کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با عرض سلام بعد از کلی کار و یک هفته تلاش خستگی به تنم موند مشکل پیش اومده اقا مشکل
    من هر کاری میکنم آب تانکم برق داره ..منبع این جریانه برق از بخاری و فیلتر اینتر نالمه .سر بخاریو از اب بیرون کشیدم گفتم شاید درست بشه 10سانت بیرون کشیدم بازم فازمتر میزنم به آب روشن میشه ..فیلتر تصفیه هم یک مقدار سیثماش پوسیده بود به خاطر املاح آب خشک شده ترک خورده چون از این فیلتر دوتا خریده بودم از قدیم اون یکی کار نزده بود فیلتر رو عوض کردم بازم فاز متر میزنم روشن میشه من نمیدونم آیا این طبیعی هست یا غیره طبیعی رو فرش وا میسم دستمو میکنم تو آب برق نمیگیرتم ولی رو سنگ زیره فرش وا میستم دستمو میکنم تو آب برق میگیرتم .البته تا حالا توش ماهی هم بوده من علامت غیره عادی ندیدم تو روند زندگیشون الان هم تانک داره آماده میشه برای دیسکس یعنی کماکان تمومه فقت سیکل ازت داره طی میشه حالا موندم چه کنم
    ویرایش توسط f@rhad : 28th August 2014 در ساعت 07:54 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با عرض سلام بعد از کلی کار و یک هفته تلاش خستگی به تنم موند مشکل پیش اومده اقا مشکل
    من هر کاری میکنم آب تانکم برق داره ..منبع این جریانه برق از بخاری و فیلتر اینتر نالمه .سر بخاریو از اب بیرون کشیدم گفتم شاید درست بشه 10سانت بیرون کشیدم بازم فازمتر میزنم به آب روشن میشه ..فیلتر تصفیه هم یک مقدار سیثماش پوسیده بود به خاطر املاح آب خشک شده ترک خورده چون از این فیلتر دوتا خریده بودم از قدیم اون یکی کار نزده بود فیلتر رو عوض کردم بازم فاز متر میزنم روشن میشه من نمیدونم آیا این طبیعی هست یا غیره طبیعی رو فرش وا میسم دستمو میکنم تو آب برق نمیگیرتم ولی رو سنگ زیره فرش وا میستم دستمو میکنم تو آب برق میگیرتم .البته تا حالا توش ماهی هم بوده من علامت غیره عادی ندیدم تو روند زندگیشون الان هم تانک داره آماده میشه برای دیسکس یعنی کماکان تمومه فقت سیکل ازت داره طی میشه حالا موندم چه کنم
    سلام با یه تست ساده میتونید بفهمید کدوم وسیله دقیقا برق رو داره وار د اب میکنه یک بار فیلترو خاموش کنید و فاز متر بزنید یکبار هم بخاری هر کدوم که مشکل داره تعمیر کنید یا عوض کنید دیگه ....من خودم یکبار بعد اینکه همرو امتحان کردم اخر سر فهمیدم مهتابی اک داشته برق رو کاملا موزیانه وارد اب میکنه پس مهتابی رو هم چک کنید و تا زمان مشکل یابی و تعمیر از خریدن دیسکس خود داری کنید .......به نظرم سیم های وسایل برقی تانک اگه یه مدت بعد از استفاده داخل اب یه مدتی که بیرون میمونه دیگه خشک میشه و انعطاف پذیریش کم میشه و استفادش خطر ناکه ...من خودم سیم بخاری اکواریمم همین طوری شد و داخل تانک قطع شد یعنی یه سرش تو دوشاخه وسر لخت دیگش داخل اب بو د بگذریم خدا رحم کرد .......

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر میبینید دستتون رو تو آب آکواریوم میکنید و دچار برق گرفتگی شدید نمیشید ، دلیلش اینه که زیر پاتون عایق برقه یا به هر دلیلی جریان برق از دست شما به زمین منتقل نمیشه . اگر کف زمین کاملا خیس باشه یا کف زمین فلزی و کاملا رسانا باشه ، علاوه بر خودتون ، ماهی ها هم دچرا برق گرفتگی بسیار شدید میشن . بسیار هم خطرناکه!!! معمولا هم از بخاریست....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    هر دو برق داره هم بخاری هم فیلتر تصفیه یکیش که خاموشه چراغ فازمتر ضعیفتر روشن میشه جفتش که روشنه چراغ فازمتر پر نورتر میشه جفتش که خاموش میشه چراغ فازمتر هم خاموش میشه ...آخه هم فیلترم نو هست هم بخاری یعنی هر جفتشو بندازم بره؟از لحاظ ضاهری هیچ کدوم نا جایش لخته نه شکستگی داره نه سیماشون پارگی والا خودم حیرون موندم چه کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    هر دو برق داره هم بخاری هم فیلتر تصفیه یکیش که خاموشه چراغ فازمتر ضعیفتر روشن میشه جفتش که روشنه چراغ فازمتر پر نورتر میشه جفتش که خاموش میشه چراغ فازمتر هم خاموش میشه ...آخه هم فیلترم نو هست هم بخاری یعنی هر جفتشو بندازم بره؟از لحاظ ضاهری هیچ کدوم نا جایش لخته نه شکستگی داره نه سیماشون پارگی والا خودم حیرون موندم چه کنم
    دوست عزیز وقتی برق تو آب هست یعنی نباید ازشون استفاده کنید دیگه!! دیگه این همه سوال کردن نداره که .

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام بر دوستان عزیز
    کسی سرا مینرال ندیده توی بازار؟ من چند جا پرسیدم نداشتن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیز وقتی برق تو آب هست یعنی نباید ازشون استفاده کنید دیگه!! دیگه این همه سوال کردن نداره که .
    این مشکل به ساده ترین روش حل شد و یک تجربه شد برام ..چون لوازم من نو بود و معمولا از لوازم و مارکهایی استفاده میکنم که مزغوب تر هستند دوشاخه بخاری رو بر عکس زدم به پریز کل جریان (برق) داخل آب قطع شد این راهو یکی از دوستان رشته برق بهم گفت که نولت رو با فاز پریز جا به جا کن احتمال زیاد مشکلت حل میشه ..برای امتحان دوشاخرو بر عکس میزنم داخل آب جریان برق بر قرار میشه و باز دوشاخه رو برعکس میزنم جریان برق به کل قطع میشه من اگر چند بار سوالم رو مطرح کردم دنبال یه همچین راهی بودم شاید این پیشنهاد رو یکی از بچه های تو سایت میداد با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16000
    باسلام ووقت بخير خدمت دوستان باتجربه لطفا راهنمايي كاملي را در مورد هچ كردن تخم ميگو ازقبيل نوع اب مقدار نمك نوع نمك پي اچ اب مقدار نور وديگر اطلاعات مربوطه را بفر ماييد كه بيشترين بازدهي را داشته باشد باتشكروسپاس

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط اجباري نمایش پست ها
    باسلام ووقت بخير خدمت دوستان باتجربه لطفا راهنمايي كاملي را در مورد هچ كردن تخم ميگو ازقبيل نوع اب مقدار نمك نوع نمك پي اچ اب مقدار نور وديگر اطلاعات مربوطه را بفر ماييد كه بيشترين بازدهي را داشته باشد باتشكروسپاس
    سلام

دوست خوبم قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو بفرمایید :

http://www.parsipet.ir/thread17687.html

http://www.parsipet.ir/thread756.html
    ویرایش توسط Romans : 31st August 2014 در ساعت 08:46 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام و صبح همه دوستان بخیر
    نمیدونم سوالمو جای مناسب میپرسم یا خیر ، از این رو عذر بنده را بپذیرید ، مدتیست که روی سطح آب آکواریوم بنده حبابهای بسیار ریزی مثل کف مانند به وجود آمده که نمیدونم ضرر دارد یا خیر ؟ ولی در کل از زیبایی آکواریوم کاسته شده است ، لطفا راهنمایی لازم را از بنده دریغ نفرمایید
    روز خوبی داشته باشید

صفحه 105 از 173 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124155 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)