کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    کلا خانواده سیچلاید ها حیلی سگ جونن ابت کلر دار نباشه و یه سنگ هوای خوب داشته باشی (چون تحرک دارن و اکسیژن می خوان ) تو جوب هم می تونی نگهشون داری
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    بسیار بسیار ممنونم
    خودمم دوست دارم ماهی خاص نگه دارم ولی به خاطر مشغله کاری وقت رسیدگی بهمون رو ندارم الان هم تانک گیاهی هست ولی گیاهان داره خراب میشه میخوام قبل از اینکه گیاها خراب بشن گیاها رو رد کنم و یه تانک کم دردسر با دوتا ماهی راه بندازم
    الان نظرم رو سیچلاید ماکرو آبی گرفته همین خط دار ها
    مراقبت زیاد که لازم ندارن و اینکه برا دکور و کف تانک از چی استفاده کنم برا اینها و تجهیزات هم چی میخواد؟
    الان بخاری و نور ال ای دی و فیلتر هنگ آن جوبو 502 دارم

Sent from my C6603 using Tapatalk
    در مورد حجم آب که یکی از دوستان پاسخ درست رو داد

اگر منظورتون سیچلایده ای آفریقایی هست : در مورد اینکه سخت جونن و .. هم باید عرض کنم که فرقی با ماهی های دیگه ندارن که هیچ، نیاز هایی دارن که بقیه ماهی ها ندارن! برای مثال آب حتما باید قلیایی باشه. بنا بر این از بسیاری از کاندیشنر های معروف یا چوب های Driftwood و ... نباید استفاده کنید. مورد بعدی و مهم تر تغذیشون هست که درصد بالاییش گیاهی هست. بنا بر این ۹۰٪ غذا های رایج هم براشون مناسب نیست. متاسفانه تو خیلی از آکواریوم فروشی ها به سیچلاید های آفریقایی لوفاک و بیومار میدن...

بیماری هایی مثل ورم مالاوی یا Malawi Bloat هم خیلی توشون رایجه که معمولا تغذیه بد + آب نا مناسب دست به دست هم میده تا این حالت پیش بیاد

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    در مورد حجم آب که یکی از دوستان پاسخ درست رو داد

اگر منظورتون سیچلایده ای آفریقایی هست : در مورد اینکه سخت جونن و .. هم باید عرض کنم که فرقی با ماهی های دیگه ندارن که هیچ، نیاز هایی دارن که بقیه ماهی ها ندارن! برای مثال آب حتما باید قلیایی باشه. بنا بر این از بسیاری از کاندیشنر های معروف یا چوب های Driftwood و ... نباید استفاده کنید. مورد بعدی و مهم تر تغذیشون هست که درصد بالاییش گیاهی هست. بنا بر این ۹۰٪ غذا های رایج هم براشون مناسب نیست. متاسفانه تو خیلی از آکواریوم فروشی ها به سیچلاید های آفریقایی لوفاک و بیومار میدن...

بیماری هایی مثل ورم مالاوی یا Malawi Bloat هم خیلی توشون رایجه که معمولا تغذیه بد + آب نا مناسب دست به دست هم میده تا این حالت پیش بیاد

موفق باشید
    ممنون
    خب نظر شما چیه،چه ماهی نگهدارم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    سلام
    40 لیتر اب خیلی کم هست برای ماهی های گوشت خوار
    برای افریقایی ها هم همینطور مناسب نیست
    من پیشنهاد میکنم تو این حجم اب از ماهی هایی مثه فلاورباکس . بلک گوست . پافر نگهداری کنید اما بصورت تک
    ممنون رفیق از راهنمایی ولی این ماهیها که نامبرده رو دوست ندارم
    من شنیدم که ماهی با توجه به اندازه آکواریوم بزرگ میشه دوتا کوچک پنج سانتی بگیرم از سیچلاید ها یا باقی گونه ها خوب نیست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون
    خب نظر شما چیه،چه ماهی نگهدارم؟

به نظر من شما اصلا ماهی و آکواریوم نگهداری نکنید! ماهی که رسیدگی و وقت لازم نداشته باشه اصلا وجود نداره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من شما اصلا ماهی و آکواریوم نگهداری نکنید! ماهی که رسیدگی و وقت لازم نداشته باشه اصلا وجود نداره.
    نگفتم که کامل رسیدگی نخواد. گفتم کم رسیدگی بخواهد
    الان همانطور که گفتم نزدیک یک سال هست که تانک گیاهی دارم و انواع تترا و یک آنجل از سایز کوچک داشتم و بزرگ شدن بدون هیچ مرگ و میری فقط چون گیاها دارن خراب میشن نگهداری از گیاهان سخت و وقت گیره و ماهی های کوچک هم بدون گیاه نه شرایط مناسب زندگی رو دارن و نه نمای زیبا میخوام دوتا ماهی بزرگتر نگهدارم که سطح نگهداری فقط همان غذا دادن و سیفون آب کافی باشه

ویرایش توسط amirrezan95 : 5th December 2015 در ساعت 06:19 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم / عروس هلندی
    شماره عضویت
    17608
    نگفتم که کامل رسیدگی نخواد. گفتم کم رسیدگی بخواهد
    الان همانطور که گفتم نزدیک یک سال هست که تانک گیاهی دارم و انواع تترا و یک آنجل از سایز کوچک داشتم و بزرگ شدن بدون هیچ مرگ و میری فقط چون گیاها دارن خراب میشن نگهداری از گیاهان سخت و وقت گیره و ماهی های کوچک هم بدون گیاه نه شرایط مناسب زندگی رو دارن و نه نمای زیبا میخوام دوتا ماهی بزرگتر نگهدارم که سطح نگهداری فقط همان غذا دادن و سیفون آب کافی باشه

همون دوتا افریقایی هم شرایط مخصوص بخودشون رو دارن ک باید رعایت بشه وگرنه ماهی ها ممکنه از بین برن
    اگ میتونید از تانک بزرگتر بین 100 تا 200 لیتر یا بیشتر تهیه کنید حتمن براشون
    ب افریقایی ها هم هر غذایی رو نمیتونید بدید حتمن باید غذاهای خیلی عالی و باکیفیتی رو مثل اوشن نوتریشن و نوو مالاوی جی بی ال و ... استفاده کنید و نمی ارزه ک شما تنها برای 2تا ماهی این همه هزینه کنید
    اگ از اون ماهی ها خوشتون نمیاد و انچنان وقت رسیدگی رو ندارید بهترین بنظرم گلدفیش باشه ک هم خیلی زیبا هستن و تنوع زیادی هم دارن
    باز خودتون میدونید دوست عزیز
    ویرایش توسط faezeh.aqua : 5th December 2015 در ساعت 07:34 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    همون دوتا افریقایی هم شرایط مخصوص بخودشون رو دارن ک باید رعایت بشه وگرنه ماهی ها ممکنه از بین برن
    اگ میتونید از تانک بزرگتر بین 100 تا 200 لیتر یا بیشتر تهیه کنید حتمن براشون
    ب افریقایی ها هم هر غذایی رو نمیتونید بدید حتمن باید غذاهای خیلی عالی و باکیفیتی رو مثل اوشن نوتریشن و نوو مالاوی جی بی ال و ... استفاده کنید و نمی ارزه ک شما تنها برای 2تا ماهی این همه هزینه کنید
    اگ از اون ماهی ها خوشتون نمیاد و انچنان وقت رسیدگی رو ندارید بهترین بنظرم گلدفیش باشه ک هم خیلی زیبا هستن و تنوع زیادی هم دارن
    باز خودتون میدونید دوست عزیز
    ممنون
    از گلد فیش ها هم خوشم نمیاد
    پس بیخیال بشم اصلا!؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    من نمی دونم والا فقط تجربه ام رو می گم من یه اسکار کوچیک گرفتم یه اک 50 لیتری داشتم 2 سال و نیم پیشم بود فقط هم فیلتر زیرشنی و یه تصفیه کوچیک که پاور هد و ابر باهمه توش بود
    غذا هم بهش سینه مرغ می دادم می خورد کیف می کرد ... تا اینکه خواهر عزیزم ماهی شب عید رو انداخت توی تانک که مثلا با هم دوست بشن !!!! اسکار و ماهی قرمز !!!
    بعد دیدم که ماهی قرمزه نصفش به تصفیه گیر کرده نصف دیگه اش داره تواب می چرخه بعد داشتم از دانشگاه میومدم که دیدم خواهر گلم ! اسکارمو کشته که عدالت اجرا بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم / عروس هلندی
    شماره عضویت
    17608
    ممنون
    از گلد فیش ها هم خوشم نمیاد
    پس بیخیال بشم اصلا!؟

افریقایی رو بله بهتره اینکارو نکنید
    پلنت رو هم ک دارید جمع میکنید
    پس ماهی ای رو انتخاب کنید ک مناسب با حجم اکواریوم شما باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    من نمی دونم والا فقط تجربه ام رو می گم من یه اسکار کوچیک گرفتم یه اک 50 لیتری داشتم 2 سال و نیم پیشم بود فقط هم فیلتر زیرشنی و یه تصفیه کوچیک که پاور هد و ابر باهمه توش بود
    غذا هم بهش سینه مرغ می دادم می خورد کیف می کرد ... تا اینکه خواهر عزیزم ماهی شب عید رو انداخت توی تانک که مثلا با هم دوست بشن !!!! اسکار و ماهی قرمز !!!
    بعد دیدم که ماهی قرمزه نصفش به تصفیه گیر کرده نصف دیگه اش داره تواب می چرخه بعد داشتم از دانشگاه میومدم که دیدم خواهر گلم ! اسکارمو کشته که عدالت اجرا بشه
    چه داستان هیچکاکی داشتین خخخخ
    چه اسکاری بود؟ تایگر؟
    سینه مرغ خام؟
    سیفون به چه شکل بود و دکور آکواریوم چه بود؟

ویرایش توسط amirrezan95 : 5th December 2015 در ساعت 09:01 PM

صفحه 148 از 173 نخستنخست ... 4898129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)