجوری آکواریوم تمیز تمیز میشه واسه ماهیا خوبه
    آکواروم من طولش 54 ارتفاعش 35 عرضشم 30 هستش
    3تا کوی باله بلند دارم که خیلی هم بزرگ نیستن و یه گلدفیش
    منظورتونو از فیلتراسیونم نفهمیدم ولی یه فیلتر دارم که کنار آکواریوم نصبه دیگه حالا زیرشنی ایناشو نمدونم ببخشید
    من آبو که خالی میکردم که آکواریومو بشورم ماهیامو با همون آب آکواریوم تو یه سطل میذاشتم و وقتی آکواریومو آب میکردم 5 6 ساعت هوا و تصفیه و بخاری که روشن بود صبر میکردم که کلرش بره بعد ماهیارو میریختم تو آکواریوم
    خیر سرم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ممنون
    خب من تازه واردم ازین چیزایی که میگفتین خبر نداشتم فکر میکردم اینجوری آکواریوم تمیز تمیز میشه واسه ماهیا خوبه
    آکواروم من طولش 54 ارتفاعش 35 عرضشم 30 هستش
    3تا کوی باله بلند دارم که خیلی هم بزرگ نیستن و یه گلدفیش
    منظورتونو از فیلتراسیونم نفهمیدم ولی یه فیلتر دارم که کنار آکواریوم نصبه دیگه حالا زیرشنی ایناشو نمدونم ببخشید
    من آبو که خالی میکردم که آکواریومو بشورم ماهیامو با همون آب آکواریوم تو یه سطل میذاشتم و وقتی آکواریومو آب میکردم 5 6 ساعت هوا و تصفیه و بخاری که روشن بود صبر میکردم که کلرش بره بعد ماهیارو میریختم تو آکواریوم
    خیر سرم
    سلام دوست عزیز
    اولین نکته تانک شما برای نگهداری حتی یک عدد گلدفیش هم کوچیکه چه برسه که سه تا کوی هم کنارش قرار دادین ماهی کوی و کلا ماهیان سرد ابی بسیار پور خور و پر جنب و جوش با رشدی سریع هستند و برای این منظور باید تانک بزرگ و تصفیه مناسب برای اینگونه ماهی ها در نظر گرفته شود تانک شکا حجمش لیتره در صورتی در صورتی که برای ماهی های شما باید بالای 200 لیتر اب در نظر گرفته بشه اونم حداقل
    د مورد سیفون اگر شن نباشه که سیفون کردن خیلی راحت تر هست همین طور که گفتین از شن ریز استفاده کردین شما می تونید از شیلنگهای سیفونی که در بازار موجود هست و توری دارن از عبور شن جلوگیری می کنند تهیه کنید در صورتی هم که دسترسی ندارید با شلنگهای معمولی از روی شنها کاملا سیفون داشته باشید تا تمامی فضولات کشیده شوند خروجی شیلنگ که اب سیفون شده از اون خارج می شه رو داخل سطل قرار بدید تا در صورتی که شن بیرون کشیده شد داخل سطل قرار بگیره بعد از اتمام کار شنهای که داخل سطل هستند رو کاملا بشورید دوباره وارد تانک کنید فقط توجه کنید ابی که بعد از سیفون وارد تانک می کنید رو حتما بزرارید کلرش از بین بره
    ولی حتما به فکر جایی بزرگتر برای ماهی ها باشید این حجم برای ماهی های شما مناسب نیست یا تانک بزرگتری تهیه کنید و یا نوع ماهی ها رو عوض کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    خیلی ممنون واقعا عالی بود
    میشه بگید چطوری لیتر تانکو با سانتی که ما میدیم بدست میارین؟200 لیتر میشه آکواریوم چند سانتی؟
    ولی آکواریومم بزرگه بجون خودما الان ماهییام قشنگ توش شنا میکنن دور میزنن
    شایدم منظورتون کلیه ینی واسه آیندشونو رشدشون آره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14295
    یه تانک به ابعاد 100*30*50(طول*عرض*ارتفاع) مناسب آروانا کوتوله هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmoti نمایش پست ها
    یه تانک به ابعاد 100*30*50(طول*عرض*ارتفاع) مناسب آروانا کوتوله هست؟
    بستگي به سايز اروانتون داره بايد توجه داشته باشيد كه اروانا رشد تقريبا" زيادي داره حجم 150 ليتر براي اروانا كمه در ضمن براي نگهداري اروانا ترجيحا" عرض آكواريوم رو بيشتر از 40 در نظر بگيريد. موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    میشه بگید چطوری لیتر تانکو با سانتی که ما میدیم بدست میارین؟200 لیتر میشه آکواریوم چند سانتی؟
    براي بدست آوردن حجم اك(طول*عرض*ارتفاع) اگه بر حسب سانت حساب كنيدتقسيم بر1000 برابر ميشه با ليتر براي هر ماهي تقريبا" 50 ليتر آب در نظر بگيريد البته حساب كوي رو جدا كنيد. موفق باشيد

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    دوست عزیزمون بدرستی راهنمایتون کردن فقط یک نکته
    شما حتی میتونید مثل اکواریومی ها 15 تا ماهی هم توی این تانک نگه داری کنید ولی مد نظر داشته باشید ماهی کوی ماهی هست که رشد سریعی داره پس بهتره تانکی متناسب با ماهی ساخته بشه که در اینده مشکلی پیش نیاد سایز تانک هرچه بزرگتر ماهی شاداب تر و سالم تر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    سلام ببخشید من می خوام در خونه چند عدد ماهی گوشت خوار در آکواریوم داشته باشم که بهشون گوشت یا ماهی های قابل خوردن بدم. از چه ماهی های گوشخواری در آکواریوم واسه خونه میتونم استفاده کنم؟ ممنون

صفحه 69 از 173 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)