کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-قناری-طوطی-گل و گیاه
    شماره عضویت
    15299
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

از چه نوری برای آکواریومتون استفاده میکنید؟ لطفا عکس آکواریوم و جلبک ها رو ارسال کنید . در ضمن با توجه به کوچک بودن تانکتون بهتره از یک تاپ فیلتر براش استفاده کنید

سلام ... نور یه لامپ کم مصرفه 18 وات که قابشو با لوله پولیکا ساختم ... درمورد تاپ فیلترم اطلاعاتی ندارم اگه ممکنه قیمت تاپ فیلتری که گفتینو بهم میگین تقریبا چقده ؟؟ بعد توش باید مدیا گذاشت ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenM2 نمایش پست ها
    سلام ... نور یه لامپ کم مصرفه 18 وات که قابشو با لوله پولیکا ساختم ... درمورد تاپ فیلترم اطلاعاتی ندارم اگه ممکنه قیمت تاپ فیلتری که گفتینو بهم میگین تقریبا چقده ؟؟ بعد توش باید مدیا گذاشت ؟
    سلام

حجم کوچک تانک و عدم استفاده از فیلتر و همینطور تزریق co2 و غذادهی زیاد میتونه دلایل ایجاد جلبک در تانک باشد. نور تانک هم نباید بیشتر از 8 تا 10 ساعت در روز روشن باشد.
    در مورد تاپ فیلتر هم مدلهای مختلفی در بازار موجود است که باید متناسب با حجم تانک انتخاب کنید و برای داخل آن هم باید از ترکیب سرامیک و سابستریت استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اکواریومی ها رو بگردید شاید یدک داشته باشند و یا از لوازم دستگاههای دست دوم و یا سوخته داشته باشند و بتونید گیر بیارید
    در غیر اینصورت و اگر پیدا نکردید ببرید جاهایی که جوش پلاستیک دارند(سپر سازی ماشینها) بدید براتون جوش بدن قیمتی هم نداره
    سلام.یکی از دوستان میگفت از چسب مزدا که برای آب بند کردن سیلنر ماشین استفاده میشه استفاده کنم برای حل مشکلم.خواستم بدونم برای ماهیها مشکل ایجاد نمیکنه ؟ آخه شنیدم بجز چسب آکواریوم از چسب دیگه ای استفاده نباید کرد در تجهیزات تانک.ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtare bahar نمایش پست ها
    سلام.یکی از دوستان میگفت از چسب مزدا که برای آب بند کردن سیلنر ماشین استفاده میشه استفاده کنم برای حل مشکلم.خواستم بدونم برای ماهیها مشکل ایجاد نمیکنه ؟ آخه شنیدم بجز چسب آکواریوم از چسب دیگه ای استفاده نباید کرد در تجهیزات تانک.ممنون
    سلام

همانطور که جناب سعید عزیز اشاره کردند بهترین کار این هست که به دنبال تهیه قطعه یدکی باشید . جهت ترمیم میتوانید از چسب دوقلوی خارجی هم استفاده کنید ولی چون این قسمت از فیلتر خیلی حساس بوده و در مراحل مختلف سرویس و جابجایی ممکنه مجدد دچار اسیب شود ، بهتره که از جوش پلاستیک استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

همانطور که جناب سعید عزیز اشاره کردند بهترین کار این هست که به دنبال تهیه قطعه یدکی باشید . جهت ترمیم میتوانید از چسب دوقلوی خارجی هم استفاده کنید ولی چون این قسمت از فیلتر خیلی حساس بوده و در مراحل مختلف سرویس و جابجایی ممکنه مجدد دچار اسیب شود ، بهتره که از جوش پلاستیک استفاده کنید.
    ممنون ولی کل نواب رو گشتم کسی قطعه یدکی نداشت و همه میگفتن گیر نمیارم.برای جوش پلاستیک هم 2 جا بردم گفتن چون نازک هست امکان خراب شدن هست بخاطر همین خواستم بدونم چسب مزدا برای ماهی ها خطرناک هست یا نه.چون شنیده بودم یکی بجای چسب اکواریوم از چسب درزگیری شیشه استفاده کرده بود تمام ماهیهاش مردن.خواستم بدونم استفاده از چسب مزدا مشکل ساز نباشه.ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ممنون ولی کل نواب رو گشتم کسی قطعه یدکی نداشت و همه میگفتن گیر نمیارم.برای جوش پلاستیک هم 2 جا بردم گفتن چون نازک هست امکان خراب شدن هست بخاطر همین خواستم بدونم چسب مزدا برای ماهی ها خطرناک هست یا نه.چون شنیده بودم یکی بجای چسب اکواریوم از چسب درزگیری شیشه استفاده کرده بود تمام ماهیهاش مردن.خواستم بدونم استفاده از چسب مزدا مشکل ساز نباشه.ممنون
    سلام :
    شما برای پیدا کردن قطعه یدکی این مدل فیلتر فقط به ماهیران مراجعه نمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16904
    سلام خدمت اساتيد.امروز براي تميز كردن فيلترم كه 2217 هست دچار مشكل شدم و قسمت بالايي فيلتر كه شلنگ برگشت هست از قسمت قبل رزوه پيچ شكست خواستم بدونم چطور ميشه درستش كرد و يا اينكه با چسب آكواريوم قابل تعمير هست يا خير و يا اينكه قطعه يدكي داره يا خير.ممنون

سلام دوست عزیز .
    با اجازه اساتید
    دوست عزیز اون قطعه فقط و فقط به نظر من با یه چسب درست میشه و خود من هم تضمینش میکنم با خیال راحت هیچ اتفاقی هم برای ماهی ها نمیوفته نگران نباش و هیج جا هم گیر نمیاد چون او قطعه یکپارچه با روکش موتور اصلی هستش من قبلا مال خودمو باز کردم و حتی خار هاشو شکوندم که با چسب درستش کردم و الان خیلی ساله داره کار میکنه. این توضیحاتو دادم که حواست باشه خرج الکی برا خودت نتراشی.
    حالا کاری که باید انجام بدی: ظاهرا" که کرج زندگی میکنی اگه خود کرجی برو سمت میانجاده یا تو 45 بگرد دنبال چسب هل یا یه چسب دیگه بهت معرفی میکنم که خودم ازش استفاده کردم و حتی ازش یه مقدار دارم چسب دو قلوی صنعتی 2one که یکیش قرمزه و یکیش آبیه و خودم روبروی بانک صادرات توی 45 خریدم میتونی یه سر بزنی چسب رو که تهیه کردی با ضرافت باید بشینی قطعه رو بچسبونی و فقط یک بار میتونی این کار رو بکنی چون بعد از اون دیگه فقط باید قطعه رو بشکونی تا بتونی جداش کنی اگه کمک هم خواستی خصوصی بده تا جواب بدم اول چسب رو تهیه کن.
    سلام دوست عزیز .
    با اجازه اساتید
    دوست عزیز اون قطعه فقط و فقط به نظر من با یه چسب درست میشه و خود من هم تضمینش میکنم با خیال راحت هیچ اتفاقی هم برای ماهی ها نمیوفته نگران نباش و هیج جا هم گیر نمیاد چون او قطعه یکپارچه با روکش موتور اصلی هستش من قبلا مال خودمو باز کردم و حتی خار هاشو شکوندم که با چسب درستش کردم و الان خیلی ساله داره کار میکنه. این توضیحاتو دادم که حواست باشه خرج الکی برا خودت نتراشی.
    حالا کاری که باید انجام بدی: ظاهرا" که کرج زندگی میکنی اگه خود کرجی برو سمت میانجاده یا تو 45 بگرد دنبال چسب هل یا یه چسب دیگه بهت معرفی میکنم که خودم ازش استفاده کردم و حتی ازش یه مقدار دارم چسب دو قلوی صنعتی 2one که یکیش قرمزه و یکیش آبیه و خودم روبروی بانک صادرات توی 45 خریدم میتونی یه سر بزنی چسب رو که تهیه کردی با ضرافت باید بشینی قطعه رو بچسبونی و فقط یک بار میتونی این کار رو بکنی چون بعد از اون دیگه فقط باید قطعه رو بشکونی تا بتونی جداش کنی اگه کمک هم خواستی خصوصی بده تا جواب بدم اول چسب رو تهیه کن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    شما برای پیدا کردن قطعه یدکی این مدل فیلتر فقط به ماهیران مراجعه نمایید
    ممنون و اینکه اگه فعلا تا قطعه پیدا کنم با چسب مزدا آب بند کنم مشکلی ایجاد میشه یا خیر آخه تانکم 4 روز هست فیلتر نداره.چسب مزدا مشکل ساز میشه برای ماهی هام که دیسکس هستن یا خیر.ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام

اگر با مراجعه به شعبه مرکزی ماهیران که جناب وزیرپور اشاره کردند موفق به تهیه قطعه یدکی نشدین و جوش پلاستیک هم کارساز نبود ، ناچار باید قطعه را با چسب ترمیم کنید. برای اینکار بهتره از چسب دوقلوی خارجی مارک Hel یا Henkel استفاده کنید. در صورت در دسترس نبودن چسب دوقلوی رازی هم بد نیست.
    ابتدا محل شکستگی دو طرف را خوب تمیز کنید و با استفاده از کمی چسب قطره ای انرا در جای اولیه خوب فیکس کنید.
    بعد از 20 تا 30 دقیقه چسب دوقلو را به مقدار لازم با هم مخلوط کنید و با دقت یک نوار با ضخامت نیم سانت را روی ترک و دور تا دور قسمت شکستگی قرار دهید و به ارامی و با کاردک مخصوص چسب را به طرف بالا و پایین ترک هدایت کنید تا خوب انرا پوشش دهد.
    اینکار باید سریع و با دقت انجام شود چون چسب سریع خشک و غیر قابل انعطاف خواهد شد.
    بعد از این مرحله اجازه دهید چسب خوب خشک شود و بعد از چند ساعت یک لایه دیگر چسب را به همین ترتیب بر روی لایه قبلی بکشید.
    بعد از چند ساعت و خشک شدن کامل چسبها میتوانید تست نشتی را انجام دهید.
    اگر مشکل نشتی وجود نداشته باشد فیلتر اماده استفاده میباشد ولی به خاطر داشته باشید هنگام سرویس و باز کردن شیر خیلی بیشتر از قبل باید مراقب باشید.

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنون و اینکه اگه فعلا تا قطعه پیدا کنم با چسب مزدا آب بند کنم مشکلی ایجاد میشه یا خیر آخه تانکم 4 روز هست فیلتر نداره.چسب مزدا مشکل ساز میشه برای ماهی هام که دیسکس هستن یا خیر.ممنون
    چسب مزدا یک چسب صنعتی مقاوم در برابر حرارت میباشد و برای این کار مناسب نیست.

صفحه 118 از 173 نخستنخست ... 186899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)