صفحه 20 از 173 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 1726
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط eldorad00 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم که از شن های ریز مثل همین هایی که تو تانک های اب شور استفاده میشه میتونم برای تانک اب شیرین با ماهی های گوشتخوار ( اسکار - ردتیل - دراگون ) استفاه کنم یا نه؟
    اگه جواب مثبته نیازی به سنگ هوا هست که بخوام زیر شن ها کار بزارم یا نه؟
    سلام دوست عزیز

شن ریز برای هیچ تانکی مشکل ساز نیست اما باید مراقب باشید شن مورد نظرتون آهکی و دارای ناخالصی نباشه و مخصوصا به هیچ عنوان خصوصا در تانک سیکلیدهای امریکایی از نخودی و تکه مرجان و اینجور چیزها استفاده نکنید

در مورد سوال دومتون، این موضوع بستگی به حجم تانک و تعداد ماهیها و نوع ماهی داره
    در صورتی که تعداد ماهیها کم باشه و جریان آب در تانک مناسب باشه نیازی به استفاده از پمپ و سنگ هوا نیست

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8566
    سلام خدمت دوستان
    برای تانک آب شیرین با ظرفیت 110 لیتر چند سوال داشتم:

1- چه نوع ماهی هائی میشود نگهداری دارد؟
    2- با توجه به سوال 1 باید نر ، ماده یا هر دو باشند؟
    3- نهایت تعداد ماهیهائی که میشه نگهداشت ؟
    4- با توجه به سوال 1 لطفا اسامی ماهیها را ذکر کنید.
    5- چه نوع بخاری مناسب این تانک هست؟ لطفا نام و قیمت در بازار نواب
    6- آیا با یک فیلتر داخلی و سیفون هفتگی میشود میشود آب شفافی داشت؟ اگر جواب مثبت است لطفا نام فیلتر و قیمت
    7- آیا میشود فقط از سنگ ریزه بدون زیرکار شن و ماسه استفاده کرد؟ اگر میشود چند سانت برای این تانک نیاز هست؟ به چه اسمی تو بازار شناخته میشود ؟ قیمت آن؟
    8- اگر علاوه بر سنگ ریزه نیاز به شن و ماسه هم هست چندسانت سنگ ریزه و چندسانت شن و ماسه برای این تانک نیاز هست؟ در بازار به چه اسامی شناخته شده اند و قیمت آنرا هم لطفا ذکر کنید.

ممنون میشم از شما دوستان گرامی که با حوصله میخوانید و با حوصله هم جواب میدید و منو میبخشید از اینکه طولانی شد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_eng نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    برای تانک آب شیرین با ظرفیت 110 لیتر چند سوال داشتم:

1- چه نوع ماهی هائی میشود نگهداری دارد؟
    2- با توجه به سوال 1 باید نر ، ماده یا هر دو باشند؟
    3- نهایت تعداد ماهیهائی که میشه نگهداشت ؟
    4- با توجه به سوال 1 لطفا اسامی ماهیها را ذکر کنید.
    5- چه نوع بخاری مناسب این تانک هست؟ لطفا نام و قیمت در بازار نواب
    6- آیا با یک فیلتر داخلی و سیفون هفتگی میشود میشود آب شفافی داشت؟ اگر جواب مثبت است لطفا نام فیلتر و قیمت
    7- آیا میشود فقط از سنگ ریزه بدون زیرکار شن و ماسه استفاده کرد؟ اگر میشود چند سانت برای این تانک نیاز هست؟ به چه اسمی تو بازار شناخته میشود ؟ قیمت آن؟
    8- اگر علاوه بر سنگ ریزه نیاز به شن و ماسه هم هست چندسانت سنگ ریزه و چندسانت شن و ماسه برای این تانک نیاز هست؟ در بازار به چه اسامی شناخته شده اند و قیمت آنرا هم لطفا ذکر کنید.

ممنون میشم از شما دوستان گرامی که با حوصله میخوانید و با حوصله هم جواب میدید و منو میبخشید از اینکه طولانی شد.

سلام دوست عزیز
    1- تقریبا از هر نوع ماهی میشه تو این حجم نگهداری کرد و فقط از ماهیهای بزرگ یا ماهیهایی که به فضای زیاد برای شنا نیاز دارن (مثل آروانا) بهتره استفاده نشه بنابراین بهترین حالت اینه که ببینید به چه ماهیهایی علاقمندید و بعد در موردش با دوستان مشورت کنین
    2- بعضی ماهیها باید بصورت تک نگهداری بشن مثل فلاور که البته بهتره که فضای بیشتری براش در نظر گرفته بشه اما در سایز کوچیک میشه اونو تو 110 لیتر آب نگه داشت
    برخی از ماهیها هم راه تشخیص قطعی نر و ماده بودن ندارن و بنابراین نمیتونین نر و ماده بخرید ضمن اینکه باز این موضوع هم بر میگرده به نوع ماهی انتخابیتون
    3- بازهم بستگی به نوع ماهیتون داره
    4- دقیقا جواب 3
    5- این موضوع هم بستگی به نوع ماهی انتخابیتون داره. برخی گونه ها نیاز به آب با دمای پایین دارن و نیازی به استفاده از بخاری تو تانکشون نیست و یا با یه بخاری کوچیک هم کارتون راه میفته ولی در مورد برخی از ماهیها مثل دیسکس یا فلاور، نیاز هست که آب کمی گرمتر باشه و بخاری قویتری نیاز دارید اما با توجه به قیمت بخاریهای متداول در بازار بهترین گزینه یه بخاری 200واته که نوع چینی اون قیمتی حدود 7-8 تومن داره و مارکهای معتبری مثل جاگر تا حدود 40-50 تومن میرسن
    6- انتخاب فیلتر هم بستگی به نوع ماهی داره. ماهیهای حساس بهتره با یه سیستم فیلتراسیون قوی نگهداری بشن. برخی گونه ها هم بخاطر اینکه آب رو زیاد کثیف میکنن نیاز به فیلتر قوی دارن (مثلا اسکار)
    بطور کلی فیلتر اینترنال برای هیچ آکواریومی مناسب نیست و خصوصا برای حجم 100 لیتر به نظر من بهتره از تاپ فیلتر استفاده کنید که حدود 20تومن قیمت داره و داخلش رو هم میتونید با ابر و سرامیک پر کنید
    7- بهتره که از شنهایی که تو مغازه ها موجوده استفاده کنید و خودتون اقدام به جمع آوری اون نکنید چون احتمال داره شن یا سنگ ریزه مورد نظرتون دارای فلزات سنگین یا آهک و... باشه که مناسب آکواریوم نیست. اندازه شن کف هم سلیقه ای هست و به ارتفاع تانک هم بستگی داره اما حدود 5-6سانت فکر کنم کافی باشه براتون

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8566
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1- تقریبا از هر نوع ماهی میشه تو این حجم نگهداری کرد و فقط از ماهیهای بزرگ یا ماهیهایی که به فضای زیاد برای شنا نیاز دارن (مثل آروانا) بهتره استفاده نشه بنابراین بهترین حالت اینه که ببینید به چه ماهیهایی علاقمندید و بعد در موردش با دوستان مشورت کنین
    2- بعضی ماهیها باید بصورت تک نگهداری بشن مثل فلاور که البته بهتره که فضای بیشتری براش در نظر گرفته بشه اما در سایز کوچیک میشه اونو تو 110 لیتر آب نگه داشت
    برخی از ماهیها هم راه تشخیص قطعی نر و ماده بودن ندارن و بنابراین نمیتونین نر و ماده بخرید ضمن اینکه باز این موضوع هم بر میگرده به نوع ماهی انتخابیتون
    3- بازهم بستگی به نوع ماهیتون داره
    4- دقیقا جواب 3
    5- این موضوع هم بستگی به نوع ماهی انتخابیتون داره. برخی گونه ها نیاز به آب با دمای پایین دارن و نیازی به استفاده از بخاری تو تانکشون نیست و یا با یه بخاری کوچیک هم کارتون راه میفته ولی در مورد برخی از ماهیها مثل دیسکس یا فلاور، نیاز هست که آب کمی گرمتر باشه و بخاری قویتری نیاز دارید اما با توجه به قیمت بخاریهای متداول در بازار بهترین گزینه یه بخاری 200واته که نوع چینی اون قیمتی حدود 7-8 تومن داره و مارکهای معتبری مثل جاگر تا حدود 40-50 تومن میرسن
    6- انتخاب فیلتر هم بستگی به نوع ماهی داره. ماهیهای حساس بهتره با یه سیستم فیلتراسیون قوی نگهداری بشن. برخی گونه ها هم بخاطر اینکه آب رو زیاد کثیف میکنن نیاز به فیلتر قوی دارن (مثلا اسکار)
    بطور کلی فیلتر اینترنال برای هیچ آکواریومی مناسب نیست و خصوصا برای حجم 100 لیتر به نظر من بهتره از تاپ فیلتر استفاده کنید که حدود 20تومن قیمت داره و داخلش رو هم میتونید با ابر و سرامیک پر کنید
    7- بهتره که از شنهایی که تو مغازه ها موجوده استفاده کنید و خودتون اقدام به جمع آوری اون نکنید چون احتمال داره شن یا سنگ ریزه مورد نظرتون دارای فلزات سنگین یا آهک و... باشه که مناسب آکواریوم نیست. اندازه شن کف هم سلیقه ای هست و به ارتفاع تانک هم بستگی داره اما حدود 5-6سانت فکر کنم کافی باشه براتون

موفق باشید

آقای امیرجانی خیلی ممنون از پاسخهای کامل و جامعی که دادید واقعا استفاده بردم.
    با توجه به اینکه اشاره کردید در بیشتر پاسخها نوع ماهی تعیین کننده است، خیلی به دیسکس علاقه دارم. اما فکر میکنم باید تانک بزرگتر با امکانات بیشتری براش فراهم کنم که انشاا... در تانک بعدی اینکارو انجام میدم. برای این تانک به 2تا اسکار تایگر فکرمیکنم نظر شما چیه؟
    اگه جوابتون مثبت هست یبار دیگه سوالات رو لطفا بررسی کنید.
    با سپاس از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_eng نمایش پست ها
    آقای امیرجانی خیلی ممنون از پاسخهای کامل و جامعی که دادید واقعا استفاده بردم.
    با توجه به اینکه اشاره کردید در بیشتر پاسخها نوع ماهی تعیین کننده است، خیلی به دیسکس علاقه دارم. اما فکر میکنم باید تانک بزرگتر با امکانات بیشتری براش فراهم کنم که انشاا... در تانک بعدی اینکارو انجام میدم. برای این تانک به 2تا اسکار تایگر فکرمیکنم نظر شما چیه؟
    اگه جوابتون مثبت هست یبار دیگه سوالات رو لطفا بررسی کنید.
    با سپاس از شما
    سلام دوست عزیز
    110 لیتر برای یک جفت اسکار در سایز بزرگ حجم کمی هست
    یه جفت اسکار بالغ به حداقل 150-160 لیتر آب نیاز دارن که باز اینم میزان حداقل هست
    طول تانکتون رو هم بفرمایید بهتره میشه در موردش نظر داد اما به هر حال اگه بخواید از اسکار نگهداری کنید داشتن فیلتر اکسترنال توی این حجم بسیار ضرروی خواهد بود
    تو این حجم میتونید از 1اسکار بزرگ یا 3-4 تا سورم نگهداری کنید
    البته همین سورم هم بعد از اینکه جفت بخوره قلمرو طلب میشه و جفتها با بقیه هم تانکیها مدام درگیری خواهند داشت
    برخی افریقاییها هم میتونن برای تانکتون مناسب باشن

موفق باشید

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    درود خدمت دوستان عزیز.
    برای تسریع در ترمیم بافت های از بین رفته بدن ماهی توسط انگلهایی مثل آرگولوس که بدن ماهی رو سوراخ می کنند چه دارو یا ماده ای رو توصیه می کنید؟ ( در صورتی که عامل انگل از بین رفته باشه و فقط جهت تسریع در ترمیم)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    دوستان سوپاپ رو به چه قیمتی تهیه می کنید؟
    من یه جا رفتم بخرم گفت 5000 هزار تومان مخم سوت کشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    دوستان سوپاپ رو به چه قیمتی تهیه می کنید؟
    من یه جا رفتم بخرم گفت 5000 هزار تومان مخم سوت کشید
    سلام دوست عزیز
    منظورتون چه نوع سوپاپی هست؟ سوپاپ یکطرفه؟
    اگه منظورتون سوپاپ یکطرفه باشه که بین 500تا1000 قیمتش هست

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به همه دوستای خوبم

این تانک جدید من 270 لیتر هست برای اینکه بهترین بازدهی رو در تانک دیسکس از لحاظ تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی به من بده 2 تا مدا رو زیر نظر داشتم به نظر شما دوستان کدام یک از این دو مدل کارایی بیشتر و طول عمر بالاتری دارند

یکی همین ایهایم مدل 2217

و دیگری JBL CristalProfi e700 که تا سقف 400 لیتر رو جواب میده و برای تانک آب شور و شیرین هم مناسب هستش

در ضمن تا یادم نرفته بگم که قابلیت تنظیم خروجی آب هم داره

لطفاٌ نظر بدین ببینیم بلاخره کدام مورد رو باید بگیرم

با تشکر

داود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام ممنون میشم یه فیلتر خوب برای تانک 114 و 70 لیتری معرفی کنید ممنون

صفحه 20 از 173 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)