همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali nasiri نمایش پست ها
    تقریبا 100 عدد. حجمش 192 لیتره. از لحاظ ظاهری هیچ مشکلی ندارند. یک روز در میان 20 درصد. آب سیفون هم آبی که 2روز با اکسیژن کار میکنه.
    دارید شوخی میکنید مگه چند سانتی هستند,سیستم تسفیه چجوری هست

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    تقریبا 100 عدد. حجمش 192 لیتره. از لحاظ ظاهری هیچ مشکلی ندارند. یک روز در میان 20 درصد. آب سیفون هم آبی که 2روز با اکسیژن کار میکنه.
    غذا رو عوض کن. بیومار الان نده تا بزرگ بشن.

هضم بیومار برای ماهی های بزرگ کمی سخته چه برسه ماهی یک بندی.

براشون آب سبز درست کن. حسابی سبز باشه+ آرتمیای هچ شده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دارید شوخی میکنید مگه چند سانتی هستند,سیستم تسفیه چجوری هست
    سلام دوست عزیز. یکبندی هستند و تصفیه هم بیوفیلتر استفاده میکنم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14229
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    غذا رو عوض کن. بیومار الان نده تا بزرگ بشن.

هضم بیومار برای ماهی های بزرگ کمی سخته چه برسه ماهی یک بندی.

براشون آب سبز درست کن. حسابی سبز باشه+ آرتمیای هچ شده.
    سلام استارفیش عزیز
    آقا مشکل تقریبا از همون دما بود. دما رو که کم کردم بهتر شدن. خدا رو شکر امروز تلفات نداشتم.
    غذا هم چند روزه پولکی میدم بیومارو گذاشتم کنار.
    ممنون از نظرات همه دوستان

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوست عزیز. یکبندی هستند و تصفیه هم بیوفیلتر استفاده میکنم.
    دوست عزیز خدارا شکر که مشکلتون حل شد ولی چون خودم استخر پرورش کوی دارم چندتا نکته میگم شاید بدردتون بخوره چند سالی هست که هر ماه من تعداد حدود۵٠٠عدد کوی میفروشم ولی هنوز تا حالا این سایز نفروختم وبهتره شماهم مواظبشون باشید مخصوصا ابشون ,کوی میتونه توی دماهای مختلف زندگی کنه مثلا استخر من در زمستان به٢درجه هم میرسه ودر تابستان شاید از سی هم رد کنه ولی در دمای١٨تا٢٠درجه ویکی دو درجه بالاتر پایینتر بهترین جنب وجوش رادارند,از نظر اب که اب استخر من سبز هست ولی این بدین معنی نیست که کثیف باشه وبهتره ابشون همیشه تمیز باشه وسیفون مرتب داشته باشید به فکر یک اک بزرگتر باشید چون این اک شاید چند هفته ای خوب باشه ولی بعدش کوچک میشه ,در مورد تغذیه من همه چی بهشون میدم از برنج گرفته تامیوه وبیومار در رفته وهر چی بهشون بدم میخورند ونه نمیگن فقط تا حالا ابگوشت بهشون ندادم ,موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17075
    درود و سلام بر اساتيد عزيز و گرامي
    من يك آكواريوم دارم كه توش از طوطي گرفته تا ردلاين و پنكوسي گياهخوار (البته دالر، دلقك، گوست، آنجل هم توش هست) 200 ليتر هم حجمش است در آينده قصد دارم گياه توش بزارم (البته ميدونم بعضي از ماهي را بايد عوض كنم)
    در حال حاضر فيلتر داخلي داره ولي با توجه به اينكه بعد از كاشت گياه، شايد ديسكس هم بزارم توش و چون تو منزل نصب نيست و ممكنه چند روز كسي بهش سر نزنه ميخوام يه فيلتر اكسترنال مطمئن و فوق العاده با مدياي فوق العاده براش نصب كنم با مقدار هزينه مشكلي ندارم ولي پولم را هم نمي خوام دور بريزم دوست دارم از محصولات ايهام باشه ولي به نظر مفيد شما هم خيلي احترام ميزارم.
    براي مديا هم يكي ميگه به ترتيب سراميك، بايو ميك و سابستريت پرو از محصولات ايهام بگذار
    يكي ديگه هم ميگه سراميك ايهام نميخواد و يه چيز ارزانتر بهتر از اون بزار، بايوميك هم لازم نيست وبه جاي سابستريت پرو مارك ايهام از مارك آزو استفاده كن كه اون مدلي كه نشون من داد گفت از سابسترت پرو هم بهتره و ارزانتر
    در آخر تو انتخاب بهترين فيلتر مناسب كارم و بهترين مديا چه از لحاظ فيلتراسيون و كارايي و حذف آلاينده ها و چه از لحاظ مقدار مورد نياز از هر ماده موندم
    لطف كنيد راهنمايي و كمكم كنيد كه يه فيلتر عالي اكسترنال با مجموعه اي از بهترين مدياها با راندمان بالا و فيلتراسيون رنج وسيعي از آلاينده ها كه كمترين نگهداري و بازديد را هم داشته باشه را جفت و جور كنم.
    با درود فراوان

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط rajabi12 نمایش پست ها
    درود و سلام بر اساتيد عزيز و گرامي
    من يك آكواريوم دارم كه توش از طوطي گرفته تا ردلاين و پنكوسي گياهخوار (البته دالر، دلقك، گوست، آنجل هم توش هست) 200 ليتر هم حجمش است در آينده قصد دارم گياه توش بزارم (البته ميدونم بعضي از ماهي را بايد عوض كنم)
    در حال حاضر فيلتر داخلي داره ولي با توجه به اينكه بعد از كاشت گياه، شايد ديسكس هم بزارم توش و چون تو منزل نصب نيست و ممكنه چند روز كسي بهش سر نزنه ميخوام يه فيلتر اكسترنال مطمئن و فوق العاده با مدياي فوق العاده براش نصب كنم با مقدار هزينه مشكلي ندارم ولي پولم را هم نمي خوام دور بريزم دوست دارم از محصولات ايهام باشه ولي به نظر مفيد شما هم خيلي احترام ميزارم.
    براي مديا هم يكي ميگه به ترتيب سراميك، بايو ميك و سابستريت پرو از محصولات ايهام بگذار
    يكي ديگه هم ميگه سراميك ايهام نميخواد و يه چيز ارزانتر بهتر از اون بزار، بايوميك هم لازم نيست وبه جاي سابستريت پرو مارك ايهام از مارك آزو استفاده كن كه اون مدلي كه نشون من داد گفت از سابسترت پرو هم بهتره و ارزانتر
    در آخر تو انتخاب بهترين فيلتر مناسب كارم و بهترين مديا چه از لحاظ فيلتراسيون و كارايي و حذف آلاينده ها و چه از لحاظ مقدار مورد نياز از هر ماده موندم
    لطف كنيد راهنمايي و كمكم كنيد كه يه فيلتر عالي اكسترنال با مجموعه اي از بهترين مدياها با راندمان بالا و فيلتراسيون رنج وسيعي از آلاينده ها كه كمترين نگهداري و بازديد را هم داشته باشه را جفت و جور كنم.
    با درود فراوان
    سلام

اینطور که توضیح دادین مشخصه که خیلی در این زمینه برسی کردین و در تصمیم گیری مردد هستین.
    خیلی خلاصه خدمت شما عرض میکنم اگر هزینه برای شما مهم نیست و دنبال دردسر هم نیستین ، فیلتر ایهایم 2215 یا 2217 به همراه سابستریت و سرامیک همین برند را به شما توصیه میکنم.

در ضمن ترکیب ماهیهای شما مناسب نیست و البته هیچیک از این ماهیها مناسب نگهداری در کنار دیسکس نخواهند بود.
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17075
    از پاسخ سريعتون بينهايت ممنون
    با اين حساب مدلهاي پروفيشنال مثل اين آخري كه 3e است را پيشنهاد نميديد؟ آخه امكاناتش و بخاري داخليش خيلي قلقلكم ميده ولي چون تجربه اي ندارم تازه كارم ميگم شايد بعداً از خريدنش كه قيمتش بيش از سه برابر 2217 است پشيمون بشم.
    بابت مديا اون بايوميك چطور، بايد بخرم يا نه؟
    در ضمن لاو ايهام چه كار ميكنه؟
    و فرق بين كربن و كربن اكتيو ايهام كه تو محصولات ماهيران هست چيه و كدوماش لازمم ميشه البته ميدونم نبايد دائم باشه؟
    ببخشيد اينقدر سوال ميكنم از هركدام از مديا ها با توجه به حجمم چقدر بايد تهيه كنم؟ البته فكر كنم 2217 يه چيزهاييش را داره.
    بابت ماهيها چون باهم رفتن تو اكواريم هرجفتي قلمرو خودش را گرفته و به ديگري كاري نداره و فعلاً مسالمت آميز در كنار هم زندگي ميكنند.
    پيروز باشيد

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط rajabi12 نمایش پست ها
    از پاسخ سريعتون بينهايت ممنون
    با اين حساب مدلهاي پروفيشنال مثل اين آخري كه 3e است را پيشنهاد نميديد؟ آخه امكاناتش و بخاري داخليش خيلي قلقلكم ميده ولي چون تجربه اي ندارم تازه كارم ميگم شايد بعداً از خريدنش كه قيمتش بيش از سه برابر 2217 است پشيمون بشم.
    بابت مديا اون بايوميك چطور، بايد بخرم يا نه؟
    در ضمن لاو ايهام چه كار ميكنه؟
    و فرق بين كربن و كربن اكتيو ايهام كه تو محصولات ماهيران هست چيه و كدوماش لازمم ميشه البته ميدونم نبايد دائم باشه؟
    ببخشيد اينقدر سوال ميكنم از هركدام از مديا ها با توجه به حجمم چقدر بايد تهيه كنم؟ البته فكر كنم 2217 يه چيزهاييش را داره.
    بابت ماهيها چون باهم رفتن تو اكواريم هرجفتي قلمرو خودش را گرفته و به ديگري كاري نداره و فعلاً مسالمت آميز در كنار هم زندگي ميكنند.
    پيروز باشيد
    مدلهای پروفشنال کارایی خوبی دارند ولی از نظر قیمت و لوازم یدکی در ایران وضعیت خوبی ندارند.
    نیازی به دیگر مدیاها و کربن اکتیو هم ندارین. همان مواد موجود در جعبه فیلتر ( اگر توسط فروشنده حذف نشده باشد !! ) کفایت خواهد کرد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17075
    ممنون از راهنماييتون
    ميشه لطف كنيد بفرماييد چه كاراييهاي مفيدي فيلتر پروفيشنال 3e نسبت به سري كلاسيك داره و قابل تامل است، كه بر اساس اون بتونم تصميم گيري بهتري براي خريد بكنم.
    در ضمن با توجه به رشته تحصيلي و فيلد كاري كه دارم چند وقتي است كه بر روي يك دستگاه تمام عيار كنترل آكواريوم آب شيرين به همراه گياه و همچنين آب شور كار ميكنم البته نميدونم وجود داره يا نه ولي دارم براي خودم درست ميكنم و شايد در آينده اگر ديدم چيز جالبي از كار درآمد و تك بود آن را ثبت اختراع و توليد انبوه كنم
    البته هنوز بخش سخت افزار تغذيه ماهيها كامل شده و در حال حاضر دارم نرم افزارش را براي غذا دهي مي نويسم كه آپشنهاي زير را در نظر گرفتم
    1. تا چهار نوبت غذا دهي در 24 ساعت با قابليت مشخص كردن ساعت دقيق
    2. تا دوبار غذا دهي در هر نوبت با تاخير يك دقيقه اي
    3. قابليت تعريف روز استراحت كه در آن روز به ماهي ها غذا ندهد
    ميخواستم چند تا تايمر با خروجي 220 ولت هم در داخل آن تعريف كنم كه وظيفه كنترل تجهيزات آكواريم را به شرح زير بعهده بگيره:
    1. كنترل زمان خاموش و روشن شدن نور
    2. كنترل زمان خاموش و روشن شدن پمپ هوا
    3. كنترل زمان خاموش و روشن شدن CO2
    4. كنترل عملكرد سالم بودن بخاري و اعلام هشدار تلفني
    5. كنترل زمان خاموش و روشن شدن لامپ UV در زمان يا تاريخ هايي كه نياز است.
    6. كنترل زمان خاموش و روشن شدن شيربرقي جهت سيفون كردن اتوماتيك آب در زمانهاي از قبل تنظيم شده (جهت آبياري گياهان آپارتماني و يا فاظلاب)
    ولي با توجه به اينكه هيچ تجربه اي در مورد استفاده از اين تجهيزات ندارم ميخواستم از اساتيد محترم خواهش كنم كه تجربه اشون را در اختيار من بگذارند و در ارتباط با موارد بالا و مورد احتمالي كه خوبه به آن اضافه كرد و من از آن بي اطلاعم نظر بدهند و گوشزد كنند
    نظير اين كه براي غذا دهي و روشن خاموش كردن تجهيزات فوق چند نوبت در شبانه روز نياز به كنترل است و هر نوبت چند ساعت روشن بمونه
    ولي يكي از اين فروشنده ها ميگفت بايد جوري برنامه ريزي كني كه هر وقت لامپ روشنه، CO2 هم با اون روشن بشه و هر وقت لامپ خاموشه هوادهي انجام بشه وبيشتر از اين نياز نيست ولي من فكرميكنم بعد از خاموش شدن لامپ بهتر است يه تاخيري براي روشن شدن پمپ هوا در نظر گرفته بشه و همچنين قبل از روشن شدن نور يا CO2 يه تاخيري نياز است و هنگام روشن شدن يكي از اينها بهتر است زودتر روشن بشه
    راستي دستگاه فوق داراي LCD است و ميتونيد پارامترهاي ساعت و تاريخ به تفكيك شرح تغيير بديد و همچنين داراي باطري backup است و در صورت قطع برق ضمن ريست نشدن ساعت، امكان اطلاع رساني تلفني را بعهده داره.
    البته شايد بعد از ساخت نمونه اوليه يه رابط كاربري براش آماده كنم كه بشه با كاميپوتر يا موبايل هم برنامه ريزيش كرد و حتي هشدار آن بصورت sms يا ايميل هم ارسال بشه.

با تشكر

صفحه 122 از 173 نخستنخست ... 2272103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)