همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای آب شرین بنظر شما گیاهان طبیعی مناسبه یا نه ؟چون میگن ماهی های گیاه خوار میرن اونهارو میخورند
    من بعد از مدتی ها دوباره قصد دارم که آکواریون و تمام تجهیزات شو از صفر بخرم حدودان 250 تومن هم میخوام هزینه کنم بنظر شما
    آکواریومی با ابعاد مورد نظر : طول 80 یا 90 سانتی متر عرض 35 الی 30 سانتی متر و ارتفاع هم 45 الی 50 سانتی متر
    چطوره
    ؟ نظر شما چیه با چه ابعادی بگیرم بهتره
    برای من تجهیزات تصفیه آب خیلی مهمه چون وقت ندارم تند تند آبشو عوض کنم

درضمن تاپیک مورد نظر درمورد آب آکواریوم آب شیرین رو میشه راهنمایی کنید ؟
    باتشکر از همکاری و راهنمایی شما دوستان عزیز
    سلام دوست عزیز
    در مورد نگهداری گیاه بستگی به نوع ماهی داره که قصد دارید نگهداری کنید ماهیانی چون خانواد ه تتراها و دیسکس و ماهی هایی توی این رنج اسیبی به گیاه وارد نمی کنند ولی سایر ابزیان اسیب هایی به گیاهان وارد می کنند از همه بدتر کتفیش هست که هر گیاهی داخل تانک باشه رو نابود می کنه
    سایز تانکتون خوب ست فقط اگر قصد دارید بیشتر ماهی در تانک قرار بدید ارتفاع تانک و می تونید بیشتر هم در نظر بگیرید ولی برای تانک گیاهی مناسب هست

تصفیه خوب روی کیفیت اب خیلی تاثیر داره ولی باید مد نظر داشته باشی اب هم تا حدی قابلیت نگهداری رو داره و بعد از مدتی مواد معدنی مورد نیاز اب زییان رو از دست میده که با سیفون مرتب این مسئله قابل حل هست پس سیفون منظم یکی از عوامل مهم در شادابی ابزیان هست

سوال آخر رو خوب متوجه نشدم ولی در کل قبل از را اندازی اکواریوم سیکل ازت رو بخوبی مطالعه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در مورد نگهداری گیاه بستگی به نوع ماهی داره که قصد دارید نگهداری کنید ماهیانی چون خانواد ه تتراها و دیسکس و ماهی هایی توی این رنج اسیبی به گیاه وارد نمی کنند ولی سایر ابزیان اسیب هایی به گیاهان وارد می کنند از همه بدتر کتفیش هست که هر گیاهی داخل تانک باشه رو نابود می کنه
    سایز تانکتون خوب ست فقط اگر قصد دارید بیشتر ماهی در تانک قرار بدید ارتفاع تانک و می تونید بیشتر هم در نظر بگیرید ولی برای تانک گیاهی مناسب هست

تصفیه خوب روی کیفیت اب خیلی تاثیر داره ولی باید مد نظر داشته باشی اب هم تا حدی قابلیت نگهداری رو داره و بعد از مدتی مواد معدنی مورد نیاز اب زییان رو از دست میده که با سیفون مرتب این مسئله قابل حل هست پس سیفون منظم یکی از عوامل مهم در شادابی ابزیان هست

سوال آخر رو خوب متوجه نشدم ولی در کل قبل از را اندازی اکواریوم سیکل ازت رو بخوبی مطالعه کنید
    از راهنمایی و کمکتون سپاس گذارم

راستی شیشه ی چند میلی بگیرم بهتره منظورم چه نوع شیشه ای و با چه ضخامتی سفارش بدم بهتره ؟
    ماهی های موردنظر : همین ماهی های معمولی مثل کوپی و گلد فیش و دم شمشیری و آنجل و لجن خوار و غیر.... ( هرچه ماهی تنوع بیشتری داشته باشه و سازگاری بیشتری با ماهی های دیگه برای من بیشتر اهمیت داره )

اگه کسی در مشهد جای مناسبی برای تهیه این موارد میشناسه رو به من پ خ بده تا حظوری برم

یعنی من میخوام الان ماهی بگیرم باید آب آکواریون رو یک ماه قبلتر بزارم داخل آکواریوم بمونه تا مواد معدنی آن ثبات کافی پیدا کنند با توجه به ازت موجود داخل آکواریوم که توسط باکتریها درست میشه ؟
    من قبلان آب رو 24 ساعت ذخیره و نگهداری میکردم و بعد ماهی ها رو داخلش مینداختم که مشکلی برام پیش نمیاومد ولی الان باید اینکارو انجام بدم آره ؟منظورم زمانی که آب شفافیت و غلیط کافی رو پیدا کنه اون موقع آمادست ؟

باتشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    دوستان کسی نیست جواب پست بالایی رو بده
    میخوام تا قبل از تموم شدن تعطیلات درستش کنم چون بعدش درگیر مشغله های روزمره میشم و سخته همشون رو در مدت زمان کوتاه تهیه کنم

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    از راهنمایی و کمکتون سپاس گذارم

راستی شیشه ی چند میلی بگیرم بهتره منظورم چه نوع شیشه ای و با چه ضخامتی سفارش بدم بهتره ؟
    ماهی های موردنظر : همین ماهی های معمولی مثل کوپی و گلد فیش و دم شمشیری و آنجل و لجن خوار و غیر.... ( هرچه ماهی تنوع بیشتری داشته باشه و سازگاری بیشتری با ماهی های دیگه برای من بیشتر اهمیت داره )

اگه کسی در مشهد جای مناسبی برای تهیه این موارد میشناسه رو به من پ خ بده تا حظوری برم

یعنی من میخوام الان ماهی بگیرم باید آب آکواریون رو یک ماه قبلتر بزارم داخل آکواریوم بمونه تا مواد معدنی آن ثبات کافی پیدا کنند با توجه به ازت موجود داخل آکواریوم که توسط باکتریها درست میشه ؟
    من قبلان آب رو 24 ساعت ذخیره و نگهداری میکردم و بعد ماهی ها رو داخلش مینداختم که مشکلی برام پیش نمیاومد ولی الان باید اینکارو انجام بدم آره ؟منظورم زمانی که آب شفافیت و غلیط کافی رو پیدا کنه اون موقع آمادست ؟

باتشکر
    خواهش می کنم دوست عزیز
    برای مچین تانکی شیشه 6 میل جوابگو هست
    ترکیب ماهیاتون برای نگهداری کنار گیاه مناسب هست جز دو مورد مورد اول گلدفیش هست که همیشه تاکید شده ماهی گلدفیش رو بخاطر سر آبی بودن نوع ماهی در کنار ماهیان گرم ابی نگهداری نکنید و مورد دوم کت فیش هست که شدیدا باعث نابودی گیاهان خواهد شد
    اگر می خوایید سیکل رو خودتون طی کنید با توجه به مباحث مربوط به سیکل ازت بله حدودا یک ماه طی شدن سیکل طول می کشه اما در صورتی که می خوایند این روند زودتر انجام بشه یا از تسریع کننده ها (مثل قرص باکتوزیم و ...)استفاده کنید ویا از اب تانکی که سیکلش طی شده در تانکتون استفاده کنید باعث میشه این روند زودتر انجام بشه
    24 ساعت نگهداری آب باعث از بین رفتن کلر میشه(البته همراه با هوادهی) ولی بعد از مدتی به دلیل طی نشدن سیکل نیترات و امونیاک در اب بالا خواهد رفت باعث آسیب رساندن به ابزیان در بلند مدت خواهد شد پس بهترین حالت این هست که سیکل رو طی کنید و بعد از اون برای سیفون اب رو 24 ساعت دپو کنید بعد به تانک اضافه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    ویرایش توسط mohammad2284 : 27th March 2015 در ساعت 01:27 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    سلام و عرض تبريک سال نو خدمت اساتيد
    امروز داشتم سنگ اکواريوم و نگاه ميکردم که متوجه موجودات خيلي ريزي شدم که شبيه سوسک بودن.
    خيلي ريز حتي از تخم ماهي هم کوچيکتر بودن و دور غذايي که لاي سنگ ها بودن جمع شده بودن.
    اينا چيه?
    لکه هاي ريز روي سنگ رو دقت کنيد ميبينيد چقدر ريزن.
    نميشه عکس با کيفيت گرفت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام و عرض تبريک سال نو خدمت اساتيد
    امروز داشتم سنگ اکواريوم و نگاه ميکردم که متوجه موجودات خيلي ريزي شدم که شبيه سوسک بودن.
    خيلي ريز حتي از تخم ماهي هم کوچيکتر بودن و دور غذايي که لاي سنگ ها بودن جمع شده بودن.
    اينا چيه?
    لکه هاي ريز روي سنگ رو دقت کنيد ميبينيد چقدر ريزن.
    نميشه عکس با کيفيت گرفت
    سلام
    منم شاگردم ولی سال نو شما هم مبارک باشه.
    احتمال زیاد " پلاناریا" باشه. تاپیک زیر را مطالعه کنید ، انشااله که مشکل تون حل بشه.

http://www.parsipet.ir/thread624.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    ممنون دوست عزيز ولي اينا سياه هستن و خيلي ريزن.
    به شکل کرم هم نيستن.
    اندازه دونه هاي شن هستن.

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز ولي اينا سياه هستن و خيلي ريزن.
    به شکل کرم هم نيستن.
    اندازه دونه هاي شن هستن.
    احتمال خیلی زیاد یک نوع انگل و یا سخت پوستی هست که در اثر غذا دادن بیش از حد و رسوب زیر شنها بوجود اومده
    می تونید با استفاده از ملشیت گرین و یا کنترا اسپات اونها رو از بین ببرید
    در صورتی که دسترسی به این مواد نداشتید می تونید تانک رو خالی کنید کنید و تانک رو با پرمنگنات پتاسیم و یا فرمالین تانک رو شستشو کنید و مجددا راه اندازی کنید (توجه داشته باشید این دو ماده برای ماهی بسیار مضر هستند پس در نحوه استفاده دقت کنید و حتما بعد از استفاده وسایل رو چندین بار شستشو دهید تا اثرشون از بین بره)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    از کجا ميشه تهيه کرد اينا رو?

صفحه 133 از 173 نخستنخست ... 3383114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)