کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    سلام
    من یه اکواریوم نود لیتری دارم که دوساله توش ماهیایی مثل اسکار و تگزاس و پرت و سیچیلاید های امریکایی دارم
    در تمام این دوسال تجهیزاتم فقط یه فیلتر معمولی و بخاری و دماسنج بود.و نسبتا تو نگهداریشون موفق بودم.حتی یه بار اروانا هم داشتم.ماهانه هم سیفون 70 درصد دارم.
    الام میخوام ماهیارو رد کنم و سیچیلاید های افریقایی(مالاوی)بگیرم.
    این تجهیزاتم کافیه؟راستش هنوز مبتدی ام و در باره دیگر تجهیزاتی مثل سامپ و اجزاش و غیره و غیره ندارم.
    اگه چیز های دیگه ای نیاز دارم میشه بهم بگین و توضیح بدین چرا و چگونه کار میکنه؟
    راستی چند تا سیچیلاید افریقایی تو این حجم اب میتونم نگه دارم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط dragon 511 نمایش پست ها
    سلام
    من یه اکواریوم نود لیتری دارم که دوساله توش ماهیایی مثل اسکار و تگزاس و پرت و سیچیلاید های امریکایی دارم
    در تمام این دوسال تجهیزاتم فقط یه فیلتر معمولی و بخاری و دماسنج بود.و نسبتا تو نگهداریشون موفق بودم.حتی یه بار اروانا هم داشتم.ماهانه هم سیفون 70 درصد دارم.
    الام میخوام ماهیارو رد کنم و سیچیلاید های افریقایی(مالاوی)بگیرم.
    این تجهیزاتم کافیه؟راستش هنوز مبتدی ام و در باره دیگر تجهیزاتی مثل سامپ و اجزاش و غیره و غیره ندارم.
    اگه چیز های دیگه ای نیاز دارم میشه بهم بگین و توضیح بدین چرا و چگونه کار میکنه؟
    راستی چند تا سیچیلاید افریقایی تو این حجم اب میتونم نگه دارم؟
    سلام
    سیچلایدهای آفریقایی نسبت به ماهیهایی که قبل داشتین کمی به مراقبت بیشتری نیاز دارند ولی با همین تجهیزات فعلی هم میتوانید ادامه دهید.
    این حجم برای نگهداری 6 تا 7 عدد ماهی مناسب میباشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    سیچلایدهای آفریقایی نسبت به ماهیهایی که قبل داشتین کمی به مراقبت بیشتری نیاز دارند ولی با همین تجهیزات فعلی هم میتوانید ادامه دهید.
    این حجم برای نگهداری 6 تا 7 عدد ماهی مناسب میباشد.
    خب خیالم راحت شد
    سیفون 70 درصد هر ماه کافیه؟
    غذا هم بهشون دل و غذای خشک بدم خوبه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    سلام
    من یه مولی ماده بزرگ دارم که شدیدا بهش مشکوکم
    اول اینکه همیشه توی یه پناهگاه دستسازه و همیشه هم تند تند باله میزد و نفس میکشید.حامله هم نیست
    یه شب دیدم مثل چی درجا باله میزنه و نفس نفس میزنه.گزاشتمش تو این زایشگاه که زیر نظر داشته باشمش
    بعد دیدم همچین چیزی از ابشش هاش بیرون زده و یکمی ابشش هاش تورم داره و قرمزه.
    این چی میتونه باشه؟

کنید دقیقا بالای بالشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    ممنون از پاسخگویی سریع

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    من یه لجن خوار اسپرت داشتم حدودا دو سه ماهی تو اکم بود و تقریبا بزرگ شده بود . بعضی وقتا براش تو کوزه تو آکواریم غذا میریختم و میرفت میخورد یه مدت نریختم میومد بالای آب همراه سوروم هام غذا میخورد(غذای رو آبی) بعدش که دیگه وحشی بازی در آورد !!! به ماهیام حمله میکرد(سایز چندانی هم نداشت) مجبور شدم ردش کنم . فقط موقع غذا دادن میومد اذیت میکرد . الان عوضش کردم ولی نمیخوام این یکی هم مثل اون بشه . اگه برای این یکی هر شب یه مقدار غذای زیرآبی بریزم مشکلش حل میشه ؟
    تو مشهد مغازه ای سراغ ندارید که غذای مخصوص کت فیش و کریدوراس داشته باشه ؟

یکی از سوروم هام بالای چشمش و تقریبا یکم توی خود چشمش چندتا خط تیره دیده میشه یه مدت که گوشه گیر بود و چشمش اذیت بود الان اینطور نیست اما اون خطها هست . مشکلش چیه ؟ درمانی هم داره ؟

ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    من یه لجن خوار اسپرت داشتم حدودا دو سه ماهی تو اکم بود و تقریبا بزرگ شده بود . بعضی وقتا براش تو کوزه تو آکواریم غذا میریختم و میرفت میخورد یه مدت نریختم میومد بالای آب همراه سوروم هام غذا میخورد(غذای رو آبی) بعدش که دیگه وحشی بازی در آورد !!! به ماهیام حمله میکرد(سایز چندانی هم نداشت) مجبور شدم ردش کنم . فقط موقع غذا دادن میومد اذیت میکرد . الان عوضش کردم ولی نمیخوام این یکی هم مثل اون بشه . اگه برای این یکی هر شب یه مقدار غذای زیرآبی بریزم مشکلش حل میشه ؟
    تو مشهد مغازه ای سراغ ندارید که غذای مخصوص کت فیش و کریدوراس داشته باشه ؟

یکی از سوروم هام بالای چشمش و تقریبا یکم توی خود چشمش چندتا خط تیره دیده میشه یه مدت که گوشه گیر بود و چشمش اذیت بود الان اینطور نیست اما اون خطها هست . مشکلش چیه ؟ درمانی هم داره ؟

ممنون
    سلام:
    اگر به کت فیش غذای کافی نرسه معمولا این مواردی که فرمودید اتفاق میافته پس باید همیشه غذا در دسترس اونها باشه در مورد سورم شما اگر عکسی ازش بود بهتر میشد در موردش اظهار نظر کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17782
    سلام و خسته نباشید

دوستان میشه از پنبه به عنوان مدیا استفاده کرد؟ روی محصول نوشته که غیر استریل هستش و برای زخم باز استفاده نشود آیا مشکلی ایجاد می کند یا نه؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط richard نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

دوستان میشه از پنبه به عنوان مدیا استفاده کرد؟ روی محصول نوشته که غیر استریل هستش و برای زخم باز استفاده نشود آیا مشکلی ایجاد می کند یا نه؟
    سلام
    پنبه برای اینکار مناسب نیست چون بعد از قرار گرفتن در آب فشرده شده و مانع عبور جریان آب خواهد شد. با رسوب مواد زائد این فشردگی و عدم جریان آب شدیدتر هم خواهد شد.
    بهترین گزینه همان مدیای مخصوص یا ابر نازک میباشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17782
    کیفیت تصفیه اب با پنبه خیلی بیشتر از بقیه مدیاهاست و اگه اب با جریان کم وارد بشه می توان نتیجه خوبی گرفت

صفحه 145 از 173 نخستنخست ... 4595126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)