همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    فکر کنم 3 4 روزی شد.
    چسب رو موقع زدن خیلی فشار دادم زود هم سفت شد.
    از 7 روز پیش که تانک رو با آب شستم و آبگیری کردم ببینم نشت داره یا نه بو بلند شده.
    ماهی الان بندازم میمیره؟
    هیچوقت ایتجوری نمیشد اون تانک کوچیکه هم سلسیل زدم 24 ساعت بعد از چسبکاری خشک و محکم شد و الان توش ماهی هست
    سلام
    برای از بین رفتن بوی چسب نیازی به شستشوی تانک با آب و نمک نیست. بعد از خشک شدن چسبها تانک را پر کنید و بعد از 24 تا 48 ساعت تخلیه کنید. درصد زیادی از بوی چسب از بین خواهد رفت.
    در حال حاضر هم مشکلی نیست و میتوانید تانک را آبگیری کنید و ماهیها را هم منتقل نمایید. ( البته بعد از طی شدن سیکل )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16158
    سلام
    دوستان کف تانک من به این شکل ترک خورده

ابعاد 200-40-60 و شیشه ها همه ده میل

قصد دارم به جای تعویض کلی شیشه کف, شانسم رو امتحان کنم و وصله پینه ش کنم.
    زیر تانک الان سه لایه موکت هست و حدس میزنم همون باعث ترک شده و میخوام با یونولیت جایگزینش کنم

حالا دو تا سوال برام پیش اومده

1. با این شرایط تانک رو بلند کنم و موکت رو با یونولیت جایگزین کنم کار رو خرابتر نمیکنم؟ شیشه ها از هم جدا بشن! یا مثلا استحکامش کم شه

2. اول چسب بزنم بعد بلندش کنم و موکت رو بردارم یونولیت بذارم یا اول جابجا کنم بعد چسب بزنم؟
    ویرایش توسط MahZi : 5th November 2014 در ساعت 01:09 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط MahZi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کف تانک من به این شکل ترک خورده

ابعاد 200-40-60 و شیشه ها همه ده میل

قصد دارم به جای تعویض کلی شیشه کف, شانسم رو امتحان کنم و وصله پینه ش کنم.
    زیر تانک الان سه لایه موکت هست و حدس میزنم همون باعث ترک شده و میخوام با یونولیت جایگزینش کنم

حالا دو تا سوال برام پیش اومده

1. با این شرایط تانک رو بلند کنم و موکت رو با یونولیت جایگزین کنم کار رو خرابتر نمیکنم؟ شیشه ها از هم جدا بشن! یا مثلا استحکامش کم شه

2. اول چسب بزنم بعد بلندش کنم و موکت رو بردارم یونولیت بذارم یا اول جابجا کنم بعد چسب بزنم؟
    سلام

با توجه به وزن و سایز آکواریوم و نحوه شکستگی به هیچ عنوان تانک را بلند نکنید.
    ابتدا محل شکستگی را خوب خشک و تمیز کنید و بعد یک شیشه 10 میل به اندازه عرض تانک ( 1 تا 2 سانت کمتر از عرض تانک ) و با طول حداقل 50 سانت ( طوری که از هر طرف به صورت مساوی روی ترک را بپوشاند) تهیه کنید.
    رو محل شکستگی را با یک لایه خطی چسب پر کنید و چهار طرف تکه شیشه فوق و همینطور مرکز آنرا به صورت ضربدری چسبکاری کنید و با دقت روی قسمت شکسته فیکس کنید.
    به آرامی و تا حد امکان شیشه را به کف تانک فشار دهید تا چسبهای زیر آن خوب پخش شوند.
    به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از خشک شدن دور تا دور تکه شیشه را چسبکاری و خوب آب بندی نمایید.
    بعد از کامل شدن این مراحل و خشک شدن چسبها میتوانید تانک را بلند کرده و روی یونولیت قرار دهید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16158
    ممنون دوست عزیز
    برداشت من اگر اشتباه نباشه اینه که اول تعمیر صورت بگیره بعد موکت با یونولی جایگزین شه.

حالا سوالی که ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر بعد از تعمیر جابجایی صورت بگیره امکان اینکه تکون ها خودشون باعث نشتی بشن وجود نداره؟
    منظورم اینه اگر اول تانک جابجا شه دیگه هر فاصله ای قراره بین ترک بیوفته میوفته و بعدا با چسب پر میشه

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط MahZi نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    برداشت من اگر اشتباه نباشه اینه که اول تعمیر صورت بگیره بعد موکت با یونولی جایگزین شه.

حالا سوالی که ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر بعد از تعمیر جابجایی صورت بگیره امکان اینکه تکون ها خودشون باعث نشتی بشن وجود نداره؟
    منظورم اینه اگر اول تانک جابجا شه دیگه هر فاصله ای قراره بین ترک بیوفته میوفته و بعدا با چسب پر میشه
    سلام دوست عزیز
    همینطور که استاد عزیز هم فرمودن ابتدا کار ترمیم رو انجام بدید سپس جابجا کنید
    اگر ابتدا اقدام به جابجایی کنید به دلیل وزن بالای و حجم زیاد تانکتون امکان وارد شدن صدمه به سایر قسمت ها تاک و درنتیجه نشتی از سایر جاها وجود دارد به همین حالتی که هست شکستگی رو ترمیم کنید و در چسب زنی نهایت دقت رو داشته باشید بعد از خشک شدن چسبها مشکل دیگه ای براتون پیش نخواهد اومد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    16752
    با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم اروانا سیلور تو سایز 10 یا 12 سانت میشه با هم نگه داشت

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد 1999 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم اروانا سیلور تو سایز 10 یا 12 سانت میشه با هم نگه داشت
    سلام دوست عزیز
    اگر تانک حجم مناسب رو داشته باشه میشه نگهداری کرد ولی بهتره اروانا به صورت تکی در تانک نگهداری شود در اینصورت احتمال درگیری وجود نخواهد داشت

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    پیچ و اتصال درب تاج که به تاج وصله زنگ میزنه و ازش چیکه میکنه منم هر روز مجبورم با دستمال کاغذی تمیز کنم اما باز کامل تمیز نمیشه.
    چیکارش کنم زنگ نزنه؟ توی تاج خیلی آب بخار شده جمع شده کلا تبخیر بالاست. دمای تانک 26 دمای اتاق شب تا صبح بیشتر از این میشه فقط

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    پیچ و اتصال درب تاج که به تاج وصله زنگ میزنه و ازش چیکه میکنه منم هر روز مجبورم با دستمال کاغذی تمیز کنم اما باز کامل تمیز نمیشه.
    چیکارش کنم زنگ نزنه؟ توی تاج خیلی آب بخار شده جمع شده کلا تبخیر بالاست. دمای تانک 26 دمای اتاق شب تا صبح بیشتر از این میشه فقط
    سلام

برای جلوگیری از جمع شدن بخار باید درب تاج رو در طول روز برای مدتی باز یا نیمه باز بگذارید یا به فکر ایجاد یک خروجی برای بخار باشید. استفاده از یک فن کوچک خیلی مفید خواهد بود.

برای جلوگیری از زنگ زدن قسمتهای فلزی هم میتوانید با کمی گریس انها را پوشش دهید یا از کمی رنگ استفاده کنید.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    دوباره سلام :/
    اروانا پرل 20 سانتی که هیکل درشتی نداره فقط قدش 20 سانته 600 هزار تومن می ارزه؟ سالم و فعال بود فعال که چی بگم پیش فعال بود.
    رنگ پولک هاش به سبز هم میزد.
صفحه 112 از 173 نخستنخست ... 126293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131162 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)