کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17202
    سلام دوستان من برا اولين باره دارم اكوريوم ميخرم لطفا راهنمايي كنين از چه وسايلي بايد استفاد كنم راستي ميشه من پرت أسكار پنگوسي پيرانا فلأور باكس و سيچيلايد (اون راه رآها)استفاده كنم

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان بيجار نمایش پست ها
    سلام دوستان من برا اولين باره دارم اكوريوم ميخرم لطفا راهنمايي كنين از چه وسايلي بايد استفاد كنم راستي ميشه من پرت أسكار پنگوسي پيرانا فلأور باكس و سيچيلايد (اون راه رآها)استفاده كنم

سلام
    توصیه میکنم برای سوال اولتون این لینکو رو مطالعه کنید
    اصول راه اندازی آکواریوم های آب شیرین و برای سوال دومتون توی تاپیک مربوطه سوال رو مطرح کنید دوست عزیز پرسش و پاسخ در مورد سازگاری ماهی ها با هم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    سلام و صبح همگی بخیر

من یه تانک (طول90-عرض30-ارتفاع40) با شیشه 6 و دو پل که هردو تقریبا 10-12 سانتی هستند و در وسط تانک نسب شدن و قرینه هستند یکی در کف و یکی در بالا خریدم که متاسفانه بعد از انتقال به منزا متوجه شدم:
    شیشه کف درست در وسط به اندازه تقریباً یک سانت ضربه خورده (تقریباً مثل اینکه یه شن یا سنگ ریز به شیشه می خوره) و صاحب قبلی دور این ضربه را با الماس دایره کشیده(مثل شیشه ماشین که ضربه میخوره و به خواطر اینکه پخش نشه دورشو با الماس دایره میکشن) بله میگفتم، و درست روی این ضربه یک پل فکر کنم اونم 6 باشه نسب کرده ولی زیر پل که با قسمت ضربه خورده در تماس هست را چسب نزده! و مثل یه پل معمولی دور تا دور پل چسب زده که به ظاهر مشکلی نداره! می خواستم دوستان یه راهنمایی بفرمایند.

میخواستم عکس بزارم ولی اونم از شانس من (که از تانک خریدن معلومه) به علت خرابی گوشه و نبود دوربین مناسب نشد!!!(دیگه شانس من آخرشه ها!!!!!!!!)
    راستی میدونم که تعویض اولین بهترین و مطمئن ترین راه هست و لی به علت نداشتن تجربه و خیلی مسائل دیگه امکان تعویض شیشه کف نیست!!!

منتظر نظرهای تک تک شما اساتید عزیز هستم.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjs2690 نمایش پست ها
    سلام و صبح همگی بخیر

من یه تانک (طول90-عرض30-ارتفاع40) با شیشه 6 و دو پل که هردو تقریبا 10-12 سانتی هستند و در وسط تانک نسب شدن و قرینه هستند یکی در کف و یکی در بالا خریدم که متاسفانه بعد از انتقال به منزا متوجه شدم:
    شیشه کف درست در وسط به اندازه تقریباً یک سانت ضربه خورده (تقریباً مثل اینکه یه شن یا سنگ ریز به شیشه می خوره) و صاحب قبلی دور این ضربه را با الماس دایره کشیده(مثل شیشه ماشین که ضربه میخوره و به خواطر اینکه پخش نشه دورشو با الماس دایره میکشن) بله میگفتم، و درست روی این ضربه یک پل فکر کنم اونم 6 باشه نسب کرده ولی زیر پل که با قسمت ضربه خورده در تماس هست را چسب نزده! و مثل یه پل معمولی دور تا دور پل چسب زده که به ظاهر مشکلی نداره! می خواستم دوستان یه راهنمایی بفرمایند.

میخواستم عکس بزارم ولی اونم از شانس من (که از تانک خریدن معلومه) به علت خرابی گوشه و نبود دوربین مناسب نشد!!!(دیگه شانس من آخرشه ها!!!!!!!!)
    راستی میدونم که تعویض اولین بهترین و مطمئن ترین راه هست و لی به علت نداشتن تجربه و خیلی مسائل دیگه امکان تعویض شیشه کف نیست!!!

منتظر نظرهای تک تک شما اساتید عزیز هستم.
    سلام

اگر به گفته خود شما روی قسمت شکستگی رو با یک پل پوشانده باشد و دور آنرا هم خوب چسبکاری کرده باشد ، جای نگرانی نیست و مشکلی هم نخواهد داشت.
    برای اطمینان بیشتر از یک یونولیت مناسب با قطر 2 سانت برای زیر تانک استفاده کنید.
    ویرایش توسط Romans : 17th February 2015 در ساعت 11:56 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

اگر به گفته خود شما روی قسمت شکستگی رو با یک پل پوشانده باشد و دور آنرا هم خوب چسبکاری کرده باشد ، جای نگرانی نیست و مشکلی هم نخواهد داشت.
    برای اطمینان بیشتر از یک یونولیت مناسب با قطر 2 سانت برای زیر تانک استفاده کنید.
    ممنون از اهنمایی یا بهتر بگم دلگرمیتون...
    فقط یه سوال دیگه من خودم از طرف بیرون کف تانک، قسمتی که پل کف هست را چسب کاری کردم(یه لایه خیلی نازک) به نظر شما مشکلی نداره؟
    آخه یکی از دوستان میگفت چون سطح زیرتانک ناهماهنگ ونا صاف یشه فشار بیشتری روی وسط (قیمت ضربه خورده) میاد......
    میخواید کل کف بیرونی تانک یه لایه چسب آکواریوم بزنم؟؟؟!!

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنون از اهنمایی یا بهتر بگم دلگرمیتون...
    فقط یه سوال دیگه من خودم از طرف بیرون کف تانک، قسمتی که پل کف هست را چسب کاری کردم(یه لایه خیلی نازک) به نظر شما مشکلی نداره؟
    آخه یکی از دوستان میگفت چون سطح زیرتانک ناهماهنگ ونا صاف یشه فشار بیشتری روی وسط (قیمت ضربه خورده) میاد......
    میخواید کل کف بیرونی تانک یه لایه چسب آکواریوم بزنم؟؟؟!!
    نیازی نیست و اینکار فقط هدر دادن چسب میباشد و اصلن اصولی و کارساز نیست.
    سطح بیرونی کف تانک باید کاملن تمیز و بدون هر نوع جسم اضافه باشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    سلام به همگی
    به نظر شما از صدف های کنار صاحل (همون سفید های ریز و درشت) میشه توی تانک زنده زا ها استفاده کرد؟
    تغیری توی پارامترای آب نمیده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    سلام به همگی
    به نظر شما از صدف های کنار صاحل (همون سفید های ریز و درشت) میشه توی تانک زنده زا ها استفاده کرد؟
    میدیران ببخشید که سوالم را جای درستی نپرسیدم!!

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام به همگی
    میدیران ببخشید که سوالم را جای درستی نپرسیدم!!
    سلام دوست عزیز
    مشکل خاصی برای ماهیان زنده زا ایجاد نمی کنه البته یک مقدار سختی اب رو بالا می بره
    البته استفاده از شن در کف تانک بهتر هست بزرگترین عیب صدفها این هست که بدلیل خلل و فرج زیاد فضولات به راحتی زیر اونها قرار می گیره باعث بالا رفتن نیترات و امونیاک اب می شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    سلام صبح همگی بخیر
    تانک من تاج mdf داره و تقریبا 15 سانت از سر تانک بالاتره، من میخوام یه درپوش واسش بزارم (به فاصله 5سانتی از روی تانک) میخواستم بپرسم:
    1-برای در پوش بالای تانک اگه درپوش فیت کامل باشه (از چهار طرف) مشکل نداره؟ یا بهتره یه کم فاصله داشته باشه که هوا خورم باشه؟
    2-میخواستم بپرسم اگه درپوش آک از یونولیت باشه بر اثر تبخیر آب که به زیر یونولیت برخورد می کنه مشکلی برای کیفیت و تغییر فاکتور آب نداره؟

صفحه 128 از 173 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)