کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام
    دیشب یکی از گوپی های ماده من مرده بود ، می خاستم علت رو بدونم ، که اگر کاری لازمه انجام بدم بقیه آسیب نبینن
    یک توضیح مختصر بدم ، حجم تانک 150 لیتر، تعداد 60 عدد گوپی ، تصفیه داخلی ، سیفیون تقریبا هر 15 روز نصف تانک
    البته اینا همه بچه های یک مادرند که مادر و پدرشون همون اول مردن ، تواین حدود شش ماه هم زادو ولد نداشتن
    با تشکر
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    از چیزی که میترسید سرم اومد ، بعد از دیدن لاشه اولین ماهی تعداد مرگ و میر زیاد شد ، تو این هفته حدود 40 تا...آب رو سیفون کردم تمام محتویات داخل اک رو از جمله ماسه بستر ، سنگ رو هم خارج کردم اما همچنان تلفات ادامه دارد . این چند تا عکس از ماهی تازه مرده ماهی خیلی بیمار و ماهی که تازه علائم بیماری رو داره ، عکس سنگ و غذا رو هم میزارم شاید بدرد بخوره
    ممنون از کمکتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلام یه سوال دارم نمیدونم مربوط به اینجا میشه یا نه اگه نیست لطفن بهم بگین

ماهی قرمزم که حدوده 10 ماه دارمش دو روزه که کج شده و الان داره میمیره اما زندس خیلی زجر میکشم میبینمش چیکار کنم ؟
    اولش بهتر بود فقط کج بود اما خیلی تلاش کرد راست شه من ابشو عوض کردم تنگشو شستم یکم بهتر شد اما همونجوری بود تا فرداش که کلا کف تنگه اما زندس

همچیش از روز اول تا الان ثابته بدنشم قارچ نزده چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید دوستش دارم نمیخوام بمیره اما نمیتونمم ببینم اینجوری شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها

ماهی قرمزم که حدوده 10 ماه دارمش دو روزه که کج شده و الان داره میمیره اما زندس خیلی زجر میکشم میبینمش چیکار کنم ؟
    اولش بهتر بود فقط کج بود اما خیلی تلاش کرد راست شه من ابشو عوض کردم تنگشو شستم یکم بهتر شد اما همونجوری بود تا فرداش که کلا کف تنگه اما زندس

همچیش از روز اول تا الان ثابته بدنشم قارچ نزده چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید دوستش دارم نمیخوام بمیره اما نمیتونمم ببینم اینجوری شده
    سلام
    دیر جنبیدید علت این بیماری غذا دادن زیاد و نامرغوبه تنها کاری که میتونید کنید ویتامین بزنید و آموکسی سیلین به ازای هر 40 لیتر 1 قرص
    به احتمال 85%میمیره
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلام ببخشید چه طوری متوجه شدین از غذاس ؟
    من بهش برنج میدم خام اما ده ماهه غذاش اینه دسشویی هم همیشه میکنه مشکلی نداره واقعا بخاطر غذاس؟ چی باید بهش داد به عنوان غذا؟
    اموکسی حل کنم تو ابش خوب میشه ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام ببخشید چه طوری متوجه شدین از غذاس ؟
    من بهش برنج میدم خام اما ده ماهه غذاش اینه دسشویی هم همیشه میکنه مشکلی نداره واقعا بخاطر غذاس؟ چی باید بهش داد به عنوان غذا؟
    اموکسی حل کنم تو ابش خوب میشه ؟؟
    خوب کاملا واضحه دیگ
    خانم غذای مخصوصش رو از آکواریومی ها تهیه کنید برنج و نون و . . . به هیچ وجه مناسب نیستند
    شاید شاید شاید خوب بشه احتمالش خیلی کمه نمیخوام نا امیدتون کنم اما به احتمال 85 درصد میمیره
    ویرایش توسط Romans : 15th December 2015 در ساعت 07:10 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397

سلام
    در مورد شرایط کلی نگهداری ماهی توضیح دهید . مثل حجم تانک ، دمای آب ، تعویض آب و نوع غذا
    در صورت امکان عکس ماهی را اینجا قرار دهید.
    جهت تعویض آب حتمن از آب کلرزدایی شده استفاده کنید و فعلن نیازی به هیچ دارویی نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    دیر جنبیدید علت این بیماری غذا دادن زیاد و نامرغوبه تنها کاری که میتونید کنید ویتامین بزنید و آموکسی سیلین به ازای هر 40 لیتر 1 قرص
    به احتمال 85%میمیره
    موفق باشید
    دوست خوبم شما چطور تشخیص دادین علت بیماری نوع و مقدار غذا میباشد؟!!
    و بر چه اساسی ویتامین و اموکسی سیلین تجویز کردین؟!!
    لطف کنید تا زمانیکه تشخیص درست داده نشده از تجویز بیهوده دارو به دیگران خودداری کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    از چیزی که میترسید سرم اومد ، بعد از دیدن لاشه اولین ماهی تعداد مرگ و میر زیاد شد ، تو این هفته حدود 40 تا...آب رو سیفون کردم تمام محتویات داخل اک رو از جمله ماسه بستر ، سنگ رو هم خارج کردم اما همچنان تلفات ادامه دارد . این چند تا عکس از ماهی تازه مرده ماهی خیلی بیمار و ماهی که تازه علائم بیماری رو داره ، عکس سنگ و غذا رو هم میزارم شاید بدرد بخوره
    ممنون از کمکتون
    سلام به همه دوستان
    کسی که ما رو راهنمایی نکرد چطور جلو مرگ و میر ماهی هامونو بگیریم
    با سیفون مرتب آب فعلا حالشون بهتره و دیگه تلفات نداشتن ، از چند تا مغازه سوال کردم گفتن بخاطر غذا بوده و ضعیف شدن ، غذا بهشون بیومار و از همین کرم های فشرده میدم که مغازه دار میگفت با این غذا ها فقط نکشتیشون و هیچ ارزش غذایی ندارن .... حالا چه غذایی بدم بهتره ....
    با تشکر از همگی دوستان

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام به همه دوستان
    کسی که ما رو راهنمایی نکرد چطور جلو مرگ و میر ماهی هامونو بگیریم
    با سیفون مرتب آب فعلا حالشون بهتره و دیگه تلفات نداشتن ، از چند تا مغازه سوال کردم گفتن بخاطر غذا بوده و ضعیف شدن ، غذا بهشون بیومار و از همین کرم های فشرده میدم که مغازه دار میگفت با این غذا ها فقط نکشتیشون و هیچ ارزش غذایی ندارن .... حالا چه غذایی بدم بهتره ....
    با تشکر از همگی دوستان
    سلام
    دوست عزیز شما بتدا باید اطلاعات کامل در مورد اکواریوم خودتون را مطابق این پست :

http://www.parsipet.ir/thread617.html

و در قسمت بیماری :

http://www.parsipet.ir/thread9523-109.html

ارسال کنید.

بیومار غذای کاملی نیست و فقط شکم ماهی را پر میکند. بهتره از انواع غذاهای پولکی شرکتی مخصوص زنده زاها استفاده کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما بتدا باید اطلاعات کامل در مورد اکواریوم خودتون را مطابق این پست :

http://www.parsipet.ir/thread617.html

و در قسمت بیماری :

http://www.parsipet.ir/thread9523-109.html

ارسال کنید.

بیومار غذای کاملی نیست و فقط شکم ماهی را پر میکند. بهتره از انواع غذاهای پولکی شرکتی مخصوص زنده زاها استفاده کنید.
    خیلی ممنون از راهنمایی شما
    بله حتمی امروز این غذا رو براشون تهیه می کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    در مورد شرایط کلی نگهداری ماهی توضیح دهید . مثل حجم تانک ، دمای آب ، تعویض آب و نوع غذا
    در صورت امکان عکس ماهی را اینجا قرار دهید.
    جهت تعویض آب حتمن از آب کلرزدایی شده استفاده کنید و فعلن نیازی به هیچ دارویی نیست.

دوست خوبم شما چطور تشخیص دادین علت بیماری نوع و مقدار غذا میباشد؟!!
    و بر چه اساسی ویتامین و اموکسی سیلین تجویز کردین؟!!
    لطف کنید تا زمانیکه تشخیص درست داده نشده از تجویز بیهوده دارو به دیگران خودداری کنید.
    سلام
    متاسفانه ماهیم مرد دارو هم دادم اما ..
    توی تنگ ماهی بود دیگه یه ماهی قرمز کوچولو مال عید پارسال بود
    ابش و هفته ای دو بار عوض میکردم یه هفته هم ابو میزاشتم که کلرش بره یکمم اب خنک برا اکسیژن بیشتر هفته ایم یه دونه یا دوتا دونه برنج خام
    تنگشم ماهی یبار یا دوبار میشتیم
    قارچ نداشت یعنی به پولکاش چیزی چسبیده نبود خیلی سرحال بود نمیدونم چش شد یبارکی دلم سوخت خیلی
    مثل این بیماری های فلجی هست کم کم اعضای بدنش از حرکت ایستاد خیلی تقلا برا زندگی کرد زجر کشید

صفحه 150 از 173 نخستنخست ... 50100131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)